Ako dostatočne odalibizovať mojich 5 hviezd pred tunajším csfd expertstvom... Asi na takúto krkolomnú misiu nemám argumenty ani mozgovnu. Tak len toľkoto: Palm Beach story je proste zábava, ktorá mi dokonalo sadla! A Colbertka to, čím nemôže zaujať vizuálne, bohato vynahrádza bohovským komickým pohodárstvom! Wou!(16.4.2014)

Poměrně praštěná a za vlasy přitažená komedie s velice matoucí pointou (já si totiž někde přečetl nějakej spoiler a díky tomu jsem pak byl na konci ještě víc zmaten, že to není úplně tak, jak jsem celej film čekal :-D). Bavil jsem se dobře, nenudil jsem se vůbec, ale na druhou stranu se nedá říct, že by tu byly nějaké třeskutě vtipné situace, při kterých bych si smíchy nabrečel do čaje anebo mi prasklo slepé střevo :-) Herecké výkony netřeba komentovat :-)(15.8.2011)

• Hejtmy

{150/1001} Jak Sturges na počátku čtyřicátých let vysloveně zazářil, tak se potom absolutně vytratil ze scény, a podle mě zaslouženě. Jeho přespříliš optimistické až absurdní tuctové romantické komedie už dneska těžko sklidí větší úspěch. Až na výkon Claudette Colbert (Gableova stará z Caprova It Happened One Night) je Palm Beach Story příliš dobová. 30%(20.3.2011)

Stále svěží a vtipná screwball komedie. Sturgesovy hodnoty (láska musí zvítězit nad penězi), jakkoliv se mohou zdát někomu naivní, skvěle zapadají mezi zběsilé slovní přestřelky a fyzické gagy. Claudette Colbert, která se mi líbila už ve "Stalo se jedné noci", nezklamala a naplno využila talent energické komičky. 8/10(20.4.2010)

Preston Sturges ma po Lady Eve zase mierne sklamal. Je to síce milý, príjemny aj svižný nadpriemer ale romantická časť nefunguje úplne dokonale pretože chlapské postavy sú síce dobre napísané ale hercom chýba tá pravá chlapská charizma, ktorou v tomto žánri hviezdili Cary Grant Grant alebo Jamemes Stewart . A hlavná hrdinka sa 2/3 tretiny správa ako totálna krava, ktorá by si zaslúžila lopatou po ksichte ( niečo ako Carrie Bradshawová zo Sexu v meste) a je iba zásluha Colbertovej, že som jej to neprial a občas jej aj fandil. A finále je strašný, ale strašný prstocuc. Celkovo vzaté je to veľmi, veľmi slušná zábava strkajúca do vrecka 90% súčasnej žánrovej produkcie ale v 30 - 40 rokoch sa dalo nájsť oveľa viac, oveľa lepších kúskov. 7/10(20.3.2015)

• - Cenzorský úrad odmietol nielen Sturgesov názov filmu, ktorý mal pôvodne znieť Is Marriage Necessary?, ale aj scenár, ktorý mu predložilo štúdio Paramount. Ako dôvod boli uvedené sexuálne sugestívne dialógy a situácie, ktoré sa tu nachádzali. Kvôli tomu boli urobené mnohé zmeny, ako napr. zmena názvu filmu na The Palm Beach Story alebo počet predchádzajúcich manželstiev Maud, ktorý bol zredukovaný z 8 na 3 (a dve anulované). (Snovv)

• - Hlavní roli Gerry Jeffersové měla původně ztvárnit Carole Lombard. Po její tragické smrti při letecké havárii ji nahradila Claudette Colbert. (IQ Tiqe)