The Stoning of Soraya M.

• Kanada The Stoning of Soraya M. (více)

Americký snímek natočený dle skutečné události, jež byla rovněž zpracována v knižní podobě, se odehrává na současném iránském venkově a vypráví příběh tří lidí: mladé Sorayi M., jež je vlastním manželem křivě a vypočítavě obviněna z cizoložství, za což jí hrozí smrt ukamenováním; její tety Zahry, emancipované ženy, která netouží po ničem menším, než po tom aby se svět dozvěděl pravdu o lidských právech a právech žen v ortodoxní islámské společnosti; a konečně francouzského žurnalisty a válečného dopisovatele Freidoune Sahebjama (James Caviezel), který se bez vlastního přičinění stává mužem, který věděl příliš mnoho. (kiddo)

houseofwax

Obraz islámské společnosti 21.století aneb právo šaría v praxi. Že podobné svinstvo je stále pácháno (a na ženách!), je neuvěřitelné. A scéna ukamenování? Tak zatraceně naturalistická, až to bolí. Závěrem snad jen (jak poznamenal uživatel Mawete), těžko uvěřit, že někde mají horší "právní systém" než my. Trefné. ()

bolan

Šmankote to bylo strašný. Chápu snahu tvůrců zobrazit tento problém v tom nejhorším světle. Náboženství dává sílu pokrytcům, fanatikům, vychovává děti ve lži a znemožňuje lidem používat obyčejný rozum. Jako film opravdu působivé. ()

Pawlisman

Zvláštně natočené, jako laciná východní kýčovitá přehrávaná detektivka z Dílí. Ale sem tam se mihne i pěkný kamerový a režisérský kumšt. Vlastně celkově dost naivní a průměrně natočené. Síla tématu však dílu napomáhá a srovnává na nějakých 7/10 ()

etienne

Zákon je neskutočná sviňa, hlavne vtedy, ak je nespravodlivý. A muži sú neskutočné zvieratá. Film nie je za 5 hviezdičiek, tú jednu dávam skôr ako podporu pre tých, nevinních, ktorí vo svete umierajú nezmyselnou, chladnokrvnou rukou človeka, ktorý dokáže zneužiť Boha na to, aby ospravedlnil svoje činy. ()

Chundys

Oni jsou fakt vymletý islamisti debilní a fakt lituju ženský tam. Bohužel už se cpou i k nám a třeba v takových Teplicích je to vyloženě smutný pohled, že my musíme ctít jejich pravidla a návyky, jsem sakra v Česku!!!! Leč je to opravdu silný film, tak jen za vymleté mozky a krutost nemohu hodnotit plným počtem, protože to by člověk prostě blil!!!! ()

brumbrum

Vyborne spravene. Schovavat diabolsku zlobu cloveka s nabozenstvom, to patri to pekelnej mozaiky boja proti ludskosti. Zabijat sa da pod ruskom sportu, kultury i viery v Boha. To patri k ludskej slobode prejavit sa horsie ako chore zviera a podciarkuje ludsku slobodu ad absurdum. 5* v pohode. ()

Rathalos

Hrozne a neskutocne smutne,co sa este v dnesnej dobe deje,skutocny pribeh zeny,ktora bola odsudena na smrt kvoli klamstvu jej manzela,samotna scena ukamenovania bola brutalne bolestiva,na to sa nedalo pozerat,neodporucam ludom so slabsou povahou,taketo ukrutne svine by sa nemali ani narodit,silny a emotivny zazitok,ktory vas nenecha chladnym a este musim pochvalit hercov,hlavne Mozhan Marno bola uzasne presvedciva,klobuk dole pred nou...:-) ()

Lucas87

J. Caviezel jako takový stařec na mě udělal příjemný dojem v role novináře, ukamenování na mě působilo podobně jako umučení Krista, konec na mě taky zapůsobil zejména ta scéna s tou páskou. Na závěr musím říct, že tohle není jen Irán, ale to je celý muslimský svět. ()

