Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

Slasher

Nápad nechat celý film odehrát se v zakopaný dřevěný bedně zní zajímavě, ale i docela děsivě. V hlavě mi visela otázka "Bude to zábavný?" a v "Ano" jsem moc nevěřil. Ale nakonec překvápko. První půlka ztrácí a je to spíše samý ne úplně záživný telefonování, ale černou sviní počínaje (nejnapínavějších 5 minut, co jsem teď za dlouhou dobu kde viděl) už to byla radost. Je to rozhodně nadprůměrné thrillerové pokoukání a já vážně netuším, jak by se film o jednom jediném člověku pohřbeném zaživa dal ještě víc vylepšit. ()

novoten

Logika dostává na frak výrazně tvrdším způsobem než jsem u thrillerového žánru zvyklý a všechno tak leží na bedrech Ryana Reynoldse. Ten podává stejně sympatický výkon jako obvykle, ale na to, aby utáhl sám film na ploše jedné rakve, bohužel nemá a ani mít nemohl. I přes dostatek kyslíku a signálu. Záchranou nešťastně zpracovaného dobrého nápadu je tak konec, který mě i přes lehkou apatii k hrdinově počínání napnul téměř k prasknutí. ()

Fiftis

Jedná sa o jeden z piatich najlepších filmových koncov, aké som kedy videl. Nedúfal som v to, ale tento film ma veľmi príjemne prekvapil. Ryan Reynolds dokázal, že je dobrý herec. Tá surová atmosféra sa nedá popísať, ani na chvíľu som sa nenudil. Na to, že sa celých 90 minút film odohrával v truhle, tak to malo spád a hneď po pár minútach som sa už nemohol dočkať ako to dopadne. Párkrát ma po celom tele nepríjemne zamrazilo, čo sa mi už dlho pri filme nestalo. Vtieravý pocit úzkosti sa pri sledovaní vo vás prebudí vďaka realizmu, ktorý je po celú dobu sledovania veľmi vierohodný. Beznádej, sebectvo a krutý obraz sveta od ktorého je hrdina odrezaný, boli ukázané v tom najostrejšom svetle. ()

Psema

Reynolds do TOPky, Cortés do "interest-listu" a Buried do nejzajímavějších filmů loňského roku. Těch několik scenáristických zkratů sice zabolelo, ale Reynoldsova one-man show a Cortésovo odhodlání drží film od úvodních do závěrečných titulků vysoko nad vodou, přičemž závěr nezmizel z paměti ani po několika týdnech. Za podobné tahání diváka za nohu si režisér zaslouží políček... a hned po něm pusu na čelo. Vynikající! A mnohem zásadnější než Boyleových 127 hodin. ()

TheDarKnig

wow, kdo by to řekl, že film, kde není ani jediná jedna scéna mimo rakev, a hraje v něm tedy vlastně jenom jeden herec, může být tak napínavý. To, že je taky hnusně depresivní, klaustrofobický a komorní samozřejmě překvapení není, ale bylo krásné sledovat, jak výtečná práce s kamerou dokáže tvořit atmosféru. A samozřejmě i s ozvučením. Reynoldsův doposud nejlepší herecký výkon a rozhodně nejlepší one man show za posledních x let. A nepříjemný drásavý pocit na pár dní 100% zaručen. I kvůli posledním neskutečným 10 minutám, které s divákovy nervy zametají jako s tím nejšpinavějším hadrem. Fuj, jak je krásné mít kolem sebe čisto (no...) a hlavně prostorno. Od tohoto filmu si toho začnu asi opravdu cenit. PS: úžasné úvodní titulky ()

• Pro film bylo použito sedm rakví. (CliffLee)
  • Průměrný člověk dokáže přežít zavřený v dřevěné rakvi přibližně 60 až 90 minut. Pokud by tam byl malý otvor, můžeme počítat i více. Paul (Ryan Reynolds) strávil v rakvi podle filmu 90 minut. Přestože propadal panice, zběsile dýchal, telefonoval, měl zapálený zapalovač či kašlal, můžeme celkem s jistotou říci, že mohl mít na konci stále zbytek kyslíku. (civrss)
  • Samantha Mathis, která namluvila ženu Paula Conroye (R. Reynolds), hrála dříve ve filmu 83 Hours 'Til Dawn (1990), kde byla taktéž pohřbena za živa. (CliffLee)

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová