Panna nebo orel

Easy A

Ľahko ju zbaliť

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2010, 92 min

Bez přehánění jeden z nejsympatičtějších filmů o teenagerech, který jsem kdy viděla. Tleskám scénáristům, že se jim podařilo přivést na plátno hrdinku, která se tolik vymyká tradičním napudrovaným blonďatým slečinkám. Tleskám i za dokonale sympatické a normální rodiče, štiplavé poznámky hlavní hrdinky (které mé ateisticky racionální duši dělaly jen radost), výbornou hudbu, hezké vizuální zpracování a vlastně tak nějak všechno. Kdybych si z těch deseti filmů, které jsem za poslední dva měsíce viděla v britských kinech, měla vybrat jediný, na který půjdu znovu, Easy A by tomuto žebříčku s jasným náskokem vedlo.(29.10.2010)

• dopitak

Kdyby se to takhle komplet, jak to je natočené, odehrávalo v šedesátých letech (bez mobilů atd. ovšem), neřeknu ani slovo. Takhle to ale vypadá, jako že scénárista prospal druhou polovinu dvacátého století a právě včera se probral. Proč se někdo snaží diváka balamutit tvrzením, že existuje (navíc v Americe, jakkoliv je v některých ohledech prudérní a skrupolózní) střední škola, ve které nikdo nemá sexuální zkušenost a první sex je tu tak tématem číslo jedna. Nenene, my devětsetdvadesítkou odkojení tohle nesežerem. Ovšem Facebook podle pana učitele Griffitha, to stálo za to! :-)(2.1.2011)

• Zeck

Co říct k tomuto filmu? Naprosto nevhodné pro malé holčičky, které sní o životě na střední škole. Stejně tak nevhodné pro náctileté bravo-girls prdelky a naprosto nevhodné pro dospělé diváky. Pokud se o tomto filmu dá bavit jako o komedii, tak připravil tak neuvěřitelně málo vtipných scén (vlastně žádnou), že to komedie prostě není. Příběh je vyprávěn skrze pseudosedmnáctiletou dívku, která je ovšem rozumově tak na 26 letech, takže pro teenagery naprosto k ničemu. Tento film mě absolutně nudil, totální ztráta času a ačkoliv mám Stone rád, tady mě dokonale unudila k smrti. 20% 26.12. 2010(26.12.2010)

Velice netradiční a příjemně inteligentní teenagerovská komedie, kde většinu času jde spíše o poučování a monology hlavní postavy, než o šílené párty scény nebo zvrhlé narážky, ale přesně tohle zde přidává na kvalitě. Ústřední hvězdou je Emma Stone, která zde doslova zazářila a tato lehce intelektuální role jí neuvěřitelně dobře sedla. Navíc je Emma obklopena sympatickými herci, dobrým soundtrackem a absencí trapných scén. [75%](9.10.2015)

Módní přehlídka nevyzrálých, leč na správných místech vyspělých krasotinek na čtyřleté použití. Docela věrohodné, jako kdybychom s Willem Gluckem chodili na stejnou střední. I když... Kdyby tenkrát každá holka, která se vyspala během jednoho týdne se dvěma klukama, byla u nás hned za couru, nechodil bych býval na střední dívčí, nýbrž do bordelu a neměl bych teď pár let po matuře, ale kapavku. Akorát teda to čekání na pravého prince nevím kde Will vzal. V našem království bylo tolik pravých princů...(30.12.2015)

• - Barbara Bush High School bolo meno školy figurujúce v pracovnej verzii scenára. (beso74)

• - Olive (Emma Stone) jde do kina na západoněmecký film Šarlatové písmeno (1973), což je snímek natočený podle stejnojmenné knihy, která patří mezi motivy filmu. (orkadimenza)

• - Když Olive přesvědčuje Evana, aby řekl pravdu a Evan odmítne, rozdrtí Olive kornout od zmrzliny. V dalším záběru tam kornout pořád je. (Elbarto08)