Čtyřlístek ve službách krále

Lucky Four Serving the King

Animovaný / Fantasy / Rodinný

Česko, 2013, 90 min

• Nach

Dvě slunce s odřenýma ušima. Film, který nemá žádné napětí, jeho postavy mají jen desetinové charisma oproti comicsové předloze. A hlavně scénář je tupý až běda (bohužel, filmy o cestování časem na to trpí až běda). Animace se snaží jít vzhledově s původním comicsem, ale trojrozměrnost mu nedělá dobře. Škoda, že filmaři nezůstali u klasického 2D. Co naopak si zaslouží pochvalu je hudba Ondřeje Soukupa, která je někdy více epická, vždy však výborná. Suma sumárum přistál nám tu nekvalitní snímek s kvalitní hudbou u něhož budou malé děti nadšené, rodiče však maximálně nudou šoupat nohama. 45%(21.12.2015)

• Big Bear

Měl jsem kdysi, vlastně moje máma - známou v trafice v Dlouhé ulici, hned na rohu Revoluční. Vždy když vyšel Čtyřlístek, jeden mi schovala pod pultem. Vždy byl hned pryč. Tuším, že stával 7 Kčs. Měl jsem jej od dílu 3 snad všechny včetně speciálů. Ty první jsem nikdy nesehnal. Jak přešla léta, ty komixové sešity někam zmizely...a já zapomněl i na Pinďu i na Bobíka a spol. Před časem mne zaujal inzerát, kde kdosi čísla vykupuje v cenách několikanásobně převyšujících původních 7 Kčs... Když se v Reflexu objevil článek ,,Čtyřlístek ve službách tvarohu'' o filmovém zpracování slavné čtveřice a product placementu ve filmech pro děti, zatoužil jsem si se synkem zavzpomínat. Zároveň mne zajímalo, jak bude na partu zvířecích kamarádů reagovat on, odkojený Shrekem, Auty, Nemem a dalšími blockbustry Pixaru a Dysneyho studií. Animace byly jednuduché, ale to byly i kresby původně. Příběh mne moc nezaujal a byl divně stavěn. Humoru tam bylo tak málo, že jsem se až divil, pominu-li trapné padání kohouta z plotu (asi 3x znázorněné). Závěr? Syna to zaujalo, ale nějaké extra nadšení jsem neviděl. Já si po shlédnutí musel říci, že tohle na mne už nefunguje a také jsem si uvědomil, že je to poprvé, kdy na mně v animáku kydali tvůrci reklamu... Po tomhle do Třeskoprsek na dlouhou dobu raději nezavítám. Dávám dvě poloviny kamene mudrců. * *(26.8.2013)

Je to smutný, otravná, vtíravá reklama se nevyhne ani těmto čtyřem legendárním kamarádům... U scénáře se taky žádný zázrak nekoná, ale dětem se ten příběh bude asi líbit. Animace mi nevadila a dabing ten se povedl asi ze všeho nejlépe. Suma sumárum s přimhouřeným okem nostalgika to na to průměrné hodnocení vyjde. Pro ty kteří na čtyřlístku vyrůstali je tento film povinnost, ale žádného velkého koncertu se nedočkají...(5.3.2013)

A AŽ BUDETE V NESNÁZÍCH, ZAVOLEJTE LUDOLFOVO ČÍSLO! Prostá animace odkazuje na skromné začátky, humor v druhém plánu (cedule, zřízenci) zase k inteligentní zábavě, zápletka se dotýká české historie a Soukupova hudba fakt hladí, takže skoro nic (kromě obligátně použitého PP) nevadí, jen ten příběh je rozvíjen o zbytečně nudné motivy, něco vyhodit a stopáž zkrátit o deset minut a pak už by všechno bylo mnohem příjemnější. :-) A to jsem původně čekal skutečný průšvih.(18.3.2013)

• Sabrewulf

Já to nechápu. Čtyřlístek má takovou hromadu úžasných a zábavných příběhů, točí se o nich první celovečerák a oni vyberou takový jalový příběh? Boha jeho, jak já jsem v té druhé polovině chcípal nudou! A to ubohé finále. Celý film je mdlý, ospalý, bez pořádného vtipu a co je neodpustitelné - nejsou tu žádné narážky na kreslené příběhy. Vždyť šlo toho tolik vymyslet. Fifinka mohla vyndávat jídlo z ledničky, kde by byla uložená miska s nápisem karamely pro tetu, Myšpulín by měl v laboratoři rozestavěné nebo zaprášené vynálezy (a že jich v příbězích bylo) a i začátek filmu mohl "končit" (nebo konec filmu "začínat") jedním z klasických příběhů. Ježiši, to není tak těžké, ne? A oni to udělají takové zaprděné. Opruz. Jediné pozitivum byla hudba, ale i ta brutálně vykrádala Harryho Pottera. P.S: Opravdu byly vidět v jednom záběru Fifinčiny kalhotky? Sněhobílé... hmmm.(23.12.2015)

• - Výtvarník Jaroslav Němeček kreslil komiks „Čtyřlístek“ již s myšlenkou na jeho zfilmování, proto mají postavičky jen tři prsty a palec, což je u animovaných filmů obvyklé. (JoranProvenzano)

• - Přibližně měsíc před premiérou filmu byl vydavatelstvím Čtyřlístek vydán komiksový přepis scénáře. (JoranProvenzano)

• - První oficiální zmínka o filmu se objevila v září 2009 na stránkách Bio Illusion. (Elwanelyn)