Film jako takový si ty 4 * nezaslouží, ale co mě přimělo k vyššímu hodnocení, byl kupodivu velmi dobře zvládnutý psychologický vývoj Jacka Blacka. Někde po půlce to sklouzne do temnějšího odstínu, který řeší dost častý lidský problém - pokrytectví. A to, jak to bylo řešeno a vyřešeno, se mi moc líbilo. 70%(29.7.2016)

Malý, obtlstlý Jack Black nepatrí zrovna medzi mojich obľúbených hercov. Ale v mysterióznej, romantickej komédii "Ťažko zamilovaný" bol dobrý. Tak isto aj jeho filmová partnerka Gwyneth Paltrow. Je to zjednodušené, hollywoodske posolstvo o tom, že ozajstná krása človeka sa skrýva v jeho srdci. Očarujúca tvár, nádherné vlasy a dokonalá sexi postava nie sú to najdôležitejšie. ***(17.8.2010)

• draggo

Po deseti minutách znechuceně přepínám kanál a proklínám sám sebe že jsem se na to vůbec díval. Další z nekonečné řady stupidních romantických komedií. Dřív jsem se na podobné srágory díval celkem rád, ale tohle bylo moc i na mě. Nevím jestli je to nějakým mým špatným vnitřním rozpoložením, ale tenhle povrchní, nudný a nevtipný film posílám s chutí do odpadu. Spravedlivé to asi není, ale já jsem se na to opravdu nedokázal dívat déle než 10 minut. Nikdy více! /viděno v TV: 5% a odpad!/(22.8.2010)

• Gilmour93

Co oči nevidí, srdce nebolí, aneb zhypnotizovaný Jack Black hledá pod nánosem tukové tkáně vnitřní krásu.. Hrozně schizofrenní komedie, která chce tít do povrchního posuzování zevnějšku, ale sama k tomu používá povrchní prostředky. Jeden z problémů filmů bratrů Farrellyových je, že trvají v průměru asi tak o 20 minut déle, než by měly. Opravuji. Problém filmů bratrů Farrellyových je, že trvají o 100 až 115 minut déle, než by měly..(20.12.2016)

• orkadimenza

Téma vnitřní krásy je zde víc než znatelné, ovšem podané naprosto příšerným způsobem. Tvůrci to všechno obrátili, všechny krásky totiž byly v Halově představě zobrazeny šeredně, a naopak všechny "nepěkné" ženy byly v představě krásné. Přitom se úplně zapomnělo na to, že mohou být obě pozitiva (i obě negativa) skloubena dohromady. Ostatně, obojí je věc subjektivního názoru, každý to má nastavené jinak, což je další pozapomenutý fakt. Ještěže mě toto naučil život, a nemusím se řídit podle této stupidně povrchní komedie. Přitom si myslím, že nebýt těchto faktů, tak by Shallow Hal mohlo sahat daleko výš. Jacka Blacka moc nemusím, ale Gwyn ušla, takže to je jen další ukázka nevyužitého potenciálu. Škoda.(3.10.2016)

• - Gwyneth Paltrow musela na natáčení údajně chodit o čtyři hodiny dříve než všichni ostatní herci. Právě tak dlouho jí totiž trvalo, než se nasoukala do svého obřího lataxového obleku. (Karlos80)

• - Potom, ako si Gwyneth Paltrow (Rosemary) prvýkrát obliekla svoj latexový oblek, strávila zvyšok dňa chodením na verejnosti. Nikým nepoznaná vnímala reakcie ľudí, aby pochopila charakter svojej postavy a myslenie obéznych žien. (misterz)