Vraždy v Yorkshiru: 1983

(TV film)
  • Velká Británie Red Riding: In the Year of Our Lord 1983 (více)
všechny plakáty

Vlk v rouše beránčím má pořád ostré zuby... Píše se rok 1983 a v západním Yorkshiru se ztratilo další dítě, jedno z mnohých za posledních čtrnáct let. Do případu je tak trochu proti své vůli zatažen nepříliš úspěšný právník John Piggott, který ve své snaze domoci se spravedlnosti naráží na neprostupnou hradbu mlčení, strachu a překážek ze strany místní zkorumpované policie. Zdá se však, že alespoň v jednom z detektivů se pohnulo svědomí... Snímek Vraždy v Yorkshiru: 1983 představuje třetí, závěrečnou část volné trilogie, kterou pro britský Channel 4 natočila produkční společnost Revolution Films. Trojice kriminálních thrillerů vznikla podle románů Davida Peace, adaptovaných renomovaným scenáristou Tonym Grisonim (Strach a hnus v Las Vegas, Krajina přílivu, Město a město). Filmy i knihy se ve svých fiktivních příbězích nechaly inspirovat atmosférou, doprovázející skutečný případ zpackaného vyšetřování zločinů sériového vraha Petera Sutcliffa, který v Západním Yorkshiru řádil na přelomu 70. a 80. let minulého století. (Česká televize)

flegmos

Vyvareny sackovy caj na treti krat a luhovany kolko sa len da. Ble. Nudna, unavena, utahana depka - taka je to krimi. Drama ano. Mysteriozny nie. Thriller nie. Strata casu. ()

PORTER44

Tak trojka je o hodně lepší než předchozí díl,tady se konečně něco děje ,tady to vyšlo všecko najevo a nakonec to tam i řekli "můžem si dělat co chceme"proč mi to připomíná STB za komunistů tady u nás ,mučení ,občas vražda a jede se dál zajímavá podívaná o pořádném svinstvu. ()

to08.net

Ano, stále věřím ve spravedlnost a štěstí. Soucítím s každým dítětem, které zmizí. A přeji tomu lidskému bahnu v kolárcích, nebo s nekonečným kontem, ať shnijí v pekle. ()