Čtyřlístek ve službách krále

Lucky Four Serving the King

Animovaný / Fantasy / Rodinný

Česko, 2013, 90 min

• milka

Čtyřlístek ve výslužbě. Pro lidi nad 10 let až přiliš dětské bez špetky humory, pro děti zase až příliš překombinované a zmatené. To zmatené cestování časem a nějací zbyteční zloději si fakt mohli tvůrci odpustit. Stejně jako product placement, jehož učást je obzvláště v české pohádkové legendě k zblití. Divná animace se pak sice snaží navázat na klasickou poetiku Čtyřlístku, ale vypadá to prostě divně. Dvě hvězdy dávám jen z nostalgie, jelikož ty nejstarší čísla Bobíka a spol. mám stále pečlivě uschovány.(9.8.2013)

Skvělá práce! Bez ironie. Typicky čtyřlístkovsky zkratkovitý příběh, výborná svojská kombinace 2D/3D animace citlivě ctící původní styl, vynikající orchestrální soundtrack a více než dobře vybrané hlasy. Smutné je, že bez nechutného PP by se něco takového nikdy nezafinancovalo. Pozn.: Ach ano, je mým zvykem posuzovat film s ohledem na cílovku.(3.10.2013)

• ArsenalEagle

Film jako takový pro dětské publikum do 12 let rozhodně není špatný, proto ho hodnotím dětskýma očima. Má základy jako každá pohádka, animace se krásně inspiruje v časopisech a hudební doprovod (sice zkopírovaný, ale dobře zkopírovaný) je celkem příjemný. Bohužel je to plné chyb a do očí bijících p*čovin. Pominu-li děj neděj, odfláknutý scénář plný nesmyslů a spoustu zbytečných vedlejších postav (lupiči wtf?), jsou zde ještě horší. Tím prvním, za co už hvězdičku odčítám je asi milion "skrytých" - tady se ani náznakem nepokoušeli cokoli skrývat - reklam. Nevinní, ani ne desetiletí diváci, pro které je tento snímek určen, jsou tak bombardování Pribináčkem, lízátky nebo dětským šampusem. A druhou hvězdu ubírám za bájného Gryfona. Tedy abych byl přesný, Gryfon jako takový špatný není, mně jen naprosto znechutila jeho vizáž. Když totiž z kombinace lva a orla vznikne slepice, včetně hřebenu, je asi něco špatně. Sám Myšpulín nám vysvětlil, o kombinaci kterých dvou zvířat se jedná, ale tvůrci buď chyběli na prvním stupni ZŠ na přírodopis, nebo si mysleli, jak děsně vtipné výsledné dílo bude - bohužel, nebylo. Ke Gryfovi mohu připočíst další kiks, kterým je totálně zbytečný, celým filmem šikanovaný, kohout.(31.12.2017)

Čtyřlístek ve službách krále mě docela mile překvapil.Jelikož tady není tolik animovaných filmů jako v zahraničí tak jsem neměl velká očekávání,ale na druhou stranu je tady plno večerníčku (např. legendární Krteček,Bob a bobek,Rumcajs atd.),které snesou přísná měřítka a hlavně měřítka neměřítka-líbí se velké části ČR a to je rozhodující.Co se tedy týká čtyřlístku tak jsem byl spokojen a toho jak pěkně byly postavičky vytvořeny a i ten příběh mi přišel poutavý nejen pro naše nejmenší.Mínus za mě bych viděl v tom,že byl jejich svět málo rozlehlý ,hlavně jedno náměstí a nic moc okolo a pak i když to chápu z jakého důvodu to tvůrci udělali tak přesto pojízdní Pribináček,HM studio či lízatka Chupa chups zde vše přeci jen pro mě působilo docela zvláštně.Celkově,ale jsem spokojený a je pěkné,že máme taky něco tradičně českého a vcelku hezky uděláno takže za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy.(3.4.2015)

• D.Moore

Hodinu a půl dlouhá reklama na jogurty, lízátka, šampus pro děti, hračkářství, poštu... Nezapomněl jsem na něco? A nechat Bobíka mluvit nablblým hlasem Bohdana Tůmy může jen naprostý ignorant všeho, co dělá (nebo dělalo?) Čtyřlístek Čtyřlístkem! Animace je zcela nepochopitelně původně jakési 3D, které bylo postupně převedeno do 2D, což tvůrci ve Filmu o filmu maskují větami typu "Chtěli jsme užít co nejmodernější postup", zatímco pravda by spíš měla znít "Takhle to bylo jednodušší". Odbytý je i příběh, humor musí komukoliv staršímu deseti let připadat jen a jedině trapný... Proč tvůrci nesáhli po nějakém osvědčeném dobrodružství od Ljuby Štíplové (třeba Jak se chodí do pohádky), zůstává záhadou. Ale líbil se mi dabing (samozřejmě s výjimkou Bobíka) a Soukupova hudba.(3.10.2013)

• - Ve sněhu nejsou vidět ani známky po klouzání nebo chození, přestože se v něm hlavní postavy vyvalovaly. (karlik4801)

• - Michal Žabka si dle svého vyjádření komiksy „Čtyřlístku“ prohlížel již v době, kdy ještě ani neuměl číst. (JoranProvenzano)

• - Postavičky Čtyřlístku zde ožily třetím rozměrem po 44 letech od jejich zrodu. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)