Olive je úplně obyčejná holka, není nijak zvlášť oblíbená a někdy má pocit, že je dokonce neviditelná. Přátelí se pouze se spolužačkou Rhiannon, která se ji snaží vytáhnout o víkendu kempovat. Olive nemá náladu, a tak si vymyslí, že má rande s vysokoškolákem Georgem. Po víkendu kamarádka hoří nedočkavostí a chce z Olive dostat nejmenší podrobnosti o jejím rande. Ta popustí uzdu své fantazii a vytvoří romantickou ságu o tom, jak s ním přišla o panenství. Olivino líčení fiktivního milostného zážitku ovšem zaslechla náboženská fanatička Marianne. Během chvíle to ví celá škola. Dívce nejprve vadí, že ji všichni odsuzují a probírají její sexuální život, nakonec si ale začne na svou popularitu zvykat. To všechno se ale brzy změní... (TV Nova)

karlik4801

Klasický příběh v příjemném podání Emmy Stone. Neviditelná dívka se stane hvězdou, v tomhle podání spíš školní kurvou. K tomu je Emma doprovázena lítostí a pocitem vinny, z toho, že lhala. Sice jsem se nesmál, až k pochcání, ale dívání jsem si užil, délka je úplně akorát. Není co vytknout. ()

Mirokukii

Oproti většině průměrných filmů, ze středoškolského života mladých američanů, oplívá tento snímek zábavným humorem, který, ač by se to nabízelo, se nesnižuje ke zbytečným oplzlostem. A Disponuje kvalitním obsazením. Emma Stone, to je přímo trefa do černého a její postava a to jak ji ztvárnila, se mi prostě líbilo. ()

Dado

Nájsť kvalitatívne nadpriemernú romantickú komédiu a ešte k tomu z prostredia strednej školy je asi ešte ťažšie, ako nájsť ihlu nie v kope sena, ale rovno v celom senníku, no aj v tomto žánri platia akési nároky na kvalitu, ktoré sa väčšine filmov podarí splniť. O tomto to však bohužiaľ neplatí. Zopár celkom vydarených vtipov a ani Emma Stone nemôžu zachrániť už len z krátkeho popisu tuctový scenár plný hlúpostí a klišé. Cieľovou skupinou aj napriek námetu a početným vulgarizmom asi boli deti do 15 rokov (aj to je už asi prehnané), ostatní by sa tomu mali radšej vyhnúť. (45%) ()

Maki89

presne taketo filmy nemam rad.... a asi prave preto sa mi tento tak pacil... Emma Stone sa mi strasne lubi aj ako baba aj ako herecka a to asi pomohlo, k tomu sice vykradnuty pribeh, ale vyborne spracovany, hlasky a vtipky super, smial som sa ako uz dlho nie ... a mat takych rodicov, to by bolo srandy...8/10 ()

terunka003

Pohodové, teenagerovské, vtipné, sympatické, zamilované. Parádní oddychovka, u které nemusíte přemýšlet. Děj je sice trochu stupidní, ale má nějakou logiku. Postavy sympatické, zejména hlavní postava ztvárněná Emmou Stone. Co víc říct, prostě pohoda. "Hledám Bibli." "Tak tu mám v oddělní bestsellerů, hned vedle série Twilight.." ()

KitFisto

Asi na to v blízké době zapomenu, ale takový film jsem nečekal ani za nic. Čekal jsem mnohem větší frašku. Tohle bylo dost cool. Emma Stone je pořádně sexy, film má grády, taky dost povedených vtipů a kecy Stanleyho Tucciho jsou fakt k nezaplacení. ()

