Čtyřlístek ve službách krále

• Slovensko Štvorlístok v službách kráľa (více)
Trailer

Fifinka má narozeniny, a tak pro ni její přátelé vymyslí výlet do Prahy na výstavu z doby císaře Rudolfa II. Když dorazí, nechce se jim stát dlouhou frontu na vstupenky a rozhodnou se, že půjdou na prohlídku Zlaté uličky. Potkají podivného lva, ten je zavede do hrobky českých králů na setkání s Rudolfem II. Císař jim vysvětlí, že byl lehkomyslný a zapletl se s magistrem Kellym. Dal mu dokonce královské slovo, že pokud mu do několika dnů přinese kámen mudrců, může chtít cokoliv. Kelly chce samozřejmě královskou korunu. Rudolf II. se na doporučení svého rádce chce vydat do budoucnosti, aby od kamarádů ze Čtyřlístku získal kámen dřív než Kelly. Problém je v tom, že Myšpulín ani ostatní si nejsou vědomi, že by ho vlastnili. Pak si Myšpulín uvědomí, že kámen mudrců skutečně má, neboť ten spadl z nebe v den Fifinčiných narozenin a doslova si Čtyřlístek našel. Císař ani jeho přátelé ještě nemají vyhráno... (TV Nova)

Trailer

Tosim

A AŽ BUDETE V NESNÁZÍCH, ZAVOLEJTE LUDOLFOVO ČÍSLO! Prostá animace odkazuje na skromné začátky, humor v druhém plánu (cedule, zřízenci) zase k inteligentní zábavě, zápletka se dotýká české historie a Soukupova hudba fakt hladí, takže skoro nic (kromě obligátně použitého PP) nevadí, jen ten příběh je rozvíjen o zbytečně nudné motivy, něco vyhodit a stopáž zkrátit o deset minut a pak už by všechno bylo mnohem příjemnější. :-) A to jsem původně čekal skutečný průšvih. ()

Enšpígl

Strašně nerad komentuju a hodnotím bijáky určený dětem, protože i když chceme, tak jejich očima prostě ten film (pohádku ) nevidíme, jenže v případě největších kreslených hrdinů mého dětství si nemůžu pomoct. Když jsem se jednoho letního víkendu toulal v oblasti Máchova jezera, tak mně osud zavál i do muzea Čtyřlístku. Krom toho, že se mě děsně líbily kresby čtyřlístku od dětí, některý byly fakt bomba, tak jsem zavzpomínal jak jsem jako začínající školáček krokoval před trafikou abych se pokusil urvat nový číslo čtyřlístku v tý době to věru nebylo samozřejmostí dostat se k novým dobrodužstvím milované čtyřky, navíc pokud si dobře vybavuji, čtyřlístek byl i poměrně drahý na tehdejší poměry, ale za pomocí různých kinder vekslů se spolužáky se člověk dostal i k těm úplně sešítkům čtyřlístku a to všechno dohromady zapůsobí že Čtyřlístek se stal pro naší generací legendou, takže když se najednou po xy letech v muzeu člověk setká s Fífou, Piňdou, Myšpuldou a s Bobajsem, zjihne a přemýšlí o dalším setkání a návratu do dětsví a pak už je to k celovečeráku fakt jen krůček. Obshaově mně čtyřlístek nezklamal, korn když se ocitá Fífa v nebezpečí tak držím palce, aby čtyřlístkový kluci zafrajeřili a Fífu z toho vysekali. Z mýho pohledu se rozhodně jedná o kvalitní příběh někdy s příjemnými odkazy na naše dějiny. Animaci hodnotím rovněž dobře, byla dělaná s úctou k předloze, trošku mně mrzí dabing Piňdi, podle mě Josef Dovořák by byl lepší u ostatních jsem problém neměl. Možná Bobíka bych dal Jiráka. Kdyby se bijáček malinko zkrátil, mohlo to dopadnout ještě lépe i tak ale čtyřlístek strčí současné moderní animanované příběhy do kapsy. ()

