Princ a pruďas

Princ a pruďas

Vaša výsosť

Your Highness

Komedie / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2011, 98 min (Director's cut: 105 min)

Zaujímavý film, ktorý niekoho prekvapí a iného naserie. Ja sa radím k tej prvej skupine. Jednoduhý a fungujúci dej má tempo, je sprevádzaný dobrými hercami, akciami, efektami, slušnou výpravou, kamerou či kostýmami. Skrátka presne to, čo dobrodružná fantasy má mať. Problém vidím len v jedom. Nie že by humor bol zlý alebo nesedel, chcelo by to ale ešte trošku obohatiť, niektoré funny scénky mi prišli suché (aj keď som sa pousmial), ale chýba mi tu scéna, ktorá by ma dostala. Záver bol ale efektne perfektný. 80% - 4*(31.10.2011)

Your Highness aneb připravte se na dost možná tu nejstřelenější výpravu všech dob. Ano, prakticky všechny fóry jsou na téma "kluci mají penis a holky vagínu", ale to mi nevadilo, když mnohdy to bylo opravdu vtipné. K tomu to obsazení! Kde jinde uvidíte spolu Jamese, Natálku a Zooey pohromadě? Jediná má výtka směrem k filmu je ta, kterou jsem už několikrát použil, naposledy to myslím bylo u komedie Red - bohužel ty nejlepší vtipy jsou natřískány v traileru, takže opravdu jsem zasmál jen ve scéně, kdy Franco zpívá… :-) Zbytek filmu jsem se jen tak lehce usmíval. Že by mě tahle praštěná středověká komedie vyloženě zklamala, se říct nedá, ale měl jsem pocit, že v některých místech mohlo být více vtipů či nadhledu. 80 %.(9.8.2011)

McBride si napsal scénář přímo na tělo, pozval pár kamarádů z Pineapple Express - a znovu to z větší části nevyšlo. Sice jsem tentokrát netrpěl, ale humor je mířený jen směrem sexuálních narážek, což se na stominutové ploše relativně rychle přejí. A té jednoduchosti je škoda o to víc, že výprava se povedla, Jablonsky tradičně válí a Natalie Portman si bez problémů krade každou scénu jen a pouze pro sebe. Smířlivých 50% a zbytečné zklamání.(22.6.2011)

Je to vtipné, ale ne tak třeskutě, jak jsem očekával. Nikdy bych nečekal, že si něco takového vůbec pomyslím, ale ono je to prostě zbytečně moc sprosté. Fakt kdyby tam mluvili míň sprostě tak je to vtipný, ale když je každý druhý slovo kurva a čurák, tak se to omrzí. Přesto je tam spousta fakt parádních fórů. Nejlepší byla meganadržená Zooey Deschanel dychtivá vyhulit minotauřího dicka. A Damian Lewis ač měl málo prostoru, tak skoro zastínil hlavní protagonisty.(12.7.2011)

" All I want is for you to be a part of this moment. I want you to be gay with me and father. - I don't want to be gay with you two!" Božský parodický fantasy nářez se skvělým soundtrackem. Slovo "fuck" je zde častější než tečka za větou. Pokud vám nevadí vulgarita a Natalie Portman, film doporučuji. Berte všemi deseti. 91%(29.7.2011)

• - Zlatou malinu pro nejhoršího herce ve vedlejší roli získal James Franco. (Matt007)

• - Přestože film napsal Ben Best společně s Dannym McBridem, dialogy byly z většiny improvizované. Režisér David Gordon Green řekl, že se na scéně nikdy nepoužíval scénář. (Brousitch)

• - Ve scéně, kdy Tadheus (Danny McBride) podává penis z minotaura Cortneymu, má Cortney ruku zcela zdravou. V další scéně v království má ruku zlomenou. (Rimer545)