Phietros

Povedené, originální, místy zábavné, ale průměrné(65%) se skvělou Emmou Stone, která všemu dala šmrnc. Co kdyby jste se díky výmyslům, které by se o Vás rozšířili po škole, stali z průměrné studentky rázem debatovanou a probíranou osobou o kterou by najednou každej jevil zájem? Bylo by to fajn, ovšem do té doby, než by jste po škole byli přezdívany za lehkou holku.. Jenže Olivie se do této hry zapojí a role se ujímá opravdu brabůrně. Vše nabírá obrátky a vlnu nových událostí, at už těch zábavných, nebo těch tragických! Od kluků se nechává uplácet kupónama a za to předstírá že s nimi spala... Drby se šíří dál a vše zachází do hranic, kdy i samotné Olivii dojde, že takhle žít nemůže a pravda holt musí vyjít najevo! ()

asirtes

Paradox. Inteligentná teencomedy. A s rozvinutou psychologiou postáv. Ať mne picne, naozaj fajn. A aby som nezabudol smajlika :-) ()

tnp101

Ačkoli méně realistická a občas trochu přetažená za vlasy, chytrá komedie výrazně stojící na představitelce hlavní role. Emma Stone pojala svou postavu fantasticky. Naštěstí to neznamená, že by na vše byla úplně sama. Přestože ústřední hrdinka figuruje víceméně v každém záběru, Emmino charisma … a další přednosti … by se neobešlo bez kvalitního scénáře. Je to upovídané, plné hlášek, s hromadou vtipně vyznívajících dialogů k zamyšlení, není to zbytečně vulgární a už vůbec ne trapné a jednoduše celé na pohodu, s hromadou velmi příjemných vedlejších postav, jejichž přítomnost by měla alespoň částečně spravit náladu těm, kterým by se Emma z nějakého záhadného důvodu nezamlouvala. Za zmínku stojí i zručně vybraný hudební doprovod v podobě písniček, které svou roli překvapivě zvládají na úrovni klasické filmové hudby a nepůsobí, jak tomu často bývá, rušivým dojmem. Klasika v žánru z toho nejspíš nebude, já se na to ale vždy s radostí znovu podívám. ... Mimochodem ten počeštěný název je opravdu zvláštní. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: Českou Blu-ray verzi filmu má na starosti Sony, což je už na pohled zárukou kvality. Když k tomu připočteme stáří snímku, je jasné, že tady se nějaké rozporuplné technické kvality disku obávat nemusíme. Obraz je prezentován v poměru stran 1,85:1 (takřka „plné“ 16:9). Natáčelo se kompletně digitálně, ostrost je tudíž vynikající a společně s tím také smysl pro detail a celková hloubka. Pro zrno není místo. Barvy jsou teplejšího rázu a bez výjimek úžasně bohaté, navíc podpořené silnou černou. Hledat zde mušky na kráse je zbytečnou ztrátou času. Originální zvuk je zastoupen DTS-HD 5.1 MASTER stopou. Jelikož je snímek spíše konverzační, vyložených orgií se nedočkáme ani na té nejdražší reproduktorové sestavě. Přesto je v rámci možností samotného filmu perfektní. Umí velice realisticky reprodukovat každé prostředí, v němž se film v dané chvíli odehrává. Mluvené slovo, na které se zde klade největší důraz je hlasité a absolutně čisté, jednoduše prvotřídní. Nechybí ani hromada malých detailů (kupříkladu ruch davu apod.) a úžasně zní také hudební doprovod, který kromě předních reproduktorů hojně využívá i ty zadní. Po technické stránce je to jednoduše titul splňující všechny standardy pro perfektní vysokodefiniční disk a i přesto, že se k tomu snímek svým charakterem až tolik nevybízí, jedná se o vynikající podívanou. Český dabing je zastoupen klasicky formou DD 5.1 a i když po zvukové stránce na letmý poslech v klidu srovnatelný, z pohledu dabingu tomu není ani omylem. V tomto případě opravdu platí, že s dabingem vyprchá hromada kouzla. V hlavních rolích na nás čeká Nikola Votočková, Marek Libert, či Jana Páleníčková a o výrobu se postarali lidé v „LS Productions“. Teď přejděme k bonusům. Startujeme „Pop-up“ stopou, která je součástí filmu, nabízející hromadu zákulisních informací a zajímavostí v textové podobě. Je to příjemné, ale takřka to samé se dozvíte v audio komentáři s režisérem Willem Gluckem a Emmou Stone, který je velice zábavný a od něhož i přes několik hluchých míst zaručeně neodejdete. Následuje 14 minutový „making of…“, jenž je i přes svou kratší stopáž také výživný. Poté tu máme dvojici rozšiřujících 5 minutovek o slovních výrazech a částečné inspiraci komediemi z osmdesátých let. Další 5 minutovkou je kolekce nepovedených záběrů a dalších blbůstek, na což navazuje 20 minut nahrávek z konkurzu Emmy Stone. Nakonec tu máme ještě několik trailerů na tituly Sony a disk je kromě toho vybaven i aplikací v podobě „MovieIQ“ (online databáze produkčních informací) a základní „BD-Live“ funkcí. Přídavné materiály bohužel nejsou vybaveny českými titulky, nechybí však anglické (včetně komentáře) a až na nepovedené záběry a videa z konkurzu je vše prezentováno v HD. Bonusová výbava není zrovna ultimátní, ale ono se toho od takového snímku zas tolik nevyžaduje. Navíc všechno, co disk v tomto směru nabízí je víceméně povedené. Celkově bezesporu kvalitní titul, který mohu v případě zájmu o film jako takový s radostí doporučit. Slabších, ale přesto 80%. () (méně) (více)

