Spolubydlící

The Roommate

Drama / Psychologický / Thriller / Horor

USA, 2011, 88 min

• Marqta

Tenhle film mě upřímně příjemně překvapil. A všechno by bylo ještě lepší, kdyby to nebylo tak rádoby dokonalé, protože všechna ta nastrojenost ubrala filmu na reálnosti (i když se nedá odepřít půvab všech interiérů) . Leighton Meester byla skvělá (a já jí znala jenom ze Super drbny) a stejně tak i její postava, jen mě trochu mrzelo, že se o ní člověk dozvěděl jen málo věcí a vůbec by mi nevadilo, kdyby se postavě Rebeccy věnovalo více času, nebo alespoň většina toho, který tam měla postava Sary - která je v porovnání s Rebeccou bezcharakterní a dutá. Na začátku chvilku trvá než se film rozjede ale v druhé půlce už je to rozjeté vážně hezky - jen ten konec - ten mi prostě nesedl. A abych nezapomněla- hudba není vůbec špatná.(7.10.2012)

Film je sice označován jako horor, ale mně to tedy rozhodně nepřišlo. Kromě finální scény (ta obsahovala klasické vyvražďování, které se objevuje v teenage hororech) to byl vlastně psychologický thriller. Kdybych ho viděla před pár lety, asi bych dala o hvězdičku míň, ale teď – když je takovýchto klasických „hororů pro mladé publikum“ pomálu, musím počet zvýšit.(29.5.2011)

The Roommate je žiarivým príkladom, že na pohľad príjemné herecké obsadenie nemusí vždy evokovať aj príjemný filmový zážitok. Netvrdím, že len herci zlyhali vo svojich úlohách, ale pekné tváričky tiež nepridali uveriteľnosti príbehu. Chcelo by to závan severského chladu a tvrdosti, nenadarmo severanom asi najlepšie idú v poslednom čase thrillerové zápletky. Nad scenárom a obohratým príbehom sa už nebudem pozastavovať, to už trefne zhodnotili iní. No aspoň že to amíci slušne natočili.(11.5.2011)

Rozpočet $16miliónovTržby USA $37,300,107Tržby Celosvetovo $40,497,461Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $5,203,323 //počet predaných kusov 318,164║ Ako je to klasicky tuctová teen thriller záležitosť, plná klišé, lakačiek číhajúcich za rohom ale ako tak pre záporáčku a jej šikovnosť v odstraňovaní nechcených "protivníkov" celkom stráviteľná. /50%/(22.1.2012)

Dobře, přiznávám, že kdyby nebylo mé oblíbenkyně Leighton, tak o tomto filmu nejspíš ani nevím, a tudíž bych ho ani neshlédla. Ale jsem opravdu ráda, že tu hraje, protože film se mi vážně líbil. Bylo to zajímavé od počátku do konce, a to i přestože je to klasická šablona ala na koleji řádí vrah. Když se potom k Leighton přidá další vynikající herci, skvělá kamera a na 1 vybraný soundtrack, nemůžu jinak než hodnotit 4 hvězdami. Btw. Horor to vážně nebyl, spíše lehce napínavý thriller.(26.5.2011)

• - Leighton Meester byla původně obsazena do role Sara, ale nakonec se producenti rozhodli, že jí obsadí do role Rebeccy. (maluti)

• - Alyson Michalka a Cam Gigandet si spolu zahrali už vo filme Easy A (2010). (lylka2296)

• - Když dívky odcházejí z galerie umění, zastaví se u graffiti a vyfotí se spolu. Na fotoaparátu je viditelný obraz, který v daný moment vyfotily, avšak když si hned poté fotografii prohlížejí, od reality se liší. (Denila)