poster

District 9

 • Jihoafrická republika

  District 9

 • USA

  District 9

 • Nový Zéland

  District 9

 • Kanada

  District 9

 • Slovensko

  District 9

Akční / Sci-Fi / Thriller

Jihoafrická republika / USA / Nový Zéland / Kanada, 2009, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  ****

  V případě sci-fi snímku District 9 si dovolím volně parafrázovat komentář uživatele Rob Roye: ,,Bezprostřední autenticita a intenzita dění bohužel mnohdy NEpřebíjí vše, co se dá Districtu vyčítat." Všepřebíjející je ovšem vyznění celého snímku - čirá beznaděj, tahle podoba pohledu na temnou tvář budoucnosti lidstva je mrazivá (bez té sci-fi metafory se ale z pohledu kteréhokoli velkoměstského slumu může bohužel jednat i o aktuální současnost) a nanejvýše sugestivní (a také mnohem zajímavější než pozitivně koncipovaná sci-fi o kontaktu vyspělé lidské civilizace a vyspělé civilizace mimozemské), leč úplně nevytěsní stále se vracející otázku - jak se může někdo krýt snad čtvrt hodiny v širokospektrální přímé palbě jen pomocí kusu plechu a nedostat ani jeden zásah? Nevím, nějak se to ve mně sváří... Každopádně District 9 je skutečný ORIGINÁL. Apropos děkuji tímto kolegovi Rob Royovi za umožnění citace...:-)(20.9.2009)

 • kOCOUR
  ****

  Připomíná mi to situaci, kdy měl Jackson pár šupů a točil si pro radost svoje žánrovky, kde šťavil přiškrcený rozpočet na maximum. Blomkpamp má tím pádem pod jeho vedením dobrou školu. Doba je samozřejmě jiná, žánr je úplně jiný a přiškrcený rozpočet dnes znamená třicet milionů. Ale výsledek zůstává tam, kde se kloubí radost z filmařiny, dokonalé triky se raději klaní před chytrými filmařskými nápady a kde se nikdo nevymlouvá, že na něco nezbyly prostředky - zkrátka se to natočí béčkově a špinavěji, což mi je osobně mnohem bližší, protože si na to můžu "sáhnout". Dokonalý příklad toho, že z poctivé snahy vzniká to nejlepší. O tom třeba několikanásobně nákladnější čtvrtý Terminátor neví zhola nic.(21.8.2009)

 • robbiee
  ****

  [imdb: 8.4/10] | me: Veľmi zaujimavý koncept s množstvom dobrej kamery a reálneho vyobrazenia jednotlivých scén je určite veľkým plusom a hlavným prínosom celého filmu. Film sa veľmi zaujímavo vyvíja a celkovo má svojský charakter. Avšak aj tu sa začnu vynárať miesta, kvôli ktorým stráca film na pôvodnej reálnosti a začina kráčať v dobre známych chybových šľapajach ako sú zrazu nepochopiteľníe neschopní žoldáci, nadpriemerne superinteligentné "kreveťácke" dieťa a pod. V mixe a rýchlom spáde týchto fatorov som mal v závere pocit, že zrazu sledujem typickú akčnú divočinu (bez logiky). Film ma zaujimavý nápad, dobré tempo, ale ten záver je už proste z inej knihy. Škoda, pretože myšlienka a spracovanie sú výborné. Napriek záverečným nezrovnalostiam je to ale zaujímavý kúsok, ktorý stojí za to.(5.1.2010)

