Nekromancie

Necromentia

Horor

USA, 2009, 85 min

Pozor, underground! V jednotlivostech poměrně hodně zvrácený příběh o lásce, výčitkách svědomí, pomstě a podobných obyčejných věcech, které nás obklopují skoro na každém kroku, no naštěstí v nespočetněkrát neškodnější podobě. Necromentia je splatterpunk, navíc docela syrový a zcela vážný, což si je třeba před sledováním uvědomit. S krví a nahými lidskými těli (špekovitými, rozřezanými, znetvořenými, rozkládajícími se - pěkné modelky z mainstreamových hororů nečekejte) se nešetří, stejně tak s kovovými rekvizitami - řetězy, noži, trubkami, dráty - často různorodě zakomponovanými do živé tkáně. Barker je z toho cítit fakt silně, což budiž chápáno jako pochvala.(13.10.2009)

Vizuálně excelentní, to je bez debat ... ale zbytek filmu začne od druhé poloviny docela unavovat a vyústění ve vysvětlující konec, který by logicky (ale právě proto ne-) patřil na začátek což už je docela ohraná písnička. Těžko se to popisuje, protože výraznou stránku tohoto filmu hraje zejména dojem, vizul a atmosféra ... Když si ale uvědomíme o čem film je a co chce sdělit, tedy i spojení názvu filmu a obsahu, zjistíme, že jsme trochu na jiné koleji, než jsme mysleli že budeme ... Necromentia není o mrtvolách ("necro" horrory ... blabla, tolik oblíbené v Německu ...), ale o Necronomic(k)onu, knize obsahující návod na oživování mrtvých a "nec(k)romancii", = oživování mrtvých ... Vzpomeňme aslespoň takhle s tichou úctou na Ashe z Evil dead 1 až 3 (Evil Dead 1, 2 a 3), který si s touto knihou užil svoje ... Ale vážně ... Ono by to chtělo něco vystihnout, ale vychází to do plochého výrazu, který "prořezává" osudy několika postav a nabaluje je na pekelné, posmrtné, zvrácené, morbidní, temné, záhadné, sadomasochistické, cyberpunkové (a já nevím jaké ještě ...) odkazy a diváka zaujme, ale nechá ho tápat, aby mu na konci filmu řekl ... "Bylo to o hovně ..." Film se bere příliš vážně, škoda. Každopádně vizuální stránka je excelentní a hodně v ději a významu hraje droga známá pod názvem ketamin (disociativní anestetikum pro koně ...). Myslím, že tvůrci(e) na něm dost frčel(y) ... Moc pěkně udělané, ale jak jsem psal, pro mne osobně se fim bere příliš vážně na to, abych ho vážně bral i já ... Dost filosofování: výborná atmoška, málo krve, málo gore, zmatky v hlavě a na obrazovce ... Není to to, co se z toho dělá - rádoby intlektuální horrorová záležitost ... ani náhodou ...(10.11.2009)

Zvláštní, působivá záležitost. Démoni a zrůdy, symbol pro vstup do jiné dimenze, sado maso, skarifikace, řetězy, posmrtný život, postupně se odkrývající propojená tragédie tří existencí - to vše v sobě pojí tento horor, za podpory znamenitě temného a 'nazelenale' morbidního vizuálu a la SAW. (Jinak celkově to prý silně připomíná příběhy Clivea Barkera, HELLRAISER zvláště, ale to nemohu posoudit, tam mám zatím ještě mezeru.) Bohužel nadpřirozeno, respektive výše zmíněná kombinace jednotlivých prvků, není zrovna mým šálkem čaje, jinak bych určitě hodnotil výš. Zaujalo mě to ale, našel jsem si svoje - krom nechutných momentů a nechutného vzezření byla výborná třeba i šílená postava skotačivýho, k sebevraždě nabádajícího prasošpeka. Zavěr: NECROMENTIA rozhodně stojí za pozornost.(12.10.2009)

Ten film ze začátku vypadal tak slibně a měl potenciál, ale nedostavila se šance ho plně rozvinout! Celé je to takové tmavé, tajemné, což je fajn pro tenhle druh filmu.. ty Podivné Creatury vypadaly taky skvěle! Příběh byl fajn do Půlky filmu, pak to ztratilo Dech a Tempo a v tom momentě začal i Nudit.(29.1.2013)

• petero

Necromentia pripomenie HELLRAISERa a to poriadne. Problém je v tom ho s ním porovnávať, to by Necromentia nedopadla dobre a tiež že nedopadla. Pritom nápad to je rozhodne zaujímavý, spracovanie tiež nie je zlé (kamera, masky a prostredie nepôsobia vôbec amatérsky – napríklad tá DOOM príšera je ešte pôsobivejšia ako v samotnom filme), len tá úchylnosť nie je tak znepokojujúca. Viem si dosť dobre predstaviť akú parádu by z toho dokázal spraviť Jaume Belaguero (kto videl jeho krátke filmy ALICIA a DAYS WITHOUT LIGHT my musí dať za pravdu). Zo začiatku upúta sado-maso prostredím ale akonáhle si naň zvyknete už ničím v tomto smere neprekvapí (ale prasiatko bolo podarené). Dosť zamrzia aj nevhodne zvolený herci, len jeden mi tam naozaj sadol. Našťastie z letargie vytrhne striedanie hlavných postáv a časová nelineárnosť rozprávania príbehu. Na druhej strane dopadol lepšie ako napríklad DEVIL'S CHAIR.(2.11.2009)

• juta

Ach jo, proč já si dřív nezapisoval filmy, které jsem viděl. Po krátkém sledování jsem si totiž uvědomil, že jsem to už jednou viděl a opravdu platí pravidlo, že když si nepamatujete film, nebo o čem je, tak většinou nestojí za nic. On to mohl být originální horor, což možná je, ale bohužel se v průběhu chvílema dost nudíte, což nakonec zničí vyznění celého filmu. Pozitivem byl především strašák s vyceněnými zuby, ten se jim povedl.(15.7.2013)

Hagen je natoľko posadnutý láskou k svojej milovanej manželke, že sa ani po smrti nedokáže vyrovnať s jej stratou. Napriek tomu, že je už pár týždňov mŕtva, neustále sa o ňu stará, či užíva si sexuálnych radovánok. Keď ho jedného večera navštívi dvojica vandalov, ktorá mu ponúkne nečakané riešenie ako priviesť Elizabeth spať k životu, nedokáže odolať pokušeniu. Nakoľko je Hagen samotnou myšlienkou priam posadnutý, podstúpi nečakane zvrátený rituál. Na jeho telo mu bude vyrezaný symbolu "Ouija" na základe ktorého sa otvoria všetky pekelné brány. On vstúpi dnu, stretne so svojou milovanou, ktorú následne privedie späť do sveta živých, oni na oplátku nájdu cestu k starému pokladu a všetci tak budú spokojní. Toto však ani z ďaleka nie sú životné príbehy všetkých postáv, ktorých osudy sa v závere tohto hororu vzájomne prepoja, pričom si všetci svorne uvedomia, že zahrávať s temnotou sa v žiadnom prípade neoplatí! Vcelku nápaditý pekelný snímok so zaujímavo poprepletaným vnímaním fikcie s realitou či samotnými osudmi viacerých postáv. Bohužiaľ, vytrieskať sa z neho dalo omnoho viac. Je síce dostatočne temný, gore zvládnuté, masky solídne, ale na môj vkus v druhej polovici miestami nudný. Od záveru ktorý kadečo vysvetlil som rozhodne očakával viac. Inšpiráciu tvorcovia jasne čerpali zo "svetového" Hellraisera, čo im za zlé určite nemám, nakoľko to mohlo dopadnúť omnoho horšie - 55%(8.2.2016)

Váhala jsem mezi dva a tři. Nakonec jsem musela přidat tu třetí za postavu vytvořenou zkřížením vetřelce a běluhy navíc se slušivými rovnátky. Zajímavý námět i konstrukce příběhu, ale příšerní herci. Texty odříkávali jako vogonskou poezii.(28.10.2009)

• Ruut

Necromentia chce být strašně cool, lepší než Saw, lepší než Hellraiser a navíc komplikovaná a chytrá. Není ničím, jen přehlídkou zmršenosti. Dokonale nehororová a příšerně překombinovaná s divou expozicí, nechutným leč neuvěřitelným gore a kupou divných výmyslů, které jsou JEN divné. Dokonalý bolehlav...(3.8.2010)