uiu

Zdejší popisek filmu mě dost odrazoval a představovala jsem si pod tím další koninu typu Prcičky. Jenže v celém filmu není jediný sex natož vulgární humor a to je velké plus. Outsiderka si vymyslí, že přišla o panictví, školní drbny se toho ujmou a hned je z ní špinavá coura. Této pověsti začnou využívat gayové, tlusťoši a jiní školní podivíni, kteří za peněžní částku můžou říkat, že s ní něco měli a zlepšit si tak reputaci. Humor je to vážně jednoduchý bez zbytečných vulgarit. Jedna z mála snesitelných amerických komedií. ()

danoo

Videl som už C l u e l e s s (1995) podľa Emmy od Jane Austen, 1 0 . T h i n g s . I . H a t e . A b o u t . Y o u (1999) nadväzujúce na Skrotenie zlej ženy a teraz prichádza E a s y . A ako moderné Šarlátové písmeno Nathaniela Hawthorna. Teda ide o poslednú splátku v celej rade teenagerských komédií, ktoré vychádzajú z klasickej literatúry, čo im dáva istú intelektuálnu prevahu nad bežnou žánrovou konkurenciou. Neočakávajte však žiadnu "Casablancu", v tomto prípade sa môžete tešiť (len) na sympatickú hlavnú hrdinku, jej jazykovú ekvilibristiku a pár podarených vtipov. ()

lennyd

Olive se cítí na škole trochu odstrčena - ale to jen do okamžiku, kdy si pro svoji spolužačku vymyslí příběh o vysokoškolákovi, se kterým strávila víkend. Fáma se šíří obrovskou rychlostí, a stejně tak se stává Olive centrem pozornosti. Celou pravdu se ale dozví jeden homosexuální studentík, a požádá Olive, zda by s ním naoko nemohla strávit noc, a on přestal být cílem šikany. Po této noci přicházejí za Olive další a další odpadlíci, a ona se pomaličku začíná propadat do propasti lží a výmluv... Ze začátku mi trochu neseděla Emma Stone, ale během filmu jsem jí (a hlavně jejímu úžasnému hlasu) přišel na chuť (hlavně si nepouštějte film s českým dabingem, film tak ztratí minimálně polovičku svého kouzla). Po těch úvodních rozpacích jsem se ale začal královsky bavit - a stejně jako píše Davies182, naposledy jsem se v rámci tohoto žánru takto bavil u Deseti důvodů proč tě nenávídím. Kromě samotné hlavní hrdinky mne hodně bavily rozhovory s jejími rodiči, hlavně Stanley Tucci byl bezkonkurenční. A když už jsem u toho chválení, moc povedené byli i úvodní a závěrečné titulky (vím že to není až tak podstatné, ale potěší vidět, že si i s tímto tvůrci filmu vyhráli). A poslední perlička - skvělé hlášky - - Kde máte sekci o náboženství. - Támhle vzadu. Mohu vám s něčím pomoci? - Hledám bibli. - Jo tak tak je v bestsellerech, hned vedle Stmívání... ()

