Jsou různé cesty, jak projevit lásku - třeba v ringu.
Do nápravného zařízení pro mladistvé přichází mladý kněz Herbert, aby zde vykonával pastoraci. Herbert se od samého počátku střetává s neprostupnou komunikační bariérou. Oporu nenachází ani ve vychovatelském sboru, jehož šedivou eminencí je zástupce ředitelky přezdívaný Šéfík. Tento muž je bývalým boxerem a tento sport provozuje také v ústavu. Svěřenci, pokud chtějí mít u Šéfíka nějaké výhody, musí boxovat. K tréninkům patří také zápasy, kde se často nechává volný průběh agresivitě mladých delikventů. Herbert pochopí, že má-li hlouběji proniknout do života ústavu, musí přijmout zdejší pravidla. Přesvědčí Šéfíka, aby jej postavil do zápasu, a ten mu schválně vybere nebezpečného protivníka. Během krvavého střetnutí je Herbert drsně zbit. Dokáže však vydržet do konce a ještě druhý den přijít na svoji hodinu. Tímto výkonem si zajistí u svých svěřenců jistý respekt. Je však otázkou, zda díky tomu získá i jejich náklonnost nebo jej naopak zničující zážitek připraví o poslední zbytek chuti do práce. (oficiální text distributora)

Vejrrr

No jo... Pár minut po skončení a už se nám tu rýsuje nízkých 25% ... Řekl jsem si jen "co čekat, když je to s nábožensku tématikou". (ale ne, to zas nechci odsuzovat.. to jen spíš nepochopím, jak tomu někdo může dát "odpad!") Hodnotím-li formu, tak ucházející, hodnotím-li myšlenku, tak skvělá. Tak můžu jen doufat, že procenta půjdou nahoru, protože to nebyla slátanina, mělo to hlavu i patu a rozhodně zajímavý a originální námět. A moc pěkně v hlavní roli Jiří Havelka!! (který si chudák ani nevysloužil drobný záznam v seznamu herců :) ()

mira007

Jiří Havelka jako kněz, který nastoupí do pasťáku mezi sígry. Námět zajímavý, provedení jakési moc plytké a přehrávající Dejdar jako ranař celkem komický. ()

Pevek2

Otakaro Schmidt zabil daleko lepsi film. Protoze pribeh i to jak je napsany potencial ma a stacilo by ubrat vsechny ty svicky, zabery na nebe a vitraze a bylo by to. ()

Fredericus odpad!

Něco tak přestřeleného, prvoplánového, primitivně zpracovaného jsem už dlouho neviděl. Při podstatně kratší stopáži by se snad sneslo leccos lépe; nicméně autorovy pravděpodobné představy o tom, co je umění (tj. jak udělat z dané látky cosi "uměleckého"), mně nahánějí husí kůži (zvláštní zmínku si pak zasluhuje otřesné zacházení s hudbou, resp. "hudbou"). Poměrem ambicí k výsledné podobě se mně připomněl normalizační blábol Tobě hrana zvonit nebude (sic!). Vlastně škoda komentovat. ()

danielwanderer

Tak v prvom rade prekvapenie na mojej strane, keď si večer nachystám jedlo k telke, zapnem a vidím že niečo začína, zakukám sa a zrazu koniec?? No áno, televízny program potom prezradil, že sa jedná len o 50 minútový snímok. Čo som videl? Školu pre grázlov do ktorej prišiel mladý kňaz Herbert. Páčil sa mi pohľad na tamtajšie osadenstvo; metláci, leukemici, cigáni... Inak nwm, ale, ja pokladám škutavých za slušných ľudí, no necháme režiséra v jeho svete. No k Herberovi, on sa snaží nájsť s chalanmi spoločnú reč a povedať im v rámci vyučovania čo-to o Bohu. Čo ten ring? Kňaz v boji za svoju pravdu natiahne boxerské rukavice a... ()

e(l)a

Výborný film! Mladý kněz se snaží najít si cestu ke svým svěřencům. Vidíme jeho vnímání situace, jeho tápání, přemítání, snahu, pronikání do nepsaných pravidel ústavu. Myslím, že takové filmy jsou u nás výjimkou, už jen tím je tenhle film zajímavý. Je o obyčejném knězi, který se snaží dobře plnit své povolání a poslání. Jen je škoda, že je film tak krátký, takže se nemohl hlouběji soustředit i na jiné věci a lidi a skončil příliš brzy, takže se můžeme jen domýšlet, jaký vliv měl Herbertův zážitek v boxerském ringu na jeho víru, odhodlání. Přijal svůj kříž? Nebo se zatvrdil? Ale přesto - rozhodně silný nadprůměr! Ač některé herecké výkony a celkově filmové zpracování filmu těžko vyjde vítězně z porovnání s "velkými filmy", přesto je to film, který je něčím výjimečný, slušně natočený a opravdu stojí za vidění.:-) ()

transbeskyd

Tak tohle byl vážně úlet. Otakárův pokus o sociální drámo s duchovním podtextem selhal a nefungovalo to ani jako parodie..Nepovedený scénář, postavy co neměly co hrát a spousta rádobyfilozofování a balastu podávaná v koňských dávkách a prvoplánově jako ze studentského debutu. I sebemenší pokusy jít do hloubky narážely na plochost s jakou byl příběh napsán. Bylo mi líto Dejdara, Dolanského i Jirky Havelky, o kterém si nemyslím, že je špatný herec, i když to tak v tomhle případě vypadalo.. Nevytrhla to ani bodrá Naděnka Urbánková, která má k duchovnu blízko hlavně tím, že bydlí vedle kláštera.Tak pánbůh s námi.. ()

ostravak30

Kéž by to tak šlo i ve skutečnosti. Zaboxovat si a získat respekt. Nikdo už moc neřešil, že boxováním svěřenci získávají ještě větší chuť se mstít a agresivitu si někde vybít, když to nejde v ringu, kde byly zbiti. Bohužel je také smutnou pravdou, zde vyřčenou, že to neměli chlapci v životě jednoduché. A za to, co se jim stalo a co z nich patrně vyrostě, může prostě a jen společenost a předtím rodiče. Pak už je jen otázkou, proč si někteří děti vůbec pořizují, když žijeme v jedna dvacátém století a všemu se dá zabránit. I následným následkům. ()

mandella

Bylo to takové...mdlé. Nejen že hlavní představitel nevypadá jako kněz, ale jeho scény v ornátu mi přišly vůbec nejkřečovitější. Ostatní postavy jsou jen figurky na šachovnici, se kterými je posunováno podle potřeby. Nastíněné motivy osob (Zvířák, Šéfík) vyšuměly do ztracena. Ale koukatelné to bylo, potěšil Lubomír Kostelka a scény s klavírem. ()

waren8

Nápravné zařízení očima mladého, věřícího kněze. Kněz se snaží si získat pozornost osazenstva. Povede se mu to až v okamžiku prohry. ()

mil@n

Závěrečná věta filmu: "Teď jste teprve kněz padre" mně dostala. Skutečně. Na naše poměry skvělý film ... ()

MsKatherine

Na začátku nuda a hrůza z toho, co by se z toho mohlo vyklubat. Ale nakonec si film hodnocení trošku zvedl, když se začal hýbat. A konec byl pěkný. Čekala jsem, že křesťanství zvítězí nad zlem a všichni "odpadlíci" začnou milovat svého kněze. To naštěstí film vynechal, a místo toho ukázal, jak by to v realitě být mohlo. Takže 3* :) ()