Replicas

Checco Varese

Jason Hellmann

Scénografie:

Johnny Breedt

Vědec Will pracuje na nápadu převádět lidskou mysl po smrti člověka do robota. Svým způsobem se mu to daří, ale jako obvykle se musí ještě vychytat nějaké ty mouchy. Jedné noci mu během automobilové nehody zemře žena a děti. Co ho následně napadne již musí být každému okamžitě jasné. Popadne ho jistá posedlost a následující události dostanou za své. Sci-fi snímek zajímavý, ale bohužel napsaný tak, že po divácké stránce nemá čím překvapit. Prostě to vnáší pocit, že něco takového tu už nejednou bylo. Předvídatelnost děje je tudíž docela silná. Nějakých nových nápadů se tu nelze dočkat. Dramatizace poukazuje na všelijaké intriky, u kterých to ale v rámci napětí poněkud skřípe. Mnohé dialogy taktéž nějak vyznívají podivně. Keanu Reeves se s tím sice popral dobře, ale i tak je to vcelku na pováženou. A tak se stalo, že ani citová stránka nefunguje tak, jak by měla. U takového žánru je potřeba si všimnout také CGI. Grafika taktéž známá, ale přijatelná, avšak animace zase budí jen rozpaky. Snímek tak vypadá, jakoby spíše pocházel někdy z devadesátých let. Kromě popsaných neduhů tomu chybí pořádný drive, ctižádost a hlavně nějaký nový směr na myslitelné úrovni. Takhle snímek jen bohapustě projede myšlenkami a zase zmizí.(31.1.2019)

• emdvojka

6.deň v inom šate. Reeves si odbehol z postavy Johna Wicka, aby nahral túto blbinu plnú nezmyslov a výmyslov. Výpovedná hodnota filmu je nulová, nápad je už prevarený a spracovanie je povedzme to slušne odfláknuté. Herci hrajú svoje úlohy nalinkovane a bez nálady. Tak peniaze dostanú tak či tak, tak prečo sa snažiť. No a výsledok je tento paškvil hodný jedného pozretia s okom zažmúrením a s hodnotením dvoch hviezd.(30.1.2019)

Tohle byl jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděl. Neskutečně propracované, použito spoustu odborných termínů (některé jsem si i musel googlit) a přesto všechno dávalo smysl a krásně to do sebe zapadalo. Nejlepší na tom je, že je to sice sci-fi, ale do budoucna může být tahle problematika realitou, pokud se tedy lidstvo samo do té doby svoji demencí nezničí (narážím na sluníčkáře, muslimy, teroristy, agresory, kolonizátory a podobné přízraky z pekla). Tohle by jednou mohla doopravdy být realita, samosebou nekonečný život by nesl rizika jako přemnožení lidí na planete, nedostatek potravin, ale to už je jiný příběh. Každopádně tento film mě překvapil a nechybělo mnoho a dal jsem více hvězd. Přenos mysli je jedna věc, ale to, že mozek odumírá 5 minut bez kyslíku, nebo že klony vypadaly úplně stejně, tak to byly spíš opravdu sci-fi. Já zde hodnotím tu snahu a propracovanost a v neposlední řadě skvělou režii a herecké výkony. 75%(5.1.2019)

Reeves umí zahrát hodně rolí. Moderního právníka, vymítače ďábla, nezničitelného zabijáka, počítačovýho ňoumu co sleduje bílýho králíka až po cool zachránce světa, co zastaví kulku. Jenže pokud má hrát otce na pokraji sil, co ztratil všechno, tak nastává celkem problém. Tohle mu prostě nevěříte. Naštěstí pro mě mám na Keanua furt slabost, a tady k tomu dostal celkem zajímavý nápad. Scénář má sice neskutečný množství logických děr, ale za těch 100 minut Vás nebudou tak rozčilovat, aby Vám to zkazilo sledování. Béčko v podobě jednohubky, který Vás hned na začátku zaujme šílenými triky s letící helikoptérou, ale ve zbytku naštěstí moc dalších efektů není potřeba. Rozhodně už jsem viděl horší sci-fi.(10.2.2019)

• silentname

A už sa ukazuje, že aj 2019 bude mať svoje mizerné filmy. "Replicas" bude ďalším filmom, ktorý si môže Keanu Reeves pripísať na svoju kariéru zbytočností. Neviem čo mám povedať, lebo kritici tento film absolútne zakopali a vôbec sa im nedivím. Neviem či je to podľa mňa až na takom leveli otrasnosti, no rozhodne je to poriadne špatný film, na ktorý do konca roka proste zabudnem. A z dobrého dôvodu. Tak kým ho mám ešte čerstvý v pamäti, tak si ho rozoberieme. Pozitívne stránky filmu? Nápady to má a celkom ich aj vie spracovať, myšlienku to má, nebol som z ničoho vysoko frustrovaný. Až na jednu výnimku. A ak niekomu dávam kredit tak to bude Thomas Middleditch. Jeho postava je zaujímavá a pôsobí najviac realisticky. Hotovo? Okey, poďme na tie mínusy. Keanu Reeves tu nepodáva vôbec dobrý výkon a nemám pocit, že by v tomto filme nejako moc chcel byť. Alice Eve podľa mňa tiež nepôsobí ako by chcela mať rolu v tomto filme. Nie je hrozná, ale rozhodne tomu nič moc nepridáva. Potom je tu zloduch filmu. A môžem povedať, že je to najmizernejší padouch, akého som za poslednú dobu videl. Chlap v obleku, ktorý chce byť v balíku, lebo firma nemá liečiť. Ale vyhrávať samozrejme vojny a mať armádne využitie. Načo mať jedného super pilota ak môžeme jeho vedomia dať do miliónov klonov? Jop. Týchto týpkov fakt neznášam. Je to staré a obohrané. Vizuálna stránka je nič moc a potom je tu logika filmu, ktorá ma maximálne ubíja. Nič reálne nedáva zmysel. V prvom rade už len fakt, že jednoduché riešenie Billa je, že nakoľko nemôže priviesť všetkých členov rodiny späť, na toho posledného vymaže spomienky a problém vyriešený. Dievča nechodí do škôlky? Nemá kamarátov? Jej rodina nemá kamarátov, ktorí ju poznajú? Sú oklieštení iba na Eda? Nerozumiem tomu ani trochu. A potom im zmaže spomienky na sestru, ale nie na nehodu, kvôli ktorej zomreli? A potom sa im dostane do snov? Prečo? To je prvoradé! Zmazať spomienky na svoju smrť. Proste tento film nefunguje. Je to zle napísané, neponúka to nič nové a ako celok to nefunguje. Nemôžem povedať, že som sklamaný. Keanu sa za posledné roky skutočne rozhodol svoju kariéru asi pochovať v zlých filmoch. Nebudem ho za to súdiť, len dúfam, že sa ukáže schopne aspoň v novom pokračovaní série "John Wick". Hodnotenie: D+(13.1.2019)

• Alice Eve