Čtyřlístek ve službách krále

Štvorlístok v službách kráľa

Lucky Four Serving the King

Animovaný / Fantasy / Rodinný

Česko, 2013, 90 min

Preferoval bych Čtyřlístka zfilmovaného ve stylu Nu Pogodi s tou starou grafikou a pěkným old school nádechem. Na druhou stranu chápu, že za ta léta šel vývoj kupředu a už i komixy jsou propleteny Product Placementem. Každý se tady bude zase předhánět, aby to co nejlépe zavrhl. No záleží, jak se na to bude nahlížet. Grafické zpracování se podobá nejnovějším animákům. Po čase začalo být trochu otravné to neustále přibližování při každém záběru. Soukup udělal perfektní hudbu a příběh z cestováním v čase byl tak akorát. Dát necelé dvě stovky za kino je dost, pro TV se to hodí lépe. Zaokrouhluju nahoru za konečně zfilmovaný čtyřlístek.(20.8.2013)

• slatkac

Tak tohle si poklad národa rozhodně nezasloužil. Hodinu a půl jsem se snažil nechcípnout nudou. Víte kolik mám doma Čtyřlístků?? 131. Během týhle nudy jsem je spočítal 7x. Příště až bude mít pan Žabka nějaký skvělý nápad na film, ať ho radši spláchne do highzlu, protože kdyby dosral třeba Rychlé šípy, osobně bych ho šel proplesknout.(29.8.2013)

Příjemně mne film potěšil. Ačkoliv mi chvíli vadila animace jak z PC hry, nakonec mi přišla lepší než všechna ta animace u "slavného" Kozího příběhu. Příběh je chytře vymyšlený, a dokonce obsahuje dva podpříběhy, které se s hlavním protnou. Není ho tu moc, ale humor je rovněž inteligentní. Výjezd policistů do zlatnictví je úžasný gag! Trošičku mi vadí některé drobné nedotaženosti (role Kellyho je výrazně pasivní, Zimomráz se také nějak víc projeví až na konec, dveře u domku Čtyřlístku se jednou otevírají ven, jednou dovnitř..), ale jinak film ani jednou nenudí a řekl bych, že navazuje na to lepší z české animované tvorby před rokem 1990. Product placement takto pojatý mi nevadil - stal se součástí příběhu, něčím, co děti stejně důvěrně znají, takže proč ne? Ostatně se děti ve vyprodaném kině bavily, smály se a dokonce některé nahlas radily Čtyřlístku, co dělat. A to je důkaz, že se film povedl, protože děti vtáhl a zaujal. Btw - ten obsah zde uvedený nahoře, je trochu mimo mísu - lev je nepřepadne, není obživlý ze sochy Bruncvíka, a nestane se to na Karlově mostě, ale ve Zlaté uličce...(3.3.2013)

• verbal

Tak co, milé děti? Chtěli jste vidět rozhýbaný Čtyřlístek, nebo aby vám ten pedofilní pán z marketingového oddělení hodinu a půl doporučoval zkulvené lízátko, po kterém vám teta zubařka rozvrtá vyhnilé mlíčňáky, tvalohovou slačku, co způsobí, že budete vyžrané jako Bobík či snad chemickou, multivitamínovou nálož, po níž vám slezou vlasy a nehty? Já na to teda šel hlavně kvůli Fifince, která mě zase naučila psát dopisy, protože mě strašně baví olizovat jí zezadu u poštovní přepážky. A místo spousty leglace mám teď plnou hlavičku toho, jak přinutím tatínka, aby mi nakoupil co nejvíce těch škodlivých potravin a já mohl být ráno ve školce za flajela. To všechno jen proto, že je strýček Němeček kulva plodejná (to slovíčko na "k" paní učitelce raději neříkejte, co dělá ve svém volnu je její soukromá věc a mohla by se stydět!) a je schopen na stará kolena za pár žetonů z Monopolů zaprodat klenot českého komixnictví, jenž hrdinně odolal i ideologickému nátlaku ludých zlůd, a který milují už nejmíň dvě degenerace. Jestli ho někde potkáte, můžete mu chlustnout na boty nebo po něm cvrnknout kuličku z nosu. Cílit leklamu na děti může totiž jen totální zmld nebo jehovista, víte! Jen moc doufám, že až mi maminka koupí další číslo, nebude mít Myšulín tričko s Tlansfolmelama, Pinďa kšiltovku s Emenems, Bobík nebude žrát Maršmelousy s velkým detailem na obal a Fifinka vypadat jako plastová, umělohmotná bloncka, co rozkošně mrká. Takže, ač je zpracování docela milé, jako celek je to nutno spláchnout do hajzlu a zlostně za tím třísknout poklopem!(8.3.2013)

• easaque

Přes velké obavy mi to nějaké nostalgické vzpomínky na dětství přece jen vybudilo, narozdíl od porevolučního animovaného pokusu s večerníčky. Animace je slušná, stejně jako dabing a i příběh tu docela funguje, jen ho občas výrazně ruší podlézavé reklamní vložky, za které bych střílel. Bez nich by to bylo za 3hvězdy, s němi nemůžu vůbec doporučit a když výrazně přivřu oči, tak to budou slabé 2 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](2.8.2015)

• - Na filmu pracovalo ve filmovém studiu Alkay Animation Prague více než čtyřicet animátorů z celého světa. (JoranProvenzano)

• - Producent Miloslav Šmídmajer chtěl natočit také celovečerního Krtečka i Křemílka s Vochomůrkou, ale nepodařilo se to. Až Čtyřlístek, na jehož koprodukci se podílí společnost Cinemart, mu vyšel. (Mr.Hudson)

• - Ve snímku se dozvíme datum, kdy slaví Fifinka narozeniny, je to 18. červenec. (Olík)