Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

papadoce

Temná ponurá fantasy, ktorá sa pokúsila zobraziť čo pošahaný Štefan písmenkami vytvoril. Potenciálu za dve tatrovky, ale ani 90 minút a ani Nikolaj Arcel na niečo také nestačia. Ľudia by si nemali brať väčšie sústa, než sú schopní zvládnuť. Akože nie je to totálny brak, len je to proste nepostačujúce, nedotiahnuté resp. nedostatočne rozvinuté. Jediný presvedčivý v plnej paráde bol Metju. Ten proste zahraje aj metlu v sklade, keď to bude potrebné. Pištoľníka zahral Idris dosť béčkovo, ale ako boli natočené jeho strelecké kúsky to bola fajnota. Dlho som zvažoval len dve hviezdy, jednu Metjuovi a jednu len tak ledabolo a za príšerky a tak, ale záverečný One on One súboj muž v čiernom verzus pištoľník bol čistá parádna nefalšovaná hviezda jak oči. Nuž dobrého veľa nebýva a tak som zhovievavý, ale aj dve by boli bez výčitiek. ()

BernyLM

Když vynecham některé nepřesnosti, film se jeví celkem obstojně. Efekty, hudba i herci na straně dobra a zla moc pěkně kontrastuji, ale bohužel se člověk nemá šanci vytvořit vztah s více postavami. Elba je velmi dobrý herec a do tohoto filmu vstupuje s moc velkým handicapem, kteří mu literární fanoušci beztak neprominou. DT beru jako průměrný film s par zajímavými momenty a skvělým zaporakem. Ted si to konečně můžu i přečíst pro dobrý dojem z obou verzí. (Jde o hodnocení filmu ne knihy.....čtenáři uz by se mohli smířit ze knihu na plátno proste nedáte, nejvíc si tam stejně ceníme vlastní představivosti a času stráveného nad "x" set stránkami. ()

Emjecko

Příběh Stephena Kinga, v hlavních rolích Matthew McConaughey, Idris Elba a máme z toho 91 minutovou pohádku o zlém černokněžníkovi žeroucím malé děti. Vysvětlení mytologie světů - žádné, představení hlavních postav (kdo jsou, odkud a kam kráči, proč...) rovněž žádné. Vše navzdory rozsahu předlohy i schopnostem jejího autora. Skoro jako naschvál. Někde jsem sice četl, že se má jednat "pouze" o prequel k chystanému seriálu, který zvládne pojmout kompletní ságu, ale to přece není důvod k odfláknutí celovečerního snímku! Protože jsem však knihy nečetl a opravdu jsem si užíval výkon McConaugheyho (ten si zase dle mého užíval roli muže v černém, aby ne, když je trochu vydupaná, původně mu nabízeli pistolníka), promítání mi příjemně uteklo. Přesto věřím, že znalci knižní série mohli zažívat i stavy nepopsatelné hrůzy (možná proto je film zařazen do kategorie "horor"). V takovém případě jsou mnou udělené tři hvězdičky milosrdenstvím z nevědomosti, za které se hluboce omlouvám. ()

Xpojntman

Milé, ale zas tak moc ne. Rozhodně to nebylo, tak hrozné jak tu něktéři samozvání především horrorový experti tvrdili. Idris Elba a Matt McConaughey jsou dobré protipóly celého příběhu. Dost dobrá adaptace knihy Stephena Kinga. Taky to i spoluprodukoval. ()

johnny01

Bohužel, bylo to veliké zklamání. Veškerá akce se vešla do trailerů, jinak to byla nuda, nuda, nuda. Celý film čekáte na souboj s bossem, ale také nic moc. Jasně, pistolník si párkrát zastřílel, ale jinak je to spíše o cestování v cizím světě a mezi světy a místy až psychologický film. Temná věž se objevila v několika záběrech, ale jinak to o ní vůbec nebylo. Naprosto nevyužitý potenciál, škoda. ()

Chudák

Nejsem zklamán z filmu, jsem zklamán v provedení do jednoho celovečeráku. Škoda potenciáli "celoživotního" díla Štefana Kinga, z kterého se dala vymáčknout krásná vicedílná série, snad bych i unesl předzvěsti typu, úvodní celovečerák a poté seriál, takových možností a vybrali si bohužel pouze tu nejkratší možnou variantu v podobě 95 minut. Ale filmek mi sedl nenudil se a hlavně jak píší ostatní, nikdo film zbytečně nenatahoval na klasických 120+++min. 70% ()

olmikee

Knížku jsem nečetl, takže to nechci nějak srovnávat, ale do kina jsem šel s očekáváním, že budu spokojen - přece jenom tenhle žánr mám rád, trailery vypadaly celkem slibně a Matthew McConaughey a Idris Elba jsou také dostatečná lákadla. No a výsledek je celkem nic moc. Dějově je to úplně prázdné a finálních 20 - 30 minut museli vymyslet snad o pauze mezi natáčením, nebo si nějak nedokážu vysvětlit, proč je to tak debilně zakončený. První hodina je ještě super, Matthew hraje správného ambiciózního grázla a když Idris začne konečně používat svoje revolvery, je o zábavu taky postaráno. Sice to celkem rychle uteče, ale výsledek mohl být daleko lepší. Škoda. ()

