Panna nebo orel

Easy A

Ľahko ju zbaliť

Komedie / Romantický

USA, 2010, 89 min

Amerika si vždy vyprodukuje nejakú mladú hviezdičku. Boli ňou napríklad Alicia Silverstone, Mary-Kate a Ashley Olsen, Miley Cyrus a ďalšie. Ich herecký talent je diskutabilný. Tržby však majú. Teraz má svoju šancu Emma Stone. Touto komédiou si ju rozhodne nezničila. Dobrý nápad, síce nevyužitý podľa mojich predstáv, no určite jedna z tých podarenejších komédií made in USA.(22.1.2011)

• Thomick

Laciný až běda, jakási aktuálnost v narážkách je samoúčelná (že je Bible hned vedle stmívání, wtf, tomu se mám jako smát???), holky se stírají neuvěřitelně trapným způsobem, hlavně ta afektovaná koza Mary-Ann mě šíleně točila (i když se mi chce věřit, že to byl i scénáristův záměr - nicméně šlo to udělat lépe). Rozhovory typu „Zajímám tě?" – "Jasně, si moc hezká, chytrá…“, no takovou šablonu by během pěti minut spíchl i můj třináctiletej brácha. To i on může točit „filmy pro teenagery“? A ze všeho nejhorší je, že ani ta Emma nebyla tak pěkná, abych za ní dodal alespoň jednu hvězdičku. Až sem se tenhle perspektivní žánr fakt nikdy neměl dostat. :((26.4.2011)

• dobytek

Tato týnejdžrovská komedie postrádá všechno, co bych od týnejdžrovský komedie očekával. Žádný divoký mejdany a život podle hesla sex, drogy a drum'n'bass. Místo toho většinu filmu posloucháte nějaký mentorování 17-letý holky. Dávám jednu hvězdu za občasný záblesky humoru a druhou hvězdu za několik herců ve vedlejších rolích. Jako celek mě to ale vůbec nebavilo.(4.3.2012)

Easy A bylo pro mě příjemnou podívanou a milým zpestřením odpoledne. Vlastně největší úspěch pro mě byla skvěle zahraná role Olive - Emma Stone střídala vizáž nevinné dívčiny a coury jak na běžícím pásu a já jsem jí to věřil. No a pak je tu skvělý soundtrack, dobře vybrané herecké obsazení a pěkný počet vtipných scén. A nakonec z toho vylezlo pokoukaní za (slabší, ale ještě pořád) 4*. Zkrátka jedna z oddychovek roku 2010, která mě pobavila jako např. Návrh za rok 2009.(5.12.2010)

Když opravdu koukneme pod povrch, tak to není jen další teen slátanina, ale k realitě na středních školách to opravdu nemá daleko. Rozhodně zatím nejlepší film od Willa Glucka. Sice tomu zatím pořád něco chybí, ale i tak velmi milý a poměrně i originální teen film, který má v sobě myšlenku, ale zároveň dokáže i pobavit. Dost se mi taky líbil styl vyprávění a Emma Stone byla fakt dobrá. 70%.(3.3.2013)

• - Kvůli roli v tomto filmu se Emma Stoneová vzdala role ve Snyderově snímku Sucker Punch (2011). (Karlos80)

• - Logan Lerman se ucházel o roli Dana Byrda. (Karlos80)

• - Když se baví o Micahovi, Olive zmíní, že snad neodmaturuje ani ve svých dvaadvaceti. Ohledně obsazení Cama Gigandeta, který hraje Micaha, se na webu rozproudily vášnivé debaty, při nichž mu vytýkali zejména to, že je ve svých dvaceti příliš starý na roli středoškoláka. (sssssycak)