Princ a pruďas

Princ a pruďas

Vaša výsosť

Your Highness

Komedie / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2011, 98 min (Director's cut: 105 min)

Ruku na srdce, raději bych v roli prince Thadea viděl Setha Rogena, ale kašlat na to. Tohle je neskutečný náser toho nejsprostšího, nejlacinějšího a nejpokleslejšího humoru, který může z hollywoodské žumpy vytéct, takže ohrnování nosů od útlocitných kazatelů morálky, kterým tohle rozhodně vtipné nepřipadá, je určitě namístě. Já řval smíchy už od začátku, abych ve třetině seznal, že to má navíc parádně vystavěný regulérní fantasy příběh, který funguje především díky skvělé výpravě a dokonalé Jablonského hudbě. Ať už je ten film opravdu tak dokonalý, nebo se mi jenom strefil do nálady, neřeším a bez výhrad mu pálím plnou. [PS: Natálčina koupel je přesně ten moment, kdy se chlapovi zákonitě odkrvuje mozek, protože srdce zrovna pumpuje úplně jiným směrem. Ať si verbal myslí, co chce.](4.1.2012)

Až na několik zcela mimořádných vyjímek nemám pohádky, jejichž hlavním tématem je záchrana princezny chrabrým hrdinou, zrovna v lásce. Upřímně jsem čekala další akčně-pohádkovou podprůměrnost, kterou budu mít problém vůbec dokoukat. Jenomže jsem absolutně nečekala, že by něco s tak tuctovým obalem/plakátem mohlo obsahovat takovej kopec krve, úchylností a sprosťáren (to bych spíš očekávala u nějakého nezávislého kousku). Well done, to bylo drsné (a dokonce i do konce koukatelné) XD.(7.11.2011)

• Hild

Tak nějak nechápu rozhodnutí tvůrců zobrazit tento příběh s tolika vulgarismy a místy až s nevkusným humorem. Celý film jsem se ptala, skutečně by nefungoval příběh i bez toho? Pod tím vším se totiž opravdu skrývá pěkný dobrodružný příběh. Vím, měla to být parodie a bez toho vulgárního humoru, by asi vznikl film plný klišé, který převzal všechny věci z různých pohádek a dobrodružných filmů široko daleko. Jako parodie film může fungovat, ale musí se brát s velkým nadhledem a to já nedokázala. Z hereckého obsazení rozhodě nejlepší Natalie Portman, James Franco silně nepřirozený. Nemyslím si, že bych se na film podívala někdy znovu.(27.8.2011)

Absence většího počtu zhlédnutých áčkových komedií, které mi většinou vůbec nepřijdou vtipné, zřejmě způsobila degenerující účinky na můj smysl pro humor, proto jsem se u tohoto zasmál jak jen u pár filmů z posledních let. Slovník hulvátů, pubertální Danny R. McBride, středověká mluva, Portmanka, nejstrašnější čaroděj "Já", minotauří kár jako přívěšek...je potřeba to někdy zjednodušit! :)(5.11.2012)

To je pre teba, Stano21! N-E-CH-U-T-N-É !!! Odporná, vulgární, trapná oplzlost, kterou snad tvůrci ani nemysleli vážně. Jako katolický fanoušek krásné a láskyplné fantasy, jako například Narnie nebo Bible, jsem do krajnosti pobouřen! Autor tohoto lascivního škváru je nepochybně posedlý satanem a shoří v pekle. Nedávno jsme to zrovna probírali na středečním srazu křesťanské mládeže a i ostatní hoši angažovaně souhlasili, že by se tato zvrácenost měla okamžitě přestat promítat! Vždyť dokážete si představit, že by něco takového mohly, nedejBože, třikrátZdrávas, vidět třeba vaše děti, kterým tak snaživě od malička vštěpujete víru a lásku a poté těm jejich nevinným, čistým duším nějaký ďáblův přisluhovač naservíruje takovouto nebetyčnou ohyzdnost??!! Už aby byla neděle a pan Farář jim na mši prakticky vysvětlil, jak správně držet Minotaurův roh! Musíme být silní, bratři v Kristu, a společnými silami odolávat nástrahám pekelným, které se snaží rozvracet naše semknuté šiky! ... A jedinečný zážitek mi kupodivu nezkurvila ani ta šeredná parodie na herečku - Natálka. Zajímavé komentáře: verbal(16.6.2011)

• - Jméno postavy Zooey Deschanel Belladonna se shoduje s pseudonymem známé pornografické herečky Michelle Anne Sinclair. V překladu z italštiny jméno znamená krásná žena. (forsberg)

• - Film většinou získal negativní ohlasy. Podle Rotten Tomatoes měl v 96 recenzích hodnocení 24% a u „nejlepších kritiků“ 10%. Richard Roeper oznámkoval film C+, přestože byly nějaké části filmu vtipné, kritizoval akční sekvence a zvláštní efekty. Andrew O'Hehir z webového potrálu Salon.com o filmu řekl, že pár hodin po zhlédnutí filmu zvažoval možnost, jestli to není nejhorší film všech dob. Robert Ebert a Peter Traves dali filmu jednu hvězdičku ze čtyř. (Čiban)

• - Natáčení probíhalo v severoirském Belfastu, a to od začátku léta do října roku 2009. (Brousitch)