Příhraniční město odděluje od Německa jen řeka. Životní standard sousedů oslňuje místní teenagery. Tomek je dobrý student, zajímá se o astronomii a hraje fotbal, aby vyhověl otci. Jenomže žije v pohraničním městečku, kde panuje nezaměstnanost a chudoba, zatímco na druhé straně řeky je Německo se svým relativním blahobytem. Když Tomek pozná na své první diskotéce Martu a zamiluje se do ní, začne se ohlížet, jak vydělat peníze, aby si udržel její přízeň. Po pokusech přivydělat si na tržišti pašováním psů, osloví Tomek pasáka Boryse, který německým klientům dohazuje místní hochy, aniž tuší, jak krutý osud ho čeká. Citovou otrlost a krutost teenagerů autor nahlíží jako fenomén, zrozený destruktivní silou beznadějné chudoby. Zanikají v ní nejen rodinné vazby a křesťanské hodnoty, ale ani zločinnost se už nevnímá jako hřích. (MFF Karlovy Vary)

Tosi

Świnki chtějí být šokujícím filmem, který má v divácích zvedat žluč. Dopad je bohužel takový, že si řeknem, vždyt' je to jen film...Krok po kroku sledujeme jak tenhle mechanismus dětské prostituce funguje a doslova dokope hlavního hrdiny do záhuby. Bezchybně zahrané od dospívajícího Tomka, jeho nedůsledných rodičů, i ty jeho holky, kterou bych nakopal jako první a několikrát. Tenhle film naprosto vyvrátil moji představu o morálce a jestliže jsem si přál št'astný konec, dostavil se úplně jiný, kterému ovšem můj selský rozum odmítá uvěřit. ()

Sfinkter

Téma je pro dospělé diváky silné a chvílemi nechápete, že se něco podobného reálně děje. Ale chtělo by to více přitlačit na pilu, snímek velmi záživný není. ()

Natabar

Mírně ponurá a mírně depresivní sonda do chudé díry na konci světa německo-polského pohraničí a jeho obchodu s mladými prostituty pro německé strejce. Vzhledem k námětu, myslím, že možná až moc mírné - takovéto téma by mohlo diváka rozdrásat a zničit i kapánek víc. Ale zase na druhou stranu, alespoň režisér netlačí na pilu a zůstává v prostoru uvěřitelné reality. A neherci hrají víc než slušně. Takže zasloužené 4*. ()

lucascus

Ohromující film, který otřese všemi mravními základy, který donutí člověka přemýšlet, kde se v lidstvu stala chyba. Ano, lidé jsou swiňky, někteří velké svině, jiní menší, ale jsme jimi všichni. Zvedá se vlna nevole, když člověk zjistí, že se toto děje v demokratické, dokonalé Evropě, která přece nemá kazu... ()

MissyRock

Zničující, depresivní, brutální a vysoce originální drama, které díky problematice, kterou se film zaobírá nikdy nechci znovu vidět a přesto vím, že kvůli jeho kvalitám se znovu podívám. A asi ne jednou... Na celém filmu je skvělé to, že i náznaky stačí, aby vše působilo ještě mrazivěji a surověji, než by ve skutečnosti mohly působit přímé záběry. A opravdu smekám před mladičkým hlavním hrdinou. ()

wovsi

Neprodávají se proto, že strádají, ale proto, aby mohli žít v nadbytku. Je to dobrý film. Můžeme si po něm klást otázky, v čem je chyba? V dětech, v jejich rodičích, v institucích, v celé společnosti? Budiž tento film varovným vykřičníkem. Pod slupkou peněz a značkového oblečení se může skrývat zlomený člověk - dítě. ()

birdie.

Další z mnoha filmů, u kterého nelze hodnotit pouze v rozmezí 5*, takže dávám 3,5.. Herecké výkony velmi přirozené, pár věcí těžko uvěřitelných (věk dětí na diskotéce nebo změna Tomase v obchodníka s chlapci), Jinak velmi působivé.. ()

Skarface

Tak po dlouhé době sem viděl kvalitní drama kde sem i chvílema čuměl s otevřenou hubou ale nevím proč, protože ve filmu je zachycena opravdová realita jak to chodí v polsku a nejen tam . prostě maso ! abych jen nechválil tak musím rejpnout konec filmu mě zklamal ,čekal jsme že se to ještě protáhne ale asi tohle byl účel. Ale i tak plnej počet. ()

poet

Sociálna dráma zo silnou témou v ktorej dominujú hlavne mladí herci by si zaslúžila aj lepšie spracovanie bez toho čiernobieleho videnia sveta... ()

Olík

Krutá realita chudoby polského příhraničního městečka versus doposud neposkvrněná dětská nevinnost. Společenské drama kritického „komentátora“ neutěšených poměrů jeho domovského Polska Roberta Glinskiho, beroucí si na paškál téma dětské prostituce a celkové chování generace náctiletých, kladoucí jednoduchou otázku – Kdo je na vině? ()

