Čtyřlístek ve službách krále

Lucky Four Serving the King

Animovaný / Fantasy / Rodinný

Česko, 2013, 90 min

• honza7

Žabko... tak takhle teda ne!! Tohle bylo opravdové zklamání! Animace střídající se z 3D na 2D apod. je to nejhorší co můžou udělat. Taková animace byla naposledy ve hře Polda apod. Příběh nebyl zas nejhorší, ale ani mě nenadchnul. Ale co mě dorazilo, lev se má změnít v Griffa a co vidím? Jakousi přerostlou slepici se 4 nohama.... no to néééé! Nehledě na to, že chvíli jsem si myslel, že režisérem je Karel Janák. A proč? Hned vysvětlím: Ti co viděli jeho filmy jistě ví, že je to takový úchyl na reklamy ve filmu... krátký příklad: Všichni furt žerou Kinder bueno a výrobek Sprite se řekne ve filmu víckrát než jmého hlavního aktéra. Zde to bylo podobné. Bobík vytahuje z kapsy Lízátko, ale ne ledajaké on má Chupa chups! A ještě takové zvýraznění ve filmu a detailní záběr! Či bouchneme šáňo Robbi Bubble? A co měl být ten Pribiňáček? Postava roznáší své výrobky a objevuje se dokonce i na kole když hrdinové jedou autem!!! STRAŠNÝ!! Ikdyž popravdě čekal jsem, kdy Fifinka vytáhne koláče Penam a zjeví se mi na obrazovce Babiš. Bože můj! Nemohli jste si ty reklamy aspoň ve čtyřlístku odpustit!? Asi néééé. Čtyřlístek jsem četl už jako kluk ve školce, dokonce i namluvené CD jsem od rodičů vykňoural... proto mi srdce nedovolí dát odpad! ale aspoň tu 1 *.(20.8.2013)

Na čtyřlístek jsem se spíše podíval z nostalgie. S touhle partou jsem prostě prožil dětství a komixy, které jsem ve velkém kupoval mám pořád doma schované. Dětem se to bude nejspíše líbit, ale mělo to své mouchy. Především zkrácení stopáže tak o 15 minut bych uvítal, protože ke konci se to už dost táhlo. Co se ale povedlo to je jednoznačně dabing známých tváří i hudba, takže pro mě vcelku 3 s odřenýma ušima.(27.9.2013)

Ono se sice řekne, film pro děti, ale čtyřlístek je legenda, na které vyrostlo několik generací, tak si autoři mohli spočítat, že se i dospělí podívaj, a vytvořit něco o pár kategorií výš. Nicméně to se nestalo. Je to škoda, Čtyřlístek má obrovský potenciál, prokreslené charaktery, za těch spoustu let prožili mnoho dobrodružství a v jejich příbězích byl nejen dospělý humor, ale i spousta poučení. Je škoda, že toho ve filmu nebylo nijak využito. Film byl místy trochu přihlouplý, ale ještě to neuráželo, některé scény to zase trochu vytáhly nahoru. Příběh by taky mohl být lepší, Cestování časem a promněna lva poněkolikáté, to už trochu unavovalo. Dabing mě trošku mrzel hlavně u Bobíka, ale celkem to ještě šlo. Hudba se mi líbila, animace taky ok, reklamy tam tedy být nemusely, ale podle komentářů jsem se bála, že to bude ještě horší.(7.6.2014)

Strašně nerad komentuju a hodnotím bijáky určený dětem, protože i když chceme, tak jejich očima prostě ten film (pohádku ) nevidíme, jenže v případě největších kreslených hrdinů mého dětství si nemůžu pomoct. Když jsem se jednoho letního víkendu toulal v oblasti Máchova jezera, tak mně osud zavál i do muzea Čtyřlístku. Krom toho, že se mě děsně líbily kresby čtyřlístku od dětí, některý byly fakt bomba, tak jsem zavzpomínal jak jsem jako začínající školáček krokoval před trafikou abych se pokusil urvat nový číslo čtyřlístku v tý době to věru nebylo samozřejmostí dostat se k novým dobrodužstvím milované čtyřky, navíc pokud si dobře vybavuji, čtyřlístek byl i poměrně drahý na tehdejší poměry, ale za pomocí různých kinder vekslů se spolužáky se člověk dostal i k těm úplně sešítkům čtyřlístku a to všechno dohromady zapůsobí že Čtyřlístek se stal pro naší generací legendou, takže když se najednou po xy letech v muzeu člověk setká s Fífou, Piňdou, Myšpuldou a s Bobajsem, zjihne a přemýšlí o dalším setkání a návratu do dětsví a pak už je to k celovečeráku fakt jen krůček. Obshaově mně čtyřlístek nezklamal, korn když se ocitá Fífa v nebezpečí tak držím palce, aby čtyřlístkový kluci zafrajeřili a Fífu z toho vysekali. Z mýho pohledu se rozhodně jedná o kvalitní příběh někdy s příjemnými odkazy na naše dějiny. Animaci hodnotím rovněž dobře, byla dělaná s úctou k předloze, trošku mně mrzí dabing Piňdi, podle mě Josef Dovořák by byl lepší u ostatních jsem problém neměl. Možná Bobíka bych dal Jiráka. Kdyby se bijáček malinko zkrátil, mohlo to dopadnout ještě lépe i tak ale čtyřlístek strčí současné moderní animanované příběhy do kapsy.(8.9.2013)

• Hennes

Nemohl jsem si nechat ujít zfilmovaný komiks mého dětství. Ještě dnes mám doma hromadu "Čtyřlístků", které jsem si zopakoval předčítáním nejmladší dceři. Společně s dětmi jsem se vydal do kina a byl opravdu natěšený. Je to klasika a film nemá špatný příběh, ale opravdu jsem očekával trochu víc. Ona ta představivost při vlastním čtení, udělá za ty roky své. Když jsem pak viděl 20 minut před koncem, jak se dcera ošívá, věděl jsem, že to ani pro ni, není to pravé ořechové. Dorazil to dabing, který je myslím opravdová tragédie. Večer po kině, mi holka přinesla několik ´"Čtyřlístků", hlavně APOBAB a další a chtěla ať jí čtu. To mě přesvědčilo o tom, že příště si raději budeme číst i místo kina. Snad už druhý díl nikdo nenatočí (nebo ho snad natočí úplně jinak). Hvězdičky jsou spíš za časopisy, než za film.(10.3.2013)

• - Výtvarník Jaroslav Němeček kreslil komiks „Čtyřlístek“ již s myšlenkou na jeho zfilmování, proto mají postavičky jen tři prsty a palec, což je u animovaných filmů obvyklé. (JoranProvenzano)

• - Michal Žabka si dle svého vyjádření komiksy „Čtyřlístku“ prohlížel již v době, kdy ještě ani neuměl číst. (JoranProvenzano)

• - Ve sněhu nejsou vidět ani známky po klouzání nebo chození, přestože se v něm hlavní postavy vyvalovaly. (karlik4801)