Mně to přijde spíš depresivní. Celý život se chlapi honí za princeznami a spousta ženských od nich neuslyší milé slovo. Tohle je film o tom, jak zevnějšek je předpokladem úspěchu v životě, jak na něm záleží a nedá se to ošidit. Tvůrci se pokusili o komedii, která ovšem v druhém plánu funguje jako dokument o lidech, kterým nebyl dán "vzorový" vzhled, jsou tím odsunuti na druhou kolej. A přitom by stačila jen drobná "hypnóza ve výtahu" a vše by bylo jinak. Ten námět je výborný. Docela k zamyšlení. 80%(2.3.2019)

• draggo

Po deseti minutách znechuceně přepínám kanál a proklínám sám sebe že jsem se na to vůbec díval. Další z nekonečné řady stupidních romantických komedií. Dřív jsem se na podobné srágory díval celkem rád, ale tohle bylo moc i na mě. Nevím jestli je to nějakým mým špatným vnitřním rozpoložením, ale tenhle povrchní, nudný a nevtipný film posílám s chutí do odpadu. Spravedlivé to asi není, ale já jsem se na to opravdu nedokázal dívat déle než 10 minut. Nikdy více! /viděno v TV: 5% a odpad!/(22.8.2010)

• orkadimenza

Téma vnitřní krásy je zde víc než znatelné, ovšem podané naprosto příšerným způsobem. Tvůrci to všechno obrátili, všechny krásky totiž byly v Halově představě zobrazeny šeredně, a naopak všechny "nepěkné" ženy byly v představě krásné. Přitom se úplně zapomnělo na to, že mohou být obě pozitiva (i obě negativa) skloubena dohromady. Ostatně, obojí je věc subjektivního názoru, každý to má nastavené jinak, což je další pozapomenutý fakt. Ještěže mě toto naučil život, a nemusím se řídit podle této stupidně povrchní komedie. Přitom si myslím, že nebýt těchto faktů, tak by Shallow Hal mohlo sahat daleko výš. Jacka Blacka moc nemusím, ale Gwyn ušla, takže to je jen další ukázka nevyužitého potenciálu. Škoda.(3.10.2016)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// Jack Black, myšlenka, hudba, provedení, zábavné a dojemné –některé Ugly postavy/// Tak takovýto film mě velice sedl. Předně jej táhne Jack Black, který u mě stále více a více boduje a dostává se do popředí mích nejoblíbenějších herců. Strašně jsem se smál a bavil když jsem sledoval jeho herecké kreace. Zamiloval jsem si jeho postavu a vůbec nebýt jeho…. Rovněž reakce okolí na něj byly velmi vtipné. Možná jen některé dějové linie si mohli tvůrci odpustit. Ale celkově velice příjemný film, kterému se dokonce vyhnuli i trapné scény. Je to filmík sice šablonovitý, ale i tak v porovnání s jinými komediemi celkem originální. Mám z tohoto filmu dobrý pocit./// Celkem 82%///(10.1.2007)

Spatny to neni, ale jak Farrellyovi, tak Black maj spoustu lepsich filmu. Problem je, ze by to chtelo napad vic rozvest. Dost casto se totiz tvurci spokojily jen s tim, ze Black vidi sexy kocky a ostatni vidi prisery a spolehaj na to, ze to je vtipny, jenze se to casem omrzi, rozhodne to chtelo vic foru, protoze napad to spatnej nebyl. Taky skoda dojemnejch zaverecnejch 15 minut, skoda, ze Farrellyovi nemeli koule na to, udelat spravne nehappy-endovej konec, dokazu si predstavit, jak by se Black vsem vysmival a mohla to bejt parada. Nicmene i pres tyhle vytky se porad jedna o prijemnou romantickou komedii s par paradnima forkama, sexy Paltrow (kdyz je hubena) a sympatickym Blackem, akorat jako partaka bych mu spis dal Kylea Gasse, kterej tu je naprosto nevyuzitej, nicmene Alexander spatnej neni.(17.9.2008)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scénka. (figis20)

• - Potom, ako si Gwyneth Paltrow (Rosemary) prvýkrát obliekla svoj latexový oblek, strávila zvyšok dňa chodením na verejnosti. Nikým nepoznaná vnímala reakcie ľudí, aby pochopila charakter svojej postavy a myslenie obéznych žien. (misterz)

• - Ve scéně, kdy si Rosemary (Gwyneth Paltrow) ukrojí kus dortu na oslavu Halova (Jack Black) povýšení, si můžeme všimnout, že velikost zbývajícího dortu se s každým jiným záběrem mění. Od celé půlky až po tři čtvrtiny. (Timak)