Příhraniční město odděluje od Německa jen řeka. Životní standard sousedů oslňuje místní teenagery. Tomek je dobrý student, zajímá se o astronomii a hraje fotbal, aby vyhověl otci. Jenomže žije v pohraničním městečku, kde panuje nezaměstnanost a chudoba, zatímco na druhé straně řeky je Německo se svým relativním blahobytem. Když Tomek pozná na své první diskotéce Martu a zamiluje se do ní, začne se ohlížet, jak vydělat peníze, aby si udržel její přízeň. Po pokusech přivydělat si na tržišti pašováním psů, osloví Tomek pasáka Boryse, který německým klientům dohazuje místní hochy, aniž tuší, jak krutý osud ho čeká. Citovou otrlost a krutost teenagerů autor nahlíží jako fenomén, zrozený destruktivní silou beznadějné chudoby. Zanikají v ní nejen rodinné vazby a křesťanské hodnoty, ale ani zločinnost se už nevnímá jako hřích. (MFF Karlovy Vary)

jusek

Autoři chtěli svým snímkem upozornit na problém dětské prostituce a sexuálního zneužívání dětí v polsko-německém příhraničí. Předkládají nevině začínající příběh asi 13 či 14 letého chlapce, který se skrz vidinu rychlého zisku zaplete s pasáky a jejich klienty. Tato závažná problematika ale byla tvůrci pojata trochu naivně a lehkovážně, místo vyžadované realističnosti jsou předkládány místy až komické scény, které vyvrcholí tím, že onen mladíček vyšachuje pasáky a ovládne obchod s dětmi osobně. Kromě toho je sociální realita pohraničí velmi zjednodušena. Polská mládež je představena jako bezprizorní celek, který se baví a přežívá téměř na úrovni života slumů v Riu. Naopak Němci jsou vydáváni za pedofilní sexuální turisty. Po krátkém zamyšlení jsem dospěl k tomu, že námětem i dějem trochu připomíná scénář legendárně kontrovezního českého filmu Mandragora, kterému se však zdaleka nevyrovná. Vcelku ale film diváka zaujme, minimálně odvahou vyprávět o ožehavém tématu dnešní reality. ()

rischa65

Drsný film o dětské prostituci a současném prázdném, materiálním světě, kde se vše odvíjí pouze od peněz. Lidé bez práce, radosti a ideálů. Cílem je přežít jakýmkoliv způsobem. A pokud máte mozek v hlavě, je to o to horší. Svět je báječné místo k narození. Musíte se ale narodit ve správný čas a na správném místě. Jinak jste od začátku na vedlejší koleji a přestoupit na hlavní trať-to se podaří málokomu. ()

Misoponia

Proměna hlavní postavy (Tomek) je neuvěřitelná. Skvělé herecké výkony. Myslím, že polským filmům odteď budu věnovat více pozornosti... ()

jack_scott

Docela zajímavé sociální drama, herecké provedení a prostředí je dobré, ale škoda malé odvážnosti snímku. S větší otevřeností a úderností by měl film o dost na víc....Ale chápu, že v Polsku by pro takhle drsnej film neměli pochopení....66%. ()

solisoli

Úžasný námet veľmi citlivo a kvalitne spracovaný a prevedený. Čo navyše pozdvihlo úroveň deja boli mladé herecké postavy, ktoré priam fascinujúc zaujali. Nedá sa poprieť, že by to skutočné nemohlo tak byť. Peniaze a boj o prežitie dávajú tomuto dielu zmysel, ktorý poukazuje, že aj takýto život v civilizovanom svete existuje. Veľmi smutné, ale bez kolority, je nad čím sa zamýšľať, hlavne keď táto úchylnosť nadobudne legálnosť. Trasme sa takéhoto sveta. Pred päťdesiatimi rokmi homosexualita temer neexistovala. Dnes je už legitímna. ()

