Arogantní a líný princ Thadeous strávil celý život ve stínu staršího bratra Fabiouse. Závidí mu jeho odvahu, hrdinství, oblíbenost a příští post krále. Z poslední výpravy si Fabious přivezl krásnou Belladonu, aby ji pojal za manželku. Než se svatební zvony stačí pořádně rozeznít, objeví se čaroděj, který nevěstu unese na svůj hrad. Thadeouse zaskočí, když mu královský otec přikáže pomoci bratrovi získat zpět unesenou dívku a zničit čaroděje Leezara. Na cestě za záchranou potkávají krásnou, ale velice vznětlivou lovkyni Isabel, která má s Leezarem nevyřízené účty. Na cestě za záchranou Belladony je čeká mnoho nástrah a zrádných manévrů, při nichž může Thadeous konečně dokázat, že je stejně statečný jako jeho bratr. (TV Nova)

KristovaNoha

Když František Fuka vyhlásil na svém blogu soutěž o překlad názvu "Your Highness" s apelem na to, že půjde o fantasy narvanou dvojsmysly, sexistickými narážkami, etc. Objevilo se mi v hlavě takové rozverné, tázavé "wtf?". Jakmile jsem se dozvěděl, že distributor zvolil název "Princ a pruďas" (až shlédnutím filmu jsem seznal, že jde o dva prince z nichž jeden je pruďas a druhý je prudič) , přidal jsem vykřičník "wtf?!" A čekal jsem velké WTF? Kombinované s WOW! i při sledování a nedočkal jsem se. Fantasy řachanda, mající naštvat všechny prudérníky se nekonala, nejsem prudérní, ale vtípků coby se za nehet vešlo, tedy autoři si mysleli, že jich je tam narváno jak krve v erektovaném... No nic. Úvod a titulky slibné, ale potom taková slepovačka. Hrdinové kamsi jdou, cosi tam dělají a přitom se baví jako obšourníci. Namísto klasických fantasy ras se obyvatelstvo dělí na přihřáté, teplejší a ženy, jež je třeba... No nic podruhé. Příběh drží jaksi taksi pohromadě, ale lepší by vymyslel kdejaký pán jeskyně hrajíici u stolu Dračí doupě a narozdíl od filmu by jej hráči poslali do patřičných míst s logickými nesrovnalostmi. Hlavní padouch je jakési nedospělé nemehlo, které kdovíjak přišlo ke schopnosti metat firebally a být nezabitelné běžnou zbraní. V komedii tohoto typu mohl alespoň chrlit ejakulát, bylo by to k tématu. Hlavní ženská postava se tu chvíli prohání s mečem tu s lukem bez ladu a skladu, natož logiky. Na začátku zmíněný a nerozvinutý konflikt s králem Trpaslíků tak sliboval mnohem více než jsem se dočkal. Dva světlé okamžiky: Prstová příšera a krátká etuda se svalovcem, který "nápadněpřipomínáConana" a sejde něčím co "nápaděpřipomínáněcozConana" (toho starého Conana, s Arnoldem) Bohužel pravá fantasy řachanda, která by překonala The Gamers se nekoná... Působilo to na mne, že tvůrci toho pramálo vědí o fantasy a ještě méné o humoru. ()

burg

Jo, v podstatě je to teenagerská fantasy. Normálně by to bylo tak na pomezí 3/4, ale za trofej z minotaura a leguána Standu nemůžu jinak, než dát plný počet. ()

mondo

Tak přesně takhle si americký národ představuje komedii. Trapné sexystické narážky, vulgarita za každým rohem a snaha o humor jenž se nedostaví. Musim se přiznat, že jsem se pousmál snad jen ve scéně s minotaurem, jinak koukatelné leč slabé. ()

M.A.N.E.

