Čtyřlístek ve službách krále

Štvorlístok v službách kráľa

Lucky Four Serving the King

Animovaný / Fantasy / Rodinný

Česko, 2013, 90 min

Má to hlavu a patu, ale pro cílovou skupinu, tedy myslím děti od 6 do 9 let, je to moc překombinované. Pochybuju, že to děti mohou celé pochopit. Také jsem měl pocit, že to celé mohlo být trochu živější. Zkrátka, i když je všechno vlastně v pořádku, výsledek stejně není ideální. Ale na nějaké zatracování to zdaleka není.(8.3.2013)

Stokrát řečené reklamy, které jsou v jiných filmech aspoň trošku skryté, tak tady byly do očí blijící. Když už tam dali ty zloděje, tak je měl aspoň Čtyřlístek chytit, mě to připadalo jak kdyby tam byli dáni jen pro dodržení 90 minutové stopáže. Pak mě ještě zarazil slepico-lev, který měl být orlo-lev, ale to už je jen grafický detail. V kině byla spousta dětí, a ty se bavily a to přece šlo ne? :-) Já byl mile překvapen protože jsem čekal průser. Nebýt těch reklam tak bych dal čísté 3* ale takhle s pribináčkem v lednici, robby buble ve sklenici, a lízátkem v puse dám horší 3. Po Čtyřlístku jsem myslel, že bude na řadě Anča a Pepík nebo Rexík, ale ono nic, titulky a domů.(2.6.2013)

Naprosto nechutný PP zacílený na dětského diváka! To mě fakt nasralo. Co se ale samotného filmu týká, je příjemný, dobře namluvený a chybí v něm naštěstí vtipy o prdění. Navíc se občas blýskne parádním humorem (cedulky v blázinci). Nejvíc mě ale potěšily známý místa z Prahy a vůbec naší domoviny, která v jiném animáku sotva uvidíme. No a do toho cestování v čase a nějaký to tajemno. Celkově vzato, není to žádný zázrak, ale příjemný český animák pro děti. A navíc Čtyřlístek.(25.9.2013)

• honza7

Žabko... tak takhle teda ne!! Tohle bylo opravdové zklamání! Animace střídající se z 3D na 2D apod. je to nejhorší co můžou udělat. Taková animace byla naposledy ve hře Polda apod. Příběh nebyl zas nejhorší, ale ani mě nenadchnul. Ale co mě dorazilo, lev se má změnít v Griffa a co vidím? Jakousi přerostlou slepici se 4 nohama.... no to néééé! Nehledě na to, že chvíli jsem si myslel, že režisérem je Karel Janák. A proč? Hned vysvětlím: Ti co viděli jeho filmy jistě ví, že je to takový úchyl na reklamy ve filmu... krátký příklad: Všichni furt žerou Kinder bueno a výrobek Sprite se řekne ve filmu víckrát než jmého hlavního aktéra. Zde to bylo podobné. Bobík vytahuje z kapsy Lízátko, ale ne ledajaké on má Chupa chups! A ještě takové zvýraznění ve filmu a detailní záběr! Či bouchneme šáňo Robbi Bubble? A co měl být ten Pribiňáček? Postava roznáší své výrobky a objevuje se dokonce i na kole když hrdinové jedou autem!!! STRAŠNÝ!! Ikdyž popravdě čekal jsem, kdy Fifinka vytáhne koláče Penam a zjeví se mi na obrazovce Babiš. Bože můj! Nemohli jste si ty reklamy aspoň ve čtyřlístku odpustit!? Asi néééé. Čtyřlístek jsem četl už jako kluk ve školce, dokonce i namluvené CD jsem od rodičů vykňoural... proto mi srdce nedovolí dát odpad! ale aspoň tu 1 *.(20.8.2013)

• Tom_Lachtan

Vážně nepotřebuju koukat na to, kterak Fifinka zvlhne z Pribináčka, nebo jak se ten objekt zrůdného product placementu jmenoval. Všeobecně je naprosto nevhodná, do bulev bijící, reklama největší problém Čtyřlístku, je totiž nezměrně tupá a rušivá, ale jednoduše vypadá blbě (aneb detailní lízátka značky xy vs, jednoduchá animace). Další velké mínus je neschopnost pracovat s hlasovým obsazením, nevyužít takových kvalit, jaké nabízí Ivan Trojan, Jiří Lábus, ale i třeba Vladimír Javorský je známka velmi špatného nahrávání, protože tahle sestava mohla stvořit hlasový doprovod výtečný. Bohužel to nezachraňuje ani tupý a nesmyslu plný příběh, ten ale vzhledem k okolnostem tak nějak beru na milost. A připadám si jako úchyl, protože musím dumat nad faktem, zda Fifinka nosí kalhotky nebo to je jen jiná barva srsti.(8.11.2013)

• - Česká pošta vydala roku 2010 známky s tematikou „Čtyřlístku“, které byly prvními samolepícími a navíc měly písmenové označení hodnoty. V listopadu roku 2012 pak vydala první tematicky orientované známky na český film, a to právě na tento, přičemž na nich kromě tradičních postaviček byli i Rudolf II. a Aurix I. (JoranProvenzano)

• - Ve sněhu nejsou vidět ani známky po klouzání nebo chození, přestože se v něm hlavní postavy vyvalovaly. (karlik4801)

• - U Čtyřlístku doma je možné vidět obrazy s motivem obálek z jejich komiksů. (karlik4801)