Avantgarda

Film, který skutečně udeřil na citlivé téma a svou výmluvností rozhodně zaujímá první příčku mezi filmy, které jsou soustředěny tímto směrem. Film je za 1. velice působivě natočen a za 2. má poměrně neočekávaný děj. Co se týče scény se samotným kamenováním, nedokážu si představit, jak by mohla být lépe natočena. A obdivuji, jak si režisér vyhrál s detaily při samotném kamenování, ne jen to jak na Soraynu hlavu dopadá kamení, ale i emotivní rozpolcenost jejího otce, dětí i blízkých. Tato scéna mi vysloveně vzala dech a nebojím se přiznat, že i vehnala slzy do očí, protože je skutečně velmi emotivní. ()

siloalampa

Nerozumiem hodnoteniam pod 50% a komentárom typu "vykonštruované emócie, patologické klišé atď..." Ono je to v podstate pravda, ale keď idete točiť (ale hlavne pozerať) film o ukameňovaní nevinnej ženy, ťažko sa dá od jeho výsledku očakávať, že bude intelektuálnym artovým hitom, kde budú pridrbané originálne postavy trúsiť z úst nepodarené vtipy, či nesmierne veľké pravdy. Som zástancom pravidla, že kde je dobre vyrozprávaný príbeh, tam sa toho veľa pokaziť nedá a presne toto ponúka i tento film. Americkí tvorcovia si jednoducho po svojom natočili Iránsku epizódu efektným spôsobom a za to, že je v ňom ukrytý silný motív, musím ho ohodnotiť naplno, pretože filmy tohto typu vám jednoducho dlho rezonujú v pamäti. Nevraviac o tom, že o čom boli si viete spomenúť i o niekoľko rokov, keď vás jedného dňa ráno o 2:33 prebudia z krásneho sna. ()

mi-ib

Ač se tématu nedá upřít vysoká závažnost, problémem filmu je, že je velmi čitelné, jak se bude děj dále vyvíjet. Mám pocit, jako bych vždy věděl dopředu, co se bude dít v následujících deseti minutách. A když se konečně začne dít něco nečekaného, tak je už vlastně konec. ()

Tipko

Tento film odporúčam všetkým Európskym vítačom imigrantov a utečencov, najmä z arabského sveta. Snáď by ich presvedčil o ich pohľadoch na islam. ()

deLaFere

Primárním účelem snímku je diskreditace íránského režimu. Je prvoplánový, vypočítavý a neodpovídající realitě. Divák musí tahat kapesníček, soucítit se Sorayou a moc nemyslet. Íránská realita je někde jinde, šaría (byť je to středověké zlo) také. Tři hvězdy dávám jen proto, že i přes výše zmíněná negativa, jde o film, který naráží na realitu muslimského světa, ale měl být z Afghánistánu nebo třeba z paštunského Pákistánu, tam už bych věřil o trochu, ale jen trochu, více. ()

Aress

Ucelem tohoto snimku neni poukazat jak nemravne a bolestne je ukamenovani cloveka ale jake bezpravi se deje na tomto zkazenem svete ve jmenu Boha at uz islamskeho nebo krestanskeho !!!!!!!! ()

polonius

Kdo chce zachránit svoji čest, nechť hodí kamenem... Otřesné svědectví o islámu a možná i náboženství v širší rovině. O manipulaci s davem, efektu stáda, z kterého jde hrůza. Jistě bych měl výhrady ke zpracování , ale téma je tak silné , že to v tomhle případě opomíjím a promíjím. ()

Smerfetka88

Jeden z nejsilnějších filmů, který jsem viděla. Samotné ukamenování bylo hrůzné, ale ještě hrůznější byl zvuk o sebe bijících kamenů, když šla Soraya na smrt. A to nejděsivější na celém filmu je fakt, že vlastně ani nejde o film.... ()

wege

Za příběh plný počet, filmařsky to stojí za nic. Nicméně lidi jsou strašné kundy a svině a těmi vždy zůstanou a je úplně jedno jestli je to islám, křesťanství nebo cokoliv jiného. ()

Interview s Ježíškem

Interview s Ježíškem

10.12.2011

Anne Rice, autorka desetidílné knižní série Vampire Chronicles, podle které vznikly filmy jako Interview s upírem či Královna prokletých, překonala koncem devadesátých let vážné zdravotní potíže,… (více)