Gemini

Filmový Čtyřlístek je podobným milníkem v tvorbě pro děti jako byl druhý díl Saxany (tedy Saxána). A tyto dva umělecké počiny spojuje hned několik rysů. Čtyřlístek naštěstí nemá problémy s technickou stránkou (když pominete ty občas příšerné 2D dvořany) a hudba Ondřeje Soukupa zní ve své orchestrálnosti jako kdyby ji složil nějaký klasik filmové hudby (jako třeba Danny Elfman, viz úvodní titulky). Také naštěstí nevede děj směrem k tomu, aby skutečné zlo nerespektující nikoho a nic dosáhlo všeho, co si předsevzalo. Ale bohužel, tím asi pozitiva končí. Filmový Čtyřlístek totiž evidentně tak jako druhá Saxána ve srovnání s první funguje v jiném světě než Čtyřlístek původní, protože v této jeho verzi se jako running gag "zvesela" šikanuje zcela nevinný a pro děj absolutně nepodstatný kohout (do kterého pořád někdo kope, je něčím strefován, rozplácne se o několik předmětů atd.), chlapecké postavičky se spolu na férovku rvou jako koně, a dívčí členka týmu se nejmenuje Fifinka, ale Fifi - bo je to asi víc cool pro dnešního dětského diváka než původní víceslabičné jméno:P Ale to není zdaleka to nejhorší. A není to ani - po vzoru Saxánovského "draka", který byl ve skutečnosti hroch - čtyřlístkový GRYFON, jehož designéři si frčeli na hodně kvalitním matroši, takže mu místo orlí dali evidentně SLEPIČÍ HLAVU VČETNĚ HŘEBENU (přičemž nám Myšpulín samozřejmě vysvětlí, že gryfon je magický tvor s tělem lva a hlavou orla...). Tím hlavním terorem, který filmový Čtyřlístek zákeřně přináší do dětských pokojů, je totiž všudypřítomná OSTENTATIVNÍ KOMERCE (Pribináček, Chupa Chups, Robby Bubble, HM Hračky, Česká pošta a další), které se tvůrci jednoznačně věnovali daleko více než nějakému trapnému ději. Vždyť je to přece jenom pohádka pro blbé české touchpadové děti, tak proč si dělat hlavu třeba s tím, že dvě postavy nosí Kámen Mudrců v holých rukách a nic se nestane, a o půl hodiny později je obrovským průšvihem, že tentýž kámen mění ve zlato vše, čeho se dotkne, VČETNĚ FIFINČINY HOLÉ RUKY a Pinďových zubů. Nebo s tím, že kdokoliv může cestovat časem tím, že otáčí pražským ORLOJEM VE VĚŽI CHRÁMU SVATÉHO VÍTA, ale nějak to nikoho nenapadlo, včetně dvorního alchymisty Rudolfa II., který toto poradí Čtyřlístku, ale císaře a jeho věrného lva poslal do budoucnosti za pomoci jakéhosi elixíru s omezeným působením. Z celého filmu přímo čiší odfláknutost scénáře - nebo skutečně brutální zásahy nějakého duševně chorého ubožáka do něj - podle hesla "to neřešte, že to nedává smysl, vždycky můžete říct, že to je magie":P A tak zimní démon, který po celý film létá v červencovym hicu nejen z Vitkovic na Ostravicu, ale i z šestnáctého do jednadvacátého století, najednou v tom samém hicu roztaje, a všechno je sluníčkové a duhové a profitující... a já jdu naprosto znechucen otevřít některý z hromady fungujících Čtyřlístků mého dětství. Třeba Z Pohádky Do Pohádky je o tisíc procent výš než tahle nechutnost. No, to přeháním, jen o šedesát procent výš, protože tohle dostane ideologický ban ve výši 40%. Má to totiž bohužel slušné technické kategorie a není to ZLO, je to jen komerční past na diváka, která k němu nemá ani tu nejmenší slušnost - jenom na hranici otravnosti se potácející "veselou písničku". Takže tomu nemůžu ani dát odpad, jen vás varovat před ztrátou času a mozkových buněk. Hlavně těch dětských. ()

Malarkey

Čtyřlístek je můj sešitový hrdina dětství. Žral jsem ho nevím kolik let a když jsem v dospělosti zjistil, že bude celovečerní film, měl jsem zákonitě obrovskou radost. A věřte mi...opravdu hodně jsem se přemáhal, když jsem v jinak poměrně hezké pohádce viděl Product placement tak, jako v žádné jiné pohádce. Bylo mi z toho až na blití a nevím, jestli to kvůli tomu svým dětem v budoucnu někdy pustím. Šel jsem na Čtyřlístek, ne na reklamu na zkurvený lízátko nebo posranej dětskej šampus. ()

verbal odpad!

Tak co, milé děti? Chtěli jste vidět rozhýbaný Čtyřlístek, nebo aby vám ten pedofilní pán z marketingového oddělení hodinu a půl doporučoval zkulvené lízátko, po kterém vám teta zubařka rozvrtá vyhnilé mlíčňáky, tvalohovou slačku, co způsobí, že budete vyžrané jako Bobík či snad chemickou, multivitamínovou nálož, po níž vám slezou vlasy a nehty? Já na to teda šel hlavně kvůli Fifince, která mě zase naučila psát dopisy, protože mě strašně baví olizovat jí zezadu u poštovní přepážky. A místo spousty leglace mám teď plnou hlavičku toho, jak přinutím tatínka, aby mi nakoupil co nejvíce těch škodlivých potravin a já mohl být ráno ve školce za flajela. To všechno jen proto, že je strýček Němeček kulva plodejná (to slovíčko na "k" paní učitelce raději neříkejte, co dělá ve svém volnu je její soukromá věc a mohla by se stydět!) a je schopen na stará kolena za pár žetonů z Monopolů zaprodat klenot českého komixnictví, jenž hrdinně odolal i ideologickému nátlaku ludých zlůd, a který milují už nejmíň dvě degenerace. Jestli ho někde potkáte, můžete mu chlustnout na boty nebo po něm cvrnknout kuličku z nosu. Cílit leklamu na děti může totiž jen totální zmld nebo jehovista, víte! Jen moc doufám, že až mi maminka koupí další číslo, nebude mít Myšulín tričko s Tlansfolmelama, Pinďa kšiltovku s Emenems, Bobík nebude žrát Maršmelousy s velkým detailem na obal a Fifinka vypadat jako plastová, umělohmotná bloncka, co rozkošně mrká. Takže, ač je zpracování docela milé, jako celek je to nutno spláchnout do hajzlu a zlostně za tím třísknout poklopem! ()

• U Čtyřlístku doma je možné vidět obrazy s motivem obálek z jejich komiksů. (karlik4801)
  • Producent Miloslav Šmídmajer chtěl natočit také celovečerního Krtečka i Křemílka s Vochomůrkou, ale nepodařilo se to. Až Čtyřlístek, na jehož koprodukci se podílí společnost Cinemart, mu vyšel. (Mr.Hudson)
  • Ve filmu se objeví 60 postav. (M.B)