V zimě roku 1795 stvořil šílený doktor Frankenstein monstrum kterému se podařilo přežít až do dnešní doby. Nesmrtelný Adam bloudí sám ulicemi města, ve kterém spolu válčí démoni s chrliči o osud lidstva. Démoni, vedení temným princem Naberiem, se snaží odhalit tajemství Adamova stvoření, aby ho využili k zničení celého lidstva. Proti démonům stojí chrliči v čele s královnou Leonore, kteří se snaží Adama ochránit za jakoukoliv cenu. Jak si Adam začne uvědomovat, že může být klíčem k ovládnutí celého světa, musí se rozhodnout, na čí stranu se přidá... (A-Company CZ)

misar3

Jai Courtney aka "hrobník" dobrých filmů tentorkát neuspěl. Jeho postava nedostala dotatek prostoru jako tomu bylo v Die Hard 5 nebo novém Terminátorovi a film se tak nesl v rychlém tempu s nádechem moderní fantasy. Až na některá hluchá místa solidní akčňák, díky kratší stopáži (92 minut) se film dá v pohodě zkouknout a není problém si jej užít :-) ()

Lavinia odpad!

Velmi přímočaré filmování: Postavy se spolu s dějem valí kupředu jako balvan, pak náhle, zničehožnic, pronesou nejneuvěřitelnější klišé-blábol světa, prudce změní zcela proti vší logice směr a valí se dál, dokud náhle, zničehožnic, nepronesou další klišé, další zákruta a jede se dál až ... každý si domyslí. Obsah: Frankensteinovo monstrum, zvané občas Adam, bojuje s chrliči - občas i proti nim - proti démonům, kteří chtějí oživit po staletí sesbírané mrtvoly za účelem znovuposednutí pobitými démony. Hodně by mě zajímalo, jak to tam asi vonělo. ()

himor

Toto mi sadlo, aj keď vidím len samé zlé recenzie. Pripomína mi to Fantóma Paríža, Van Helsinga, Underwold a všetky ostatné upírsko-fantastické filmy, ktoré môžem. Ani som nevedel že film vyjde, tak som bol zaskočený, keď som ho videl. Nič som nečakal a dostal som celkom dosť. Tento film sa vám buď páči, alebo ho nenávidíte. Patrím do kategórie A. 75-80% ()

Scraffy

Priemerné efekty, nezaujímavá akcia a príbeh napísaný 12 ročným dieťaťom.Veľká hanba akčných filmov. Veľká strata času. ()

El.Negros

V hlavni roli kus starého, blbě slepeného dřeva, naprosto nezajímaví démoni a chrliče…..Zbytek příběhu si poskládejte sami z omalovánek dvouletého děcka. Počkejte, vraťme se o kousek zpět… Chrliče ? Chrliče! Jakožto kámoši pana Prknoštajna, jež ho ze začátku chtějí zabít a pak se s ním na konci skamarádí. WOW! Sorry za spoiler zcela zjevného a hryzavě nudného zvratu. Mohli to dělat třeba…já nevím…hm…andělé nebo mimozemšťani, nebo ochranka svaté Trumpovy paruky, ale socha na kterou serou holubi a při dešti ji teče z huby, to je opravdu origo nápad. Aby toho nebylo málo, přenášeči holubího moru se museli ještě měnit v ultrametrouše namaštěné olejem. Jak jsem již decentně naznačil, Blbštajn hrál jako prkno od ikea lavičky a všichni se k jeho výkonu s nadšením přidávali. Pro béčkovou tvorbu chyběl kýbel gore, a aspoň nějaký děj. Proč jsem tomu nedal odpaďák? Bo Yvonne Strahovski. Jí bych snad odpustil i prokazatelný pokus o vraždu Dexterovy sestry (zlobivá holka jedna…). Takže, co si dát místo tohohle? Van Hellsinga, kterého tahle zhovadilost hodně nekvalitně zkopírovala. ()

megan017

Jak to říct, v podstatě idea totožná s Underworldem a je to až nechutně poznat. Místo války mezi vlkodlaky a upíry, tu máme válku mezi anděly a démony. Big bad tu není nikdo jiný než Bill Nighy, který si zahrál i Victora v Underworldu. Místo výjímečné ženy, která se připletla do války, je tu v hlavní roli vyjimečný muž, či-li Frankensteinovo monstrum neboli Adam, který zachrání den. Opět tu máme romantický zájem v podobě doktora/vědkyně, stejně jako byl Michael k Selene. Že Yvonne Strahowski je nápadně podobný typ jako Sophia Myles, to ani nestojí za zmínku. Film to nicméně nebyl zas tak špatný. Byl to prostě takový fanservice ve všech ohledech. Adam byl až moc sexy na to, že byl monstrum a objevil se nám tu bez trička (nestěžuju si), Yvonne a Aaron hráli, že mají chemii, k čemuž jim pomáhali účelově napsané scény. Samotný příběh byl docela předvídatelný, rozhodování postav jsem kolikrát nechápala a ptala jsem se, proč. Nicméně tvůrce asi nenapadl jiný způsob, jak ten příběh pohnout tam, kam potřebovali, aby se dostal. Stojí oživení jednoho mrtvého za totální apokalypsu celého světa? Taková situace tam totiž padne. Myslím, že film by fungoval lépe jako videohra. Není ale špatný, nemůžu říct. Je líbivý, dává tak nějak všechno, co se od něj čeká a nic navíc a mě to vcelku stačí. ()

Vocoun

Viděno v kině. Nejprve nutno říct, že 3D verze opravdu nemá smysl, protože jsem zase moc 3D neviděl (jak začíná být zvykem). Ale jinak film docela překvapil. Chtěl jsem si zajít alespoň na nějaký lednový film a tak jsem neočekával vůbec nic, i když filmy s podobnou tématikou mám hodně rád. Nakonec jsem ale odcházel slušně spokojený. Samozřejmě příběh je dost prostý a čitelný, místy vykradený ze spousty jiných filmů, ale to je tak jediná větší chyba. Eckhart mi ve filmu hodně seděl, konečně hraje nějakou drsnější roli. Yvonne pěkná jako vždy, Bill démonický. Velmi se mi líbily soubojové scény gargoylů a démonů a celkově akce. Stejně jako hudba, ta byla taky perfektní. Není to žádný trhák a guilty pleasure, ale tu hodinku a dvacet minut to funguje docela slušně. 65% Edit: Nakonec po dalším dni přemýšlení dám 3, ale silné 3 :) ()

konysua

Jednou za čas, si je třeba okořenit filmový rozhled aktuální sračkou. Chlapci přes efekty nestíhali a proto se dá narazit na leccos. V hlavně mi uvízla běžící postavička, zabírána z ptačí perspektivy, která neví jak se člověk pohybuje a divně sebou na těch pár vteřin plácá. Jak už to tak bývá, je to jen jeden příklad z mnoha. Kdo dále nestíhá je kdysi obstojný herec Aaron Eckhart. Když je třeba zdůraznit ultimátní kombo s jeho paličkami, čas se zpomalí a já můžu v klidu odvrátit zrak a poškrábat se s precizností na řiti. Jenže pozor, čas je třeba i zrychlit, jelikož Aaron není žádný Jet Li a jeho pohyby by v reálu vypadali trochu posmrtně. Zápletka je vykradený Hellsing plus nějaká ta omáčka okolo. 2/10 ()

ratpile odpad!

Tak tohle byla kardinální sračka. Slušnější, respektive přesnější výraz momentálně neznám. Vydržel jsem pouze několik prvních minut, protože tak strašlivě za uši tahající dialogy jsem už dlouho neslyšel. Bylo mi za herce vyloženě trapně. Zbytečnost snímku ještě podtrhla rušivě umělá, především ale snad už 100x viděná CGI stylizace. Takový ten klasický přepálený modro-hnědý bordel. Třešničkou na dortu byl náhodně obsazený kolemjdoucí ruský voják - Jai "McClane Jr." Courtney. ()

george82

Ten film utekl tak rychle, že jsem si ani nestačil uvědomit, o čem to bylo. Docela jsem rád, že jsem to neviděl v kině. Asi bych litoval více. ()

intro

Já se teda bavil parádně. Já, Frankenstein byl natočen pro zábavu a těch 90 minut uteče jako nic. Nevím o co místním znalcům jde, co asi čekali za film? Něco hlubokomyslného? Nenechte se proto odradit hodnocením. Dávám 80%. ()

vipeerr

Asi nejhezčí možné ztvárnění nejšerednějšího lidského výtvoru. Čekal jsem že zrůda zůstane zrůdou, a zatím se mi dostalo jenom jakéhosi nesmrtelného Van Helsinga. Fantasy pojetí, gargoylové, bitvy mezi jakýmsi druhem andělů guardianů a démonů se mi moc líbí ale jakoby skloubily dohromady dva různé příběhy. Vyloženě to nenudí, ale nezaujme ani nepotěší. Celé mi to přišlo jako kofola bez bublinek..50% ()

vieriX

Bohužel opravdu jen béčko, která ma blbou zápletku herce někdy to vypadá i na neherce a trikově pruměrne představeni. Není moc věcí co by tu fungovali prostě možna jen Aaron Eckhart hraje slušně jako zabavit se člověk tak nějak dokáže žádne veledilo to ale bohužel neni díky bohu za delku necelých 90 minut. ()

Mardzis

Čekal jsem, že to nebude nic extra, ale že to bude až taková hloupost. Hned z první se dvě sochy promění v páreček mexikánců a pak už to jde jen z kopce, příběh který skoro nedává žádný smysl, jednotvárné triky, ..... Jediné za co lze dát hvězdu je Yvonne (<3). ()

Zdeenja odpad!

Na samotném začátku je ve dvou větách shrnut děj původní knihy od Mary Shelley. Potom se dozvídáme, že Frankensteinovo monstrum vlastně vypadá jako playboy, který má na pohledné tvářičce čtyři jizvičky, asi aby se neřeklo. Je zmíněno několik biblických postav a motivů, což je vlastně docela úsměvné. No a pak Pejsek s Kočičkou přidali hrstku démonů, kopu efektů a tucet "silných" momentů, které nechávají diváka naprosto chladným. Scénář byl pravděpodobně sesmolen na papírovém ubrousku během čekání na dezert, a to někým s průměrnou fantazií. Každopádně zapřísáhlí fanoušci Buffy, přemožitelky upírů by si mohli přijít na své. ()

Olafsson

Jejda to je slátanina bez ladu a skladu, nuda, béčkovej shit... Hrůza... Proti tomuhle je Underworld Shakespearovské drama... ()

Ferenzo

Underworld + Constantine x 1000 = I, Frankenstein. Jsem fanoušek fantazy a démonů a tahle efektová masáž mě potěšila. Žádný hluchý místo, žadný kecičky. Děj frčí jak TGV a je to krásně udělaný. Asi to bude jenom pro fanšmejkry jako já, takže kdo nejste na mnou výše uvedené filmy, tak na to ani nekoukejte. 80%. ()

Daryl.Dixon

Dějově trochu jinde, než klasika, ale jako akční fantasy to působilo dobře, včetně propracovaných masek chrličů, tedy až na královnu, jejíž maska vypadala tak trochu zvláštně. Rovněž bitvy mezi chrliči a démony působily efektivně. Jednu výtku bych měl k samotnému Frankesteinovi a jeho "masce". Pokud by byl sešitý z osmi těl, tak by měl vypadat trochu víc nesymetricky, zatímco u něj to maskéři odbyli pouze nalepením jizev. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

McClane Jr. je Kyle Reese

McClane Jr. je Kyle Reese

20.02.2014

Terminator: Genesis, pátý film známé akční série, je koncipován jako začátek nové trilogie. Jestli na ni dojde ukážou až tržby, poloreboot Cameronovy ságy (v němž nebude chybět Arnold Schwarzenegger)… (více)

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

Aaron Eckhart je moderní Frankenstein

09.10.2011

Jednou si už komiksového ošklivce zahrál (snad není potřeba připomínat, kterého). Zkušenost si zopakuje díky adaptaci grafického románu I, Frankenstein od Kevina Greviouxe, jednoho z tvůrců série… (více)