Když opravdu koukneme pod povrch, tak to není jen další teen slátanina, ale k realitě na středních školách to opravdu nemá daleko. Rozhodně zatím nejlepší film od Willa Glucka. Sice tomu zatím pořád něco chybí, ale i tak velmi milý a poměrně i originální teen film, který má v sobě myšlenku, ale zároveň dokáže i pobavit. Dost se mi taky líbil styl vyprávění a Emma Stone byla fakt dobrá. 70%.(3.3.2013)

Nebyla to špatná komedie, první půl hodinku svižná záležitost, která právě poté první půlhodince začíná být tuctově předvídatelná, ale nepřestává být zábavná. Sice jsem si i párkrát zívla, ale zase oceňuji absenci fekálního humoru, který je pro tento žánr poslední dobou typickým doplňkem. Herecká esa v menších rolích pobavila, nebo alespoň potěšila a taťka Stanleyho Tucciho byl prostě k sežrání. A souhlasím s Červeňákem, kdyby nic jiného, hlášku o Bibli hned vedle Stmívání si budu pamatovat.(23.1.2011)

Příběh otloukánka a ošklivého káčátka, které se snaží přežít a vydobýt si pozici v pekle americké střední školy viděný tucetkrát na různý způsob. V tomhle konkrétním případě musíme akceptovat, že ošklivé káčátko hraje pohledná Emma Stone – ale dejme tomu, třeba chodí na specializovanou střední pro puberťáky s vadou zraku. Dále se musíme smířit s tím, že na střední škole začnou ostatní studenti opovrhovat někým, kdo ztratí panenství – já jsem asi chodila na nějakou hodně rozjívenou střední, kde to bylo naopak, ale dejme tomu, že v USA na střední pořád platí křesťanské hodnoty z 19. století. S velkou dávkou shovívavosti musí divák přijmout inteligenci dívky, která o sobě všude rozhlašuje, že chodí za peníze a pak se diví, že o ní všichni prohlašují, že je děvka. ____ Ale jsou tu i klady. Třeba rodiče hlavní hrdinky jsou moc fajn napsané postavy a vůbec vztahy v rodině jsou příjemně uvolněné a konverzace mezi jejími členy je vtipná. Humor se vyskytuje v celém filmu a občas se i povede. Příjemná je zmiňovaná inspirace teenagerskými filmy z 80tek a dokonce i Dobrodružstvím Huckleberryho Finna od Marka Twaina. Když to shrnu: je to blbinka pro nenáročný večer. /15. 8. 17./(15.8.2017)

Určitě nadprůměr ve svém "žánru". A to díky určité originalitě provedení (které by mi jindy mohlo vadit, ale tady OK), hlasu a obecně projevu Emmy Stone a pak několika vtipným dvojsmyslům. A zapomněl jsem dodat, že se nejedná o "typickou" americkou úchylárnu, ale byť jde o teen komedii, má určitou úroveň. 68%(23.11.2010)

Ta pochvalná kritika za mořem je obdivuhodná. Je to snad kvůli tomu, že se hlavní hrdinka ohání rádobyintelignetními výrazy a intelektuálním humorem nebo se celý děj zoufale přibližuje situaci na amerických školách? Snad jen tomu afektovanému spolku fanatických křesťanů bych uvěřil. Podle Easy A totiž američtí středoškoláci nejspíše řeší věci jako děti na základní škole, jen tu banalitu obalují do "vyspělejších" dialogů plných kritického rozměru. Co na tom, že film oplývá sympatickými figurkami (rodiče jednoznačně rulez) a roztomilou Emmou Stone, když rozmělňuje takový naivní příběh v sebevíc důležitou story, který mentalitu všech postav sráží na úroveň 12ti let? Přesto je Easy A místy vtipná záležitost, které klacky pod nohy hází svůj původem vlastně hodně iritující námět. Skoro se ani nedivím, že to má v Evropě takové veskrze průměrné hodnocení. 6/10(27.11.2010)

• - Všichni členové Oliviny (Emma Stone) rodiny se jmenují podle nějaké potraviny. Jména jejích rodičů Dill (Stanley Tucci) a Rosemary (Patricia Clarkson) lze přeložit jako "kopr" a "rozmarýn". Její mladší bratr (Bryce Clyde Jenkins) se jmenuje Chip, což představuje hranolek, a starší bratr, který je již na vysoké, má jméno Kale, které lze přeložit jako "kapusta". Jméno samotné Olive (Emma Stone) je možné přeložti jako oliva. (Mr.Hudson)

• - Ve chvíli, kdy spolu Olive (Emma Stone) a Rhia (Aly Michalka) sedí na autě a baví se, Olive zmiňuje seriál Super drbna (od r. 2007), ve kterém si zahrál jednu z hlavních rolí Penn Badgley, představitel Todda. (six_seven)

• - Barbara Bush High School bolo meno školy figurujúce v pracovnej verzii scenára. (beso74)