Čtyřlístek ve službách krále

Štvorlístok v službách kráľa

Lucky Four Serving the King

Animovaný / Fantasy / Rodinný

Česko, 2013, 90 min

Čtyřlístek je můj sešitový hrdina dětství. Žral jsem ho nevím kolik let a když jsem v dospělosti zjistil, že bude celovečerní film, měl jsem zákonitě obrovskou radost. A věřte mi...opravdu hodně jsem se přemáhal, když jsem v jinak poměrně hezké pohádce viděl Product placement tak, jako v žádné jiné pohádce. Bylo mi z toho až na blití a nevím, jestli to kvůli tomu svým dětem v budoucnu někdy pustím. Šel jsem na Čtyřlístek, ne na reklamu na zkurvený lízátko nebo posranej dětskej šampus.(25.12.2015)

Je to smutný, otravná, vtíravá reklama se nevyhne ani těmto čtyřem legendárním kamarádům... U scénáře se taky žádný zázrak nekoná, ale dětem se ten příběh bude asi líbit. Animace mi nevadila a dabing ten se povedl asi ze všeho nejlépe. Suma sumárum s přimhouřeným okem nostalgika to na to průměrné hodnocení vyjde. Pro ty kteří na čtyřlístku vyrůstali je tento film povinnost, ale žádného velkého koncertu se nedočkají...(5.3.2013)

Od raného dětství jsem netrpělivě čekal na každé nové vydání oblíbeného časopisu a ještě dnes si nová dobrodružství čtyř přátel z Třeskoprsk rád přečtu. Proto mě přenesení komiksu na filmové plátno velmi potěšilo a nikterak nezklamalo. Nějaké umísťování produktů mě do očí praštilo asi jen v podobě Pribiňáčka, ale jinak mě nerušilo vůbec nic. Přistupoval jsem k tomu s nadhledem a naopak jsem ocenil, že se děti mohou díky filmu vzdělávat - rodiče jim např. mohou vysvětlit, jak to bylo s panem Kelleym, Rudolfem II. a celou rudolfínskou Prahou, proč se nemuseli s bratrem Matyášem atp. A stejně tak si dospělí nějaký ten vtípek najdou. Celkově velmi dobrý dojem a vizuálně rozhodně zážitek. Těším se na Divoký západ.(8.1.2017)

• zette

Nakreslene to je hezky, nektere pohyby postavicek mi ale prisly az moc vyumelkovane. Vlastne jako cely pribeh, ktery se strasne vlece a nema moc co nabidnout. Sice rozumim tomu, ze zfilmovani takoveho legendarniho komiksu je nevdecna prace (hlavne zavdecit se divakum, z hlediska ocekavani verejnosti a navratnosti asi trefa do cerneho), ale na scenari se melo vice zapracovat. Zklamany jsem trochu i z dabingu. Nuda.(22.1.2014)

• dopitak

Jeden příklad za všechny o bezmocnosti tvůrců: císař Rudolf II. (ve filmu bůhví proč král) mluví normálně, ale když tvůrci potřebují zdůraznit, že se právě potkal s někým z moderní doby, začne používat hyperkorektní koncovky. Product placement bych spolknul, naštěstí film neměl tolik partnerů, ale fakt, že scénář je příšernej, prominout nelze. J+H Lamkovým by se měla další činnost zakázat. Kdyby se vybralo pár na rozvinutí vhodnějších příběhů z opravdického komixu a natočili to epizodně, udělali by líp, než plácat Harryho Pottera (ta hudba, že se Soukup nestydí) s Císařovým pekařem a kdoví čím dohromady. Jediným světlým bodem byl pro mě zásah policie, totiž to objetí rinku, kterému se dalo zasmát (jediný vtip pro dospělý doprovod kina). Jo a původně se slibovalo, že Myšpulína bude mluvit Karel Heřmánek!(8.9.2013)

• - V bytě lupičů můžeme vidět plakát, na kterém jsou dvě známé komiksové postavy od DC Comics. Jedná se o Batmana a jeho protivníka Jokera. (karlik4801)

• - Česká pošta vydala roku 2010 známky s tematikou „Čtyřlístku“, které byly prvními samolepícími a navíc měly písmenové označení hodnoty. V listopadu roku 2012 pak vydala první tematicky orientované známky na český film, a to právě na tento, přičemž na nich kromě tradičních postaviček byli i Rudolf II. a Aurix I. (JoranProvenzano)

• - Výtvarník Jaroslav Němeček kreslil komiks „Čtyřlístek“ již s myšlenkou na jeho zfilmování, proto mají postavičky jen tři prsty a palec, což je u animovaných filmů obvyklé. (JoranProvenzano)