Tominni

Těžké hodnocení.......ale......zkusím dát stranou předlohu a očekávání a také znalost předlohy. Pak film není špatný, přímočarý, trochu předvídatelný, ale rychle plynoucí fantasy, kde neřeším, že se tvůrci rozhodli soustředit na Jakea jako hlavní bod a Roland Deschein z Gileadu je jeho průvodce nebo že Rolanda hraje překvapivě herec tmavé pleti. A tak proletíme během devadesáti minut filmem raz dva. Hvězdičku navíc přináší Muž v černém v podání Matthewa McConaugheyho, kterému ta role opravdu sedí (Nedýchej, Nenáviď, Zabijte se navzájem). Pokud bych měl film hodnotit jen podle předlohy, pak je to určitě zklamání, ale to by nemohl být jeden film, to by musela být nejméně trilogie a pak by mohl být příběh Rolanda odvyprávěn tak, jak to udělal mistr ve svých sedmi knihách, jak by to chtěla vidět většina fanoušků Temné věže....... ()

Loreleis

Pořád přemýšlím, kde se stala chyba. Idris i Metthew jsou úžasní herci, námět Temné věže je jeden z nejlepších a přesto výsledek nestojí za nic. Možná je za tím snaha nacpat do 91minut něco, co by vystacilo na seriál, možná scénárista chtěl víc peněz, tak to za něj někdo dopsal. Celkově promarnena šance. Škoda. ()

Divnejpavouk odpad!

Ten film je naprosto epická sračka apokalyptických rozměrů. Skoro jak podle nějaké kingovky s echt děsivym koncem. Boll s Magnuskem se budou červenat až tento počin uvidí. Nevíte někdo co King provedl, že ho Hollywood tak nenávidí? ()

vieriX

Všechno jen ne blocbuster. Světový bestseller a 87 minut tady někdo hodně ujel. A šlo z toho vytěžit hodně už jen podle ústřední dvojice. Prostě třetí hvězda mi tam nenaskoci. ()

ervina

Triky pěkný, obsazení taky. Ale to je asi tak všechno. Knihy jsem nečetla, tak nemám porovnání. Film mi přijde zkratkovitý, jako by tam chtěli nacpat co nejvíc z osmi knih. Tohle mě nějak minulo. ()

Solverino

Vzhledem k tomu, že jsem četl všechny knížky ze série, čekal jsem te zhuštěný ejakulát mnohem horší... ale kupodivu se na to celkem dalo koukat. Bohužel se z toho stala spíš pohádka pro náctileté a skoro všechno kouzlo se vytratilo... škoda. Díky alespoň za naprosto skvělého Matta McKonaGeje. Jednou to stačilo, lepší průměr. ()

Echoes

Hele, celkem fajn až na ten konec. Na sedm dílů se to asi udělat nedá (pročjakone), tak jsem rád alespoň za fakt, že to nebyl naprostý propadák. ()

SkR3T

Myslím, že vůbec nemá smysl srovnávat tento film s knižní předlohou. Jednak ani zdaleka není její věrnou kopií a za druhé mi připadá naivní předpokládat, že by se toto Kingovo mistrovské dílo dalo převést do filmové podoby se vším všudy. Největší problém tohoto filmu vidím v jeho krátké stopáži a snaze vše za každou cenu nějak uzavřít i přesto, že určitě bude ještě následovat nějaké pokračování. Sledování jsem si nicméně užila a některé scény mi přišly naprosto skvělé. Geniální byl Muž v černém v podání Matthewa McConaugheyho. ()

Veniss

Pokud neznáte předlohu, pak si můžete užít jednoduchý, na mladší diváky cílený, dobrodružný fantasy film a ohodnotit na tři hvězdy. Sama jsem byla zvědavá, jak se s poměrně složitým a nevyrovnaným románem poperou filmaři. Ti ho uchopili po svém. Vykostili z něho základní motiv, vtěsnali to té nejběžnější šablony a z filmu se vytratilo to, co bylo na předloze krásné, její tajemnost, mystičnost i komplikovanost. Postavy byly ploché, McConaughey ani Idris Elba mě nepřesvědčili k lepšímu hodnocení. Chápu, že se do jednoho filmu všechno narvat nedá, ale tohle považuju za promarněnou příležitost. ()

savatage

Na to jak dlouho se na tento film čekalo, jsem byl připravený na solidní podívanou, která se bohužel nedostavila. Film se docela vymyká knižní předloze, a je místy nekoukatelný a lehce předvídatelný. Jen herecký výkon Idrise Elby byl za povšimnutí, jinak jsem s výkony ostatních herců nebyl spokojený. Snad příště Kingovo veledílo dostane na starosti někdo, kdo film dotáhne k dokonalosti, kterou si zasloužíme. ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017