Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy, jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty. Její doposud milující a milovaný manžel je přistižen in flagranti s mladší ženou a Helena brzy bezradně stojí na prahu nového života. Dvacetiletá dcera Laura chce být matce oporou, zároveň se však potýká s nástrahami vlastní první opravdové lásky. Pomocnou ruku nabízí k Helenině zděšení i matka Vilma, bývalá herečka, která na všechny situace aplikuje svéráznou školu života. Výstřední dáma má zaručený recept: nahradit nepořádného chlapa, chlapem pořádným. Zdá se to neřešitelné, ale k překvapení Heleny i Laury muži, s nimiž stojí za to se vrhnout po hlavě do milostného dobrodružství tu stále ještě jsou. A tři docela rozdílné ženy zjišťují, jak moc jsou si podobné a pokud se má něco vyřešit, chce to nadhled, humor a neztrácet hlavu ani naději. (Bontonfilm)

Igwar

Meno Vějdelek som pred vzhliadnitím tohto filmu nepoznal. No odteraz si ho veľmi dobre zapamätám. Jeho Ženy pokušení sú minimálne tak dobré ak nie aj lepšie ako najlepšie filmy dua Hřebejk a Jarchovský. Naozaj som od jeho filmu veľa nečakal a o to viac som bol prekvapený. Vlasáková i Balzerová hrajú luxusne, pre svoje role boli ako stvorené. To sa týka aj ostatných postáv. Príbeh originálny, nepredvídateľný ale nie hlúpy, alebo nelogický... Rovnako pri vtipných momentoch nemáte pocit, že ste ich už niekde videli, čo je pri dnešných filmoch pomaly vzácnosť. Skvelo som sa zabavil a odreagoval, pre mňa jednoducho ****** film. Len tak ďalej pán Vejdělek. ()

mein

Eliška Balzerová je tady výborná! Netušila jsem, že by jí takováto role mohla sednout jako ulitá. Lenka Vlasáková nneí prototypem všem sympatické herečky, ale tady jí fandíte od začátku do konce. Moc příjemný film. Ještě ke všemu s Vojtou Dykem, co víc si přát. ()

KcarlosK

Zdaleka to není taková bomba, jak se obecně soudí. Pár slušných fórků, skvělá Vlasáková, zachovalá Balzerová. Ale jinak si z toho člověk odnese maximálně pocit, že ženský jsou mrchy. Babča mající více zážitků, než kurtizána z Moulin Rouge. Mamča která klidně dceři přefikne partnera. A dcerka pro kterou je úspěchem měsíční vztah. Až příliš mi to připomíná dnešní smutnou realitu. A tomu já se vážně smát nemůžu. ()

Patlam

Odlehčená česká komedie, u které jsem se ani na chvíli nenudila? Komedie, ze které jsem ani na okamžik nespustila oči? U které jsem se několikrát od srdce zasmála a po celou dobu mi na tváři hrál pobavený úsměv, a... ano, chvíli tekly slzy? Výborné obsazení, uvěřitelné postavy, fungující chemie nejen mezi aktéry opačného pohlaví. Ano, to jsou Ženy v pokušení, které mě svádějí v pokušení vidět film znova - a takových není mnoho. Ačkoliv komedie, ačkoliv lehká, nebojím se dát 5*.. Tenhle film mě prostě bavil a tak nějak nenásilně donutil zamyslet se nad životem i z jiné stránky, než tomu bývá obvykle. I to je důvod sáhnout po nejvyšším hodnocení. ()

elgato

-"... nohy jo, no výstavní. Musel bys to vidět." - " Takže jsi po ní vyjel?" - " Naopak! Schválně jsem se tvářil že jako nemám zájem, rozumíš. Ani jsem si jí nevšimnul." - " a ona?" - "..no, zatim používá stejnou taktiku." Vzlety a pády českého filmu. Výborná scéna střídá nudný zmatený záběr a naopak, ale v celku z toho vychází přijemná oddychovka která celkem pobaví napříč generacemi. Paní herečka Eliška Balzerová tuhle ryze ženskou záležitost prodá i opačnému pohlaví. ()

Lion438

Pro mě docela překvapení. Slušná česká komedie, která rozhodně neurazí. Toho je třeba si cenit, moc jich k vidění není. ()

Karel321

Celý film je nuda nuda nuda. Nekonečně dlouhé zbytečné scény, unylé výkony herců, předvídatelný banální děj o ničem. Doporučuji pro ženy nad 30 let, budou se náramně bavit. Chlapi sedněte v tu dobu raděj k netu na NDR :-) ()

Peetee84

Svižná komedie ukazující současné náhledy na vztahy (ať už rodinné, tak i partnerské). Velice pozitivně hodnotím vícegenerační propojení celého příběhu. ()

alex.0

Pokud se vám líbil Román pro ženy, tak tento film bude přesně vaše krevní skupina. Můžete zde sledovat osudy tří žen (dcery, matky a babičky). Každá má svůj osobitý životní styl a s odchodem manžela dochází ke konfrontaci nejen těchto stylů, ale i generačním střetům, které nevyhnutelně vyústí k mnoha vtipným momentům. Humor v tomto filmu je jemný a nenásilný. K celkově příjemnému zážitku přispívá i hvězdné obsazení. V hlavní roli matky můžete vidět Lenku Vlasákovou (Kawasakiho růže), která opět ukázala, že dokáže velmi hezky zahrát široké spektrum postav. ()

Umělec

U českých filmů (obzvlášť komedií) jsem po posledních zkušenostech hodně opatrný a vlastně od nich čekám jen to nejhorší :-) Tento mně ale překvapil tím, že to nebylo zas až tak strašný. Příjemně se na to koukalo, oceňuju hlavně to, že se zde netlačilo tolik na pilu. Hodně se povedlo herecké obsazení a i herecké výkony jsou příjemným překvapením. Celkově se dá říct, že je to celkem civilní a kultivovaný film. Což po umělých a vykalkulovaných "komediích" Poledňákové, Janáka a dalších je příjemná změna.... - 75% ()

Koubes

Od filmů Jiřího Vejdělka lze očekávat, že se divák pobaví a procvičí svaly smíchem. U žen v pokušení to není jinak a navíc má film zajímavou napínavou zápletku. Režisérův ( zatím ) nejlepší filmový počin. Pokud se bude kvalita filmů zvyšovat, myslím, že se máme na co těšit. A to je jen dobře. ()

gerojmanus

Ze široka - rozhodně hodnotnější česká oddechovka se vším všudy a něčím navíc. Paní Balzerová možná ve své životní roli! To se musí uznat, že jí to slušelo a hrála suverénně. Daleko víc mě ale zaujala Lenka Vlasáková, která je zde na svůj věk neskutečně sexy:-) Dále je zde k vidění v současné době všudybyl Dyk, který zahrál svůj nadprůměrný standart, Veronika Kubařová, snad příslib do budoucna, že čeští režiséři nebudou moci tak často sahat po nadějných herečkách na Slovensko..a Macháček? Tady nějak zbytečně nevyčníval a je to dobře. Děj? Chvilku jsem se obával, aby se to nezvrhlo nakonec v nějaký přiblblý béčko, kde bude š.... kámen cihlu, ale byl jsem vcelku příjmeně překvapen.. I když v reálném životě to tak jednoduchý asi neni..a myslím tím naprosto vše, co zde bylo k vidění..Ale i tak jako vcelku dobrý:-). ()

Fujin

Konečně! Žádné přiblblé žvásty, rádoby vtipné kváky ani monotóní linka. Komedie pro ženy v pokročilém věku a příjemně koukatelná zbytkovému okolí. Konečně film, který můžu mámě pustit, těšit se z její spokojenosti a zároveň si tu projekci celkem i užít. Už jsem myslel, že se toho od české produkce znovu nedočkám. ()

JAzzeURo

Na české poměry nadmíru povedený film, u kterého jsem se bavil mnohem více než u komedíí z dílny Hřebejk/Jarchovský poslední doby. Bravo pane Vejdělek. ()

Mka

Milá, osvěžující komedie u které se zasmějete. Ať už velmi excentrické babičce Vilmě v podání E. Balzerové, která jistě nepředstavuje typickou českou babičku, nebo Macháčkově svůdnému návrhu ve stanu: ,,Tak dáme aspoň domino, né?", nebo Lence Vlasákové, která se jako majitelka partnerské poradny vyrovnává s rozvodem, protože si manžel narazil mladou černošku. ,,Kdo sem tu mulatku dotáh s celou to její bandou z Ugandy nebo odkaď, coo?" Motivem filmu jsou témata ze života pojata svižně, vtipně a s nadhledem - příjemné pro odreagování. ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků