Fifinka má narozeniny, a tak pro ni její přátelé vymyslí výlet do Prahy na výstavu z doby císaře Rudolfa II. Když dorazí, nechce se jim stát dlouhou frontu na vstupenky a rozhodnou se, že půjdou na prohlídku Zlaté uličky. Potkají podivného lva, ten je zavede do hrobky českých králů na setkání s Rudolfem II. Císař jim vysvětlí, že byl lehkomyslný a zapletl se s magistrem Kellym. Dal mu dokonce královské slovo, že pokud mu do několika dnů přinese kámen mudrců, může chtít cokoliv. Kelly chce samozřejmě královskou korunu. Rudolf II. se na doporučení svého rádce chce vydat do budoucnosti, aby od kamarádů ze Čtyřlístku získal kámen dřív než Kelly. Problém je v tom, že Myšpulín ani ostatní si nejsou vědomi, že by ho vlastnili. Pak si Myšpulín uvědomí, že kámen mudrců skutečně má, neboť ten spadl z nebe v den Fifinčiných narozenin a doslova si Čtyřlístek našel. Císař ani jeho přátelé ještě nemají vyhráno... (TV Nova)

T.O.M.

Příště se raději podíváme na nějakou Disneyovku - tam je vždy slušná kvalita. Doporučil bych autorům seznámit se, jak se dělají filmy tam. jak se roky piluje scénář, hudba, dělají náčrty kompozice atd. A taky by se mohli podívat na Anču a Pepíka - jak lze perfektně přenést komiks do filmu se zachováním atmosféry, bez 3D, PP, a s přijatelnou hudbou. Díky tomu PP jsem si vzpomněl i na Mládkovy Zpívané reklamy. Možná kdyby to nazvali Animované reklamy, tak by to diváci lépe přijali. ()

JenTR

Není to špatné. Hlavně, že to tady pomlouvají dospělí, ale tohle je proboha pohádka pro děti. Je to docela dobře udělané a je to podobné tomu komiksu. Hledat za každou cenu chyby není nutné. ()

Robur888

Když jsem film poprvé viděl (v kině) byl jsem velmi kritický (product placement, hlas Bobíka, nezvyklá grafika...). Později jsem ale o něco změnil názor. Cílový divák jsou děti, zpravidla menší, které nejsou poznamenané mou znalostí historie Čtyřlístku a vědomím, že byly hodnotné maximálně do 178. dílu a pak jejich kvalita začala rychle klesat. Názor (i můj), že Čtyřlístek patří do časopisu a nemá experimentovat s jinými médii tak není správný. Čtyřlístek musí hledět do budoucna. Navíc i příběh byl vybrán dobře. Zároveň musím uvést, že nové dětské filmy to mají objektivně v hodnocení ČSFD těžké. Cílové diváky mezi hodnotiteli prakticky nenajdete. Zdejší recenze píší lidé, kteří si své oblíbené filmy shlédly ve svém dětství a proto jsou dobré starší dětské filmy hodnoceny vysoko. Ty děti, které „vyrůstají“ na filmu Čtyřlístek ve službách krále přijdou na tento portál nejdřív až tak za 5-10 let. Pak hodnocení filmu jistě poroste. ()

milos.bradik

Jako dítě mne Čtyřlístek minul, protože v roce 1969, kdy začal vycházet, mi bylo už 13 let, ale protože již padesát let pracuji v antikvariátu, tak ty příběhy znám. Tento film je ovšem jasným důkazem toho, jak lze udělat z legendárních příběhů zpotvořeninu. Samozřejmě to jde i opačně, jak dokázali například filmy s Fantomasem, výborné komedie, které vznikly na základě brakových detektivních příběhů, které už by dnes nikdo nečetl a které byly tehdy myšleny naprosto vážně. Tomuto filmu dávám pouze jednu hvězdičku za výtvarné zpracování, ovšem to ještě musím pominout postavu Aurixe, který působí jako parodie na lva. Ostatně celý film je spíše parodií na legendární komiksové příběhy. ()