Taková příjemná remarriage screwballovka. Kouzelná Claudette Colbert nese celý příběh na vlastních pikantních ramenou. Je tu tisíc oblíbených situací na téma "já je někdo jiný" (ve své době oblíbené samozřejmě i u nás). Z mužského hereckého ensemble musím vypíchnout sexíka Rudy Valléeho, který ještě na začátku 30. let zpíval ve fleischerovkách s Betty Boop. A samozřejmě emigrujícího Sigiho Arna, ten pro změnu za Výmaru řádil v německém filmu (často po boku Anny Ondry) a nakonec se zachránil v rolích legračních cizinců, kterým sice není rozumět, ani nikdo jim nenadává z rasových důvodů.(28.5.2018)

Preston Sturges dál ukazuje, že konverzační komedie jsou jeho a že dokáže vytvářet výborné postavy. Tady se to projevuje opravdu krásně a epizodní role pobaví skvěle. Hlavně Toto je nezapomenutelný. Film ale stejně tak baví i svým příběhem, který je sice na první pohled jednoduchý, ale zápletka se krásně rozvíjí, až se znovu ocitneme na začátku.(9.9.2014)

Ako dostatočne odalibizovať mojich 5 hviezd pred tunajším csfd expertstvom... Asi na takúto krkolomnú misiu nemám argumenty ani mozgovnu. Tak len toľkoto: Palm Beach story je proste zábava, ktorá mi dokonalo sadla! A Colbertka to, čím nemôže zaujať vizuálne, bohato vynahrádza bohovským komickým pohodárstvom! Wou!(16.4.2014)

Milá screwballová taškařice s nádherně haluzoidním závěrem; uvažoval bych i o čtyřech, nemít v živé paměti nepoměrně šílenější Leopardí ženu, Sturgesovy vlastní, filmařsky zajímavější Sullivanovy cesty (ty mají krom Joela McCrey dokonce i cosi jako myšlenkový přesah) nebo daleko účinněji vytěžený motiv výstředních milionářů z Někdo to rád horké.(26.9.2016)

Preston Sturges ma po Lady Eve zase mierne sklamal. Je to síce milý, príjemny aj svižný nadpriemer ale romantická časť nefunguje úplne dokonale pretože chlapské postavy sú síce dobre napísané ale hercom chýba tá pravá chlapská charizma, ktorou v tomto žánri hviezdili Cary Grant Grant alebo Jamemes Stewart . A hlavná hrdinka sa 2/3 tretiny správa ako totálna krava, ktorá by si zaslúžila lopatou po ksichte ( niečo ako Carrie Bradshawová zo Sexu v meste) a je iba zásluha Colbertovej, že som jej to neprial a občas jej aj fandil. A finále je strašný, ale strašný prstocuc. Celkovo vzaté je to veľmi, veľmi slušná zábava strkajúca do vrecka 90% súčasnej žánrovej produkcie ale v 30 - 40 rokoch sa dalo nájsť oveľa viac, oveľa lepších kúskov. 7/10(20.3.2015)

• - Cenzorský úrad odmietol nielen Sturgesov názov filmu, ktorý mal pôvodne znieť Is Marriage Necessary?, ale aj scenár, ktorý mu predložilo štúdio Paramount. Ako dôvod boli uvedené sexuálne sugestívne dialógy a situácie, ktoré sa tu nachádzali. Kvôli tomu boli urobené mnohé zmeny, ako napr. zmena názvu filmu na The Palm Beach Story alebo počet predchádzajúcich manželstiev Maud, ktorý bol zredukovaný z 8 na 3 (a dve anulované). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Hlavní roli Gerry Jeffersové měla původně ztvárnit Carole Lombard. Po její tragické smrti při letecké havárii ji nahradila Claudette Colbert. (IQ Tiqe)