Michael Jackson's This Is It

• USA This Is It (více)

Film Michael Jackson`s THIS IS IT nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby unikátní pohled do zákulisí připravovaného představení, které se mělo stát hudební událostí nejen tohoto roku, ale celého desetiletí a možná i více... Filmoví diváci budou mít jedinečnou možnost shlédnout, jak tento umělec vymýšlel, vytvářel a tvrdě trénoval předem vyprodanou sérii koncertů, která se měla konat v létě 2009 v londýnské O2 Aréně.

Vznik tohoto jedinečného snímku plně podpořila Jacksonova rodina a na filmové plátno se tak dostává podrobná a dechberoucí kronika vzniku jednoho uměleckého díla, která se vrací do období od dubna do června 2009. Hudební snímek Michael Jackson`s THIS IS IT vznikl na základě více než stovky hodin filmového materiálu, který byl pořízen během zkoušek, a představuje Jacksonovy nejlepší a nejslavnější skladby. Divákům filmu se naskytne nevšední příležitost pohlédnout do Jacksonova soukromí a seznámit se s tímto mužem tak, jak nám dosud on sám nikdy nedovolil. V syrových a upřímných detailech budeme sledovat Michaela Jacksona při práci potvrzující jeho talent zpěváka, tanečníka, filmaře a architekta. V celé šíři odhalíme jeho kreativního génia a schopnosti, stejně jako odhalíme jeho touhu a cílevědomost dosáhnout vždy a ve všem maxima.

Kenny Ortega, který byl tvůrčím partnerem Michaela Jacksona a režisérem připravované pódiové show, je pod filmem podepsán jako režisér. Producenty snímku jsou Randy Phillips, Kenny Ortega a Paul Gongaware. (oficiální text distributora)

gilmore_girl

Ten osklivy vechytek se smesne trhavymi pohyby si me ziskal za par minut, ackoli se mezi skalni fanousky M. J. nepocitam... bylo uzasne sledovat profesionala pri praci, vsechno musel mit perfektni, bral to vazne a zpival srdcem! Takovy koncert by byl nezapomenutelny zazitek... ()

Sobis87

Když byl Jackson ještě naživu, média na něm nenechala nit suchou, skandály se vršily, vtipy na jeho osobu taktéž. Pak nečekaně umřel a najednou všichni se zápalem líčí, jakou úžasnou osobností ten král popu vlastně byl. Film This is It má tři úkoly: 1) zprostředkovat fanouškům přípravy na masivní comeback, přičemž při těchto přípravách se Jackson dost šetřil. 2) This is It má lidem připomenout, jakou jakou úžasnou osobností ten král popu vlastně byl, viz výše. 3) This is It je narychlo spíchnutým záznamem z příprav, jehož prostřednictvím chtěla Jacksonova rodina a producenti vydělat na smrti legendy ještě pár miliónů dolarů, než se pomyslná bulvární hladina opět uklidní. Třetí bod berme jako zásadní, jelikož z něho lze lehce odhadnout výsledné kvality filmu. Vše zapomenuto, o mrtvých jen dobře, tento dokument je jako beránek, je to pračka na peníze a vrchol pokrytectví. Já z Jacksona vyrostl ještě před pubertou, proto pro mě ten film nemá jinou hodnotu než tu, že ukazuje pravou prohnilou tvář showbyznysu. Věrným fanouškům zajisté přinese větší míru potěšení. Ale že by to byla filmová událost roku? Ani náhodou! Jako dokument ten film postrádá jakoukoliv formu. ()

Tsuki

Někdo to může brát jako poměrně mdlý a snad i nudný dokument. A možná je na tom i něco pravdy. Hlavní ale je, že tento dokument zobrazil to, co měl. Myslím, že to je skvělá sonda do příprav mega comebackového koncertu, který se ale bohužel nikdy nekonal. Poznáme zde Michaela Jacksona jako toho, kým skutečně byl - profesionálem a perfekcionistou, který do toho dával všechno a na celé tvorbě koncertu se (oproti jiným zpěvákům a umělcům) neskutečně podílel. Myslím, že to je možná nedokonalá, ale přesto pěkná pocta králi popu. ~(4,1)~ ()

Anderton

This is it je "film", ktorý treba vidieť v kine. Až tam si dokážete vychutnať jednotlivé piesne s prepracovanou choreografiou a dokonalým zvukom. Lenže čo sa dá robiť, koncert to stále nie je a bez ovácii publika to nikdy nemôže byť to pravé. Z tohto dôvodu mi tento dokument pripadal o niečo dlhší, ako bol. To sa pri reálnych vystúpeniach nestáva, tam mi nevadí ani trojhodinová stopáž. ()

swamp

Je zcela zjevné, že se mělo jednat o bonusový materiál k DVD záznamu koncertů z turné Michaela Jacksona, This is it. Je třeba říct, že dívat se na to dá (což platí hlavně pro ty, kteří v devadesátkách Majkla občas poslechli). S poslechem už je to horší, protože se jedná o záznamy ze zkoušek, takže Jackson zpívá na nějakých 80%, do toho hodně kecá.. ať už o tom, že tady a tam chce mít něco jinak, nebo že nám má všem žehnat Bůh. :-! Překvapivé pro mě však bylo jeho nasazení, smysl pro detail a megalomanství - netušil jsem, že Jackson není vůbec taková troska, jakou ho podala média - naopak, byl velmi aktivní, což jenom záhadně obestírá důvod jeho úmrtí.. ()

teutates

MJ skvelý hudobník, tanečník... avšak tento dokument, alebo čo to vlastne bolo... "guľáš" toho najlepšieho na veľkolepý návrat (prípravy), čo k tomu dodať... osobne by som rád videl finálnu verziu, pretože toto ako tu už bolo viackrát spomenuté nemá ani hlavu ani pätu... 6/10 "Boh Vám žehnaj" ()

predators

Patrně nejčastější slova, která vás ihned po shlédnutí This Is It napadnou, budou škoda, že; kdyby; to by bylo. Bohužel, jak se říká "Na kdyby se nehraje" a my musíme příjmout realitu takovou, jaká je. Bez Michaela! Jeho fanoušci a těm, co se Michaelovy písničky líbí, myslím, mají o hodnocení jasno. Co ale nebídne tento koncert nekoncert nezaujatému divákovi? (a jakože jich moc asi nebude:-)) Je to podívaná, nádherná souhra zpěvu, melodií, tance, světel a je škoda, že ji nikdo nikdy neuvidí živě. Bylo by to jinak, kdyby se nestalo to, co se stalo... Pro mé uši je to však něco neslýchaného... 100% ()

Eawy

Táto pocta Michaelovi Jacksonovi vyvolá hádam u každého citlivejšieho človeka slzy. Michael úžasne tancoval a to mal 50, ja sa teraz ledva hýbem. Posolstvo, ktoré chcel dať počas koncertu ľuďom im aspoň prináša toto video. Michael chcel pre svojich fanúšikov to najlepšie a robil hudbu z láskou, bol komik a nerobil scény. Choreografia je úžasná a musím povedať, že tie videá, ktoré natáčali pri každej pesničke, boli veľmi dobré. Thriller mi trošička pripomínal prácu Tima Burtona v tom momente. 100% pri pesničke Earth song, plačem aj za normálnych okolností a vidieť to na veľkom plátne spôsobilo u mňa vyliatie rieky. ()

Slarque

Jako koncertní film to nemá dost energie, což je pochopitelné, jelikož nešlo o koncert, ale o přípravy na něj. A jako dokument o pozadí jedné velké show je to zase příliš dlouhé a plné zbytečného poplácávání ve stylu pitomých DVD bonusů, kde se jen všichni vzájemně ujišťují, jak jsou skvělí. Tohle zkrátka není ono, jen přípravy na to, co tím mohlo být. A o tom jsou ty hodiny bonusů, které výrazně překračují stopáž samotného dokumentu. Třeba čtvrthodina o kostýmech připravovaných pro M. J. předvádí neuvěřitelné kousky. Ano, mohly to být největší show na světě. ()

WANDRWALL

Mám a občas na to koukám. A nabízelo se mi srovnání, jak se připravovala Madonna, a jak M.J. Původně se říkalo, že film se bude promítat jen v kinech. A tak lid chodil. Já ne, věděl jsem, že je to bouda a brzy bude DVD. A tak jsem si ho rád koupil. M.J. je legenda, M.J. ovlivnil výrazně kulturu a to obzvláště videoklipy. ()

klerik

Ťažko hodnotiteľný film, ak vôbec o film ide. This Is It naozaj pripomína skôr bonusy ku koncertu, ktorý by bol na DVD... Lenže tým, že vystúpenia zo skúšok sú zostrihané tak, že máte celé pesničky, celkom dobre to funguje ako náhrada záznamu koncertu. Navyše si môžete vychutnať skvelé scény, ktoré mali byť na koncertoch premietané. Jacksonov spevácky ale hlavne tanečný výkon je obdivuhodný. Na mňa to fungovalo... ()

korbitch22

Nádherný zážitek s velikým Z!kenny ortega dokázal nám všem,všem těm jenž milujeme michaela jacksona a jeho hudbu,přiblížit o co všechno jsme kvůli smrti krále všech králů přišli.emotivní dojem který na mě this is it udělal nehodlám nijak skrývat.už v pruběhu jsem měl na krajíčku a při konci jsem brečel,ja řval jako dítě.když sem viděl kolik života a energie pořád v michaelovi je,ta radost,ta skromnost!perfektně poskládané záběry ze zkoušek a zákulisí,vás můžou jen přesvědčit o tom,že jeho smrt je tou největší tragédií tohoto roku,možná desetiletí.nevěřim ničemu z čeho byl kdy obviněn,takovej hodnej a skromnej člověk jako on,jenž bohužel doplatil na svoji dobrotu a zmatenost.jeho pyjavyce(rodina)která tvrdí že to je michaelův dvojník by zasloužila jen peklo.byl jsem na filmu dvakrát a pozorně jsem ho sledoval,jestli to není on tak já nejsem já.michael mi bude strašně chybět,bude chybět celýmu světu.zratil jsem svýho hrdinu,zemřel největší hudební génius a jen tak se stím nesmířím.při poslechu jeho hudby se ve mě vždy bude mísit smutek z radostí.byl jsi NEJVĚTŠÍ majkle!bůch ti žehnej a dopřej klid,který si za života neměl.jsi nejlepší. ()

Chrustyn

Je takové staré známé pravidlo, že umění narůstá na hodnotě po smrti autora. Tak tomu bylo i v případě tohoto dokumentu, který působil jak nafouknutá bublina právě po smrti Michaela Jacksona, bez které by možná ani nevznikl nebo by alespoň nepůsobil, tak kultovně jak se tomu stalo. Ve své podstatě se nejedná o tolik zajímavé dílo, jak by se mohlo na první pohled zdát a o Jacksonovi (kterého mimochodem považuji za opravdového umělce a mistra v oboru, tudíž se nejedná o nějakou zaujetost proti jeho osobě) se divák nedozví nic nového, jelikož se dokument zaměřuje pouze a jen na přípravy jeho turné a zaujmou jen nové verze jeho známých hitů. Tvůrci si určitě nahrabali neuvěřitelné množství peněz díky mánií, která kvůli Jacksonovi nešťastné smrti ještě více vzrostla ale rozhodně to nebylo, kvůli kvalitě tohoto filmu, která je průměrná a na informace chudá. ()

Zazie

Že byl Michael Jackson dokonalý profesionál, je známá věc. Že byl dokonalý profesionál do posledních dní, ukazuje tento film. A taky ukazuje, jak se rodil koncert, který, kdyby se byl býval uskutečnil, by se určitě stal událostí roku. Je mi jasné, že někdo může tento počin chápat jako recyklaci M.J. a snahu vydělávat na mrtvolách. Já ho chápu ale především jako poctu: poctu všem tvůrcům a účinkujícím, keří tomu věnovali tolik a byli už těsně před cílem a rozhodně si zasloužili předvést se světovému publiku. Tanečníci, vokalisté, hudebníci... to byla prostě paráda. A v neposlední řadě jde o poslední hold Králi popu. ()

mcb

Obrovská mediální událost a bublina doprovázená neskutečným humbukem o auře něčeho vyjímečného konečně dorazila do kin. Jen 2 týdny promítání, předem vyprodané lístky, dosud neviděná stopáž posledního nedokončeného megakoncertu popového krále, davy nedočkavých a smutnících fanoušků. Co víc si může člověk stojící za tím vším přát? Pokladnička obrovských rozměrů je na světě, i když se jedná o pouhý dokument o již padlé popové ikoně, fanoušků je pořád dost, stejně jako SW fanatiků :) Tak proč nevydělat nějaký ten peníz navíc?...Jistě, že můžete tvůrce oprávněně obviňovat, že film vznikl jen z finančního hlediska (což také zákonitě nemusí být pravda), ale z toho, co jsem viděl na plátně, tomu tak možná není. Because This is it. This is film made only for fans. Pro nikoho jiného. Každý právoplatný cynik či škarohlíd odsuzující podobný styl hudby shodí film jako komerční hloupost o nějakém zpěvákovi a nechápe, proč kolem toho dělají všichni takový humbuk. Jenže on to byl fakt někdo, protože jinak by na něj nepřišlo tolik lidí. Celá stopáž je poskládána z Michaelových nejslavnějších kousků, které bohužel, dle jeho vlastních slov, nezpívá naplno, protkáná minirozhovory s různými členy štábu a zidealizovanými mladými komparzisty, kterým se spnil životní sen. A všichni k Michaelovi vzhlížejí. Jakmile se objeví na scéně, nenajde se nikdo, kdo by mu odporoval, všichni s ním souhlasí, podporují ho, mají dobrou náladu a jsou sami součástí něčeho velkého. Sice Michaelovy slova : ,,God bless you. We're all family." a podobné řeči o sjednocení světa díky lásce mohou působit trapně a vyumělkovaně, ale vůbec se tak nejeví, protože nejsou součástí nějakého scénáře. Víte, že je Michael myslí vážně. Během některých momentů opravdu zamrazí v zádech, jako například při písni Earth Song, kde se všechna ta slovní prohlášení spojí do krásného kontextu jedné skladby. Ač je stopáž na dokument možná příliš dlouhá, neztrácí tempo a dokáže díky bravůrnímu prostříhání materiálu umocnit pouhé "rehersal" skladby na velmi dobrou posluchovou a stravitelnou úroveň. Vím, že je mé hodnocení zřejmě umocněno tím, že Michaela poslouchám kudy chodím, ale film je velmi dobrým zavděčením se fanouškům, kteří budou celou tuhle maškarádu žrát i s navíjákem. Já ji osobně žeru, ale naviják pořád spolknout nemůžu:) Přesto je má subjektivita na nejvyšší možné úrovni. A rozhodně je pozitivní. Heal the world! ()

Flego

Prístup všetkých zainteresovaných ľudí k pripravovanej show bol obdivuhodný, ale to je logické, očakával sa veľký koncertný comeback Michaela Jacksona. Spolupráca s ním bola určite inšpirujúca, čo potvrdil aj tím zo zákulisia. Tento dokument nie je ničím výnimočným a nebyť tragédie, ktorá sa stala, určite by ho toľko lačných divákov nechcelo vidieť, ale vzhľadom k okolnostiam, je dobré, že existuje a fanúšikovia môžu vidieť aspoň torzo z toho, čo už nikdy nikto neuvidí. ()

Dr.film

Málo který dokument Vám tak osobitě přiblíží Michaela Jacksona. Na popovém pódiu tento chlapík prostě neměl konkurenci. Dokument věrně zobrazuje velkolepé přípravy na bombastický comeback a jsem přesvědčen, že tento návrat by se rovnal velkému stylu. Velkolepost, použití vynikajících audiovizuální technologií, dokonalá choreografie a Jackson v nečekaně dobré fyzické kondici! Na popové scéně jednoznačně koncert roku. Dokument samotný má však velké mínus - svou stopáž. Po třiceti minutách zjistíte, že dokument má jasnou monotónní a předem lehce definovanou strukturu. Kenny Ortega jako by netušil, že je třeba chvílemi vybočit z „normálu“ a film osvěžit/odlehčit nějakou zajímavou vsuvkou. Snímek je tak pouhým sledem příprav k jednotlivým písním, které měli zaznít na koncertech. Za maniakálního fandu Michaela Jacksona jsem se nikdy nepovažoval, ale v dětství jsem byl jeho hudbou ovlivněn a řada jeho písní jde spolu se mnou dodnes. Je to hodnotný dokument, pokud chcete zamáčknout poslední slzu za jeho předčasným odchodem. Co se týče filmového dokumentu samotného - nastávají pochyby. Zrazuje režisérská nevýraznost a zbytečně dlouhá stopáž. Celek sice působí jako sešitý horkou jehlou, ale přesto jsem za alespoň takové rozloučení rád. Michael Jackson byl velice zvláštní člověk. Na straně jedné exotická a pompézní postava, která vinou své celoživotní reality show ztrácela kontakt se skutečností. Na druhé stránce; ve studiu nadaný hudebník, vysoce progresivní tanečník a na pódiu neuvěřitelný showman a zpěvák. Svým významem je tento dokument určitým nekrologem. Věřím, že věrných fanoušků bude celá řada - ani mou maličkost tehdejší oznámení jarních koncertů nenechalo chladným… ()

poz3n

Chápu že to má ukázat poslední chvíle jeho života při zkouškách na svuj návrat, ale kdyby Michael žil, tak by po tomhle dokumentu asi neštěknul ani pes, vždyť je to více méně furt dokola a dokola, ani jsem to, přiznám, nevydržel do konce. ()

Roman.Ticka

Kudy Michael prošel, propuklo šílenství, padaly rekordy, masy lidí se spojily v jednu nekonečnou vlnu obdivu a jednoty k Michaelovi a jeho umění a k celému světu. L.O.V.E. Michael, FOREVER.... ()

Mgb21

Velice neobjektivní hodnocení. Ten film má spostu chyb: pomalé tempo, málo záběrů z "tvůrčí dílny".... Ale pro člověka, který na peckách od M.J. vyrůstal a jeho hudbu obdivuje to byla paráda. Michael byl geniání hudebník, který miloval hudbu a své fanoušky, kvůli kterým se snažil ze sebe vydat to nejlepší. Bohužel ho tato snaha stála život a This Is It je pro fanoušky sice blýskavá, ale malá náplast. Prostě ten malej kluk ve mě, co na jeho muziku tancoval rodičům, byl nadšenej. ()