Arogantní a líný princ Thadeous strávil celý život ve stínu staršího bratra Fabiouse. Závidí mu jeho odvahu, hrdinství, oblíbenost a příští post krále. Z poslední výpravy si Fabious přivezl krásnou Belladonu, aby ji pojal za manželku. Než se svatební zvony stačí pořádně rozeznít, objeví se čaroděj, který nevěstu unese na svůj hrad. Thadeouse zaskočí, když mu královský otec přikáže pomoci bratrovi získat zpět unesenou dívku a zničit čaroděje Leezara. Na cestě za záchranou potkávají krásnou, ale velice vznětlivou lovkyni Isabel, která má s Leezarem nevyřízené účty. Na cestě za záchranou Belladony je čeká mnoho nástrah a zrádných manévrů, při nichž může Thadeous konečně dokázat, že je stejně statečný jako jeho bratr. (TV Nova)

dogin11

Film Princ a pruďas mě nikterak nenadchnul, ač jsem se na něj po zhlédnutí traileru docela těšil. Je třeba přiznat, že je velice originální a podobných filmů pravděpodobně moc není, ale slabý scénář a dosti slabé herecké výkony (hlavně u vedlejších rolí) film shodili na 2 hvězdičky. Výsledné hodnocení jsem nakonec přehodnotil a ještě jednu hvězdičku jsem přidal pro Natalii Portman a také pro těch pár vtipných scén (v čele s úchylným věštcem). ()

barons

Absurdní, Úchylné, Opakující se, ale zároveň vcelku povedená komedie, která si na nic nehraje, zajímavě experimentuje s žánry fantasty, pohádky s přímesí ´Bčkové´ komediálnosti. Klady: více méně překvapení, že dokázal pobavit ikdyž nenabízí nic nového a časem se sám vykrádá, hudba Zápory: zbytečné sexuální narážky, efekty, choreografie, scénář slabých 50/100 ()

DJ Laky

Tento film se mi hodně líbil. Nenašel jsem žádné zápory. Lepší Fantasy komedii jsem dlouho neviděl. Dávám 80% ()

+sfinx+

Musím jít s hodnocením nahoru, protože s postupem času a po shlédnutí dalších pokusů z tohoto žánru je to jeden z mála filmů, ke kterým se zase rád vracím. Někomu může vadit ta vulgarita, ale to je, dle mého názoru,problém samotného diváka, který nedokáže oddělit to prostředí princů a princezen od pohádkového žánru a zařadit jej do sekce parodie pro dospělé. Originalita je pro mne vcelku zásadní a i tam může Pruďas zabodovat. Přeci jen od doby Návštěvníků a Robina Hooda uběhla dlouhá doba a vypotit alespoň dva další podobné snímky by mi dalo velkou práci. ()

text77

Tak trochu jednoducý film s hloupými dialogy, parkrát se sice usmějete, ale jediné na co se dá ve filmu koukat je Natalie Portman. I když se ji divím, že v takovém braku vůbec hrála. Hodnocení dávám jen kvůli ní. ()

Eksi

Experiment, ktorý sa vydaril presne ako sa od neho očakávalo. Zo začiatku mi to pripadalo doslova "debilné" no časom som si zvykol a užíval som si veľakrát skloňované "fuck" sprevádzané epickou hudbou, bez ktorej by film vynikol ako bullshit. Ale prosím, už nikdy viac. ()

jobina

Šokovat penisovými fórky? To točil "Stifler" nebo co? Tak to mne tedy moc nebralo. V souběhu se mi hlavě promítala kreslená verze pro děti - s nadsázkou shrekovin. ()

JerzeeG

Většinu filmu se střídá pouze nadávání s oplzlostí, což je po chvíli nudné a po ještě další chvíli trapné. Naštěstí to od úplné katastrofy zachraňuje pár vcelku vtipných a pár skutečně výborných momentů. Každopádně pro mě zklamání, neboť jsem z kdovíjakého důvodu očekával dobrodružství podané s nadhledem a vtipem, nikoliv úchylárnu nejhrubšího zrna. Film ale dostane časem druhou šanci v podobě dabované verze, třeba se zařadí po bok těm pár výjimkám, které dabing nepokazí, ale naopak povýší. ()

dogzila

No nezaves si Minotaurovu zbraň na krk ako trofej :)))))) Bez prehnaného znásilňovania som sa občas schuti zasmial , nezaspal ani na chvíľku a skrytého humoru si každý vychutná habakuk. ()

