Tajemství polévky rámen

• USA The Ramen Girl (více)

Když Abby přijede do Tokia za svým přítelem, nečeká ji společný život, na nějž se těší, ale rozchod. Zůstává sama uprostřed města, kterému nerozumí, a rozhodne se, že pronikne do tajů japonské kuchyně.  Abby, hrdinka americko-japonské komedie, kterou režíroval Robert Allan Ackerman, přijíždí za svým přítelem do Tokia, aby tu společně začali nový život. Jenže když ji přítel nečekaně opustí, ocitne se sama uprostřed neznámého města, jemuž nerozumí. Ve snaze najít alespoň trochu útěchy přijme místo v místím specializovaném obchodě a posléze přesvědčí tyranského šéfa restaurace, aby ji zasvětil do tajů japonské kuchyně. A přitom oba zjistí, že nejdůležitější ingrediencí při přípravě je cit. V hlavní roli Brittany Murphyová. (oficiální text distributora)

Toto

Abby prichádza za svojim frajerom do Tokya. Ten jej dá však kopačky a aby sa nepoflakovala len tak, zaumieni si, že sa naučí variť v blízkej reštauráci japonské jedlo ramen (mimochodom je to čínske jedlo). Tu nastáva množstvo konfliktných situácií so svojim nevrlým kuchárom-učiteľom. A tiež dôjde aj na lásku atď. Slabúčká zlátanina komédie, drámy a romantiky. ()

R´Hell

Někdy si říkám, jestli Japoncům nevadí, že je pořád ve filmech vyobrazují jako násilnické zaměstnavatele, kteří nepřipouštějí chyby. Někdy si říkám, jestli Američanům nevadí, že je pořád ve filmech vyobrazují jako idioty, kteří když jedou do cizí země, tak si přichystají frázi "I don´t understand" a tím to hasne... Očividně to nevadí nikomu, a proto vznikají takovéto filmy. Tajemství polévky rámen není nijak zvlášť špatné, možná, že kdyby se dostalo do lepších rukou, mohlo se z tohoto mezikulturního tématu vyvinout něco působivějšího, než tento nemastný neslaný film. ()

vitekpe

Roztomila lehka romantika v cele s krasnou Brittany. Jako sledovac asijskych filmu jsem s tim nemel problem. P.S.: potesil svou ucasti Cutomu Jamazaki. 4- ()

kenkaku

Takový zvláštně schizofrenní film. Jako kdyby sám nevěděl jak se profilovat a kam směřovat. Začátek je vyloženě debilní (ta naivní love-story vsuvka jen pipku degradovala na úroveň drůbeže co si namlátí pokaždé, když ji někdo ukáže zrní pod sklem). Jakmile ale začne interakce s “učitelem”, film začne fungovat úplně jinak. Pak si zase scénář “vzpomene”, že pipka asi potřebuje protáhnout otvory a máme tu zase love-story… dojemná hudba, citové drama (hotová Sophiina volba). Pak zase zpět “učíme se vařit”, ale už bez vzdoru a “interakce”. Vše hrozně na vážno a hluboce filozoficky. Jako bonus je přednes těch mouder japonsky pipce co japonsky neumí… velice efektivní. Hudba dojemná. Divák pláče, protože pipka nepoznala lásku a tak neumí uvařit polévku “od srdce”. A pak zase love-story. A konec. ()

dopita

Malej film odehrávající se v Japonsku. Děj je sice trochu naivní a jednoduchej, ale přesto mě to zaujalo a i přes několik lapsů jsem byl spokojenej. ()

Jaroslaf

Britanny mám moc rád. V jejich očích je stále vidět ono nepopsatelné zoufalství co ji nejspíš dovedlo i k fatálnímu předávkování. Příjemný film o japonské pochoutce! ()

zahadum

Nemôžem si pomôcť ale veľmi krásny a zaujímavý film. Spočiatku vyzerá ako Ztraceno v překladu (2003) ale postupne to prejde do inej dejovej zápletky a musím uznať, že s výsledkom som viac ako spokojný. Až po pozretí filmu som zistil, že predstaviteľka hlavnej úlohy Brittany Murphy je dávno po smrti čo ma veľmi mrzí. Rozhodne mala talent a jej herecká kariéra by bola sľubná. Spokojný som aj s výkonom japonských hercov a dúfam, že nikoho nenapadne točiť remake lebo kúzlo medzi Brittany a Tošijuki bolo len jedno ! 80 % ()

Isomut

Plač zo skúšobnej polievky je spôsobený tým, že Abby nad jej výrobou plakala, tak preniesla svoje pocity (možno aj slzy) do polievky a tak do jej konzumentov. Z polievky, ktorú robil Sensei, sa všetci bavili, smiali sa a mali z nej radosť. Toľko môj postreh k tomu. ()

Rara-avis

Líbí se mi filmy, kde jednu z hlavních rolí hraje jídlo :) Brittany je mi sympatická už delší dobu a až teď tady jsem se v komentářích dozvěděla, že umřela :( Jinak cením snahu o přiblížení japonské kultury, cením Brittany, ramen, že jsem ve filmu viděla pěkného Japonce (to se mi moc nestává :D).... ale mělo to divný začátek, občas mi tam přišlo něco trochu nelogické, zbytečné americké vedlejší postavy....a pořád nevím, jestli se mi líbil konec. Takže suma sumárum lehčí naprůměr. ()

tranquill

"Co jsi zač? Uragánová holka?" Tak z trochu bláznivé komedie to sklouzlo k červené knihovně. Ale byl to příjemný film. ()

wege

Když si dáte ramen u nás, dostanete většinou slabý, bez chutí vývar, ve kterém něco nahodile plave. Ještě jsem nenatrefil na takový, který by mi vyloženě chutnal. Asi něco jako ten film, pokud chci vidět něco o tom, jak Američanka funguje v Japonsku máme tu naštěstí Ztraceno v překladu. Když bych chtěl pořádný ramen, nevím, kam jet. Poradí mi někdo? Ten film je šílený, ani neukazuje moc reálie Japonska, je to takový mix všeho možného a zároveň tam není nic. ()

Demoiselle

Celý film jsem měla pocit, že už jsem to jednou viděla. Nicméně se na to dalo koukat. Každej film, kde je dobrá kuchyně, výchova tradicí a láska, mě dostane. ()

DandaPiper

Brittany Murphy se s námi nemohla rozloučit líp, než tímhle snímkem. Čekal sem nudu a bylo to vážně moc pěkný a tím, že to bylo zasazený do Japonska, tak i zajímavý....ikdyž se to vlastně točí jen kolem polévky:) ()

bmx6

Tak Brittany Murphy byla dokonalá,já jí prostě zbožňuju.Příběh je dobrý.Přostředí Japonska- výtečné,nádherné.Film je krásný,příjemý.Opravdu velké překvapení!!! ()

yourhead

Nenáročná romantická komedie v exotickém prostředí Japonska o hledání sebe sama. Brittany Murphy je tady roztomilá. Škoda jí. ()

Lea.inJuly

ctyri a pul hvezdicky za krasny film o tom, jak muze byt tvrde v cizi zemi premyslet, co si pocit s vlastnim zivotem:) Brittany mam rada a na jeji roli "smutne kucharky" jsem byla na konci hrda stejne jako jeji sensei:) ()

KraLuban

Líbilo se mi to...skoro na 4*. Jasně, žádná velká filmařina to není, ale má to fakt ducha...velmi japonského, řekl bych. ()