Těžce zamilován

Ťažko zamilovaný

Shallow Hal

Romantický / Komedie / Drama

USA / Německo, 2001, 109 min

Samotný nápad, alebo ak chcete myšlienka nie je ničím výnimočným ani ničím zlým. Záleží iba ako ju autori dokážu spracovať a tu sa to nijak veľmi zvládnuť nepodarilo. Ako komédia povedzme, že môže byť, ale ináč obsahovo je to taká nezmyselná, trápna porcia. Body u mňa získava obsadenie a taká tá téma zo života. Ale komédia to pre mňa teda rozhodne nebola.(12.1.2015)

• kinej

Komedie od této dvojice považuji většinou za vydařené. Vyhovuje mi na nich nekompromisní frackovský humor, který nešetří nikoho. Zde se mi ale zdá, jako by si tvůrci nasadili bílé rukavičky aby byli k objektům svého výsměchu co možná nejšetrnější. Jenomže, půvab jejich humoru spočívá v hrubosti, která je tak nějak spravedlivá tím, že zesměšňuje všechy bez vyjímky. Zde jsem ale vycítil náznak lítosti, či umírněnosti, jejíž přítomnost možná může obézní lidi urážet více než ostrý vtip. Navíc oproti předešlým filmům jsem zaznamenal úbytek nejen na kvalitě, ale i kvantitě vtipů. Tento nedostatek navíc zdůrazňuje přiblbá romantika, do které film upadá. Jack Black také nejspíš není komik takového formátu jako Jim Carrey, či Ben Stiller.(7.7.2008)

Filmy Farrelly brothers mám rád, protože jsou krásně cyničtí, ironičtí, v podstatě nekorektně političtí a hlavně do haldy krásných retušovaných "dokonalých" fotek hází fotky reality. Prostě tak nějak kazí ten "krásný, dokonalý, povrchní, malovaný svět", kterým se snažíme opájet a ukazují, že je takový i bez toho opájení. A přesně takový je i tento jejich film. Jenže jeho problémem je, že ten daný problém prostě jen vzali a postavili na hlavu, v podstatě ho zachovali. Onen kritický náhled na povrchní náhled: krásné-dobré, škaredé-zlé, jen jakoby otočili a v jejich filmu jsou krásné postavy většinou zlé a "škaredé" postavy ty dobré. Což pomáhá vlastně jen takovému tomu klasickému americkému prvoplánovitému ultravýchovnému povrchnímu zjednodušení. I když i výjimky se najdou, kamarád hlavního hrdiny je nechutnej, v podstatě zlej a ještě k tomu škaredej, a jeho závěrečná katarze tomu trapnému výchovnému tónu jen odpovídá (a je to věc, která mi na filmu vadí nejvíce). I hezcí lidé jsou dobří a škaredí lidé jsou někdy zlí. Každý to známe. O tom měl ten film být. A není. Přesto film obsahuje spoustu humorných a zábavných momentů a scén (když si hlavní hrdina splete svou milou se služkou), a i těch dojemných (návštěva dětské nemocnice mě dojme vždycky), skvělou Gwyneth Paltrow, oceňuji, že i přes svou možná zbytečně nataženou stopáž vůbec nenudí. A to ani nemluvě o tom, že v hlavní roli hraje Jack Black, herec, který je mi hrozně nesympatický a dalo by se říci, že ho nesnáším, ale baví mě filmy, v nichž hraje. 3,5*(28.8.2014)

Vůbec ne tak špatné, jak ostatní tvrdí. Akorát na tento film člověk nesmí nahlížet jako na další bláznovinu bratří Farrellyů. Tentokrát to přece jenom neni až tak čistokrevná komedie. Ten nápad je velice zajímavý, ale chvilkama přeci jen velmi nelogický. Pomalinku si začínám oblibovat Jacka Blacka, který dokáže hrát i civilněji, než ve svých předchozích rolích různé bláznivéh pomatence. Gwyneth Paltrow je opět velice roztomilá a ta její tlustá maska je skvělá. Mohlo to být lepší, ale přesto je to zajímavý film. Lehce silnějších 60%.(15.3.2003)

• GOREGASM

Pokud máte rádi Jacka Blacka a jeho adrenalinem nasáklé vystupování dostanete se v hodnocení stejně jako já na 40%. Každopádně je to s na chrupavky odřenýma ušima. Farrelly brothers pokud neměli to štěstí, že jim na roli kývl Jim Carrey, vždy balancovali na hranici diváckého vkusu. Nerozumím, co herce první ligy láká na scénářích těchto amerických prasáků. Těžce zamilován se nám snaží předat poselství, že se nemáme řídit tím, jak člověk vypadá, ale jaký je uvnitř. Převedeno do praxe, JB sice vidí a miluje ubersexy Gwyneth, ve skutečnosti si pohrává se 120 - tikilovým macíkem. Pár scén vás sice opravdu rozesměje, ale zároveň odkrývá v plné nahotě nedomyšlenost konceptu, který ke konci zmutuje v pokrytecký žvást. Kdyby šli Farrellyovi do extrému po celou stopáž jako v Já, Mé druhé já a Irena, měla by tato recenze úplně jinou náladu. 40%(21.1.2012)

• - Potom, ako si Gwyneth Paltrow (Rosemary) prvýkrát obliekla svoj latexový oblek, strávila zvyšok dňa chodením na verejnosti. Nikým nepoznaná vnímala reakcie ľudí, aby pochopila charakter svojej postavy a myslenie obéznych žien. (misterz)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scénka. (figis20)

• - Gwyneth Paltrow musela na natáčení údajně chodit o čtyři hodiny dříve než všichni ostatní herci. Právě tak dlouho jí totiž trvalo, než se nasoukala do svého obřího lataxového obleku. (Karlos80)