Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

majorzeman13

Film spíše do televize (Netflix,) ! Určitě měl tento biják potenciál,ale dopadlt nemastně,neslaně holt. Scénář,dialogy,kamera,vizuál, režie,vše špatně !! Akce je celkem dobrá,když na ní příjde.Holt je vidět,že rozpočet byl takový jaký je (60 milionů dolarů) !!?.............. ()

sabi369

Film sám o sebe nie až taký zlý, no bez menšej úcty ku knižnej predlohe. Sedem-dielna séria kníh a oni sa to znažia vopchať do jeden a pol hodínového filmu? Absurdné! Film je spravený veľmi skratkovito a príliš jednoducho. Z tej knížky sa dalo určite vyťažiť viac. Ale technicky by som chcel pochváliť soundtrack a strih, ktoré dodávali filmu aspoň nejakú úroveň. ()

Smidra

Jedna hvězda za odvahu film natočit, druhá hvězda za hudbu. Dlouho si nepamatuji, že by mě hned po zhlédnutí filmu napadlo "Proč"? Jak říkají reklamy proti alkoholu:"Ne, raději knihu". ()

PMU

Lepší "B" film se skoro "A" obsazením. Příběh neoslovil. Triky z doby prvního Spider Mana. Celkově ztráta času.. Fakt to bohužel není na víc než jednu hvězdu. ()

Dart

S knížkou má film tolik společného, co Apollo 13 s Interstellarem. Ale co se dalo čekat od 95 minut filmu, když celá knižní série vychází na 3950 stránek. Není to úplně nudné, ale není tam ani trochu příběh Temné věže jako knihy. Jen vzali dvě postavy z mnoha na straně dobra, jednu postavu na straně zla, která ani nebyla ta nejzlejší a udělali film, který se točí okolo Temné věže, která byla ve filmu jen hodně vysokou budovou. Kdybych nečetl knihu, bylo byl by to jen průměrný film. Takhle jako Kingův fanoušek to beru jako jen jako úmyslnou podobnost se jmény a jednou budovou. ()

Ricky.Bobby

Kdybych věděl že to bude jen 3 minutový trailer a 90 minut zbytečností asi bych na to nekoukal, ale co už se stalo a nebýt pistolníka a jeho umu s bambitkou šel bych z hodnocením ještě níž. Pro mě film který upadne zapomnění jen co se podívám na něco jiného. 4/10. ()

Assassin79

Tento film mě opravdu zklamal...dalo by se říct,že člověk čeká celý film ne něco...a ono se prostě nic nestane.Začátek vypadal poměrně slibně,ale pak to celé dostává "béčkový" nádech,který se táhne až do konce.Bohužel nepomohla ani záchrana ve formě mého oblíbence Matthew McConaugheyho,který se snažil co mohl.Asi jediné,na co bych se podíval znova,byly scény jak Idris přebíjel svůj krér :-) ()

John_Clark odpad!

Za tohle by Stephen King měl ve stylu pistolníka odprásknout všechny, co se na tom paskvilu podíleli. Nevidím v tom ani vzdálenou adaptaci skvělého sedmidílného románu mimo vykradených jmen a litanie. Tohle téma si zaslouží několikadílnou ságu nebo seriál, ne tuhle hodinu a půl dlouhou sračku. Nezachránilo to nic. Chudák King, chudák celá sága o Temné věži, dlouho jsem neviděl nic, co by dostalo takhle na prdel. Hnus a nikdy víc! Plně souhlasím a připojuji se k hodnocení uživatele Isherwood! ()

Tobyseq

Knihu jsem nečetl, takže asi proto nejsem ohledně tohoto filmu tak negativní, každopádně žádná sláva to není. Celý film je strašně uspěchaný (což celkem chápu, narvat sedmidílnou ságu do jednoho filmu by asi lehce nešlo), všechno se stane tak strašně rychle, že to alespoň o půl hodiny měli protáhnout. Já osobně ten film čekal fakt hodně temný a čekal jsem nějakou atmošku, to tady bohužel není. Co mě ale překvapilo, je casting. Tahá to tady nahoru ten mladej fracek, ten mě překvapil hodně. Gunslinger taky fajn a hodně cool, měl tady hodně drsných scén. Ááá, potom je tady záporák, který mě překvapil asi nejvíce, je cool a líbil se mi. Celkově jsem ale čekal, že nám toho ukážou více, jen chvilku jsme v tom prapodivném světě, pak jsme ale zpátky na Zemi. Nejedná se o špatný film, jak většina lidí tvrdí, jen se prostě jedná o.. nenaplněný potenciál. ()

FairyTejl

Knihu jsem necetla, znam kinga u nej je TO vetsinou DLOUHY POCHOD. Za me super, dlouho jsem nevidela film skvele obsazeny, normalni stopaz, pochopi to kazdy, zame lepsi 4. S panem čertem. ()

obri odpad!

Tak tento film som chcel vidieť. Veľká reklama protichodné hodnotenia atď, atď. Tak pridám trochu môjho videnia. Nie som si istý, či sú diváci schopný ešte prijať apokalyptické videnie budúcnosti v takejto zlátanine, kde filmový scenár (aj keď na základe dobrých kníh) bol vytvorený zrejme ráno na toalete. Film od začiatku v mene napätia pomaly a nejasne vchádza do deja, samozrejme s tajuplnými nezrozumiteľnými scénami a podstatu veci sa dozvedáme, až v strede filmu, keď už "strieľačka" prepukne naplno. Ploché stoické správanie Muža v čiernom, je smiešne aj napriek hlavnému hercovi, ktorý sa snaží. Zlo v trápnej podobe. Strieľa sa všade, strieľajú aj deti pritom majú na perách stupídnu nič nehovoriacu odrhovačku povýšenú na nebeskú myšlienku. Mŕtvoly padajú zo vzduchu, ľudia sú na počkanie zohavovaní a likvidovaní. Komunita brániacich sa ako posledná bašta bytia ľudstva nám akože dáva nádej. Osamelý pištoľník ide vesmírom krížom krážom s hlavným cieľom chodiť a zabíjať (aspoň, že je a spí ...). Patetické slovné spojenia, symbolika, ktorá nás má vyľakať a ohromiť. Už mi chýbalo len to, aby sa medzi sebou rozprávali dva vrtuľníky. Panebože, dúfam, že som niekomu nenašepkal do scenára ...STAČÍ. Ako mohol tento film dostať 53%. Pre efekty, pre akciu, pre streľbu, pre čo? Čítal som niektoré príspevky. Púšťajú na film síru za všetko a potom dajú 5 hviezdičiek, tak ako je to s našou schizofréniou, hovoríme niečo a robíme niečo iné? Pre mňa tento film nemá žiadnu hodnotu. Boj dobra a zla zasadený do kilogramov munície sa ani nedá vnímať inak ako vesmírny Rambo. Kto má také zvrátené myslenie, že to dokázal napísať, čím sa ma to snažia ohúriť ... na tomto majú "fičať" nebodaj naše deti vo veku dospievania? Ako povedal v Čiernych barónoch jeden dôstojník:"chce sa mi zvracať!. ()

bjindy

Nejaké Kingovky som čítal, Temná Veža však medzi nimi nebola a keďže som nemal ani šajn o čom to vlastne je, k filmu pristupoval bez akéhokoľvek očakávania. Dostal som celkom solídny fantasy akčňák, niektoré scény tak trochu dýchajú tou Kingovskou atmosférou, ktorú som pociťoval pri čítaní niektorých jeho diel. Trochu som sa bál, či dej nebude moc chaotický, totiž narvať 7 či 8 kníh do hodinky a pol nemuselo dopadnúť dobre. Ale žiaden chaos sa nekonal, dej bol zrejme maximálne zjednodušený a tým pádom po príbehovej stránke nijak extra ohromujúci. Záverečná prestrelená akcia už postrádala napätie a nemôžem sa zbaviť dojmu, že Temná veža mohla byť spracovaná aj lepšie. Takto je to len slabý nadpriemer. ()

KcarlosK

Už léta marně přemýšlím, čím to je, že se mistrova díla nedaří převést na filmové či televizní plátno? Vyjímkou jsou pouze tři zářezy Darabonta. A ty jsou zároveň důkazem, že to prostě jde. Ovšem takhle tedy vážně ne. ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017