poster

The Blob

 • USA

  The Glob

  (pracovní název)
 • USA

  The Glob That Girdled the Globe

  (pracovní název)
 • USA

  The Meteorite Monster

  (pracovní název)
 • USA

  The Molten Meteor

  (pracovní název)
 • USA

  The Night of the Creeping Dead

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  The Blob

 • Kanada

  The Blob

Horor / Sci-Fi

USA, 1958, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pepo
  **

  Film ktorý má perfektný ( v preklade chytľavý) nápad ale vôbec ho nerozvíja, nepracuje s ním, iba sa točí dokolečka a je tááááááááááááákto rozťahaný, "myšlienka" a druhý plán sú od 5 minúty jasné, je tam jeden superherec ( veľmi zle obsadený), vystkytuje sa vo veľa encyklopédiách a výročných zostrihoch , ja som sa totálne nudil a každú druhú scénu som v duchu kričal nech už sa niečo stane. Keď si to všetko spočítam vychádza mi jediné -The Blob je Artfilm !!! 3/10(3.12.2014)

 • lamps
  **

  Monstrózní blbost, kde se nějaký sliz dostává ke slovu až po všech nesmyslných dialozích, které musely vypadnout asi z konverzace Rosamund Pilcherové s poblázněným puberťákem. Neutápí se to v křečovitých zvratech a scénář jede vyloženě na jistotu, takže ničím vyloženě neurazí, ale ani pozitivně nepřekvapí. Proč se to proboha tolik věnuje konfliktům rodičovské důvěry a mladistvé rebelie alá Rebel bez příčiny, když to má (a mohlo být) zábavné pokleslé béčko s ojedinělým monstrem? Jack Arnold byl prostě jen jeden...(10.10.2018)

 • Lima
  ***

  Plakátové.info: NEPOPSATELNÝ! NEZNIČITELNÝ! NIC HO NEMůŽE ZASTAVIT!____Zábavný sci-fi horůrek, jehož největší předností je fakt, že byl natočený v takové té odlehčené rovině, která vyvažuje rádoby děsivé momenty, kdy se mimozemský sliz nalepuje na pokožku nebohých lidských obětí a postupně je konzumuje. Dále pro film hraje skutečnost, že dialogy jsou docela vtipné a vkusné, herci v čele se začínajícím charismatikem Steve McQueenem (ve svých téměř 29-ti hraje mladistvého delikventa) také nejsou k zahození a barva v té době také nebyla přímo standartem. Útok rudého slizu na kino, nebo hospodu, snese na tu dobu přísnější triková měřítka (samozřejmě v rámci nízkorozpočtové tvorby té doby), zkrátka a dobře, tenhle i v dnešní době v zámořských TV stanicích reprízovaný kousek je dodnes celkem svěží.(26.12.2012)

 • zelvopyr
  ***

  Jako obvykle v padesátých a šedesátých (a vlastně i předtím a potom) mi nejvíc kazí možnost uvěřit ději ani ne tak hloupá zápletka, ale nesoulad herců a rolí teenagerů. Zase si tu na ně hrají příliš dospělí lidé, životem lehce strhaní, kolem třiceti. Steve McQueen vypadá na podstatně víc než svých 28. Takovýchhle středoškoláků bych se bál, vypadají podezřele. Na druhou stranu, kouzlo film má – přes slaboduchost zápletky a mimózně obsazené role se herci poctivě a nepatřičně snaží o charakterní herectví, a docela se jim to daří. To už je pěst na druhé oko. Půlmetrové malinové žužu útočí rychlostí 3 centimetry za vteřinu, město je tedy ztraceno. Z padesátkových sci-fi čistý průměr.(30.9.2012)

 • POMO
  **

  Ufff, dosť zlé. Minimum scén so slizom a keď, tak s efektami za 30 halierov. Prakticky neuvidíme v jednom zábere veľký sliz vedľa človeka. Vždy je to len záber na sliz, nalepený na smiešnej maketke a potom záber na kričiacich alebo utekajúcich hercov (v horšom prípade smejúcich sa komparzistov). Ale najhoršie na tom všetkom sú aj tak tie vážne myslené, strašné dialógy! (Skupinka mladíkov pri potuľkách lesom začuje v diaľke psí štekot: "Počuli ste to?! Niekde na blízku tu musí byť nejaký dom! Nie, to nebol dom, to bol pes!")(1.4.2003)

 • - Když Steve a Jane přijedou na policejní stanici ohlásit smrt dr. Hallena, kalendář na zdi ukazuje červenec 1957. (facojurka)

 • - U vstupu do kina je vylepen plakát, který láka na neexistující film The Vampire and the Robot. Ve skutečnosti se jedná o plakát k filmu Zakázaná planeta s robotem Robby s dívkou v náručí. (Braddy)

 • - Sliz byl v prvních záběrech tvořen upraveným meteorologickým balonem, v pozdějších záběrech byl vytvořen z nabarveného silikonu. (facojurka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace