Oceány (festivalový název)

Dokumentární / Drama

Francie / Švýcarsko / Španělsko / USA / Spojené arabské emiráty, 2009, 86 min

Stéphane Durand

Bruno Coulais

Pierce Brosnan (vyp.), Pedro Armendáriz Jr. (vyp.), Jacques Perrin (vyp.)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $19,422,319Tržby Celosvetovo $83,900,000Tržby za predaj DVD v USA $4,734,752 //počet predaných kusov 243,899║ To čo nám ponúkne príroda je úžasné, to čo nám ponúkne človek je klietka plná utrpenia, veľmi silný dokument a to netreba ani slová. Videl 104minutovy dokument bez komentára. /95%/(17.1.2011)

Krásné a nevšední obrazy vodní přírody s trochou silného apelu na ekologično. Dokument téměř postrádá mluvené slovo, takže člověk mnohem silněji vnímá vážný hudební podkres a především perfektní ozvučení mořského světa. To dodává dokumentu další rozměr. Člověk se nekochá jen obrazem, ale také zvuky živočichů - třeba slyšet, jak cupitají a bojují takoví krabi, to je vskutku parádní.(29.12.2013)

"Ponoř se hluboko do kapky vody, kde larva mořského ježka vypadá jako asteroid. Vajíčko korýše připomíná exotickou a nepopsanou planetu" Už to nemá to téma co předchozí díl "Earth", téma života. Nebere se tak vážně, často narazíte na vtipnou narázku na živočichy podmořského království a až na samotnou přírodu v podstatě není co vyzdvihnout. "Zatímco někdo cupitá poblíž, ostatní se skrývají, někdo večeří, další se snaží splynout s okolím a někteří,. prostě spí." Nicméně, kvalitní hudba nás doprovází od začátku do konce, i když už není taková, vyjímečná. Vypravěč není tak dominantní a působivý, jako v prvním díle, ale podle mě to sem sedí, už proto, že pod vodou je všecko tak trochu tiší, neakční a nedělá to neplechu. Na druhou stranu je to krásná podívaná. Přehlídka všech možnejch druhů podvodních živočichů, forem života, tvarů, barev a vůbec veškerého umu přírody. Takže opět hudba a kamera,. 85%(11.7.2012)

• AngelusCZ

Tenhle film sem neviděl, ale líbil se mi. Nejenže má originální jméno, ale i herecké obsazení je přímo fantastické!!! Nebo ta napínavá hudba. Úžasné!!!! To je prostě skvost!!! Teď mě napadlo k té napínavé hudbě že film Stáhni mě do pekla má také velmi napínavou hudbu a když už sem u toho tak Alison Lohman byla skvělá, Jake Long také nebyl špatný a když hrál v akčňáku s Brucem Willisem tak mu to sedělo trochu víc a mimochodem( když už sem u toho Bruce Willise) tak doporučuju film Red. Opravdu skvěle propracovaný film. Zničeho nic sem si najednou vzpoměl na Jamese Bonda jak se vždy všude probojoval a chtěl sem být jako on. Vždycky sem chtěl bejt jako on. Byl to můj vzor. Taky sem si vždy na něj hrál. Běhal sem po pokoji a střílele se svojí jedinou holkou ( později přišly i další a byly to lidi ale kuličkovka je kuličkovka ). Nejlepší airsoftky dělají činani. Možná si teď říkáte že číňané dělají všechhno nekvalitní. Pravda je opak!) . Miloval jsem ji. Byla pro mě vším. Byla můj život. Teď mě ta zbraň přivedla na myšlenku o vojácích v druhé světové válce. Normandie, Gualadacanal, Atol Tarawa...... Ty měli opravdové zbraně. Vždy sem jim záviděl a chtěl sem být i voják. Konkrétně mariňák. Byli to hrdinové. Dost dobrá vojenská hra z druhé světové války je Medal Of Honor: Pacific Assault nebo Brothers In Arms: Road To Hill 30 nebo Brothers In Arms: Earned Blood nebo Brothers In Arms: Hell,S Highway. Doporučuju!! Všechny ty hry mám. Taky mám všechny Dragon Age. Ty sou také fantastické. Nebo hra Mafia, ale tu zná asi každý :) A teď k hlavnímu tématu. Tento dokument....... no asi je dobrý!! :D(24.8.2011)

• Jara.Cimrman.jr

Oceány jsou takové modrozelené, hýbe se v nich voda a nechybí v nich flóra ani fauna. Touto informací jsem disponoval již před projekcí, takže jsem si ji pouze potvrdil. Jinak je to skutečně pouze "další z dokumentů", který ukazuje již mnohokrát viděné. Možná má víc pixelů než ty předchozí, ale mně připadají všechny v podstatě stejné. Takže uděluji jednu hvězdu za delfíny, pro které mám slabost a druhou za nadšení svých dětí, které něco podobného viděly poprvé.(4.2.2014)