poster

District 9

 • USA

  District 9

 • Slovensko

  District 9

Sci-Fi / Drama / Akční / Thriller

USA / Nový Zéland / Kanada / Jihoafrická republika, 2009, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BadoXXII
  ****

  Neskutočné! Kam sa hrabe Transformers 2 a Terminátor 4? Investovalo sa do nich zhruba 6-krát viac a ten rozdiel ani nie je tak viditeľný. Čo je však podstatné - District 9 je od nich kvalitatívne lepší asi tak ako zbrane emzákov od tých ľudských. Najlepšie akčné sci-fi posledných rokov a kráľ letných blockbustrov roku 2009. 85%(14.9.2009)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Nemám co říct! Začátek moc slibně nevypadal, Říkal jsem si Ách joo... Dokumentární příběh u ufounech, jestli to takhle bude pokračovat dál, tak to vypnu! Naštěstí po první hodince, se z toho stal Film, Jaký jsem očekával! Plný napětí, Zvratů, Akce, brutality, Fakt nářez! Pořád mi, ale nejde do hlavy Proč zrovna Krevety?? :D(10.6.2012)

 • Enšpígl
  *

  No tak to bylo těžce trapný. Třeba to že žena toho hlavního hrdiny uvěřila těm blbům, že jí její manžílek šukal s tím mimozemšťanem. Dobře se koukněte v galerii na fotku číslo 23 !! A to mě jako vážně chcete říct že s tímhle se dá šukat. Proboha jak !!! A možná paní manželce nedošel fakt, že aby muž šukal musí mít určité postavení a v tomhle případě by i viagra byla jen neškodná lekořice. Nic jdem dál, třaslavá kamera, to je paráda a aby té "reálnosti" nebylo málo, přišly i záběry tzv. průmyslový kamery, no fakt luxus. A co třeba se jednou napojit na průmyslový kamery v Tescu jak zabírají mražený filé a pak to hodit v rámci realnosti do akčního filmu a nebo při vstupu do kina nafasovat mimozemšťana, kterej bude naprogramován tak, aby v každý dvacatý minutě filmu dal divákovi facku v rámci reálnosti, samozřejmě. Jo a jsem rád, že se tam objevil ten Transfomers a taky nějakej poloE.T. nebo co. A co lovec Pampaliny, jak v districtu 9 chytá žirafy, nebyl by ? No prostě bomba od a až do z !!(23.9.2009)

 • Superpero
  *****

  Polovinu tohohle filmu dělá už jen to perfektní prostředí ghetta v Johannesburgu. Blomkamp se nebojí extrémů a skvěle ho využívá takže docela důležitou složkou děje jsou nelegální obchody lidských uprchlíků s ufony či mezidruhová prostituce atd. Samotná mateřská loď je skvělá a akční scény jsou výtečné a je hrozná zábava sledovat účinky ufonských zbraní (u mě vede elektrorozsračkovávač). Hlavní herec je vybranej dobře a i postavy jsou príma, že fakt jedou na sebe a až ke konci dojde k přátelství člověka-mutanta s ufonem. Fakt dobrej film.(7.9.2009)

 • DaViD´82
  **

  Kreveťáci by jistě rádi (s)kupovali Whiskas, ale já osobně bych si pro příště raději zaplatil vstupné za film, který má jasno v tom zda chce být na koleně dělaným béčkovým sci-fi kde se znouze stává ctnost, E.T. mimozemšťanem, Transformery, Potomky lidí či Válkou s mloky. Neříkám, že by to nešlo spojit v jeden celek, ale určitě ne tak, že co čtvrthodinu násilně změním žánr, zapomenu na vše předchozí a maniakálně do toho "šejkuju" kamerou ukradenou z pokladen v Albertovi. Držel jsem se tedy Blomkampem nastoleného trendu a do patnácti minut zapomněl, že jsem to vůbec kdy viděl.(21.9.2009)

 • - Většina mimozemských zbraní je vzhledem a často i funkcemi převzatá z několika počítačových her. Například Wikus (Sharlto Copley) ve svém robotickém obleku zvedne ze země mrtvolu prasete a vrhne ji na nepřátele, a to pomocí anti-gravitační zbraně nápadně připomínající Gravity gun ze známé počítačové hry „Half-Life 2“. Kreveťácká zbraň použitá Wikusem proti dvou členům gangu se zase podobá tlakové pušce ze hry „Dead Space“. Další zbraně pak mají původ ve hrách „Doom“ či „Halo“. (Corpsegrinder)

 • - Převážná většina záběrů Jižní Afriky byla použita z archivů. (Olík)

 • - Když se Wikus s kreveťákem dobývají do laboratoře MNU, na zdi lze zahlédnout nápis „TETRA VAAL“. To je jméno fiktivní společnosti vyrábějící roboty v Blomkampově předchozím filmu, který se rovněž odehrával v Johannesburgu. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace