Princ a pruďas

Princ a pruďas

Vaša výsosť

Your Highness

Komedie / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2011, 98 min (Director's cut: 105 min)

Pohádka střihlá huličskou komedií, s pompézním Jablonského hudebním doprovodem a úchvatnou, dechberoucí, nádhernou a obdivuhodnou Portmanovic Natálkou, která skvěle odsýpá (ta pohádka ne Natálka) a nabídne věci o kterých se vám ani nezdálo. Nebo zdálo, ale nevěřili jste, že by někdo měl koule a dokázal tohle narvat do filmu na který jen hloupý a nezodpovědný rodič vezme sedmileté dítě. P.S: Franco zpívá strašně falešně.(30.7.2011)

Trochu úchylná komedie, ale právě proto to je docela dobrý. Natalie Portman mě příjemně překvapila. Konečně si zahrála v komedii a vůbec by mi nevadilo, kdyby s tím pokračovala, protože mě vážnými rolemi zatím moc neuhranula. Prostě mi připadala taková nepřirozená. Ale vidím, že dokáže hrát i něco jiného. Ještě pár komedií a třeba si jí oblíbím. Díky tomuhle si u mě přidala velké plusko.(26.12.2011)

Nejsmutnější na tom celém je fakt, že jsem se, když už smál, tak v místech, kde se tvůrci moc o vtipné momenty nesnažili. Vůbec mi přitom nevadí, že se v tomhle žánrovém experimentu mluví totálně nekorektně a že tu Danny R. McBride nosí penis z minotaura na krku.. Leccos zachraňuje Natalie Portman nebo skladatel Jablonsky.. Holt, takový černý kůň turnaje, který přesto vypadl v základní skupině.. Škoda!!(5.3.2012)

[imdb: 6.0/10] | me: Okej, je to pohodová komédia, ktorá v celkovo zanecháva pozitívne dojmy. Miestami čitateľný štandardný teenage humor, inokedy nečakaný útok na bránicu, ... škoda, že tých silných pasáži nie je viacero. Je to vynikajúci pokus o divokú komédiu, ktorá má síce myšlienku, ... ale nie je to ešte ono, pretože nevyužíva svoj potenciál na plno. Obsahuje stále dosť veľa štandardných pasáži, ktoré tu už boli mnohokrát a ktoré už nemajú tu šťavu, na druhej strane vždy keď to už je nevyhnutné vypáli bombu, ktorá stojí za to a jednoznačne potiahne situáciu a film vždy o krok ďalej. Ako som už spomenul, celkovo tento film zanecháva pozitívne dojmy, čo je základ, ale mohli z toho vyťažiť aj podstatne viac a bola by to komédia hrubého zrna ako sa patrí. I shouldn't even be here! I will probably die on this quest, Courtney definitely will! (24.6.2011)

Pohádky, tedy mimo vánoční čas, obvykle netvoří součást mého programu, ale pokud se tradičně prostý děj příliš neprosazuje a neruší tak nekonečné množství sexuálních narážek, hulení v mezích normy a absolutní zhovadilost nesympatického hrdiny, tak si to dám líbit. Ano, bavil jsem se pokleslým humorem. Nebylo to poprvé a určitě ne naposledy.(23.2.2012)

• - Film většinou získal negativní ohlasy. Podle Rotten Tomatoes měl v 96 recenzích hodnocení 24% a u „nejlepších kritiků“ 10%. Richard Roeper oznámkoval film C+, přestože byly nějaké části filmu vtipné, kritizoval akční sekvence a zvláštní efekty. Andrew O'Hehir z webového potrálu Salon.com o filmu řekl, že pár hodin po zhlédnutí filmu zvažoval možnost, jestli to není nejhorší film všech dob. Robert Ebert a Peter Traves dali filmu jednu hvězdičku ze čtyř. (Čiban)

• - Zlatou malinu pro nejhoršího herce ve vedlejší roli získal James Franco. (Matt007)

• - Film mimo USA vydělal pouze 3 260 000 amerických dolarů, přičemž Česká republika byla po Velké Británii, Rusku, Austrálii a Singapuru pátou zemí, kde snímek vydělal nejvíce. (dopita)