Rodina pražského měšťana a mistra malíře pokojů Václava Kondelíka žije ve svém domě v Ječné ulici spokojeně. Klid naruší pozvání na "zástěrkový večírek", kde se dcera Pepička seznámí s mladým magistrátním úředníkem Františkem Vejvarou. Oba mladí lidé se do sebe zamilují. Jejich vztah podporuje i paní Kondelíková, neboť Vejvara by se mohl stát pro dceru vítaným ženichem. Pepiččina známost však naruší ustálený pořádek Kondelíkova života. Kondelík se na naléhání Vejvary a rodiny zúčastní nepodařeného tajného výletu Sokolů, musí jít na ochotnické představení Břetislava a Jitky, v němž Vejvara hraje hlavní roli, při večerní slavnosti s ohňostrojem spadne do Vltavy. Konečně se však zdá, že všechno spěje ke kýženému cíli - ke svatbě. Vejvara je povýšen a požádá o Pepiččinu ruku. Přípravy ke svatbě ještě přeruší návštěva Vejvarovy bývalé bytné Muknšnáblové, která tvrdí, že Vejvara má závazky k její dceři. Když se celá záležitost vysvětlí, nastává den svatby a po něm svatební noc. (oficiální text distributora)

S_M_Lomoz

Spousta lidí by tenhle film mohla podceňovat a zavrhnout pro konedlíkovskou měšťáckost - a do jisté míry by měli i pravdu - , ale i tady se najdou perly: - Jiří Dohnal opravdu měl komický talent, i když hrál většinou milovníky; - Růžena Šlemrová jako paní Muknšnáblová je k nakousnutí; - a i mezi Nedošinskou a Pištěkem to tentokrát jiskří poměrně inteligentněji než jindy. ()

Jiří K.

Nejlepší prvorepubliková komedie, kupodivu velmi nedoceněná a nadčasová. Absence naivity, jež je častá u těchto filmů z této doby je překvapující. Naivita mladé Pepičky je pochopitelná a očekávaná. Závěrečná skoropostelová scéna se svým pojetím blíží některým současným soft odvážným komediím. Všichni excelují, Saša Rašilov a Theodor Pištěk hlavně! ()

Brejlil

Archetypální dvojice Pištěk-Nedošínská v přepisu románu, který už má svojí zábavnost za sebou. Stejně jako tento film. ()

Vesecký

Jeden z mála Krňanského filmů, který se zvláště díky T. Pištrěkovi, A. Nedošinské a S. Rašilovovi skutečně povedl. Naše televize ho uvádějí až příliš často, pokud se na něj člověk podívá po delší odmlce, připomene si několik hezkých hlášek, jimž dominuje Nedošinské: "Já jsem za svou osobu už vytancovaná"... Hezoučká Eva Gérová byla v českém filmu využita jen málo, projev Jiřího Dohnala byl taky proti výše zmíněným umělcům poslabší. Jistě má film i slabší místa, ale přesto to je krásná pohodovka. ()

hlína

Film má svou dobovou kvalitu, ale těžko se hodnotí, protože mnohem komediální a směšnější než gagy mi přišlo chování aktérů v daných situacích poplatené tehdejší době a mravům. Z toho filmu úplně čiší propastný rozdíl vztahů v rodině a společnosti tehdy a dnes. ()

Nocturno culto

Theodor Pištěk a Antonie Nedošinská byli a stále jsou, snad nejklasičtější manželskou dvojicí v historii českého filmu, tady opravdu září naplno a naplňují tento film lidskostí, vtipem a nadhledem ..Zasmál jsem se a pobavil .. Výlet na lodičku a nebo zastávka u Zpěváčků je vážně parádní ukázka dobového humoru ..75 % ..Na strach jsou tchýně, nikoliv tchánové ..Dohnal s Rašilovem tomu solidně přispívají, včetně Šlemrové, všeobecně .. ()

Rattlehead

Jeden z těch lepších filmů třicátých let. Je celkem vtipný, dobře zahraný a nepůsobí naivně. Knihu jsem sice nečetl, ale četl jsem "Vdavky Nanynky Kulichovy", které se rovněž točí okolo seznamování mladých lidí a následné svatby. Dneska je to srandovní, že mladík si napřed musel vybudovat vztah s rodiči dívky, která se mu líbila, pak mohl požádat o její ruku a teprve po svatbě spolu začali sami žít. Inu jiná doba. ()

IvonaK

To je až moc velký slaďák. To už byla lepší Matka Kráčmerka, kde alepoň nějáké to napětí bylo než se to dopracovalo ke šťastnému konci. Ale tady tomu dávala šťávu snad jen Růžena Šlemrová, ale bohužel je to málo ke čtvrté hvězdičce. ()

Pitryx

Skvělý film, skládající se z drobných perliček. Neviděl jsem původní „seriál“, takže nemohu srovnávat, ale domnívám se, že zvuková verze je asi lepší. Dojem bohužel dost kazí hluchá místa, a toho zpěvu také mohlo být méně. Přesto se na film kouknu minimálně jednou ročně. ()

sharka.68

Je to stejné jako knižní vzdání a u těch se mlátím smíchy ještě dnes...skvěle napsané a lepšího Kondelíka si vzbrat nemohli! ()

aquarkko

Četla jsem knižní předlohu, která mě velice bavila, a je dobře, že filmová verze za ní v ničem nezaostala. Rozhodně jeden z černobílých filmů, které se povedly a na které se vždycky ráda podívám znovu. ()

HJ-FILIP

Docela příjemná podívaná na život za monarchie. Až na to, že se tam vyskytlo pár Sokolů mě film bohužel moc nenadchl. Samosebou neříkám, že je to něco podprůměrného, ale jako super sranda mi to taky nepřišlo. ()

Zrzavakocka

nejdříve jsem viděl film pak jsem četl knihu a pak zase film to že se vše z knihy nedá dát do film je bohužel pravda , ale to co vzniklo obsazením paní Nedošínské a pana Pištěka tak to je opravdu dílo tihle ti dva to je prostě balzám na duši a koncert v jednom a aby to nebylo jen o těchto dvou tak vřele jim sekunduje R.Šlemrová a nejen ta prostě kvalita !!!! ()