Počáteční fantasmagorie je v závěru vysvětlena. Přesto máte pocit, že sledujete nechutnou noční můru, která vydatně čerpá z C.Barkera ( nejen Hellraiser), jak mnozí komentátoři připomněli, ale i z fantazií Hieronyma Bosche, špinavých filmů jako je Sedm, Saw, Texaské masakry, a našinci se nejspíše vybaví i L.Klíma a jeho Utrpení knížete Sternenhocha, kde je peklo popsáno jako dům s tisíci místnostmi, v nichž jsou mučení a smrt stupňovány až k nevydržení. Zvrácený příběh podaný v obrazech bolesti krve tónovaných do hnědavých odstínů má v sobě cosi fascinujícího. Na jedno podívání ale nejspíše dostačující.(13.6.2011)

• sochoking

Necromentia nie je splatterpunk, ako som si mal možnosť prečítať v komentoch, ale maximálne vytáčajúca a krvpijúca sračka natáčaná niekde na squatoch. Všetkým zúčastneným by som povytrhával gule a napchal do držky, aby som už tak debilné dialogy nemusel nikdy počuť!!! A ešte toto: to mi hlava nepobrala, ako chlapíkovi za 11 mesiacov narástlo také háro....(25.12.2009)

• iamek

WTF ?(21.7.2010)

• heyda

???(27.11.2010)

• jonyyy

Samoúčelné násilí, naprosto nudný příběh. Jediné, co občas zaujalo byly některé dobré písničky a ta zubatá potvora, no občas možná ten prasečá maník. Jinak totální brak. 10%(26.9.2011)

• PROROK14

Sprosté vymývanie mozgov. Hanbím sa, že som to pozeral. Sám na seba sa hnevám, že som to vôbec zháňal. Až teraz, keď vidím, že aké debiloviny sa natáčajú som vďačný za tie filmy, ktoré sa dajú pozerať.(21.11.2009)

• kajda.l

Rádoby kontroverzní napodobenina Hellraisera se "Saw" vizuálem, příšernými herci, divnou atmosférou a absolutně "fuck" obludou(co to ku*va mělo být??). Nic víc, než nechutná zvrácenost tvářící se jako intelektuální horor, ale bohužel je to jen k smíchu.(8.12.2009)

Psychedelická záležitost pro underground! Někteří v tom vidí klon SAW či Hellraisera. Ano, určité podobnosti tam jsou, ale jinak se jedná o úplně něco jiného. Tak zvrácený příběh o lásce, který se proplétá s příběhem o pomstě a ostatních věcech, zahalený do temného hávu s moc dobrým vizuálním zpracováním aby člověk dnes pohledal. Většinou tyto filmy trpí právě svým zpracováním. Nekromancie ale ne. Skvělým příkladem toho je prasátko Mr. Skinny. Scény s ním byly úžasné, depresivní a vyvolávající až sebevražedné choutky. Pokud dokáže snímek mě takto dostat, má velký bod. Hodně laciné interiéry, kdy podzemí trubek bylo využito dobrým způsobem, přes super hudbu. Pekelná psychedelická jízda, která sice trpí pár nedostatky, ale i tak mi přijde silně podhodnocená. Asi to na některé bylo moc.(17.8.2013)

• ARI50

Zhovadilost a celkem koukám jak se líbí.(8.9.2018)

Vizuálně velmi dobře zvládnutý hellraiserovsky makabrózní příběh o démonech, cestě do pekla a zpět, zradě a pomstě, bonusově vhodně okořeněn tím, že je vyprávěn vlastně pozpátku, od konce k začátku. A přívlastek hellraiserovský používám v pozitivním a pochvalném smyslu. Ono to tedy není žádná vykrádačka, ale nasajete-li tu skvělou atmosféru, budete vědět, kde jste doma a vsadím malíček pravé nohy, že kdo zná, Hellraiser ho při sledování určitě napadne. Slušná nálož, řádně krve, kýble bizarnosti (tancující prase z hlavy jen tak nevymažete) a vana pekelně démonické atmosféry. Líbilo se mi, že i když vizuální stránka filmu táhne a pohlcuje, není vše necháno jen na ní, že se značná část příběhu pěkně po staru odkecá. Z toho by se mohla rozjet zajímavá série. Vůbec bych se nezlobil. Původně jsem byl rozhodnut dát filmu hvězdičky jen čtyři, ale když se mi tady vpravo ve sloupku objevilo hned pět odpadů (já se vždycky bránil tomu nějak tady reagovat na hodnocení a komentáře ostatních a tohle považuji za ojedinělý úlet, protože fláknout tomuhle odpad, to už chce fakt náturu), tak ten plný počet dám, třeba jen z trucu.(17.6.2013)

