Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film vypráví o muži, egocentrickém miliardáři a vynálezci, který se snaží obnovit svůj život poté, co ztratil všechno - svou kariéru, bohatství a rodinu. Příčinou toho je nehoda, při níž jeden z jeho produktů vážně poškodí několik desítek nevinných spotřebitelů. Za tuto nehodu je odsouzen na osm let vězení. Chce-li si po propuštění z vězení opět proklestit cestu do společnosti, musí očistit své jméno a získat svou rodinu. Hysterický nový manžel vynálezcovy exmanželky mu pomůže dostat se zpět do hry tím, že mu zajistí práci. Pomalu, ale jistě se dostává zpátky na vlastní nohy. (Pussycat18)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Obyčajná komédia s morálnym posolstvom, ktorá je živnou pôdou mnohých amerických tvorcov a nejeden dobrý, alebo zlý herec sa v nej s času na čas objaví. Dôvod je jednoduchý. Takéto filmu sú totiž skvelé oddychovky. Cooper priniesol vcelku zaujímavý príbeh do filmovej podoby, ktorý by nefungoval keby tam nehrali Spacey, Graham a Belle. Títo traja sú neuveriteľným obohateným celého príbehu. Ich vzťahy sú uveriteľné a ak sa vyskytne nejaký slabší moment - či už zaváňajúci sentimentalitou , alebo typickým hollywoodskym klišé, nebije vďaka nim do očí tak ako je tomu u iných filmoch. Dokonca aj ten záverečný prejav pred Amerikou bol omnoho únosnejší ako zvyčajne. Po dlhom čase je tiež veľmi vtipné vidieť Johnny Knoxvilla v nejakej filmovej úlohe mimo zoskupenia Jackass. Tento film som si užil a ocenil som mnohé konvenčné výdobytky tohto žánru, ktorý ma hádam nikdy neprestane nudiť. Lebo tieto rozprávky pre dospelých, hlavne ak sú tak príjemné ako bola táto, si užívam všetkými svojimi zmyslami. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Typický americký nezávislák který jede podle vyšlapaných tématických kolejí.Základem je rodina, problémy v ní a aby vše fungovalo musí to mít neotřelou zápletku.Tou je egocentrický vynálezce který z miliardového jmění spadne až do dno...do vězení.Mám rád tenhle typ filmů, v nezávisláku jde vždycky o to pravé a jak já tomu říkám čisté herectví, kdy každý musí prostě ukázat co v něm je a ne že si jako pan Eastwood a podobní vezmou hollywoodskou šablonku, jednu mužatí boxerku a jedou si pro Oscary. Kevin Spacey je sázka na jistotu a i ostatní herecké obsazení je příjemné.Nečekejte žádné záchavaty smíchu, ani šílené situace či dokonce melodramatické scénky.Tady jde prostě o to, že se vždycky parta pravých filmových tvůrců sejde a za malý peníz vám dokáží zahrát příjemné představení a ukáží vám, co je to prostě filmové hraní, záleží i na síle příběhu, Father of Invention není další City Island, má tuctové schéma... vrchol, pád, konfrontace, získání ztracené rodiny, další ztráta a dojemný a kýčovitý konec...když je to ale podánno nenásilně a nevtíravě máme tu pak další ucházející kousek. 75%. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Nemám doma světlosaura, sprejoťák ani svalovládač, což má dvě výhody - mám ve sklepě dost místa a ještě mám všechny prsty. Robert Axle zkrátka vymýšlí kraviny, bez kterých by lidé ze západních civilizací nemohli svobodně vyhazovat své těžce vydělané peníze do koše, ale o to tady nejde. Tady jde o člověka, který spadl z vrcholu na dno a teprve pak začal hledat nějakou tu rodinnou nadhodnotu. Mne to tedy vcelku uspokojilo, zejména díky zlé lesbičce Fibbi a pohoďákovi Jerrymu, ale on i ten bývalý a budoucí milionář Axle měl něco do sebe. Jen mělo jít o něco víc, než o pouhé usmíření otce s dcerou, exmanželkou, kamarádkami, kurátorem a manažerem Family Martu. ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Kevo v tomto filme vypadá ako negramotný bezdomovec! Vtipy sú prostoduché, stupídne a navyše koniec, ktorý sa snaží citovo zlomiť diváka , je neuveriteľne trápny. Toto by som nedoporučoval ani len ako oddychovku k poopičným stavom! OK, dva razy som sa zasmial a preto tú jednu hviezdičku dávam. A Camilla Belle je tak nesympatická, že nemôžem uveriť, že hrala tú brutálnu kočku v 10, 000 B.C. ! ()

KOZEL84 

všechny recenze uživatele

Příjemný filmeček se sympatickým obsazením.Například taková Camilla Belle je mi tak sympatická až bych ji ojel.Sem rád za ten konec,a že sem si mohl taky konečně někdy s ''a kurva'' ublinknout,páč poslední dobou bych si mohl oči vyplakat dojetím (jako včera u filmu roku,kdy Hardy tak dojemně rozmasakroval toho dvoumetrového pankáče!).Je fakt,že to působí trochu uměle,ale v celku mi to nevadilo. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama