Čtyřlístek ve službách krále

Lucky Four Serving the King

Animovaný / Fantasy / Rodinný

Česko, 2013, 90 min

• Snorlax

Němeček zaprodal za mrzký peníz lásku mého dětství, ať jej stihne doživotní zácpa a nadýmání! Z komiksu, který baví již třetí generaci dětí, udělat devadesátiminutovou reklamu, může jen hovado. Z komiksu pro děti to může udělat jen zaprodané hovado, které evidentně přestalo bavit prostituovat se na ulici. Jenže to bylo celospolečensky méně škodlivé.(11.11.2013)

• zette

Nakreslene to je hezky, nektere pohyby postavicek mi ale prisly az moc vyumelkovane. Vlastne jako cely pribeh, ktery se strasne vlece a nema moc co nabidnout. Sice rozumim tomu, ze zfilmovani takoveho legendarniho komiksu je nevdecna prace (hlavne zavdecit se divakum, z hlediska ocekavani verejnosti a navratnosti asi trefa do cerneho), ale na scenari se melo vice zapracovat. Zklamany jsem trochu i z dabingu. Nuda.(22.1.2014)

• Mrkvič

Reklamy ve filmu ať vezme klidně ďas. Když bude film dobrý, tak díky aspoň za tento způsob financování. První polovina filmu ještě ani není tak špatná a občas se dá i nad něčím pousmát. Animace je už mnohem slabší a odpovídá televizní tvorbě. Děj také žádná sláva, protože se vlastně za celý film nikdo nepohne z místa a ke konci je to už hodně náročná nuda. Nakonec ale to nejlepší, co odsuzuje film k vysílacímu času 7:00 v neděli ráno maximálně tak na Čt2. Co si od toho sakra mají odnést ty malé děti? Postavy jsou naprosto retardovaný! Nelogické chování a absolutní tupost. Nebo chování pětiletých dětí? Asi tak dospělé jako pohled na cestování v čase autorů. Vypadá to spíš na dva paralelní světy, kde čas běží rovnoměrně. Po pár dnech strávených v budoucnosti se totiž není možné dostat v minulosti jinam než pár dní po jejím opuštění. Film si tak užijí jen pětileté děti, které ale pobaví prd nebo to, že lev najednou mluví. Proto myslím, že je lepší nejmenším pustit Lálu a dělat pápá, a těm trochu starším radši rovnou Návrat do budoucnosti.(3.7.2013)

Fífa zlomila moc antikamene, lev se měnil ze zlatého odvaru na gryfa, do středověku volejte na Ludolfovo číslo a banditi mají zřejmě v oblibě Dark Knight vs. Joker. Ale jó, bylo to celkem fajn, když ovšem pominu protlačování sponzorů, např. Pribináček, jako mlíkař. Rodiče doprovázeli děti, ale já doprovázela máti, svět se zbláznil!(6.3.2013)

Je to smutný, otravná, vtíravá reklama se nevyhne ani těmto čtyřem legendárním kamarádům... U scénáře se taky žádný zázrak nekoná, ale dětem se ten příběh bude asi líbit. Animace mi nevadila a dabing ten se povedl asi ze všeho nejlépe. Suma sumárum s přimhouřeným okem nostalgika to na to průměrné hodnocení vyjde. Pro ty kteří na čtyřlístku vyrůstali je tento film povinnost, ale žádného velkého koncertu se nedočkají...(5.3.2013)

• - Rozpočet filmu, který podpořil fond kinematografie, čítá na 30 milionů korun. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

• - Producent Miloslav Šmídmajer chtěl natočit také celovečerního Krtečka i Křemílka s Vochomůrkou, ale nepodařilo se to. Až Čtyřlístek, na jehož koprodukci se podílí společnost Cinemart, mu vyšel. (Mr.Hudson)

• - U Čtyřlístku doma je možné vidět obrazy s motivem obálek z jejich komiksů. (karlik4801)