Čtyřlístek ve službách krále

Lucky Four Serving the King

Animovaný / Fantasy / Rodinný

Česko, 2013, 90 min

• easaque

Přes velké obavy mi to nějaké nostalgické vzpomínky na dětství přece jen vybudilo, narozdíl od porevolučního animovaného pokusu s večerníčky. Animace je slušná, stejně jako dabing a i příběh tu docela funguje, jen ho občas výrazně ruší podlézavé reklamní vložky, za které bych střílel. Bez nich by to bylo za 3hvězdy, s němi nemůžu vůbec doporučit a když výrazně přivřu oči, tak to budou slabé 2 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](2.8.2015)

• Snorlax

Němeček zaprodal za mrzký peníz lásku mého dětství, ať jej stihne doživotní zácpa a nadýmání! Z komiksu, který baví již třetí generaci dětí, udělat devadesátiminutovou reklamu, může jen hovado. Z komiksu pro děti to může udělat jen zaprodané hovado, které evidentně přestalo bavit prostituovat se na ulici. Jenže to bylo celospolečensky méně škodlivé.(11.11.2013)

Čtyřlístek je můj sešitový hrdina dětství. Žral jsem ho nevím kolik let a když jsem v dospělosti zjistil, že bude celovečerní film, měl jsem zákonitě obrovskou radost. A věřte mi...opravdu hodně jsem se přemáhal, když jsem v jinak poměrně hezké pohádce viděl Product placement tak, jako v žádné jiné pohádce. Bylo mi z toho až na blití a nevím, jestli to kvůli tomu svým dětem v budoucnu někdy pustím. Šel jsem na Čtyřlístek, ne na reklamu na zkurvený lízátko nebo posranej dětskej šampus.(25.12.2015)

• verbal

Tak co, milé děti? Chtěli jste vidět rozhýbaný Čtyřlístek, nebo aby vám ten pedofilní pán z marketingového oddělení hodinu a půl doporučoval zkulvené lízátko, po kterém vám teta zubařka rozvrtá vyhnilé mlíčňáky, tvalohovou slačku, co způsobí, že budete vyžrané jako Bobík či snad chemickou, multivitamínovou nálož, po níž vám slezou vlasy a nehty? Já na to teda šel hlavně kvůli Fifince, která mě zase naučila psát dopisy, protože mě strašně baví olizovat jí zezadu u poštovní přepážky. A místo spousty leglace mám teď plnou hlavičku toho, jak přinutím tatínka, aby mi nakoupil co nejvíce těch škodlivých potravin a já mohl být ráno ve školce za flajela. To všechno jen proto, že je strýček Němeček kulva plodejná (to slovíčko na "k" paní učitelce raději neříkejte, co dělá ve svém volnu je její soukromá věc a mohla by se stydět!) a je schopen na stará kolena za pár žetonů z Monopolů zaprodat klenot českého komixnictví, jenž hrdinně odolal i ideologickému nátlaku ludých zlůd, a který milují už nejmíň dvě degenerace. Jestli ho někde potkáte, můžete mu chlustnout na boty nebo po něm cvrnknout kuličku z nosu. Cílit leklamu na děti může totiž jen totální zmld nebo jehovista, víte! Jen moc doufám, že až mi maminka koupí další číslo, nebude mít Myšulín tričko s Tlansfolmelama, Pinďa kšiltovku s Emenems, Bobík nebude žrát Maršmelousy s velkým detailem na obal a Fifinka vypadat jako plastová, umělohmotná bloncka, co rozkošně mrká. Takže, ač je zpracování docela milé, jako celek je to nutno spláchnout do hajzlu a zlostně za tím třísknout poklopem!(8.3.2013)

• Aelita

Animovaná pohádková komedie s legendárním Čtyřlístkem v hlavní roli se odehrává v dobách vlády bankéřů, managerů, státních i unijních činitelů, vědců, umělců, politiků, filosofů a jiných novodobých levicových, pravicových i veškerých prostředních intelektuálů, stojících u pák regulace globálního hospodářství i manipulace s veřejným míněním a pracujících výhradně se simulakry (virtuálními kopiemi reálně neexistujících věcí), kteří v touze po bájném kameni mudrců neboli po vševědění a velemoci vydávají všanc cenný poklad – Svatováclavskou korunu a blaho celého království neboli reálné hmotné statky. Jediný, kdo může zachránit realitu před uvržením do doby ledové nebo do matrixu, jsou obyčejní hrdinové každodennosti. Jsou to Fifinka (dobrá kamarádka a ochránkyně domácího krbu), Myšpulín (koumák a mistr všeuměl), Pinďa (selský rozum a milovník života) a Bobík (věrný přítel a ochránce), kteří se neohroženě vydávají tam, kde je zapotřebí jejích pomoc. (Meziřádkový text distributora) ___ Příloha: SPOLEČNOST: SPIKNUTÍ VZDĚLANÝCH (http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-spiknuti-vzdelanych-dax-/p_spolecnost.asp?c=A130211_215132_p_spolecnost_wag)(28.2.2013)

• - Michal Žabka si dle svého vyjádření komiksy „Čtyřlístku“ prohlížel již v době, kdy ještě ani neuměl číst. (JoranProvenzano)

• - Ve sněhu nejsou vidět ani známky po klouzání nebo chození, přestože se v něm hlavní postavy vyvalovaly. (karlik4801)

• - Výtvarník Jaroslav Němeček podlehl nátlaku střihače Luďka Hudce a oproti komiksu doplnil Fifinčiny růžové šaty o krajkované kalhotky. (JoranProvenzano)