Reklama

Reklama

Eye of the Devil

  • USA 13
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Majitel vinic markýz Philippe de Montfaucon (David Niven) je povolán na svůj zámek Benellac, protože byla suchá sezóna a poddaní si nevědí rady. I přes markýzův odpor ho žena (Deborah Kerr) s dětmi následuje a na místě pomalu objevuje podivné chování svého muže i jeho poddaných, kteří, jak zdá se, praktikují tajně staré pohanské rituály... (Morien)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Okultní pagan horor v kulisách gotického hororu předkládá příběh starobylého rodu, který si nese jakési prokletí. Mužští příslušníci zemřeli povětšinou záhadně - nešťastné náhody na lovu, utonutí a podobně. A nyní je na řadě Phillippe. Manželka Catherine je milující ženou, současně však tvrdohlavou, neposlušnou a zvědavou. Navštíví Philippa v jeho rodném sídle i s dětmi, přestože si to nepřál. Zde začne pomalu odhalovat tajemství rodu a sebe i děti vystaví několikrát smrtelnému nebezpečí. Skvělá černobílá kamera je doplněna neméně výbornou hudbou. Především v závěru, kdy se schyluje k obřadu, by se dalo napětí krájet. Zdali dokáže Catherine zachránit manžela, toť otázka. Přidal bych možná více strašení, noční bouři a mlhu. Některé scény jsou ale výborné, třeba návštěva hrobu v lese. Snímek mi trochu připomněl pozdější vynikající Rituál (1973). Tateová byla krásná, Kerrová hrála výborně a Pleasence by mohl od hodiny strašit děti i dospělé pouhým pohledem. Dnes film osloví především žánrové fanoušky. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Oko ďábla je béčkový horor, který se může kromě áčkové režie pyšnit hlavně svým hodně dobrým obsazením v čele s Davidem Nivenem, Deborah Kerr a začínající Sharon Tate a Davidem Hammingsem. Dějově však není tenhle snímek nikterak moc zajímavý, i když několik scén je velmi povedených a film po zhlédnutí zanechává mrazivý dojem. Je to zajímavá věc, ale nemůžu říct, že by mne to extra bavilo. Fanda hororů šedesátých let to zde může zkusit, jiní si na své ale asi nepřijdou. ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Thompsonův (Mys hrůzy, Všechno nejlepší k mým narozeninám) lehce nadprůměrný horor, v němž se vzorná matka a manželka vydává za svým mužem na jeho obrovské panství, kde odhaluje příčinu podivného chování jak jeho, tak celého služebnictva. Tenhle ještě černobílý snímek nevyniká ani tak mrazivým napětím nebo šokantními lekačkami, jako spíše zlehka budovanou nejistotou a především parádním obsazením, v němž najdeme spoustu tehdejších hvězd. Mezi Nivenem a Deborah Kerr vám určitě neunikne například Pleasence, Hemmings a hlavně krásně tajemná Sharon Tate - manželka Romana Polanského, která byla o pár let později brutálně zabita fanatickou sektou Charlese Mansona. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Ucházející postarší kousek, známý asi hlavně v souvislosti s první významnou rolí Sharon Tate. Děj se točí kolem neúrodných vinic a jakéhosi tajemného kultu, který má o onu úrodu dbát. Dobré momenty a místy kvalitní, napínavá atmosféra nechybí, i když jako celek to není žádná velká sláva, no ale na čarodějku Sharon je radost koukat. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

V diskurzu britských hororů šedesátých let je Eye of the devil přímo strašlivý blábol, mezi mysteriózní filmy se jej ani neodvažuji řadit. Dominuje mu předčasně zestárlá Deborah Kerr, herecky je obzvlášťňuje pohledná Sharon Tate. Jen jedna scéna vyvolává napětí - Catherine v lese obklopená "dvanácti". IMDBovských 57 % je tentokrát objektivnější. Mnohem víc doporučuji Neviňátka, námětově trochu podobný snímek taktéž s Deborah Kerr. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (3)

  • Ačkoli se děj filmu odehrává ve Francii, natáčení probíhalo v Anglii. (Terva)
  • Původně byla ve filmu obsazena Kim Novak. Zranila se však na koni během natáčení a v roli Catherine de Montfaucon ji nahradila Deborah Kerr. (andrew88)

Reklama

Reklama