Reklama

Reklama

Láska a zběsilost

  • Česko Láska a zuřivost (festivalový název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

V tomto dramatu se setkáváme s Danielem, mimořádně nadaným studentem hudby, který má ovšem i svou temnou stránku - trpí obsesemi. Když potká Sofii, bezhlavě se do ní zamiluje. Jenže pak začne nesmyslně žárlit a nakonec se stává nebezpečným…
Daniel je nadějný a talentovaný pianista, student Dánské královské konzervatoře. Danielovým problémem je jeho úzkostnost, nervozita a chronická nejistota. Když se však zamiluje do Sofie, objeví nový svět. Sofie je pro Daniela vším, přestože to ohrožuje jeho hudební studium a navzdory tlaku okolí se k Sofii přestěhuje. Pak v něm ale vzklíčí podezření, že se Sofie schází také s někým jiným a vše se radikálně změní. Podezření se mění v posedlost s dramatickými důsledky... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

Saxos 

všechny recenze uživatele

Název filmu vystihuje vše. Sofie měla po první zuřivé scéně v kině vzít nohy na ramena a zastavit se až na druhé straně města a ne si chlapáka nastěhovat domů. Přes svou lásku nebyla schopna zaregistrovat ani další postupně se stupňující projevy nejen chorobné žárlivosti. Danielovo hudební nadání a pravděpodobně i geny byly opravdu vykoupeny zběsilostí. Závěr: doporučuji. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Jeden z méně častých výletů do dánské kinematografie. K filmu jsem se dostal přes herečku Saru Hjort Ditlevsen, jejímž fyzickým přednostem jsem se obdivoval v průběhu letošního Cinema Mundi v Borgmanovi. O čtyři roky mladší ještě tak pěkná nebyla, ale za to asi může podivně temné malování. Celý film je temný, a jako mysteriózní drama, jehož pravdu se nedozvíte, se mi docela líbil. Povedený byl i soundtrack, tedy kromě návštěvy drum´n bassového koncertu. ()

Reklama

Marqta 

všechny recenze uživatele

Je to bolestné, citlivé s velmi povedenou kamerou (třeba scéna, když jde Daniel po městě a jsou zabíraní ostatní lidi-jejich reakce- a Danielova reakce- ale to byl jen TOP, celou dobu byla kamera moc povedená). Přestože je to citlivé a emocionální, tak by to stejně chtělo podle mě trochu zvednout tempo dění a trochu ubrat na předvídatelnosti. Co si budeme povídat, od začátku vlastně "víte" jak to dopadne a jak děj pokračuje, tak je vše čím dál tím více kostrbaté celkově, čím dál tím více"vyhrocené". Možná by pomohlo netlačit tolik na pilu v závěru Cyron Bjørn Melville mi ale sedl, i jeho výkon. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

"Na co myslíš? Myslím na to, kolik nádechů nám zbývá. Jestli je ten počet nekonečný, nebo zda nám dojdou". Jako debutní film je tohle psychologické drama o Danielovi a o jeho lásce a zbabělosti velmi podařený kousek. A i když typově mně Cyron Melville moc nesedne, tak tady jsem mu věřila úplně všechno do písmene. Děj byl vzhledem k okolnostem celkem předvídatelný, linul se poměrně pomalu, ale já se ani chvilku nenudila a toho si velmi cením, takže u mě jasně za čtyři. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Pokud ti mám pomoct nahoru, musíme zvládnut tvou trému.“ - „Ano.“ - „Všichni jsme nervózní. Ale nesmíme dovolit, aby nad námi strach zvítězil.“ - „Ne.“ - „Proto neuspěl tvůj otec. Torben neměl filtr. Ani vůči hudbě, ani vůči světu všeobecně. To byl jeho problém. A tvůj bude taky, pokud se s tím nevyrovnáš.“ Jenže dokáže se s něčím takovým talentovaný klavírista vypořádat? Zpočátku se film jeví skoro až nevinně. Daniel musí bojovat se svou trémou, ale na dlouhou dobu se to zdá jako jediný problém, a to ještě ne tak fatální. Ale tím, že začne randit s také hudebně nadanou slečnou (mimochodem krásné společné hraní, které publiku leccos napoví i beze slov), se v něm probudí dosud spící problémy. Divák sleduje se zájmem další náznaky toho, že Daniel opravdu není psychicky v pohodě, a k trémě, nervozitě, úzkosti se přidá i agrese a žárlivost. Uvěřitelný Melville všechny tyhle emoce zvládá bravurně zahrát a mě moc bavilo ho přitom sledovat. I když to byla každou minutou stále víc depresivní podívaná. Za mě to budou slušné 4*. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama