Princ a pruďas

Your Highness

Princ a pruďas

Your Highness

Komedie / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2011, 98 min (Director's cut: 105 min)

Pohádka střihlá huličskou komedií, s pompézním Jablonského hudebním doprovodem a úchvatnou, dechberoucí, nádhernou a obdivuhodnou Portmanovic Natálkou, která skvěle odsýpá (ta pohádka ne Natálka) a nabídne věci o kterých se vám ani nezdálo. Nebo zdálo, ale nevěřili jste, že by někdo měl koule a dokázal tohle narvat do filmu na který jen hloupý a nezodpovědný rodič vezme sedmileté dítě. P.S: Franco zpívá strašně falešně.(30.7.2011)

Musím priznať, že som sa pár krát dosť dobre zasmial, hlavne na absurdných dialógoch. Trochu nechápem ako sa do takého filmu dostala Natalie Portman, ktorá tam hrá jednu z mála normálnych, neúchylných postáv. Vadil mi homosexuálny humor na štýl Meet the Spartans, nesympatický Justin Theroux a priveľa trápnych scén.(5.8.2011)

Najväčším prekvapením v prípade Your Highness je, že dejová linka nie je len zlepencom scén ale plnohodnotným a kompaktným príbehom, ktorý by obstál aj v klasickom fantasy. To už ale neplatí o humore, ktorý občas funguje ale vzhľadom k tomu, že až príliš často mieri na najnižšie divácke pudy, je rovnako často mimo mísu. Vzhľadom k tomu aká zostava sa pred kamerou zišla je to trochu škoda ale ako večerná oddychovka to funguje aj tak. Mohlo to dopadnúť aj ďaleko horšie.(22.7.2011)

Pohádky, tedy mimo vánoční čas, obvykle netvoří součást mého programu, ale pokud se tradičně prostý děj příliš neprosazuje a neruší tak nekonečné množství sexuálních narážek, hulení v mezích normy a absolutní zhovadilost nesympatického hrdiny, tak si to dám líbit. Ano, bavil jsem se pokleslým humorem. Nebylo to poprvé a určitě ne naposledy.(23.2.2012)

Skrz naskrz pohodová oddychovka, čisto "brain-off" komédia, ktorá dokáže rozosmiať davy a borí všetky zábrany voči podobne žánrovo ladeným kúskom. No a.. zas a opäť som bol očarovaný vyslovene "cute" Natalie Portman, moju priazeň si drží už od čias, kedy som ju prvý krát zahliadol na plátnach kín (SW II - 2002). Your Highness takmer dokonalo splnilo svoj účel.(2.12.2011)

• - Film mimo USA vydělal pouze 3 260 000 amerických dolarů, přičemž Česká republika byla po Velké Británii, Rusku, Austrálii a Singapuru pátou zemí, kde snímek vydělal nejvíce. (dopita)

• - Danny R. McBride a James Franco si společně zahráli již ve filmu Travička zelená (2008). (G3niu5)

• - Ve scéně, kde se Natalie Portman objeví v tangách, za ni zaskakovala dublérka Caroline Davis. Důvod byl údajně ten, že se Natalie chtěla vyhnout skoku do ledové vody. (Krissty)