Spolubydlící

Spolubývajúca

The Roommate

Drama / Psychologický / Thriller / Horor

USA, 2011, 88 min

Celkom zvláštny film, ktorý by sa dal charakterizovať možno dvomi slovami, ktoré sa spolu nepoužívajú ale tento film bol proste taký - pútavá nuda. Príbeh to bol jednoduchý, nič extra neponúkol ale aj tak sa to dalo pozerať. Hlavné protagonistky boli sympatické, zo začiatku sa mi trochu aj plietli lebo sú si dosť podobné, ale povahovo už odlišné boli. Ak by mal byť nejaký film etalónom pre priemerný thriller, asi by to bol tento :)(7.4.2012)

• sigf07

Nijak mě nenadchl originál z roku a mým přesvědčením, že na narušené a uzurpátorské spolubydlící toho není zase tak moc děsivého, neotřásl ani remake. U Bridget Fondovou zde nahradila anorektická Minka Kellyová, která byla zjevně vybrána pro hezkou tvářičku než pro své herecké umění. Ostatně na základě této filosofie byl zjevně obsazen i zbytek rolí. Dlouho jsem čekal na to, až začne stoupat napětí a Rebecce konečně přeskočí tak, že udělá něco, co by nahánělo hrůzu, ale kromě citového vydírání, bolestné aférky s domácím mazlíčkem a vyškubnutím piercingu toho moc k vidění nebylo.(6.2.2012)

Mně osobně se osobně hodně líbí ten námět a nezáleží na tom jestli se to už v nějakém filmu objevilo. Asi tady budu omílat věc, která tu už několikrát zazněla, ale stejně to řeknu: Horor v tomhle nehledejte. Ano, občas tam narazíte na nějakou malou lekačku, ale nic velkého. Spíš než horor je to psycho thriller a musím říct, že ne úplně špatný. Herci jsou v pohodě, někteří více, někteří méně, ale nikdo, kdo by mě osobně vyloženě iritoval. Velké akce se dočkáte prakticky až na konci filmu a musím říct, že stojí za to si na to počkat. Pro mě docela dobrý film - 3,5*.(20.6.2011)

• castor

V době, kdy Sandra Bullock dostane během jednoho roku jak Oscara, tak Zlatou malinu, je možné už prakticky všechno. Třeba i to, aby nám tvůrci nabízeli stále ty stejné látky. Nejklasičtější z klasických. Ale budiž. Koleje na amerických univerzitách vypadají tak, jak u nás nebudou ani za deset let, knihovny jsou zase plné temných zákoutí a mezi nimi se pohybuje poblázněná dívčina, s kterou si nemá kdo hrát a která nesnese, že její spolubydlící chce naopak randit i s jinými. Jenže na plátně se toho jinak moc neděje, bez odboček si to šlapeme do předvídatelného finále, z usnutí vytáhne tak maximálně sympatické cameo Billyho Zanea. Všichni samozřejmě vypadají skvěle, překvapivě ani nehrají špatně a divák? Ten vlastně není tak úplně naštvaný..(2.4.2012)

• vesper001

Znáte to: i když vám po něm doposavad bylo vždycky zle jak psovi, a dobře víte, že vám bude zle zas, prostě jednoho dne neodoláte a ten Veselý segedín si dáte. A už v polovině porce víte, že vám bude zle. Já to takhle mám s americkými filmy ze studentského prostředí. Jestli je to střední, vysoká nebo zvláštní škola, je úplně jedno, protože se stejně nikdo neučí. Všichni mají plné ruce práce s láskou nebo vraždícími monstry (nejlépe obojím). A tady je to stejné. Sárinka je takový sluníčkový človíček, čtyřiadvacet hodin nastartovaná stát se nejlepší kamarádkou kohokoli a čehokoli. Prostě na zabití. Bohužel její slibná spolubydlící Rebecca se k tomu vraždění ne a ne odhodlat a většinu filmu se věnuje strašidelnému zírání, strašidelnému zhasínání ve sprchách a ukrutně strašidelnému telefonování. Závěr je snad i trochu dramatický, má ale jednu nevýhodu. Když se k němu film konečně dovleče, divák už sladce spí.(22.5.2014)

• - Když dívky odcházejí z galerie umění, zastaví se u graffiti a vyfotí se spolu. Na fotoaparátu je viditelný obraz, který v daný moment vyfotily, avšak když si hned poté fotografii prohlížejí, od reality se liší. (Denila)

• - Alyson Michalka a Cam Gigandet si spolu zahrali už vo filme Easy A (2010). (lylka2296)

• - Leighton Meester byla původně obsazena do role Sara, ale nakonec se producenti rozhodli, že jí obsadí do role Rebeccy. (maluti)