V roku 1969 na losangelskej univerzite vrie nespokojnosť študentov. Jeden z nich, Mark, vidí, ako polícia násilím rozháňa demonštráciu, pričom zastrelí jedného zo študentov. Mark chce strelca zabiť, niekto ho však predbehne. Mark je však hlavným podozrivým a tak uteká na letisko, kde sa zmocní malého športového lietadla. (STV)

Johny_MH

Dost velký Antonioniho úlet. Ale hezky se na něj dívá. Btw. v éře dnešních pornofilmů se mi ani nechce věřit, že ještě dlouho po premiéře byl film uváděn jako film s nejdelší a nejnaturastičtější erotickou scénou. Kdo viděl, pochopí. ()

MartyMcFly89

Podle mého nedoceněný film, který krásně ukazuje dobovou atmosféru. Mám pro tyto filmy slabost, tenhle patří mezi nejlepší z nich. A Pink Floydi k tomu. ()

Jebak8

Blíží se půlnoc. V bedně asi tři celkem dobrý filmy, nakonec však vyhrává klub ČT2 a anglickými titulky. Koukám. Mezi přepínáním mi utekla první půlka. Neva. Koukám. Hipízáckej protesťák. A pak to přijde! POUŠŤ!!! Nemůžu se odtrhnout. Mám pocit, že mi srdce vyskočí z těla, že to nepřežiju. Najednou je mi všechno jasný. Poušť! Náhoda. Láska?!? Zmar! Je to tam. Půl jedný. BUM! A já zírám! zírám i po vypnutí televize. Zírám i druhej den. Zírám i TŘETÍ den. Tohle se mi stalo jen jednou v životě. Když jsem se poprvé setkal s ... HOWL... ()

Darth Kedr

Náročný film. Zobrazení takové té klasické šedesátkové rebélie s naprosto neznámými herci (a také minimem herců vůbec). Dlouhé i zdlouhavé umělecké výjevy Michelangela Antonioniho asi zaslouží víc soustředění a pochopení (a trpělivosti). Tak snad příště. ()

Jungler

Tento film mi utíkal hodně dlouhou dobu až se mi podařilo ho čistě náhodně shlédnout během jedné alkoholové seance. Musím podotknout, že jsem se na to podíval poté za střízliva a líbilo se mi to prakticky stejně :) Ze všeho bych chtěl vypíchnout krásnou kameru. Takhle hezky vizuálně zpracovaný film jsem dlouho neviděl a opravdu během celé stopáže je na co koukat. A ona slavná erotická scéna je asi nejoriginálnějším pojetím vášně ve filmovém nebi :). ()

gotham

Antonioni není můj oblíbenec a ani Zabriskie na tom rozhodně nic nemění. Tahle road movie má sice slušné tempo a krásnou hlavní ženskou postavu, ale jinak je to spíše příběh o ničem a ani dlouhá sexuální scéna na pláži na tom nic nezmění. 50% ()

gezper

Zpočátku to mělo alespoň nějaký děj, ale pak to přešlo do vražedného uspávacího uměleckého tempa. Nerad hodnotím filmy, u kterých jsem zaklimbal, ale v tomhle případě si to troufnu, protože i to je koneckonců známka toho jak mě to komplexně zabavil. Koukat na tohle pro mne bylo opravdu z větší části trest, utrpení, a řekl bych, že již to nechci znovu nikdy vidět. Že já jsem si raději nepustil vedle běžící akční béčko Bez soucitu, s Travoltou a Rhys-Meyersem .. [40%] ()

brasek

Blbosť bez pointy a zmyslu. Od začiatku mi to pripomínalo nezávislú pošahanú americkú tvorbu kde už od začiatku je hlava stratená viac ako päta. Hviezdička ani neviem prečo a začo. ()

harmonikar

Milujem filmy a hudbu z tej doby,keď spoločnosť v USA prechádzala rozsiahlymi zmenami.Tie zmeny zasahovali do všetkých oblastí spoločnosti.Narastal rozkol medzi mladou generáciou a starou konzervatívnou Amerikou,ktorá sa nechcela zmieriť s prebiehajúcou premenou spoločnosti.Antonioni perfektne zachytil duch tej doby so všetkým čo k tomu patrilo:študentské nepokoje,hnutie hippies,rôzne radikálne organizácie,policajná brutalita,rasizmus.Dôležitou zložkou filmu je skvelá muzika.Skupina Pink Floyd je jednou z mojich najobľúbenejších.Jej členovia boli dosť naštvaní,keď prvýkrát videli hotový film.Venovali mnoho času a energie na nahratie skladieb do filmu,ale Antonioni napokon použil len dve.Rick Wright zložil skladbu,,The Violent sequence" ku záverečným scénam,ale Antonioni napokon použil prerobenú verziu,,Careful with that axe Eugene".Z,,The Violent sequence" sa neskôr vyvinula skladba,,Us and them",ktorú Pink Floyd použili na svojom slávnom albume Dark side of the moon z roku 1973.Vo filme zaznie aj zopár country skladieb,ktoré asi majú reprezentovať konzervatívnu časť USA.Nádherná je milostná scéna odohrávajúca sa na mieste zvanom Zabriskie Point v Udolí smrti.Do toho znie výborná skladba od Jerryho Garcii,gitaristu kapely Grateful Dead.Výborné sú záverečné scény zobrazujúce predstavy Darie plné explózií. ()

gizi

Viděl jsem podruhé po letech 30.9.2012 a opět mě film nijak nenadchl. Očekával jsem alespoň výraznější hudební doprovod, ale i ten, i když dobrý, moc nevynikal. Vizuálně jistě zajímavé, ale celkově dosti nudné, prostě ničím mě to nepřitáhlo. 70% a 3*. ()

robbez

Film přesvědčivě vyjadřuje atmosféru určité doby, způsob myšlení a vidění světa, které jsou mi pocitově příjemné a blízké. Antonioni vlastně říká, že zkorumpovaný systém moci a byznysu je fuj, ale politické žvanění a plánování revolucí mladými studentskými radikály je taky na nic a ještě k tomu nuda. Naopak vyzdvihuje kreativitu, fantazii a nekonveční myšlení, což je celkem sympatické. Ve filmu jsem příliš nehledal nějakou logiku a smysluplnost příběhu, ale spíše jsem na sebe nechal působit hudbu, vizuální vjemy a celkovou atmosféru. Pak je to docela fajn zážitek a trip out of reality. ()

argus123

Lavicovo orientovaný film, poplatný svojej dobe. Hudba od Floydov skvelá. Mam však pocit že ten film mohol mať viac umeleckych záberov z púšte, škoda že režisér naplno nevyužil príležitosť. ()

caj2014

4* artový film, s politicko-hipisáckym podtextom celkom dobre vystihuje pocity frustrácie generácie 60-70 rokov. Silné scény a zábery, kánony filmu v mnohých podobách ... ()

Projekt 100 pro rok 2008

Projekt 100 pro rok 2008