poster

Rakovina vůle (TV film)

Hudební / Drama

Československo, 1989, 56 min

 • mira007
  **

  Experimentální tv film, který místo mluveného slova používá operní zpěv. Láska, drogy, láska k drogám - na rok 1989 celkem odvážné, ale zase něco, pro co nejsem cílový divák. Dvě hvězdy za odvahu tvůrců, za zábavného Bartošku jako dealera roku a hlavně za Tamaru Kotrbovou, která to herecky utáhla sama a nemyslím jen to, že se tam svléká do naha a má na svou dobu odvážné milostné scény.(20.1.2019)

 • roswelll
  *****

  Zajímavý pohled na lásku, kterou zničil démon drogy. V režii Jaromila Jireše vznikl krásný snímek, jemuž vévodí velice sugestivní pojetí role v podání slečny Tamary Kotrbové, která nezapře herecké vlohy od své maminky. Jen škoda, že už dále nepokračuje v herecké tradici, v malé roli je určitě nepřehlédnutelný jeden z našich současných nejlepších a nejvyhledávanějších herců, pan Ivan Trojan.(4.9.2016)

 • hirnlego
  ****

  Perníkový král Bartoška-Pavarotti hárdkór nářez!(11.10.2009)

 • sator
  **

  Vidět zelinářku jak operně zpívá, pane jo....jinak je to o vztahu dvou mladých lidí a narkomanii, což tu nikde není...(21.3.2013)

 • Dan9K
  **

  Jako samostatný soundtrack by to bylo lepší. Hudbu Juraje Filase mám moc rád, ale i ona mi v kontextu jeho ostatní tvorby přišla zaměnitelná (nejvíce bych vypíchnul přímo hlavní téma zpívané "Markétou"). Co se týče ostatních aspektů; známé tváře mě spíše rušily, natož aby jejich výkony působily dobře, libreto mě nebavilo. Celkově to mělo dobré momenty, ale možná mám prostě jenom problém s žánrem televizní opery. (nebo s operou celkově?)(23.10.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace