Spolubydlící

The Roommate

Drama / Psychologický / Thriller / Horor

USA, 2011, 88 min

• cariada

Lehce podprůměrný psycho horor, který nenadchne, ale má něco do sebe. Škoda, že tvůrci netlačili víc na pilu. Takhle to bylo jasný jak facka a jen jsme čekali, kdy v dívce bouchnou saze na plno. Určitě si mohli zahrát víc s tím koncem. Spoiler- třeba nechat Rebeccu vyhrát a Sáru zabít, hned by to aspoň dostalo jiný nádech a lidi by určitě byli spokojený.(6.10.2012)

Celkem dobrý thriller s pořádnou dávkou napětí. Když se přestěhujete z rodinného hnízda na zcela odlišné místo, kde máte mít v pokoji spolubydlící. Nikdy nevíte, co ta druhá osoba je zač a jaké může být psychycké problémy. Tento snímek byl velmi objektivní a snad poslouží ostatním, kteří mají v plánu přejít na internát :D, přeji skvělou zábavu!(15.5.2012)

• foundation

Ak niekto nedokázal prekuknúť čo za hovienko to bude už z traileru, garantujem, že po prvých 5-10 minútach budú mať jasno v tom čože sa to ide diať, úplne všetci . Je to jedna z tých tupých pubertálnych maškarád ktorá môže zaujať iba niekoho kto videl v živote dokopy 2 a pol filmu, a na ktoré sa dá pozerať do konca iba v tom prípade že človek chce vedieť do akej veľkej demencie, stupidity a ohranosti to celé ešte môže zájsť. Ľutujem toho chudáka na poste režiséra ktorý si myslel že s touto splaškou si urobí niečo iné ako hanbu. A slovné spojenie komická tragédia dostáva po záverečných titulkách úplne nový rozmer. Zbytočnejší film by som hľadal len veľmi tažko. Pri tomto hnoji pôsobí aj nedávny Cravenov skrat My Soul To Take ako vec ktorú by sme mali vynášať do nebies. Hodnotenie mi tu nestačí pretože dať tomu odpad je urážka tých čiernych písmenok.(19.4.2011)

The Roommate je žiarivým príkladom, že na pohľad príjemné herecké obsadenie nemusí vždy evokovať aj príjemný filmový zážitok. Netvrdím, že len herci zlyhali vo svojich úlohách, ale pekné tváričky tiež nepridali uveriteľnosti príbehu. Chcelo by to závan severského chladu a tvrdosti, nenadarmo severanom asi najlepšie idú v poslednom čase thrillerové zápletky. Nad scenárom a obohratým príbehom sa už nebudem pozastavovať, to už trefne zhodnotili iní. No aspoň že to amíci slušne natočili.(11.5.2011)

Horor co rozhodně neděsí , ale natočené je to pěkně, herci dobře vybraní a občas lehce napínavé. Rebecca je švihlá velmi uvěřitelně a její řešení problémů člověka nenudí. Škoda, že Nina Dobrev nedostala moc prostoru, čekal jsem, že se s hlavní hrdinkou potká ještě jednou a osvětlí trochu více, co se tehdy mezi ní a Rebeccou odehrálo. Bohužel můžu jen hádat, rozhodně jí ale plně chápu, že si kafe vypila venku. Cam Gigandet sice celej film vypadá, jako by se zrovna vzbudil a byl ještě napůl mimo, ale přesto dokáže Sáře pomoci, vždy když potřebuje a to se cení. Co mě docela zajímalo byl fakt, že Minka Kelly (Sára) a Nina Dobrev (Maria) si jsou (dle mě) celkem podobné. A tak jsem dumal jestli to byla čistá náhoda, nebo si Rebecca Sáru vybrala jako velmi podobnou náhradu za Mariu. Kdo ví...Spolubydlící převratné dílo sice není, ale jako večerní jednohubka je absolutně v pohodě.(4.12.2016)

• - Christina Ricci odmítla roli Rebeccy. (newpage)

• - Alyson Michalka a Cam Gigandet si spolu zahrali už vo filme Easy A (2010). (lylka2296)

• - Když dívky odcházejí z galerie umění, zastaví se u graffiti a vyfotí se spolu. Na fotoaparátu je viditelný obraz, který v daný moment vyfotily, avšak když si hned poté fotografii prohlížejí, od reality se liší. (Denila)