Oceány (festivalový název)

Dokumentární / Drama

Francie / Švýcarsko / Španělsko / USA / Spojené arabské emiráty, 2009, 86 min

Stéphane Durand

Bruno Coulais

Pierce Brosnan (vyp.), Pedro Armendáriz Jr. (vyp.), Jacques Perrin (vyp.)

Dokument jistě vizuálně podmanivý, žel s informační hodnotou uzpůsobenou žákům speciálních škol. "Místo - co je to ten oceán, bychom se spíše měli ptát - co jsme my zač?", pokládají autoři slovního doprovodu existenciální otázku. Myslím, že je slušnost jim odpovědět, pomoci jim v jejich tápání a zbavit je nejistoty... jste skutečně hovada mořská a za ty vaše moudra byste zasloužili velrybí ploutví přes držku!(28.10.2012)

UPOZORNĚNÍ: existují 2 verze. Jedna 86 minut dlouhá s komentářem a jedna 104 minut bez komentáře. Celou jsem viděl právě verzi kratší s komentářem a jsem spíš zklamaný. Záběry to byly sice nádherné, ale nic moc nového jsem se nedozvěděl a komentář byl o ničem. Nejvíc mě ale zklamalo poskládání těch záběrů, které přeskakovalo od krabů ke žralokům, pak k plejtvákům a v momentě, kdy už to vypadá, že se něco o plejtvákovi dovím, tak šup a už jsme mezi medúzami. Takhle si teda dokument nepředstavuju ani náhodou. 50%(7.3.2012)

Neskutečnej, neskutečně nádhernej veget. Indikuje to relaxaci jak nic jinýho a do očí to svědomě vhání slzy štěstí. Jo, Bondův komentář je takovej druhořadej, více méně neinformativní a tak nějak úplně zbytečnej, ale co už. Vlastně, možná by nebylo od věci u toho zvuk úplně vypnout a místo toho si do pozadí pustit třeba takový Deftones. Sakra, musím to jít vyzkoušet. EDIT: Vyzkoušeno. Jsem génius. Mírumilovně plovoucí stádo delfínů za doprovodu Change...nezapomenutelné.(2.8.2011)

Mám radši dokumenty, ze kterých se něco dozvím, než dokumenty, které jsou ekologickou agitkou či útokem na svědomí a v podstatě nic se v nich neděje. Proto pro mě Oceány zůstanou dokumentem, s (převážně) pěknými obrázky, které už jsem nejspíš měl možnost vidět i jinde, ale určitě jsem si z něho nic nového neodnesl.(11.5.2014)

spousta krásných záběrů, jenže často jsem měl pocit, že jsem něco podobného už viděl jinde.. to by samo o sobě až tak nevadilo, ale fakt, že jsem se i při té kraťounké stopáži místy trochu nudil, už prostě vadí.. silné 3* ... P.S.: šiky krabů pochodující po mořském dně vypadají jako z nějakého sci-fi filmu (hm?:)(4.11.2013)