Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

Skip

Když se Michael vytasil s tím, že chystá koncert, říkal jsem si, že měl radši zůstat zalezlej, protože to bude propadák, ze kterýho budou nadšený jen ty davy fanoušků, kterým stačí, aby někde zamával z okna a už šílí. Ale on byl k mému překvapení v dobré formě, a i když nejsem nijak velký fanda, mohla to být dobrá show. Jako dokument tenhle film moc nefunguje, ale jako pohled na přípravu velké akce to zcela vyhovuje. ()

SonG

Smekám před MJ a před jeho životním elánem. Na jednu stranu nadčen jeho nasazením a kreativitou, kterou chtěl do posledního turné vložit, na druhou stranu posmutněn tím, že na poslední chvíli skonal a svoje veledílo nedotáhl až do konce. Jak dílo říka zezačátku filmu : for fans. Ano, ale i ti lidé, kteří MJ neměli zrovna v lásce, by se měli na tento dokument podívat, a musejí uznat, že MJ byl borec, který měl jasný cíl. Nikdo jiný už nikdy nedokáže to co on. ()

Katarine

Vynikající... těžko bych hledala jiné slovo, které by tento dokumentární film dokázalo vystihnout. Nikdy nebudu litovat, že jsem na This Is It šla, protože to byl asi můj nejsilnější kino zážitek. Skoro každý Michaelův hit mě málem zvedl ze sedadla, chtělo se mi tančit a zpívat. A když jsem myslela, že ten největší vrchol přišel s písní I Just Can´t Stop Loving You, přišel naprosto neskutečný Thriller, po něm kytarou a bicími nadupaný Beat It, poté nejemotivnější píseň Earth Song a nato dovršení Jacksonových neuvěřitelných tanečních kreací s písní Billie Jean a dojemný závěr s Man in The Mirror a titulky doprovázené nejnovějším hitem This Is It a pak ještě další emoce s Heal The World. Pro mě prostě nezapomenutelný zážitek a ani ve snu by mě nenapadlo hodnotit pod pět hvězdiček. ()

Violeta

Životní chybou M. J. bylo, že se narodil jako člověk, ne jako fenomén. Těžký úkol, já vím. Spi klidně, Majkle, moc se nevrť, abys nedopatřením nezahlédl, jakým fofrem a způsobem byla do světa vystřelená poslední vzpomínka na tebe. ()

JOHN.NY

Jsem z generace, která na MJovi vyrůstala a své rvní taneční krůčky věnovala právě jeho tónům. Tímto se mi zaryl do srdce. Nikdy jsem nebyl jeho největší fanda, ale jeho přínos světu hudby jsem nikdy nezpochybňoval a spolu s Beatles a Elvisem je pro mě největší persónou hudební historie. Ovšem jeho fenomém dalece přesahuje hranice hudby. This is it Vám nepřinese nejlepší hudební dokument, ale přiblíží Vás koncertu, který by se rozhodně zařadil mezi ty největší v dějinách. Ti, kteří se na přípravách podíleli, dle mého nezažili a nezažijí nic většího a lepšího. MJ nebude již nikdy mým nejoblíbenějším umělcem, nikdy jím ani nebyl, ale můj respekt mu zůstane navždy.. ()

ilemas

Připadalo mi to jako bych se díval na dvd bonus. Nebudu opakovat co už je tu napsáno, chtěl jsem napsat téměř to samé co POMO. Jacksona jsem měl rád, ale při sledování tohoto dokumentu jsem se dost nudil. ()

iHyik

Mně by bohatě stačila půlhodinová, maximálně padesátiminutová zmínka jako dokument. Nic velkýho. S míň pyrotechnikou. ()

Nuala

Nejsem nejvetsi fanynkou MJ ani vernou posluchackou popu.. Ale tohoto pana mam proste rada za to, ze dokazal to, o cem se vetsine lidi ani nesni a to svou vlastni pili, stal se ikonou, ktera bude znama i za dvacet, tricet, sto let a hlavne ho mam rada i jako cloveka, at uz se o nem psalo cokoli. Na This Is It jsem sla ze zvedavosti, videt, co chystal, co mel byt ten mega navrat, ktery sliboval. A muzu rict, ze jsem si film uzila. Kdyby se ten koncert uskutecnil, byla by to nejvetsi sou, jakou si lze jen predstavit. Bylo nadherne sledovat vsechny ty pripravy, nadseni, s jakym Michael a cely jeho tym tento koncert planoval. Videa, ktera nataceli, choreografie, zpev... vsechno naplanovane do posledniho detailu. Uzasny film pro fanousky a milovniky hudby, pro ty, kdo chteji proniknout do taju pripravy velkych koncertu a pro ty, kdo chteji naposled vzdat cest Krali popu. ()

M.i.k.e

ač se mi některé Jacksonovi písníčky líbí,nikdy sem nebyl jeho skalním fanouškem,takže v tomhle ohledu mě This Is It neuchvátilo natolik abych jej musel vidět znova a znova.Na druhou stranu je ovšem,pro mě jakožto obyčejného díváka,formát jakým je This Is It natočen dostačující a v mnoha ohledech zajímavější než pouze obyčejný záznam z koncertu.Pokud sem ale za něco opravdu rád,tak za fakt,že sem nepodlehl tomu mega šílenému hypu,který tenhle "dokument" provázel a nešel na něj do kina.Zpětně se ukazuje,že to byla pouze těžká ždímačka na peníze a prachobyčejné vyjebání z divákem.V objektivním hodnocení se mi to jako celek líbilo na tři hvězdy,ale nakonec (snad z nostalgie) ještě jednu malou hvězdičku přidávám a je to za slabší čtyři...70% ()

Necron

this is shit! tenhle kalkul smrdi na sto honu. uplne zbytecna vec - film o nenatocenem filmu - kdyby to nebylo, vubec nic se nestane. ztrata casu vetsi nez kazdodenni zavazovani tkanicek nebo cisteni zubu. chvilkama mi to prislo jako by me nataceli v praci, ale kamera nikdy nezabrala monitor zepredu resp. jeho obsah... ()

Martin741

Nejdem sa vyjadrovat k osobe MJ ako osobe ani ku skandalom tejto osoby. Jedine, co napisem, sa tyka dokumentu samotneho. A ten dokument je zlatanina. Nic nepovie nezasvatenemu divakovi o vnutornom svete MJ, ani o nom ako osobe, ani o osobnom zivote MJ. Chapem, ze MJ pripravoval dokument pre fans s laskou, ale kamera sa nijako nehybe, je to len nacackana prazdna show. 35 % ()

Rocky88

Dokument o tréninku na neuskutečněnou šňůru koncertů s hudbou od Krále popu. Co to znamená? Znamená to neucelenou koncepci, která ale díky hudební stránce rozhýbe každého, kdo tuto koncepci pozoruje, a snad i dojme. Já tedy dojat byl. Michaelovy písničky jsem měl vždy rád, navíc jeho koncerty byly vždy bombastické - určitě by takový byl i tento "poslední". To, že to byl podivín s rouškou přes ústa, snažící se vypadat jako bílá žena, je už něco jiného... Když na konci mluvil o lásce, bylo poznat, že jako jeden z mála to myslí vážně a věří tomu. Bohužel, podle mého názoru, je to pohled naivní. Stejně jako jeho snaha zachránit Zemi. Michael odmítal vidět fakt, že člověk jako jediný tvor na této planetě ničí prostředí, ve kterém může žít. Doufám, že mu je teď někde nahoře lépe, když už se nemusí dívat, jak rychle k tomu dochází... Emocionálně za pět, jako dokumentu tomu však musím dát "pouze" čtyři. ()

Tomik12345

Prostě něco jako záznam z koncertu. Jediné, co mě uchvátilo, že na to Michael ve svých letech ještě opravdu měl...nebudu se tu rozepisovat, jaká škoda tohoto mistra nad mistry je, od filmu jsem ale čekal něco jiného a né jen záznam ze zkoušek na koncert...a kdyby to bylo jen to, tak tedy s aspoň více zákulisními rozhovory a informacemi... ()

lebowski!

Co to je? Je to špatný dokument, je to záznam z neuskutečněného koncertu, je to poslední obrázek zpívajícího a tančícího Majkla. Pro fanatické posluchače srdeční záležitost. Nicméně tohle dílo je jen důkazem toho, že ta show by byla opravdu comebackem roku se vším všudy (klipové pasáže geniální) a producentské snahy o vytřískání alespoň nějakých peněz. Osobně mám moc rád Jacksonovy songy, jsou pro mě nesmrtelné stejně jako on, i s přízviskem King of Pop souhlasím. Ale pustim si radši cédko. ()

Crawler-D

Nepamatuju se, kdy mi plakát naposledy tolik evokoval podstatu filmu – je to koláž záběrů, které utvářejí pouhý obrys skutečnosti. ()

starbrejkr

Nelze to úplně brát jako dokument. Jak jsem to viděl jako já, tak to je především neformální vzpomínka na Michaela od lidí, kteří s ním trávili jeho poslední týdny na přípravách na turné. Drtivá většina filmu jsou v podstatě zvukové zkoušky nejslavnějších hitů MJ, ze kterých jde vyčíst následující. Michael Jackson byl ve vynikající hlasové a v solidní fyzické kondici. Skoro by se dalo říct, že se mu hlas oproti minulosti nezměnil a turné by patrně zvládl naprosto v pohodě. Z filmu jde také poznat obrovský zápal a nadšení všech pro práci a právě i nejspíš z této nostalgie vznikl tento "dokument", kdy zúčastnění chtěli ukázat, světu jak na tom mistr byl a že by jeho návrat rozhodně nebyl propadákem. Když víme, co se stalo na konci června, na pár místech a zejména na konci se určitě nevyhneme mrazení v zádech....Pořádného dokumentu a možná i dalšího filmu o MJ se určitě brzy dočkáme, toto bych skutečně bral zejména pro "fans" (jak se i píše na začátku filmu) a naopak třeba i pro věčené posměváčky a zesměšňovače, kteří si mysleli, že Jackson byl poslední roky svého života jen chodící mrtvolou. ()

Amroth666

On je pravý král popu a nikdo ho už nikdy nemůže nahradit.Co předváděl na jevišti bylo neskutečné a obdivuhodné.Tento dokument je důkazemn toho, že žádnou maličkost nepodcení a poctivě trénuje.Byl neskutečný šoumen.R.I.P. Michael Jackson. Jinak mě ten dokument mě ale ohromně zklamal prakticky vším.Pořádně se ani nic nedělo, ale za umění dávám 3 hvězdičky. ()

spygirl

Génius. Ty koncerty by byly fenomenální a nezapomenutelné... Moc jsem se na jeden z nich těšila... :'-( Michael, I love you more. R.I.P. ()