Rockerman

Velmi drsný a smutný příběh z polsko-německého pohraničí. Mladí Poláci jsou bez práce a bez peněz, život je k uzoufání nudný, proto si začnou přivydělávat prostitucí. O klienty není nouze. Hranice z Německem je blízko a po "Schengenu" je vše otevřené jak pro úchyly, tak pro prodávající se kluky. Je to smutný pohled na snad 12 či 13ti letého Tomka jak klesá níž a níž a vše směřuje k tragédii největší. Je to velmi syrově a uvěřitelně natočeno. Nedělám si žádné iluze, že na naší hranici s Německem to je jiné. ()

Kmyn

pochopil bych že puberťák chce svý první kostře našetřit na boty, ale neuvěřim tomu že by byl ve 14 letech ochotnej platit falešný blejskavý zuby, anebo schopnej v pohraničí pást prostituty ()

GTS_PUNK

FIlm režiséra Roberta Glińskiho z roku 2009 je príbehom z poľsko-nemeckého pohraničia, kde sa stretávajú dva takmer diametrálne odlišné svety. Na ich pomedzí žije aj Tomek (Filip Garbacz), ktorý túži po peniazoch, aby mohol oslniť Martu (Anna Kulej). Keď dlho nevie zarobiť, vstupuje do nebezpečného sveta, v ktorom sa stierajú akékoľvek hranice - tie skutočné aj metaforické. Glińskiho do veľkej miery znepokojivý film patrí medzi diela, ktoré dokážu na diváka pôsobiť znechucujúco ako po obsahovej, tak aj výpravnej či vizuálnej stránke. Chudobne pôsobiace prostredie poľského mestečka zvýrazňuje špinavosť, nesúcu sa naprieč celou Glińskiho snímkou. Nevábny vizuál tak síce nepôsobí lákavo, ale pomáha ešte viac "predať" príbeh, v ktorom Tomek, ale aj ďalší jemu podobní chlapci strácajú všetky ilúzie o svete. Film je nalinkovaný viac-menej priamočiaro, zameriavajúc sa na prevažne na postavu Tomeka, pričom však jej výraznejší charakterový vývoj prichádza až v druhej polovici snímky, gradujúc možno až veľmi rýchlo až v samotnom závere. Herecké obsadenie ako také však diváka veľmi nenadchne. Nevýrazné tváre často nie zrovna presvedčivo stvárňujú nevýrazné a nezaujímavé postavy. Hoci cítiť, že Gliński sa snaží s postavami pracovať a rozvíjať vzťahy medzi nimi, príliš to nefunguje. Świnki je čudný film. Na jednu stranu má atribúty podpriemerného až zlého filmu už pri pohľade na plagát k nemu, ale na stranu druhú to lacné až nechutné poľské prostredie príbehovo funguje, a to až do takej miery, že kvalitatívne dostáva snímku na úroveň priemeru, hoci divák má pocit, že by to tak vôbec nemalo byť. Príbeh diela nie je až natoľko šokujúci, skôr znepokojivý. Veľkú úlohu v ňom zohráva skôr psychológia než akékoľvek priamo zobrazené násilie, ale to je zrejme pochopiteľné. Záverom snáď iba toľko, že Glińskiho snímka je síce kvalitatívne slabším priemerom, ale z nejakého dôvodu nie je jej sledovanie takým utrpením, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Opätovné pozretie diela však v žiadnom prípade nehrozí. ()

Tanner

Syrové drama zabývající se dětskou prostitucí, které je ale hodně schematické a černobílé, přímočaré. Škoda, že místo snahy obsáhnout a vyřešit toho co nejvíc nešel film trochu víc pod povrch. ()

dogma97

Nadějné téma nezvládnuté především režijně. Dokážu si představit, že takový Smyczek (blahé paměti) by to zmáknul za 4*. Takhle film vyznívá jen jako trapná moralita. ()

Don82

Skvělé realistické drama, s vydařeným obsazením postav, hlavně kluk Tomek je zde až neuvěřitelně realisticky vyobrazen...bohužel kvůli pozdnímu času na ČT2 jsem nedokoukal celé, takže to budu muset někdy napravit. ()

karlee

Slušně zpracované téma, pro mě možná až příliš "na efekt" černé vidění světa (hlavně ta mladá mrcha). Mandragora na podobné téma mi přijde o něco lepší. ()

nula87

Film, který mě navnadil na silný zážitek v první hodině, kdy se jedná o silný, citově nevydírající, přesto emočně silný příběh. Před koncem se ovšem zvrtne do parodie sama sebe, a skončí naprosto odtržen od reality. Jak jinak si vysvětlit, že POZOR SPOILER!!! rachitický, spíš intelektuálně založený puberťák víceméně bez jakékoliv námahy a problémů přebere pod svá bedra organizování chlapecké prostituce? Ještě si měl jako bokovku vzít pašování drog a krádeže aut, když je to tak snadné...60% ()