Pavlínka9

Tohle rozhodně není průměrná americká komedie :) Je to bomba :) Ať už tím, že herecké obsazení je vážně úžasné a jak tu již několikrát zaznělo – bez Emmy Stone by to stálo za nic :) Film má skvělý a velice chytlavý soundtrack, kdy jsem si i několikrát vracela tu scénu s hracím přáním :) Emma Stone vypadá tak ohromně, když se vzteká :) Neskutečně jsem se zasmála a to jsem film ani nechtěla vidět :) Je tam tolik skvělých hlášek, tolik skvělých postav a všichni jsou tam prostě tací, jaké bych chtěla mít kolem sebe :) Emma Stone by si takovoutu roli měla rozhodně ještě zopakovat, jelikož s Amandou Bynes to byla dvojka skvěle na přesdržku a obě dvě si to podle mě náramně užily :) Má to úžasnou atmosféru, všechno letí rychleji než bych chtěla a nejsou tam žádné zbytečné „okecávačky“. Návrat do dob minulých v podobě stěžejních situací z filmů, které moc dobře znám, mi nostalgicky připomněly jaké to je, když Vám pod oknem stojí někdo s kazeťákem – je to super :) „Děje se něco? To byly zvuky jako při sexu. A to nejde s ohledem na to, že máš homosexuálního přítele.“ Stanley Tucci je k sežrání ;) ()

drake31

Pred nedávnom som písal že Due Date je pre mňa komédia roka ... po zhliadnutí tohoto snímku sa jeho pozícia síce nezmenila ale rozhodne bola ohrozená. Výborná inteligentná teenage komédia, ktorá ma dokázala neskutočne zabaviť a aj okúzliť ... a to nielen kvôli Emme Stone a Alyson Michalka. Zaujímavý príbeh, neskutočne sympatické obsadenie a ešte viac sympatickejšie postavy (rodičia Olive) ... Nenachádzam žiadne chyby, a ani ich nachádzať nechcem, som maximálne spokojný ... a už to ukončím lebo viem že to aj tak nikoho nezaujíma :) ()

VasaX

Lesk a bída teen komedií a romancí. Vtipné, popkulturní, sexy, sladké a novodobě pohádkové. Takové potěmkinovy vesnice z karamelu a čokolády. A to po fyzické stránce uhlazeného prostředí a pěknoučkého sympatického obsazení, rodinného a celkově životního prostředí (a tím nemyslím brazilské pralesy...), tak i po stránce značně zidealizovaného principu života, jak to v něm chodí a sympatické, seč liché, morální ponaučení. Ale to vše jsou klasické symptomy, Easy A naštěstí není nezvládnuté fiasko a d áse na něj bez potíží koukat. Emma Stone sice není můj šálek kávy, ale tady svoje kouzlo má, taky potěšil výskyt jedné poloviny z Aly & AJ. Naopak (nepřekvapivě) jsem narazil na Lisu Kudrow opět zvárňující postavu, která je mi z hloubi nesympatická tak, že nevím,, jestli bych ji nejraději vzal židlí nebo se mi navaluje. Je to takový podivný výběr rolí, nebo je to jí? Má vůbec nějaké fanoušky, kteří ji bezmezně milují a myslí si že je úžasná a okouzlující a fantastická? Netuším, tyto otázky raději přenechám Aktům X. Konečně, já vím že filmové stereotypy a žánrová klišé táhnou studia kupředu, ale začínám mít pocit, že by to chtělo trochu provětrat a osvěžit. Tento žánr mám rád, ale trošku se o něj začínám obávat. (PS: Hvězdička navíc je za další celkem povedený přírůstek do mého oblíbeného odpočinkového žánru.) ()

Mishqo

čakal som nejakú teenagerskú debilinu no to co som dostal predčilo o veľký kus moje očakávania...super relaxačný film na nudne večery ktorý rozhodne pozdvihne náladu ()

Dámské posily...

Dámské posily...