Bez přehánění jeden z nejsympatičtějších filmů o teenagerech, který jsem kdy viděla. Tleskám scénáristům, že se jim podařilo přivést na plátno hrdinku, která se tolik vymyká tradičním napudrovaným blonďatým slečinkám. Tleskám i za dokonale sympatické a normální rodiče, štiplavé poznámky hlavní hrdinky (které mé ateisticky racionální duši dělaly jen radost), výbornou hudbu, hezké vizuální zpracování a vlastně tak nějak všechno. Kdybych si z těch deseti filmů, které jsem za poslední dva měsíce viděla v britských kinech, měla vybrat jediný, na který půjdu znovu, Easy A by tomuto žebříčku s jasným náskokem vedlo.(29.10.2010)

Na tenhle film jsem se těšila už od doby co jsem viděla plakáty v kinech (i když jsem nepochopila proč tam byli, když ten film u nás v kinech nedávali), dlouho jsem se na něj nepodívala, protože jsem se bála, že budu zklamaná a bylo to naopak. "Obyčejný" film o tom jak je střední škola hrozná, a že je lepší mít jakoukoliv přezdívku než žádnou. Upřímně řečeno, i já jsem tímhle "přezdívkovým obdobím" na střední prošla (jen teda ne tak přehnaným jak to bylo v tomhle filmu), takže jsem docela chápala proč to všechno dělá. Pro mě to byl nadprůměrný "teenage" film s naprosto skvělou Emmou Stone v hlavní roli. Spousta skvělých scén a hlášek, rozhodně jsem se na tenhle film nepodívala naposledy. Opět, naprosto nepochopený český název, chápu, že se to těžko překládá, ale tak v tom případě, proč se to musí překládat?! A když už, vymyslím něco co aspoň přibližně odpovídá tomu co se děje ve filmu, tohle je totálně mimo. 4*(3.2.2011)

Nevím, koho napadlo udělat z Emmy Stone sexy dračici, ale tento film se o to snaží velmi vehementně. Nenápadná dívka ze státní střední školy vypustí fámu, že se vyspala s klukem, kterého si vymyslela. Drby se šíří rychlostí světla a tak druhý den si celá škola šušká, jak se ze vzorné a nenápadné studentky stala přes noc vyhlášená coura, která dá každému. To však dívce Olivii nestačí a fámu začně přiživovat dalšími výmysly o svých sexuálních dobrodružstvích, až to zajde tak daleko, že nesmělí, nepohlední a teplí studentíci začnou za ní chodit a za peníze po ní začnou škemrat, aby před ostatními začala tvrdit, že s nimi něco měla. Námět mně přišel dost slabý a ukázalo se, že celý film není schopný utáhnout, protože poslední půlhodina byla naprosto fádní a nudná. Ani příliš vtipné kaše tento film nevstřebal a o dobré gagy byla opravdu nouze. O tom, že film se nedá odpískat rozhodla kvalitní režie Willa Glucka, který se snažil vnést do filmu trošku reálnější a umírněnější pohled na poměry na americké střední škole, a proto tuhle komedii nelze zařadit k teenagerovským odvazům, ve kterých se promenádují ultrasexy slečny a nadržení týpci vymýšlejí, jak je co nejspolehlivěji sbalit. Tahle komedie je v celkovém pojetí dost jiná. Bohužel, Emma Stone přece jen ještě není taková vyzrálá herečka, aby film stoprocentně utáhla a její snaha působit abnormálně sexy mně přišla až komická. Lépe na tom byly vedlejší postavy a vidět skvělou Amandu Bynes jako náboženskou fanatičku, Thomase Hadena Churche jako mravokárného učitele nebo Stanley Tucciho jako starostlivého otce, byl zážitek k nezaplacení. Výčet pozitiv není bezedný a tahle komedie svou jinakostí sice občas sahala k výšinám, ale aby z nich nespadla, nesměly by jí postupně dojít nápady, a tak nějak, odfláknout konec.(9.1.2011)

Do téhle uličky (slepé?) navedla teen zábavu Juno: Slaboučký příběh na zcela nevěrohodné zápletce, který má zachránit víra v charisma hlavní fešandy, co neustále něco drmolí, aby působila chytře a vtipně. Ne, to NENÍ správný recept na novou žánrovou klasiku hughesovských parametrů. Navíc se nosných vtípků a hlášek moc neurodilo... ještě že ta Emma Stone opravdu je supersweet & superhot.(28.11.2010)

Rozhodně nejsem cílová skupina, ale vůbec jsem nevěděl do čeho jdu. Ležím nemocný v posteli již tři dny, tak jsem se chtěl alespoň trochu rozveselit s Emmou Stone, o níž vím, že to rozhodně dokáže. Viděl jsem spoustu nekorektností, nicméně si myslím, že to zase takový propadák není a i obsazení je poměrně slušné. A skutečně jsem se jednou i nahlas zasmál s odkazem na Marka Twaina. Jen s tou teplotou dolů mi Emma nepomohla.(29.7.2016)

• - Olive (Emma Stone) jde do kina na západoněmecký film Šarlatové písmeno (1973), což je snímek natočený podle stejnojmenné knihy, která patří mezi motivy filmu. (orkadimenza)

• - Když Olive vstupuje do kina, můžete si v pozadí všimnout Rhiannoniných rodičů. (sssssycak)

• - Barbara Bush High School bolo meno školy figurujúce v pracovnej verzii scenára. (beso74)