Dusan-Be

tohle je pořádná pr*** podle mýho gusta! hláškama i xichtama napěchovaný, no tlemil jsem se u toho pořád. + prdelka natalie portman v tangách navrch, o-la-lá ()

Mexican82

Je to už večnosť, čo vyšlo solídne fantasy. A "Your higness" je skvelou kratochvíľou až do príchodu Hobbita. Je to fajn, je to svieže a áno, má to v sebe vtip a nadsázku. Moderný a priamočiary humor pre priemerného diváka nebude nič pre filmofilov, ale pre nás ostatných je to hoďka a pol dobrej zábavy v tradičnom rozprávkovo=fantazijnom hrdinskom epose "Corney, take my dick ... With pleasure, sir" ()

Darriel

Jedna hvězdička proto, že si cením práce Jablonskyho. Jinak je to prostě pokus o fantasy s hrozně hloupými teenagerovskými vtipy na jedno kopyto. Nevadily by, kdyby to nestálo jen na nich...Možná by to mohl Jack Black v hlavní roli trošku vylepšil, kdyby náhodou vyšla dvojka, ale kvůli mě rozhodně nemusí. ()

Fraktální odpad!

Predstavte si: Minotaurus se snaží v labyrintu ošoustat panoše přes kalhoty, přijde ale Natalia Portman hrající na flétnu, načež minoutaurus s ještě stojícim pérem všeho nechá a jde rozněžněně k Natálce, přijde ale princ který není statečný, bodně toho býčího uchyla z kterého vyteče pár litrů opravdu kvalitního kečupu(dle barvy a plné rajčatové vuně všude ve vzduchu bych ho tipnul na Heinz). Z mrtvé bestie si pak uřízne šulina a nosí ho půlku filmu na krku jako trofej(pár lidem dá té býčí klobásky i čuchnout). to stojí za to vidět, ne??? MYSLÍTE , ŽE PŘEHÁNÍM???? nechápu proč se tomu všichni stydí dát ODPAD!... ()

Naaen

Hromada vulgárností a vtipy téměř jen a pouze o sexu přestanou člověka bavit asi tak po prvních deseti minutách. Přesto se film doukoukat dá a sem tam jsem se některým věcem docela i zasmála. Jednu hvězdičku dávám za vtípky, kterých si tvůrci asi nevšimli, jinak by jim zajisté dali sexuální nádech a další dva za Franca a Natálku, kteří oba tak moc přehrávali, až to samo o sobě bylo jistý druh hereckého umění. ()

creTin

Naprostá zhovadilost, ale sama to o sobě moc dobře ví a díky tomu i dokáže bavit. Že tahle vlna až takhle sedne i Portmance nebo Francovi mě příjemně překvapilo. ()

wienfield

Je to už peknú chvíľku, čo som prestal pozerať traileri na filmy, na ktoré sa teším. Dôvod? Jednoduchý. Nerád si kazím prekvapenie. Pri Your Heighness som túto tradíciu porušil, a tak to aj dopadlo. Vyzeralo to ako geniálny nápad urobiť fantasy, ktoré bude mať príbeh a pritom si dokáže vystreliť zo žánrových klišé. Škoda, že iba vyzeralo...Väčšinu filmu som pretrpel, zasmial som sa sporadicky, dalo by sa to spočítať prstoch ruky vyslúžilého drevorubača na invalidnom dôchodku. Teenegerske vtípky, sex narážky, fuck, fuck, fuck... chcelo by to lepšie vyváženie a lepšie hlášky, pamätnejšie okamihy. Z kina som sa vrátil asi pred hodinkou a v pamäti mi utkveli dve scény. Asi preto, že boli v traileri. Nie, počkať, už iba jedna a zahmlieva sa. No bieda. Viac tu ()

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo