Milá screwballová taškařice s nádherně haluzoidním závěrem; uvažoval bych i o čtyřech, nemít v živé paměti nepoměrně šílenější Leopardí ženu, Sturgesovy vlastní, filmařsky zajímavější Sullivanovy cesty (ty mají krom Joela McCrey dokonce i cosi jako myšlenkový přesah) nebo daleko účinněji vytěžený motiv výstředních milionářů z Někdo to rád horké.(26.9.2016)

Smíšené pocity. Je to trochu slabší screwball comedy (není špatná, řekněme průměrnější), ale přesto jí nechybí optimistický náboj, zábava, skvělá doprovodná hudba i slušní herci. Příbeh už je jednodušší, vždyť všude je spoustu dobrodinců, kteří vám pomůžou v nouzi. Přes všechno optimistické nemůžu dát s čistým svědomím 4*. # Jen pro zajímavost - Mary Astor mi hodně připomíná Julianne Moore. # [viděno: monitor, sluchátka, EN sub] # příběh 6 | hudba 8 | humor 4 | akce 0 | napětí 0 | pustil bych si znovu 7(18.7.2012)

Preston Sturges dál ukazuje, že konverzační komedie jsou jeho a že dokáže vytvářet výborné postavy. Tady se to projevuje opravdu krásně a epizodní role pobaví skvěle. Hlavně Toto je nezapomenutelný. Film ale stejně tak baví i svým příběhem, který je sice na první pohled jednoduchý, ale zápletka se krásně rozvíjí, až se znovu ocitneme na začátku.(9.9.2014)

Ako dostatočne odalibizovať mojich 5 hviezd pred tunajším csfd expertstvom... Asi na takúto krkolomnú misiu nemám argumenty ani mozgovnu. Tak len toľkoto: Palm Beach story je proste zábava, ktorá mi dokonalo sadla! A Colbertka to, čím nemôže zaujať vizuálne, bohato vynahrádza bohovským komickým pohodárstvom! Wou!(16.4.2014)

Trochu nadhodnotím, ale ono je to krátke, rýchlo to ubehne a sála z toho super nálada. Ďalej je to pomerne nepredvídateľné, dlhú dobu nie je jasné, ako film skončí a keď už to jasné je, tak to skončí síce nie úplne inak, ale stále prekvapivo. Autori aj vtedy, keď bolo jasné, že totálny happy end z toho byť nemôže, tak prišli s totálne nepravdepodobným nápadom a proste to ukončili ku spokojnosti všetkých. Alebo žeby nie? Titulky nám totiž hneď na úvod prezrádzajú, že manželstvo nie je happy end, ale začiatok niečoho bláznivého ako táto klasická screw ball komédia. Povedať manželovi po pár rokoch manželstva, že by bol dobrým bratom, to je na slučku.(8.10.2015)

• - Cenzorský úrad odmietol nielen Sturgesov názov filmu, ktorý mal pôvodne znieť Is Marriage Necessary?, ale aj scenár, ktorý mu predložilo štúdio Paramount. Ako dôvod boli uvedené sexuálne sugestívne dialógy a situácie, ktoré sa tu nachádzali. Kvôli tomu boli urobené mnohé zmeny, ako napr. zmena názvu filmu na The Palm Beach Story alebo počet predchádzajúcich manželstiev Maud, ktorý bol zredukovaný z 8 na 3 (a dve anulované).

• - Hlavní roli Gerry Jeffersové měla původně ztvárnit Carole Lombard. Po její tragické smrti při letecké havárii ji nahradila Claudette Colbert. (IQ Tiqe)