Fosgo

Život v malém příhraničním městečku není žádná slast, především mládí zde není jen radostné a bezstarostné …takřka ještě děti potřebují peníze, obdiv…. avšak touží po mnohém bez čekání, chtějí vše okamžitě … Ve filmu se prolíná několik linií – rodinná, kde výraznou negativní postavou je nezaměstnaný otec, netečný k životu svých dětí (pokud se netýkají fotbalu) i ke svému vlastnímu. V další linií je zajímavě popsán boj církve se zločinem o duši mládeže, především v kontrastu náboženské poutě až s fanatickými projevy lásky ke Kristu a klubu, kam mládež chodí tancovat a hledat sexuální zákazníky. Z extrému do extrému? A tou linií nejdůležitější je vývoj mladíka na své pozvolné a kostrbaté proměně od slušnosti přes prostituci až ke zločinu... Krutý film a silný příběh ze současného východoevropského světa, jen působení příběhu není umocněno „filmovou silou“ , snad jen v závěru filmu a v některých komornějších scénách forma koresponduje s obsahem. Co bude za rok ? Nic nebude …. asi tak zazní odpověď mladíka, který se prostituuje . Bez naděje, beze změny … ()

robfi odpad!

Typicky festivalovy shit o hovne. Kdyz se dnes toci film pro nobl porotu na festaku a la K.V. , musi to byt o gayich, pedofilech anebo aspon priprchlencich v ghettu, aby si priblbli porotci mohli pripadat lepsi a hodnotnejsi , nez zbytek populace, protoze na takove sracky se nikdo soudny nediva. 90% tech filmu ma mizernou rezii a herecke vykony, ale o to vice politicky korektni namet. Pokud si chcete tato hovna poustet do sveho zivota, OK, ale 75% za tuto sracku je asi tak o 70% vice, nez si to ve skutecnosti zaslouzi. Pryc s tim do odpadu ! P.S: Priste natocte treba o tom, jak CIA odposlouchava Merkelovou, aby se ta stara lesba, ktera ma na svedomi tisice znasilneni, necitila diskriminovana. Anebo na to nemecka kinematografie nema koule, natocit film o Silvestru 2015 v Hamburgu, Frankfurtu, Dortmundu, Düsseldorfu, Stuttgartu atd ?????? ()

Saxos

Tomkovi bylo v době začátku natáčení lehce přes deset let. Proto to vzezření malého děcka. Realita německo-polské hranice, kde šlo všechno zboží nadračku. Včetně bílého masa za kterým se stahovali k hranicím hladového, padlého východního bloku, všichni uchyláčtí vepři. Závěr: doporučuji. ()

Tinush

Zpočátku pohodička a pak když už jsem tušila, že pohodička končí a nastupuje tvrdá realita, jsem nedokázala telku vypnout. Na jednu stranu jsem ráda, že jsem to viděla do konce, ten klučina, co hrál Tomka byl neskutečně přesvědčivej, 100% jsem mu vše věřila - jen uvěřit, že mu je patnáct, mi teda trochu problém dělalo...na druhou stranu jsem ještě za hodinu po skončení nemohla usnout, honilo se mi to všechno v hlavě...fakt silnej zážitek pro mě tento film vidět..no a rozhodně ne k smíchu, jak tu někdo psal :( ...jo a z mého pohledu byly i výborné dialogy. ()

juluch

zaujimava tema, ale skoda - jednotlive postavy a ich spravanie su v podstate dost ploche a schematicke...co zial ponechava ovela menej priestoru pre interpretaciu, nez by si takyto zaner filmu zasluzil. ()

bl.e.cha

Filmy s podobnou tématikou mě děsí, člověk se na ně dívá a někde v nitru doufá, že až ten film skončí, bude svět jinej... Nebude... ()

GreenQueen

Silný príbeh o hľadaní východísk zo zlej situácie, ktoré nakoniec žiadnymi východiskami nie sú. Jediné, čo sa filmu dá vytknúť je asi fakt, že to celé na mňa pôsobilo trochu zveličene a prekombinovane - nájdeme tu totiž všetko - zlú finančnú situáciu, nezamestnanosť, bezradnosť, náboženstvo, lásku, premenu, zločin, pomstu, silu peňazí atď atď.. O Filipovi Garbaczovi ale asi budeme ešte počuť. Skvelá vákon. ()

marty96

Nedá se hodnit jinak než pět hvězd. Vynikající drama, výkon mladého herce byl úchvatný, ukázalo se jak to nějak ve světě také vypadá. ()

Pattrick

Velká očekávaní, ale nakonec zklamaní. Zajímavé téma, které ukazuje že malým krokem vedle se dá dostat do pořádných srač... Prachy a ženské jsou holt sviňky. Smekám před 15 Filipem, zahráno bravůrně. ()