• Sobis87

Jacka Blacka a starší filmy bratří Farrellyových zbožňuji, ale tohle je humus vážení. Z těch moralisticky zdvihnutých prstů, co se na vás sypou po celý film, se mi udělalo nevolno a těch pár celkem dobrých vtipů můj výsledný dojem z Těžce zamilován napravit rozhodně nemohlo. Ať se herci snaží jak chtějí, tentokrát si hrají na špatném písečku....velmi špatném. 40%(14.12.2008)

Průměrná komedie s mladým začínajícím Jackem Blackem a krásně těžkotonážní Gwyneth Paltrow. Jackův hrdina je hodně povrchní a díky kouzlu začne vidět lidi kolem sebe podle toho, jací ve skutečnosti jsou. Takže jakákoli tlustá osoba se pak tedy může jevit jako krásná modelka či model. A tak se Jack zamiloval do dcery svého vedoucího, ačkoli měla hooodně kilo navíc. Ale nic netrvá věčně a také hlavní hrdina musí dospět k rozhodnutí, jak dál se životem a kudy se ubírat. Komedie není naštěstí vůbec vulgární, sice se ani moc nazasmějeme, ale jako poklidný filmeček na nedělní odpoledne proč ne. Hudba: Ivy(8.9.2010)

• Hopper

Zadrhlo sa to tak niekde na pol ceste. Jack Black je ešte pomerne sympatický a zatiaľ (hlavne po School of Rock) môže byť. Gwyneth som nikdy veľmi nemusel, ale prosím. Autori sa však stále nevedia rozhodnúť, či chcú byť vtipní, alebo súcitní. Možno keby sa jednoznačne vydali jednou cestou a vytvorili politicky nekorektnú zaléžitosť, ktorá by nikoho nešetrila, mohli dopadnúť lepšie, takto je to celé nemastné-neslané, prakticky len kde-tu na pousmiatie a to je málo. Takže boduje len Jack.(25.5.2006)

• tron

„Čo je to za stoličku? Z akého materiálu to vyrábate!?“ – „Z ocele.“ Divák by musel byť asi s prepáčením blbec, aby nepochopil, čo nám chcú režiséri (nerealisticky sa zo sprostých fórov na dobrú vieru obrátiaci bratia Farrellyovci – BLBÝ A BLBŠÍ, NIEČO NA TEJ MARY JE) povedať: nezáleží na tom, ako človek vyzerá, ale aké má srdce. Viem si predstaviť, že aj takáto myšlienka sa nemusí podať vyložene tupo. To ale nie je prípad tohto filmu.O originalitu tvorcovia tejto nevydarenej snímky nestáli a vyšmarili von oknom ako sympatického Jacka Blacka, tak masku Gwyneth Paltrowj. Snímka nie je ani dostatočne vulgárne zábavná, ani inak zábavná a určite nie je nakrútená „precítene“.(24.5.2006)

• GOREGASM

Pokud máte rádi Jacka Blacka a jeho adrenalinem nasáklé vystupování dostanete se v hodnocení stejně jako já na 40%. Každopádně je to s na chrupavky odřenýma ušima. Farrelly brothers pokud neměli to štěstí, že jim na roli kývl Jim Carrey, vždy balancovali na hranici diváckého vkusu. Nerozumím, co herce první ligy láká na scénářích těchto amerických prasáků. Těžce zamilován se nám snaží předat poselství, že se nemáme řídit tím, jak člověk vypadá, ale jaký je uvnitř. Převedeno do praxe, JB sice vidí a miluje ubersexy Gwyneth, ve skutečnosti si pohrává se 120 - tikilovým macíkem. Pár scén vás sice opravdu rozesměje, ale zároveň odkrývá v plné nahotě nedomyšlenost konceptu, který ke konci zmutuje v pokrytecký žvást. Kdyby šli Farrellyovi do extrému po celou stopáž jako v Já, Mé druhé já a Irena, měla by tato recenze úplně jinou náladu. 40%(21.1.2012)

• - Potom, ako si Gwyneth Paltrow (Rosemary) prvýkrát obliekla svoj latexový oblek, strávila zvyšok dňa chodením na verejnosti. Nikým nepoznaná vnímala reakcie ľudí, aby pochopila charakter svojej postavy a myslenie obéznych žien. (misterz)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scénka. (figis20)

• - Gwyneth Paltrow musela na natáčení údajně chodit o čtyři hodiny dříve než všichni ostatní herci. Právě tak dlouho jí totiž trvalo, než se nasoukala do svého obřího lataxového obleku. (Karlos80)