Natálko, Natálko, do čehopak jsme se to pustili? Nejenže celý film působí naprosto trapně a bez nápadu, ale zároveň vulgárně. Když si představím, že by tohle viděly děti... Naprosto mizerné herecké výkony, což nám nezachrání ani výkon Natalie Portman, který jako jediný nezklamal. Pro mě tedy jednoznačně propadák roku 2011. 10 % ()

Traktorista

Tak tohle je naprostá bomba - každej kdo od toho očekává nějakou sladkou a pravidly vázanou fantasy, ať se jde vycpat - filmek nacpanej tolika klišé, že to snad při té stopáži ani není možný, výbornými dialogy a naprosto úžasnými vtipy, je prostě skvělej sám o sobě. K tomu parádně přehrávající Franco, kterej si svoji roli konečně doopravdy užil, přitažlivá Portman a Deschanel a k tomu ještě (po)hlavní postavička v podání McBride - šlape to parádně a k tomu se ještě musí připočítat triky na celkem koukatelné úrovni. Prostě výborná komedie a parodie, která potřebuje trochu toho nadhledu .) ()

JARDAHONDA

V jednom království byli dva princové-líný, velkohubý, sebestředný a poživačný Thadeous a ušlechtilý, statečný a proslulý Fabious. Když Fabiovi unese zlý čaroděj nevěstu, musí po jeho boku na hrdinskou výpravu vyrazit i Thadeous,, ač silně nerad. Za pomocí vznětlivé bojovnice (N.Portman) musí přemoci odporné příšery, vypořádat se se zrádnými rytíři a dosáhnout svého cíle...."Oh shit" Zábavnou vulgaritou a štavnatou brutalitou prošpikovaná parodie hrdinských fantasy *** ()

illilay

tak toto na mna vobec nezafungovalo.... sprosty humor nepovazujem za vtipny co je asi dovodom, preco som si tento film vobec neuzila a zarucene ho uz nechcem vidiet znovu... pre mna je to zbytocna snimka, kde nie je nic co by hovorilo o opaku ()

manipulant

Tento film mě mile překvapil, myslel jsem, že to budé trapná slátanina typu vše chtěj super movie, super hero movie apod na který se už ani nedívám. Princ a pruďas má nápad, pěkný hlášky (You´re late, fuckening has begun, MAGIC! motherfucker), super postavy, děj je svižný, prostě to není nuda. ()

Brocc

Je mi jasný úmysl tvůrců ,ale nemůžu si pomoct, skončilo to někde na půli cestě k půli cestě. Není to zdaleka tak vtipný ani tak cool jak by to asi chtělo být. Jedna hvězda za Natalii, Zooey, Rhian Sugden, výpravu a soundtrack, který je o několik tříd lepší než film samotný. Škoda, potenciál to mělo velký. ()

JerryPilsen

Pár světlých momentů film neudrží.Stojí hlavně na originalitě a hereckých výkonech.Vtipné mají být hlavně sexualní narážky,což ale nestačí.Třetí hvězda za Natálku. ()

Desmond007

Tento film je otravný jak kuří oko na patě. Jediným cílem hlavního hrdiny je někoho osouložit (je mu jedno, kdo to bude), Franco a jeho podivně úchylná scéna s želvákem nebo co to bylo a chudák Portmanová už to taky nevytrhne. Ani jediným momentem mě film nepobavil a příště....vlastNě....žádné příště NEBUDE!! ()

jakarbik

Film, který paroduje filmy snad všech žánrů. Snad proto mnohdy některé vtípky nefungují. Danny R. McBride není dobrý tahoun celého příběhu. Jako hlavní postava mi moc sympatický není. U některých fórků jsem se naopak bavil, jako ještě nikdy. Je to opravdu nezvyklá komedie. ()

lenulapenula odpad!

Po pol hodine som to chcela vypnúť, ale potom si hovorím že si to pozriem do konca a zrátam kolko krát sa zasmejem... "Nečakane" som sa nezasmiala ani raz... Sprosté, trápne a maximálne nevtipné. A navyše mrhanie Natalie! ()

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo