Fifinka má narozeniny, a tak pro ni její přátelé vymyslí výlet do Prahy na výstavu z doby císaře Rudolfa II. Když dorazí, nechce se jim stát dlouhou frontu na vstupenky a rozhodnou se, že půjdou na prohlídku Zlaté uličky. Potkají podivného lva, ten je zavede do hrobky českých králů na setkání s Rudolfem II. Císař jim vysvětlí, že byl lehkomyslný a zapletl se s magistrem Kellym. Dal mu dokonce královské slovo, že pokud mu do několika dnů přinese kámen mudrců, může chtít cokoliv. Kelly chce samozřejmě královskou korunu. Rudolf II. se na doporučení svého rádce chce vydat do budoucnosti, aby od kamarádů ze Čtyřlístku získal kámen dřív než Kelly. Problém je v tom, že Myšpulín ani ostatní si nejsou vědomi, že by ho vlastnili. Pak si Myšpulín uvědomí, že kámen mudrců skutečně má, neboť ten spadl z nebe v den Fifinčiných narozenin a doslova si Čtyřlístek našel. Císař ani jeho přátelé ještě nemají vyhráno... (TV Nova)

turektureck

Na Čtyřlístek jsem se fakt těšil. Usedám do sedadla v kině. Příšerný reklamy ze kterých člověku hrabe a už to začíná! První dojem z filmu, krásná animace a je tu první vtip. Áááá moc vtipný není, ale to nevadí ten další bude lepší. Omyl. Scénář moc dobrý není typu Ajéjé Pinďa a Bobík zmrzli co budem dělat. Samozřejmě některé filmy pro děti to tak mají. Na konci filmu všechno skončilo jak mělo: DOBŘE. Zápletka i animace dobrý to je všechno. Zbytek byl děs ()

acrylic

Není to špatné, ale podle mě příliš dlouhé. Přečetl jsem tolik příběhů za mlada, že bych vybral i lepší k zfilmování než zrovna tento :)) ale i tak je hezké vidět své dětské hrdiny na plátně. 3 hvězdy se mi zdají akorát. Líbilo se mi to, ale vidět znovu to nepotřebuji. ()

Luciaaas2

Ta jedna hvězdička je za snahu převést Český komiks na plátna kin. Animace je pro 3 leté diváky. Ke všemu mi to přimomíná jako demo ke stařší hře.... Kdyby Čtyřlístek zůstal typicky kreslený, tak by to mělo aspoň šmrnc ()

RoyBatty444

Názor mám sprostredkovaný od znalca predlohy, a preto bez detailov, ale vraj to bola veľká kr...na. Pre deti bude ale hodnotenie ležať inde. Hodnotenie, je niečo medzi dospelým a dieťaťom. Je celkom možné, že aj slovenský dabing ubral na kvalite. ()

Le6n

Síce som v detstve príbehy Štvorlístka čítal, ale do kina som šiel hlavne kvôli synovi. Môj prvý dojem bol - preboha prečo tá pseudo 3D animácia? Ako výtvarník si myslím, že klasický 2D animák by bol omnoho lepší. Snahu tvorcov zachovať vizuál pôvodných kreslených príbehov uprieť nemožno, ale to je asi tak všetko. Takmer všetky povrchy hádžu jeden typ svetla a tieňa, celé to pôsobilo ako lacná počítačová hra. Ale holt to je asi taká móda dnes, všetko pchať do 3D. Keď si spomeniem, ako nádherne urobili maďari kresleného Mr. Beana, je mi tak trochu do plaču. A ešte jeden nedostatok - tým bol dabing. Síce chápem, že podľa zákona musia rozprávky pre deti do 10 rokov dabovať, ale tak príšerný slovenský dabing som už dávno nepočul. Vlastne áno, počul - na DVD Miazgovci. Zjavne buď českí herci snažiaci sa hovoriť po slovensky, alebo Slováci dlhodobo žijúci v Čechách, pretože okrem Andyho Hryca mali skoro všetci tak hrozný prízvuk, že to kľudne mohli nechať v českom origináli radšej. Inak celkom príjemný príbeh, deti sa bavili a kino sa im páčilo. Takže defakto pozitívny dojem... ()

Hane

!?! Jak reklama na Pribináček !?! Bláhově jsem si myslel že si zavzpomínám na starý dobrý Čtyřlístek ve filmové podobě. A kurnik ty "prasata" to tak zneváží! Fuj! Styďte se tvůrci! Tohle má být oslava 40 let Čtyřlístku?! :-DD Dávám jednu * jenom z lítosti! ()

juluch

som trocha zhovievava, lebo si stale myslim, ze najhorsie mi dojem pokazil slovensky dabing. otrassssss. detom sa pacilo. reklama, fuuuj. ()

XTrader

Ty reklamy v příběhu mne fakt s*rou... Když by bylo vstupné zdarma tak neřeknu. Jinak příběh zamotaný, ale ušel, takový klasická český pokus :) ()

ondysovec

Tento film nijak nenarušuje grafickou stránku časopisu, který si po desítky let drží. Je vidět, že grafikem je Jaroslav Němecek, který jako kreslíř časopisu stále drží tuto linku. Dějová linka byla také uměrna časopisu. Vymykal se tomu jen konec filmu, který byl více akční než je to běžné v časopise. Ve filmu bylo použito nadměrné množství product placementu, kdy málem přes celé plátno bylo mnohokrát za film vidět značka dětských šampusů, jogurtů a lízátka. Hudba, která byla tvořena Ondřejem Soukupem byla uměrná a kvalitní na to jaký to byl film. HODNOCENÍ: 3,5/5* a to hlavně za product placement ()

Agent24

DVD jsem si koupil v Tescu z důvodu toho, že byl nákup nad 500 kč a tak vyšlo na 99 kč což zase není taková darda. Hned jsem to zkouknul a film mě zabavil takže v pohodě. Určitě nemá smysl srovnávat Čtyřlístek z Pixarem nebo jinou americkou firmou. Je to prostě český film a tak se musí brát. Myslím si, že už Kozí příběh 2 měl co nabídnout a Čtyřlístek vypadá taky pěkně. Hlavně pěkný je, že všechny hlavní postavy jsou ve 3D a ostatní kreslený. Je to takový počítačově-kreslený film pro všechny co mají rádi Čtyřlístek a už jen kvůli tomu se vyplatí dát plný počet a doufat, že se někdy objeví Čtyřlístek 2 a překoná tento první díl. 100% ()

zawes23

Čtyřlístek byl komiks mého mládí hodně čísel jsem přečetl ve vlaku cestou k babičce a proto jsem se těšil na celovečerní film.Jednu hvězdu dávám za animaci krásné a pěkně zpracované,druhou za dabing ten byl luxusní mám rád české herce a tady dabovaly ty nejlepší a poslední dvě hvězdy za úsměv mého synovce který vydržel koukat až do konce. ()

Bohulib

Byl jsem na tom s desetiletou dcerou, které se to líbilo moc. Myslím, že děti, které čtou rády Čtyřlístek, budou podobně nadšené. Není to žádné superdílo, dost to odpovídá tomu, co najdete v časopise. Hrozně mi tam ale vadil product placement. ()

Lenny76 odpad!

Můžu říct jen jedno - šílená slátanina. Už na začátku jsem trochu koukala, když se tam hned nacpal kresleny sponzor Pribinacek, ale byla jsem zvědava co bude dál. Ale opravdu šílený, nedodívala jsem to....je mi hanba, do udělali z mého oblíbeného dětského čtení!!!! ()

Chlo0opek

Čtyřlístek nějak oblíben nemám a ani film mě nijak neoslovil. Hudba divná, pohyby postaviček nepřirozené, jakési rozevláté, animace ošklivá. Snad ten příběh jakž takž. Ale jinak to celé na mě působilo takovým zabržděným dojdem. Zkrátka nic pro mě. ()

michalkop

Čtyřlístek ve službách krále je zapeklitý film. Jsou v něm poznat ty obrovské porodní bolesti, které se odráží jak v příběhu, tak i na úrovni animace. Samotná animace leckdy působí dost lacině. To platí zejména pro scény ve města na větší prostorech, samotné figurky Čtyřlístku dopadly docela dobře. To se však nedá říct o postavě lva. V příběhu je pár docela slušných písniček se scénami a la videoklip. Horší je to už se samotným příběhem - zbytečně nastavovaný, zbytečně dlouhý, zbytečně překombinovaný, zbytečně naivní a zbytečně s logickými trhlinami. Děti to zabaví, poprvé asi i Vás samotné, ale vidět to podruhé, nanejvýš potřetí to bude utrpení i pro chytřejší děti. ()

Djflash

Na začátek mého komentáře, musím upozornit na to, že jsem nikdy, nepropadl kouzlu českému fenoménu zvanému Čtyřlístek. Fanoušci tohoto dětského časopisu mi snad odpustí náhodnou přemíru kritiky. Hrdinové z vesnice Třeskoprsy jmenovitě Fifinka Pinďa Bobík a Myšpulín se konečně dočkali a po dlouhé a strastiplné cestě se propracovali na filmová plátna kin. Již po pár málo minutách je jasné koncepční zaměření na naše nejmenší, i když příběh není až zas tak infantilní, jak tomu bylo například u druhého dílu Kozího příběhu. Autoři se co se týče scénáře, zjevně nechali inspirovat Werichovskými pohádkami Císařův pekař a Pekařův Císař. Technické zpracování je vcelku uspokojivé až na pár drobností. Pochválit lze i hudbu, a také dobře zvládnutý dabing, jenž si vzali, na svá bedra ti nejpovolanější, Jako Ivan Trojan, Bohdan Tůma, Václav Postránecký či Jiří Lábus. Jak jsem se již zmínil, příběh nepatří mezi nejhorší, bohužel je v určitých momentech trochu zmatečný ještě, že to aspoň zčásti zachraňují vtipné gagy. To co ve mně budí rozporuplné pocity je spousty skrytých reklam jako třeba lízátka Chupa Chups nebo rychlé špunty, Ovšem nejvíc na háku to má jeden z hlavních partnerů – sponzorů filmu, jimž je Pribináček, který se v animáku několikrát objeví a vždy na kole jakoby nic a hází Pribináčky naším hrdinům přes plot. Ze začátku celkem vtipné i překvapivé postupem času však i jeho kouzlo vyprchalo. Osobně jsem ještě tolik reklam v animovaném snímku neviděl, na druhou stranu jsou tyto věci dětem úplně ukradené a nezajímá je to, a proč taky. Když bych to tedy vzal z toho dětského pohledu, tak je to celkem koukatelné a zábavné. Jelikož už jsem z těchto let již dávno vyrostl, musím konstatovat, že se to dalo zvládnout o mnoho lepé. Avšak naše ratolesti budou s největší pravděpodobností odcházet z kina spokojené, a o to tomuto snímku jde především ()

Tomulka

Typický čtyřlístek jak si jej pamatuji z časopisu akorát ta animace byla trošku horší. Postavy chodili velmi zvláštně a nepřirozeně. To se mohlo udělat mnohem lépe. Jo a ještě ty dialogy mohli býti také psány v duchu časopisu, ale jinak slušný počin. ()

zekon

Dětské animáky se snažím hodnotit podle toho co na to děcka. Pokud je to zaujme chtějí to vidět znovu, tohle skoro ani nedodívali. Takže stejně jako mě to nezaujalo a asi je to tedy opravdu slabé. ()