Fifinka má narozeniny, a tak pro ni její přátelé vymyslí výlet do Prahy na výstavu z doby císaře Rudolfa II. Když dorazí, nechce se jim stát dlouhou frontu na vstupenky a rozhodnou se, že půjdou na prohlídku Zlaté uličky. Potkají podivného lva, ten je zavede do hrobky českých králů na setkání s Rudolfem II. Císař jim vysvětlí, že byl lehkomyslný a zapletl se s magistrem Kellym. Dal mu dokonce královské slovo, že pokud mu do několika dnů přinese kámen mudrců, může chtít cokoliv. Kelly chce samozřejmě královskou korunu. Rudolf II. se na doporučení svého rádce chce vydat do budoucnosti, aby od kamarádů ze Čtyřlístku získal kámen dřív než Kelly. Problém je v tom, že Myšpulín ani ostatní si nejsou vědomi, že by ho vlastnili. Pak si Myšpulín uvědomí, že kámen mudrců skutečně má, neboť ten spadl z nebe v den Fifinčiných narozenin a doslova si Čtyřlístek našel. Císař ani jeho přátelé ještě nemají vyhráno... (TV Nova)

Trailer

TominoLa

Jako kluk jsem Čtyřlístek miloval a i teď se občas vracím k mé menší sbírce co mi zbyla. Tak jsem si nemohl nechat ujít filmové zpracovaní k výročí 40. let. Moc jsem nečekal a žadné překvapení se nekonalo. Má to nějakých 90 minut a přesto to bylo nekonečné a tohle si určitě Myšpulín a spol nezasloužili. Odřená jedna hvězda. ()

WANDRWALL

Třebaže nápadů na zfilmování Čtyřlístku bylo v minulosti po více (třeba večerníček, seriál), tak se autor kreslených postaviček, a jejich příběhů, přece jen dočkal filmové podoby. A je za to zjevně rád, což je pro něho to hlavní, takže byl vděčný animátorům za oživení jeho hlavních postav. Osobně jsem si Čtyřlístek v dětském věku občas prohlídl, snad i pochopil jednání jejich hrdinů, ale znal jsem mnohem větší příznivce, od kterých jsem si je občas půjčoval. K filmu je možno mít řadu výhrad, je určitým slepencem dění aktuálního, či využívá jiných scén ze známějších anime seriálů. Pro mě je to hlavně filmová vzpomínka na comiksové hrdiny v ČR, které se svého času prodávaly ve velkém nákladu. Pokud bude film komerčně úspěšný, tak se možná dočkáme pokračování. ()

kaylin

Doufám, že "Čtyřlístek ve službách krále" není budoucností českého animovaného filmu. Když si člověk uvědomí, že jsme v tomhle směru měli skvělé autory (Jiří Trnka, Zdeněk Smetana, koneckonců i Jan Švankmajer), musí se sám sebe zeptat, co se stalo, že teď budeme chodit na něco jako "Kozí příběh" anebo právě "Čtyřlístek". Mám tenhle komiks rád a přál jsem mu film, ale určitě ne v tomhle provedení, v téhle podobě. Je to škoda, protože pochybuji, že dojde na pokračování. I když je pravda, že kino rozhodně prázdné nebylo... ()

verbal odpad!

Tak co, milé děti? Chtěli jste vidět rozhýbaný Čtyřlístek, nebo aby vám ten pedofilní pán z marketingového oddělení hodinu a půl doporučoval zkulvené lízátko, po kterém vám teta zubařka rozvrtá vyhnilé mlíčňáky, tvalohovou slačku, co způsobí, že budete vyžrané jako Bobík či snad chemickou, multivitamínovou nálož, po níž vám slezou vlasy a nehty? Já na to teda šel hlavně kvůli Fifince, která mě zase naučila psát dopisy, protože mě strašně baví olizovat jí zezadu u poštovní přepážky. A místo spousty leglace mám teď plnou hlavičku toho, jak přinutím tatínka, aby mi nakoupil co nejvíce těch škodlivých potravin a já mohl být ráno ve školce za flajela. To všechno jen proto, že je strýček Němeček kulva plodejná (to slovíčko na "k" paní učitelce raději neříkejte, co dělá ve svém volnu je její soukromá věc a mohla by se stydět!) a je schopen na stará kolena za pár žetonů z Monopolů zaprodat klenot českého komixnictví, jenž hrdinně odolal i ideologickému nátlaku ludých zlůd, a který milují už nejmíň dvě degenerace. Jestli ho někde potkáte, můžete mu chlustnout na boty nebo po něm cvrnknout kuličku z nosu. Cílit leklamu na děti může totiž jen totální zmld nebo jehovista, víte! Jen moc doufám, že až mi maminka koupí další číslo, nebude mít Myšulín tričko s Tlansfolmelama, Pinďa kšiltovku s Emenems, Bobík nebude žrát Maršmelousy s velkým detailem na obal a Fifinka vypadat jako plastová, umělohmotná bloncka, co rozkošně mrká. Takže, ač je zpracování docela milé, jako celek je to nutno spláchnout do hajzlu a zlostně za tím třísknout poklopem! ()

Zmiu

Ono se sice řekne, film pro děti, ale čtyřlístek je legenda, na které vyrostlo několik generací, tak si autoři mohli spočítat, že se i dospělí podívaj, a vytvořit něco o pár kategorií výš. Nicméně to se nestalo. Je to škoda, Čtyřlístek má obrovský potenciál, prokreslené charaktery, za těch spoustu let prožili mnoho dobrodružství a v jejich příbězích byl nejen dospělý humor, ale i spousta poučení. Je škoda, že toho ve filmu nebylo nijak využito. Film byl místy trochu přihlouplý, ale ještě to neuráželo, některé scény to zase trochu vytáhly nahoru. Příběh by taky mohl být lepší, Cestování časem a promněna lva poněkolikáté, to už trochu unavovalo. Dabing mě trošku mrzel hlavně u Bobíka, ale celkem to ještě šlo. Hudba se mi líbila, animace taky ok, reklamy tam tedy být nemusely, ale podle komentářů jsem se bála, že to bude ještě horší. ()

• Přibližně měsíc před premiérou filmu byl vydavatelstvím Čtyřlístek vydán komiksový přepis scénáře. (JoranProvenzano)
  • Producent Miloslav Šmídmajer chtěl natočit také celovečerního Krtečka i Křemílka s Vochomůrkou, ale nepodařilo se to. Až Čtyřlístek, na jehož koprodukci se podílí společnost Cinemart, mu vyšel. (Mr.Hudson)
  • Premiéra filmu byla odložena z původně zamýšleného ledna na březen 2013. Příčinou byl shořelý server a zkrat dalších počítačů, což způsobilo ztrátu části dat. Během nehody tvůrci přišli přibližně o 18 minut filmu. Nakonec šel snímek do kin ještě na konci února 2013. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)