Oceány (festivalový název)

Dokumentární / Drama

Francie / Švýcarsko / Španělsko / USA / Spojené arabské emiráty, 2009, 86 min

Stéphane Durand

Bruno Coulais

Pierce Brosnan (vyp.), Pedro Armendáriz Jr. (vyp.), Jacques Perrin (vyp.)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $19,422,319Tržby Celosvetovo $83,900,000Tržby za predaj DVD v USA $4,734,752 //počet predaných kusov 243,899║ To čo nám ponúkne príroda je úžasné, to čo nám ponúkne človek je klietka plná utrpenia, veľmi silný dokument a to netreba ani slová. Videl 104minutovy dokument bez komentára. /95%/(17.1.2011)

Mám radši dokumenty, ze kterých se něco dozvím, než dokumenty, které jsou ekologickou agitkou či útokem na svědomí a v podstatě nic se v nich neděje. Proto pro mě Oceány zůstanou dokumentem, s (převážně) pěknými obrázky, které už jsem nejspíš měl možnost vidět i jinde, ale určitě jsem si z něho nic nového neodnesl.(11.5.2014)

Jeden z nejkrásnějších dokumentů, které jsem doposud viděl. Opravdu neskutečně krásné záběry, a spousta nových informací o kterých jsem neměl ani ponětí. Naštěstí je nám zde ukázána krása podmořského světa a jen minimum toho jak člověk škodí té přírodě a celému světu, takže jsem si alespoň na tu malou chvíli oddechnul jen u krásy přírody a ne u toho co je člověk zač. Hudba je úžasná a prohlubuje celkový zážitek z tohohle překrásného filmu a zvuky plovoucích velryb, prostě nádhera. Je to i tak těžko popsatelné, ale tohle se prostě musí vidět, jinak člověk nepochopí.(3.12.2013)

Jeden z mála dokumentů, jenž chválihodně vzdává hold kráse vodním hlubinám oceánu, jeho pestrobarevnosti, rozmanitosti a vzácnému tichu modravého nekonečna. Jacques Perrin a Jacques Cluzaud bravurně vystihli nevystihnutelné a ozvláštinili dokument přenádherými záběry, na nichž je znát láska k naší Zemi. Smekám.(14.5.2011)

Postupne prešli v tomto dokumente aj teplé aj studené vody a ukázali toho celkom dosť so zaujímavými tvormi, aj keď ja by som toho chcel vidieť viac a v rôznych polohách, trocha živšie a s nejakým postupnosťou medzi tvormi. Oceány síce nie sú nejaká moja obľúbená téma, no je tam mnoho neobvyklého a nepoznaného pre ľudí a takéto niečo je takou poloučebnicou, no najmä poteší človeka ako oddychové dielo.(21.3.2014)