Těžce zamilován

Ťažko zamilovaný

Shallow Hal

Romantický / Komedie / Drama

USA / Německo, 2001, 109 min

Těžce znuděna v hotelovém pokoji na horách jsem zapla bednu a můj výběr byl následujíci: německy nadabovaný Forrest Gump, nebo tenle film. Výběr byl jasný...Povrchní hejsek dostane pořádnou lekci, Black je při tom docela vtipný, Paltrow usměvavá. A i přes rozměry pivního sudu měla Rosemary naprosto úžasně vtipný mega tanga. Za 3* - ale jen když opravdu nemáte co dělat. Hey Hal, come look at this turd! It looks like Klinger from M.A.S.H.!(11.5.2007)

• Gilmour93

Co oči nevidí, srdce nebolí, aneb zhypnotizovaný Jack Black hledá pod nánosem tukové tkáně vnitřní krásu.. Hrozně schizofrenní komedie, která chce tít do povrchního posuzování zevnějšku, ale sama k tomu používá povrchní prostředky. Jeden z problémů filmů bratrů Farrellyových je, že trvají v průměru asi tak o 20 minut déle, než by měly. Opravuji. Problém filmů bratrů Farrellyových je, že trvají o 100 až 115 minut déle, než by měly..(20.12.2016)

• Tyler

Pokud budu tvrdit, že "Těžce zamilován" je ta nejdivnější romantická komedie, kterou jsem kdy viděl - věřte mi. Rozhodně si nemyslím, že bratrům Farrellyovým šlo o nějaké morální poselství a že by svou poměrně nechutnou komedií nastavovali pověstné zrcadlo módně-anorektickému symbolu ženské krásy (což je imho sám o sobě totální nesmysl - bavíme-li se o normálních chlapech). Podle mého si bráškové jednoduše dělali ze všech zúčastněných bohapustou legraci. Od tlusťochů, přes inteligencí neobdarované, až po lidi těžce tělesně postižené. A rozhodně si to užívali... já ne. Ovšem abych nelhal - několikrát jsem se zasmál. Tak nějak se za to ale stydím.(20.2.2007)

• Pavlínka9

Téma - skvělý, Jack Black - pro mě nechutný jako vždy a Gwyneth Paltrow - v této roli dost umělá a přišla mi dost napjatá...Je to vážně super vidět lidi podle jejich "vnitřní" krásy, o to větší šok to poté byl, když byli viděni podle jejich pravé "krásy". Bylo tam pár vtipných momentů, hodně obézních lidí, hodně krásných lidí a hodně nechutných situací. Ale měla jsem toho dost a bylo to na mě dost "těžké", abych to viděla ještě někdy.(25.11.2014)

• kinej

Komedie od této dvojice považuji většinou za vydařené. Vyhovuje mi na nich nekompromisní frackovský humor, který nešetří nikoho. Zde se mi ale zdá, jako by si tvůrci nasadili bílé rukavičky aby byli k objektům svého výsměchu co možná nejšetrnější. Jenomže, půvab jejich humoru spočívá v hrubosti, která je tak nějak spravedlivá tím, že zesměšňuje všechy bez vyjímky. Zde jsem ale vycítil náznak lítosti, či umírněnosti, jejíž přítomnost možná může obézní lidi urážet více než ostrý vtip. Navíc oproti předešlým filmům jsem zaznamenal úbytek nejen na kvalitě, ale i kvantitě vtipů. Tento nedostatek navíc zdůrazňuje přiblbá romantika, do které film upadá. Jack Black také nejspíš není komik takového formátu jako Jim Carrey, či Ben Stiller.(7.7.2008)

• - Gwyneth Paltrow musela na natáčení údajně chodit o čtyři hodiny dříve než všichni ostatní herci. Právě tak dlouho jí totiž trvalo, než se nasoukala do svého obřího lataxového obleku. (Karlos80)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scénka. (figis20)

• - Potom, ako si Gwyneth Paltrow (Rosemary) prvýkrát obliekla svoj latexový oblek, strávila zvyšok dňa chodením na verejnosti. Nikým nepoznaná vnímala reakcie ľudí, aby pochopila charakter svojej postavy a myslenie obéznych žien. (misterz)