 • kiddo
  ****

  Do premiéry zbývají ještě 4 měsíce a už teď bez výčitek říkám, že Cameron se může jít se svými umělohmotnými modrásky bodnout, protože District 9 je bez diskuzí trikově nejzajímavější počin roku. Kvalitativně velice podobné Monstru, a tudíž většina mých výtek má kořeny v tom, že osobně koncept „reálného záznamu“ nijak nezbožňuji. Většinou totiž ubírá tomu, co by mohlo film nakopnout nejvíc, a to příběhu a paradoxně jeho uvěřitelnosti. Protože tvůrci „reálných záznamů“ se obvykle musejí vzdát takových fikčních vymožeností jako dějového oblouku, jsou poté nuceni, na realitu zcela nelogicky, používat nemožné série náhod, nezdůvodněných činů, popřípadě střídání perspektiv. Motivaci postav a logiku jejich chování aby člověk pohledal a co je nejhorší, hlavní postava Districtu je z rodu těch, které v obyčejném „fikčním“ filmu bývají kvůli své nevýraznosti a nesympatičnosti odstřeleny v prvních deseti minutách (největší šok nastává bez přehánění ve chvíli, kdy si po půl hodině uvědomíte, že tenhle necharakterizovaný a nezajímavý nýmand žel bohu plánuje na plátně zůstat až do konce). Navíc District 9 znovu dokazuje platnost oné xenofobní teorie, že je extrémně obtížné vcítit se a projektovat své emoce do něčeho, co je od nás radikálně odlišné (což je, když se nad tím zamyslíte, docela logické). Nicméně že se do 2 let dočkáme nové Války světů, je myslím neoddiskutovatelné.(20.9.2009)

 • T2
  *****

  Rozpočet $30miliónovTržby USA $115,646,235Tržby Celosvetovo $215,196,627Tržby za predaj Blu-ray v USA $22,730,077 //počet predaných kusov 1,168,081Tržby za predaj DVD v USA $35,102,277 //počet predaných kusov 1,821,424 ║ Tak Neill Blomkamp(len mu dajte natočiť toho Votrelca) sa teda ukázal v plnej paráde, popcorňákom leta 2009 dáva jasne na frak. Za minimálny rozpočet natočiť takúto mimozemskú "mačaciu" delikatesu, no fúha. Aj keď treba spomenúť, že samotný úvod príbehu je trošku rozvláčni, natočený dokumentárnym štýlom, je tam moc rozhovorov z obyvateľmi Johannesburgu o tom aké majú pocity z ich susedmi – kreveťákmi, cez to prichádza nejaké spleť záberov ukazujúcich pôsobenie kreveťákov na tomto území. V tejto etape filmu sa človek vôbec nedokáže zahľadieť do deja. Až príchodom organizácie MNU do Okrsku 9 sa dej rozbehne do obrátok a až do konca dej graduje a vtiahne nás do sveta kde spoznávame život na tomto nehostinnom území. Potom si už len vychutnávame jednu vypätú scénu za druhou a dych berúca akcia sa tu tiež dostane rázne k slovu. Sympatie si postupne nájdeme aj k mutujúcemu hlavnému predstaviteľovi Wikusovi, či aj k malému kreveťákovi. Technická stránka filmu poteší, rovnako ako vytvorenie podstaty kreveťákov a ich života, akčný mecharobot je len čerešničkou na torte. District 9 je jednoznačne jeden z najlepších filmov roka 2009 a pre tých čo radi sci-fi to musí byť slasť. /videl v kine: 95%/(15.11.2009)

 • - Neill Blomkamp prezradil, že domovská planéta "kreveťákov" sa nachádza v galaxii Andromeda. (kecuwant)

 • - Producent Peter Jackson údajně přišel za Neillem Blomkampem po té, co byl odpískaný projekt Halo (2001) a nabídnul mu 30 mil. dolarů, aby natočil co chce. Výsledkem je tento film. (don corleone)

 • - Nápad s posedlostí mimozemšťanů po konzervách s kočičím žrádlem vyvstanul na mysli Neilla Blomkampa při procházení chudinských čtvrtí Johannesburgu, kde lidé prodávali levné sýrové „cosi“ v plechovkách. Že to budou právě plechovky s kočíčím žrádlem rozhodl jeden z producentů, který toto jídlo používal při chytání krevet ve Vancouveru. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace