Dokonalé repliky

• USA Replicas (více)

Neurovědec William Foster (Keanu Reeves) je už jen krok k tomu, aby přenesl lidské vědomí do počítače, když se mu náhle život zcela zhroutí. Jeho žena a děti tragicky zahynou při autonehodě. V zoufalé snaze přivést je znovu k životu, přemluví William svého kolegu (Thomas Middleditch), aby jejich těla tajně naklonovali a vytvořili dokonalé repliky. William ovšem záhy čelí Sophiině volbě – musí rozhodnout, kteří tři z jeho nejbližších budou žít dál. Všichni čtyři totiž naklonovaní být nemohou... (Magic Box)

Shitonit

Noo, co k tomu dodat. Keanu se snaží, hraje jako o život, jednou se to dá přežít vcelku bez úhony, ale zapomění přišlo takovým fofrem, že mě to samotnýho překvapilo. Bylo to tak rychlý jako, jako když se na něco moc moc těšíte. Například. Letím na hajzl, fakt se těším, páč mě to honí už dost dlouho, hovno líže kalhotky a já se moc moc těším na ten zážitek, pocit uvolnění a zároveň naplnění.. najdu hajzl, vlítnu tam, stane se co se stane, je to docela fajn, chvíli mám smíšený pocity, a pak se to spláchne a vim o tom ...hovno. ()

ANTYCHRYST

Docela bych i věřil.. že nějak takhle by to mohlo fungovat... Asi bych se zachoval stejně jako Keanu.. Škoda toho konce... Ten už byl takovej přes čáru.. Celkově zajímavé téma a solidně zpracované.. 55% ()

Nathaniell

Ačkoliv se jedná o béčko jako vyšité, kvality mu upřít nelze. Film nerozpoutal jednu, ale hned dvě dost zásadní myšlenky a témata a obě z nich skvěle zodpověděl, obsáhl, popsal a vysvětlil... Na rozdíl od spousty i áčkových filmů, které často něco jen "nakousnou" a pak si s tím vytřou, nebo to prostě nedovysvětlí tak, jak bych si já doslovnej zmetek představoval, Replicas dořekli vše do poslední tečky tak jak mě ani nenapadlo si představit. Svůj žánr vyplnil skvěle, velmi mile překvapil a i když si na rozdíl třeba od takového Upgrade (2018) neumím představit, že by tady někdo udělal pokračování, pokud by bylo alespoň z poloviny tak dobrý, ať to spáchají a chci to vidět. Nemůžu níž než na plnou palbu... 5* ()

jirkaslava

Tak to zas byla jednou krávovina… Film s takovýmhle potenciálem a takhle to celý dojebou. Nevím kdo, jestli režisér nebo scénárista, ale každopádně Keanu tu byl za úplnýho vola :-) ()

mirkath1

No k filmu můžu říct jen jedno. Pokud pokročí věda tak daleko, že bude možné něco z mysli vymazat, nebyla bych proti. Je pár věcí na které bych ráda zapomněla. ()

Joiner

Dobrý námět, ale to zpracování.. protože velký potenciál to mělo. Škoda, že víc peněz na film nesehnali. Není to moc akční a ani né moc sci-fi - triky jsou průměrné a tak to tam s nimi moc nepřehání . Je to více psychologické, což je dobře. Pokud by to bylo jen o střílení, robotech a honičkách, byla by to fakt sračka. Líbil se mi moment, kdy si William uvědomil, že po nehodě budou všechny hledat a musel za dceru odpovídat na zprávy. Také Sofiina volba koho nereplikovat. Nápady dobré, ale vše tak nějak přitažené za vlasy. Za sympatie k námětu a Reevesovi 3* ()

Mikecat

Reeves zahral bravúrne rolu vedeckého výskumníka a neskôr zdrveneho otca svojej novonadobudnutej rodiny. Ozivene deti aj manzelka výborne zahrali robotov v ludskom tele, tie pohyby a pohlady, namet výborný, aj napätie, ako sa Reeves popracuje s problemami s rodinou a so sefom, nahrana sekvencia sameho seba-vyborny tah, len je to cele moc uponahlane, napriklad akcna scéna v nemocnici trva 30 sekúnd, taktiez v labaku to mohli trocha prepracovať. ()

xzajox

Už od začiatku som vedel, že viac ako dve hviezdy tomu nedám. Začiatok gýčovitý, trápne účelový, absolútne neprirodzený a teda som mu neveril. Čo nasledovalo ma takmer donútilo film nedopozerať. Logické chyby, zbytočné scény (WTF, scény so sledovaním a resuscitátorom na klinike). Ale aby som len nekritizoval, základná idea je ok, aj keď nie úplne originál. Posledná časť filmu sa už celkom dala a herci mi ani trochu nevadili, ale to je asi všetko. Scénár je asi najväčšou slabinou, bol odfláknutý. Idem si nakrémovať čelo, lebo ho mám po tomto snímku riadne oplieskané dlaňou. Za mňa 38% - 2* ()

blazma

Zkusíme pominout naprosto otřesné CGI, které bylo na úrovni roku 2000, to se prostě nepovedlo. Celková myšlenka přenesení mysli do počítače nebo do jiného těla je tady s námi už delší dobu a několikrát zpracovaná. Tady v tomto filmu nic méně neřeší zda je mysl něco víc než skutečně, jen super počítač, když to řekneme velmi zjednodušeně. Tak nějak tady přeskakují tu otázku ohledně lidské duše. Protože všechno co se dělo, byli jen potíže se špatně vymazanou pamětí na určité vzpomínky, které k tomu vyvolali následné podněty. Nic méně, je to jeden z mála filmů který to takto udělal. Většinou jsme svědky toho jak to nefunguje, protože lidská mysl je něco víc. Tento film ukazuje co by se mohlo stát kdyby lidská mysl byla skutečně jen určitá forma ''super počítače''. Tato myšlenka se mi líbí, ta korupce na konci, že to není farmačka, ale týpek co chce vydělávat je vcelku zbytečná. Jen ta myšlenka příběhu mě zaujala zbytek filmu byl takvej, no prostě nic moc. ()

stihac10

Tohle bylo špatné.. Nedořešené dějové linky, nesmyslné chování postav, chvílemi mi bylo z hlavní postavy špatně... 4/10 za nádhernou ženu ()

hufnagel

Zlátanina za čínsky kapitál.Už sa zdalo,že Keanu Reeves je späť po filmoch o Johnovi Vickovi.Toto je krok späť.A to ovládanie tých hologramov už bolo v jeho staršom filme Johny Mnemonic. ()

Kushina

Tohle byl jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděl. Neskutečně propracované, použito spoustu odborných termínů (některé jsem si i musel googlit) a přesto všechno dávalo smysl a krásně to do sebe zapadalo. Nejlepší na tom je, že je to sice sci-fi, ale do budoucna může být tahle problematika realitou, pokud se tedy lidstvo samo do té doby svoji demencí nezničí (narážím na sluníčkáře, muslimy, teroristy, agresory, kolonizátory a podobné přízraky z pekla). Tohle by jednou mohla doopravdy být realita, samosebou nekonečný život by nesl rizika jako přemnožení lidí na planete, nedostatek potravin, ale to už je jiný příběh. Každopádně tento film mě překvapil a nechybělo mnoho a dal jsem více hvězd. Přenos mysli je jedna věc, ale to, že mozek odumírá 5 minut bez kyslíku, nebo že klony vypadaly úplně stejně, tak to byly spíš opravdu sci-fi. Já zde hodnotím tu snahu a propracovanost a v neposlední řadě skvělou režii a herecké výkony. 75% ()

Ace.A.T.L.

Konečně rozjetá myšlenka klonování a nebylo to ani tak moc přenesený do sci-fi, jak jsem se bál. Bylo to klidný, uvěřitelný, nepřehnaný a díky tomu se mi to fakt líbilo. Keanu si zahrál zajímavou roli(a díky jeho životním zkušenostem i dost náročnou). Bavil jsem se. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

fafejt001

NO NEVÍÍÍM. Nápad snad jo , úvod ušel , pak havárka do vody a šílený nápad . Dále divné až zvrácené . Ovšem konec překvapil , alesponˇ něco . ()

Saxos

Snad jenom námět filmu je zajímavý. Ostatní hodně pokulhává, protože někdo nedal dost peněz, nebo všechno schramstnul Reeves. Výzkumné zařízení Bionyne k smíchu. Když chci, tak si odvezu jediné vybavení a nikdo nic nepostrádá. Vždyť je to jen nádrž na růst klonů. Tedy vlastně tři. A to jsem potřebovat čtyři. Smůla. Doma v garáži vytvořím dokonalé postavičky a to se mi doteď v práci moc nedařilo. Štěstí. Následuje chvíle trapné akce a sladký hapík na závěr. No jasně musím dodělat poslední dcerku. A od teď se za balík klonuje v Dubaji. ()