Reportérka The New Yorkeru Sophie odjíždí se svým snoubencem, šéfkuchařem Victorem, na předsvatební cestu do italské Verony. Na nádvoří spatří ženy, které píší své vzkazy Julii a ukládají je do štěrbin v kamenné zdi. Sophie se seznámí s dobrovolnicemi, které na tyto dopisy odepisují. V jedné ze štěrbin najde dopis, který před padesáti lety napsala Angličanka Claire Smithová. Zamilovala se do italského mladíka Lorenza, ale nenašla odvahu s ním utéct a vrátila se domů. Sophie jí odepíše a k jejímu překvapení se Claire i s vnukem Charliem objeví ve Veroně. Obě ženy se rozhodnou, že se pokusí Lorenza najít, a Sophie chce příběh napsat do novin. Charlie je ale velký skeptik a od záměru je zrazuje. Victorovi Sophiin výlet nevadí, je zaměstnán jednáním s dodavateli zboží do své restaurace. Sophie vytipuje muže stejného jména v okolí a všichni tři po několik dnů jezdí a vyptávají se. Ale ani jeden z nich není tím Lorenzem, kterého Claire milovala. Sophie zpočátku nemůže Charlieho vystát, ale s přibývajícími hodinami zjišťuje, že není takový, jakým se jeví, a oba se pomalu sbližují. Před odjezdem si na jedné vinici chtějí dát víno. A Claire pozná Lorenza ve vnukovi majitele vinice... (TV Prima)

Stealler

Film plný prevratov v ktorom od začiatku nemáte najmenšie tušenie ako skončí. Úplne nepredvídateľný s hlbokou pointou na konci. No, tak o tomto sa Listom pre Júliu nemôže ani snívať. Silná koncentrácia naivity vás zloží ako hák Klička a sladká romanca z vás urobí ťažkého cukrovkára. A najhoršie na celom je tá náhodná symbolika s balkónmi ,ktorá kričí na diváka a namiesto nejakého účinku proste vyšumí do vetra ako celý film. ()

bimbama

Ač se na romantické filmy docela ráda někdy podívám, tak zrovna tato romantika na mě byla až příliš přeslazená, rozněžnělá - a to mluvím hlavně o závěru. Asi jako bych si dala punčový řez se zmrzlinou, ozdobený šlehačkou a politý karamelem. A to všechno zapíjela kakaem. A co se týče Charlieho (Christopher Egan), tak ten tady plnil pro mě roli trnu v oku. ()

Lusy44

Nemohu si pomoci, ale tento film mi přijde nějak zvláštně natočený. Některé scény mi přijdou prostě divné. K samotnému ději mohu říci, že mě nijak zvlášť nezaujal, ale ani neurazil. Je to taková klasická romantika i když trochu přeslazená. Pro fanoušky romantiky rozhodně doporučuji. ()

Wajny13

**** a to jen proto, že Amanda je výborná herečka a já jsem romantička. Většina scén je hrozně předvídatelná (poslední scéna s balkónem - mi přišla jaksi mimo - nevím, co by na to řekl Shakespeare) :-) Její snoubenec mi přijde naprosto mimo - lehce asexuální. Nejlepší scéna setkání Clairy s Lorenzem :-) ()

veroniccca

Filmy tohoto typu mám ráda :) Amanda Seyfried je milý, krásný stvoření, díky které mě film vlastně baví. Nejedná se o žádné veledílo, ani si na konci filmu nejspíš neřekente ,,WAU",ale je to milé s příjemnou atmosférou, která zpříjemní den a o to jde :) ()

optimum

Nenáročný film, hezká italská atmosféra, škoda, že Seyfried není žádný herec..... Už jsem dokoukal daleko horší slaďáky. U mě 73% ()

pajuscherry

Tenhle film jsem chtela videt hlavne kvuli herecce Amande Seyfried, ano je to prijemna romanticka komedie, videla jsem sice zazivnejsi, nicmene namet, scenar je originalni, urcite nikoho neurazi. ()

Nellie Lovett

Spoiler (pokud se o něm dá u takového filmu vůbec mluvit). Povrchní, předvídatelný a nesympatický film, jehož nekvalita bývá ospravedlňována zaměřením na ženské publikum. Jako by romantická komedie nemohla být chytrá, vtipná či alespoň trošičku uvěřitelná. Když vynechám poněkud strnulé herecké výkony (přehnaný přítel-kuchař, pokus o odměřeného britského gentlemana), velice mi vadilo, co tvůrci vydávají za romantický příběh, nad kterým by se lidé měli dojímat? Co je romantického na tom, že někoho bez slůvka vysvětlení opustíte a on vás po padesáti letech rád vidí a okamžitě v přerušeném vztahu pokračuje? Není na tom náhodou něco trochu divného? A to nemluvím o tom, že sebepodceňující se začínající novinářka potřebuje potkat "osudového muže", aby si začala být vědoma svých kvalit. Celá ta roadmovie vedoucí pouze k tomu, aby se hlavní protagonisté mohli zamilovat, je navíc dost zdlouhavá. ()

Pythonator

Rozkošná Amanda a její kukadla v podivně shakespearovské komedii, která není ani tak vtipná, jako neskutečně romantická. Mužská složka je sice tvořena z pofiderních nesympatických slizáků, ale Amanda to hravě vyvažuje, aby se to udrželo na hranici snesitelnosti. ()

BobinoZH

Romantická jednohubka objednaná talianskou vládou na spropagovanie regiónu Toskánsko. V pohode pozerateľné vo dvojici pri pohári dobrého vína (samozrejme slovenského, podporujem domácich producentov). Z hľadiska zápletky a deja podpriemerné, ale Amandine veľké OČI filmu pridali grády a hodnoteniu jednu *... ()

benedikt28

Ve své kategorii by si zasloužil hvězd spíše pět. Krááásný slaďáček, romanťárna jak má být a ... vlastně na co se dá letošní léto jít, že...?! ()

shagisson

Proč ne...proč prostě ne? Mám rád víno, mám rád dobré jídlo, mám rád vinice, ženskou krásu taky dokáže člověk ocenit a Itálie? Proč ne, líbilo se mi to, a to moc a bez vína tenhle film nejde sledovat.. ()

cachanell

Jednoduchý romantický film, který se snaží vším možným rozněžnit diváka. Já takové sladkobolné rozněžňování nemám ráda. A tak se asi podruhé nepodívám. I když chápu, že film se prvoplánově může někomu líbit. Jednoduchý, sladkobolný doják jak si najít starou lásku, která samozřejmě nezrezavěla. A na pozadí staré lásky se zrodí láska - samozřejmě že ta pravá - naprosto nová. No jak říkám, moc lásky, moc romantiky .... takový RŮŽOVÝ FILM ()

ghostwo

Tři hvězdy za film plus jedna za Amandu. Tohle jsem přesně pořeboval.Něco jednoduchého, milého, letního. Ta písnička od Taylor Swift měla přijít na konec a pěkně úplně celá a bylo by to dokonalé. ()

pan Spock

Když není romantický snímek moc přeslazený a hlavní hrdinka má v hlavě i něco rozumu, tak mu snadno odpustíte nějaké ty chybičky. Je to sice předvídatelné, ale i vcelku zábavné a příjemné pokoukání. V záplavě ostatních romantických filmů je to rozhodně minimálně lehký nadprůměr. ()

ladymarmelad

Myslím že to byl úžasný film. Moc se mi líbil a hlavně Christopher Egan ten byl no prostě k sežrání. Nebo snad ne?? Ale nejen herci ale taky film byl velmi dobře udělaný .Obsazení bylo parádní jak už sem říkala a Amanda Seyfried opět ukázala svoje nadání pro hraní je vážně dobrá. A myslím že psát dopisy na zeď je vážně parádní a ještě když vám potom přijde dopis.... podle mě je to úžasný pocit když víte že se o vás někdo zajímá a chce vám pomoct=) ()

ashlei

Pro mě je to spíš roztomilá pohádka, než romantická komedie a podle toho také hodnotím a až na přeslazený konec (scéna na balkoně) to bylo úžasné! :) ()