Panna nebo orel

Easy A

Ľahko ju zbaliť

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2010, 92 min

Po úvodní dvacetiminutovce mi došlo, že jsem nic žánrově podobného neviděl snad od Deset důvodů, proč tě nenávidím. Dobrá, možná viděl, ale sledovat tohle byly prostě čistě nostalgické emoce: návrat do minulosti k hloupoučkým filmům z prostředí amerických středních škol. Užíval jsem si to neskutečně a vzpomínal na časy, kdy jsem jako první věc po příchodu ze školy zapínal bednu se Školou zlomených srdcí. A Emma Stone je prostě úžasná, (nejen) kolem bazénu se ve filmu mohla procházet klidně déle... středoškolačka roku!(10.2.2011)

kdo psal k tomuhle scénář? výborně a vtipně hrající Emma Stone se v roli sedmnáctky svojí vlastní blbostí uvrtá do situace, kdy si o ní celá škola myslí, že je coura.. její motivaci k tomu, proč se potom chová tak, jak se chová, tvůrci zakopali někam hluboko pod zem, a tak jediná uspokojující odpověď, na kterou jsem přišel, je ta, že hlavní hrdinka je zřejmě duševně chorá.. chování a myšlenkové pochody všech ostatních postav nejsou o nic méně stupidní a reálnost a uvěřitelnost děje? to radši nebudu komentovat.. vzhledem ke všem těmto nedostatkům mi nejde do hlavy, jak je sakra možné, že se mi tenhle film jako celek víceméně líbil a jeho konec mě dokonce dojal.. když k tomu navíc přičtu freakin' hot Emmu Stone, o jejímž roztomile sexy obličeji se mi dnes v noci bude zdát, nemůžu prostě dát míň než 3*(7.12.2010)

Módní přehlídka nevyzrálých, leč na správných místech vyspělých krasotinek na čtyřleté použití. Docela věrohodné, jako kdybychom s Willem Gluckem chodili na stejnou střední. I když... Kdyby tenkrát každá holka, která se vyspala během jednoho týdne se dvěma klukama, byla u nás hned za couru, nechodil bych býval na střední dívčí, nýbrž do bordelu a neměl bych teď pár let po matuře, ale kapavku. Akorát teda to čekání na pravého prince nevím kde Will vzal. V našem království bylo tolik pravých princů...(30.12.2015)

Určitě nadprůměr ve svém "žánru". A to díky určité originalitě provedení (které by mi jindy mohlo vadit, ale tady OK), hlasu a obecně projevu Emmy Stone a pak několika vtipným dvojsmyslům. A zapomněl jsem dodat, že se nejedná o "typickou" americkou úchylárnu, ale byť jde o teen komedii, má určitou úroveň. 68%(23.11.2010)

• mat.ilda

Ještě stále nemohu uvěřit, že jsem se dodívala do konce - stalo se, a teď mi nezbývá, než přemýšlet, na jakém pubertálním profilu jsem narazila na tak nažhavený komentář, co mně dokázal vnuknout scestnou myšlenku, že bych se mohla bavit stejně... Totálně nevtipný, vyumělkovaný, rádoby mravokárný výpotek, proti kterému je Beverly Hills 90210 líheň zkaženosti a Jim plus Cindy Walshovi párek pederastů, měl zřejmě za úkol výchovně působit na středoškoláky, kteří dávno postoupili do vyšších levelů dospívání po americku, ale tématicky posloužit mohl jen jako útěcha pro těch několik málo typů, o kterých si zpětně uvědomíte, že jste na ně po celá léta studií nepromluvili ani slovo, takže bych promítala pouze v artových kinech, jako ujetou dobovou odchylku... Jo, a v rámci rozborů literárních děl, vděčném to středoškolském tématu, by si měli nějakou tu hodinu literatury připlatit i tvůrci, třeba by pak věděli, jaký je rozdíl mezi cizoložstvím a smilstvem...(19.12.2013)

• - Všechny scény Emmy Stone u webkamery byly natočeny v jeden den během čtrnácti hodin. (Taninaca)

• - V původní verzi scénáře zaznělo slovo "fuck" 41x, "shit" 13x a "cunt" 3x. Pro dosažení ratingu "PG-13" (přístupno od třinácti let) byl nakonec počet neslušných výrazů znatelně snížen. (Karlos80)

• - Když Olive vstupuje do kina, můžete si v pozadí všimnout Rhiannoniných rodičů. (sssssycak)