Tento film nieje pre každého diváka a ani pre každého fanúšika horroru.Nieje to žiadna mainstreamová vysokorozpočtová záležitosť,takže to asi neosloví,respektíve nenadchne moc divákov,ktorí očakávajú super efekty a dokonalý vizuál v hollywoodskom balení.Bez debát film veľmi pripomína Barkerovho geniálneho Hellraisera,no mne to nejako neprekážalo a celkom ma to bavilo. 50% (6.2.2014)

Parádní vizuál. To se hned tak nevidí. Tři, vzájemně propojené, příběhy různě zoufalých či postižených lidí měly také něco do sebe a bylo vidět, že při psaní scénáře si někdo dal záležet, ale bohužel mu to hatili herci a místy i zmatená režie. I tak se ale jedná o celkem originální dílko s lehkými hellraiserovskými nuancemi, které žánrové fandy určitě potěší. 55%(6.3.2014)

• StrYke

Co to bylo za blbost? Z celkem zajímavého nápadu a pěkných masek, doprovázených špinavou a depresivní atmosférou, snad ani nešlo víc podobný film posrat a poslat ho do šedi podprůměru. To, co ze začátku vypadalo na tajemné torture porn s prvky exploitationu, podobné sérii Saw a s děsivými pekelnými monstry, se totiž zvrtlo v nudné a příliš komplikované životní drama s pouhými hororovými prvky a s často nudnými a zbytečně dlouhými monology. Z celého filmu nejde soucítit s jedinou postavou, jelikož se všechny s ubíhající stopáží stávají proradnějšími a proradnějšími krysami. Herecké obsazení je lehce nadprůměrné, ačkoli občas kolísá. V celkovém dojmu to ale příliš nevadí. Co je největším problémem Necromentia je paradoxně ona stopáž, která nemá ani standardních 90 minut. Příběh se odehrává ze tří stran, které ubíhají po sobě a nejzajímavější z toho je bohužel až ten třetí, z čehož první i druhý jsou docela nudný (u druhého stojí za zmínku "prase" se sebevražednými sklony). Prostě celkově hořké zklamání, těch 40 minut co se mi to stahovalo jsem se na to fakt těšil, ale bohužel se film nerozjel a nerozjel a když už to začalo být zajímavý, tak naběhli závěrečné titulky. Přemýšlel jsem mezi dvěma a jednou hvězdičkou, ale když nad tím tak přemýšlím.. Tak může být Necromentia ráda, že jí nedám Odpad!...(14.11.2011)

• Flaxik

Nekromancie byla má oblíbená škola magie již od dob AD&D (druhá edice), logicky jsem filmu s takovým názvem nemohl odolat. Ze začátku se to jevilo jako zajímavé dílo, ale postupem času se děj začal rozpadat, stejně jako režisérova osobnost. Nevím co bral, ale zřejmě se to mělo ředit. Zase jednou se povedlo natočit pomatenost bez příčetného zakončení, ale těžko říci, jestli během natáčení došly drogy a dealer měl zpoždění, anebo si štáb definitivně vysmažil mozky. Jedna hvězda za luxusní prase a druhá za zubatého frajera.(3.11.2013)

• Rodriguez

Kombinace filmů Hostel a Silent Hill. Nic převratného pod širým sluncem, první polovina ušla, ale od druhé jsem se nudil a nudil...čekal jsem jen na závěrečné titulky, abych ten blaf mohl konečně vypnout! 25%(10.5.2012)

• bourec

Tak to bylo co za p*****nu?Vůbec nechápu,že každej,kdo si denodenně vypraží mozek nějakym svinstvem,pak svoje pocity musí ukázat nám,fanouškům filmu.0%.(19.8.2010)

Podobenství o tom, že za vše si můžeme sami, že zlo je v nás a na svět přichází skrz nás. 31letý přitažlivý režisér čínského, resp. singapurského původu Pearry Regionald Theo Žang Pingli (zde i autor námětu a koproducent) pojal svůj druhý celovečerní film jako podobenství cest ducha a morálky. Nenechte se zmýlit splatterpunkoidním maskováním - nejde moc o horror, jako spíš o hledání duchovní cesty.(14.7.2012)

• metal.storm

...tiež musím pozerať každú pičovinu na ktorú narazím.(2.8.2012)

Pěkná kamera, hudba, myšlenka a nic víc.... bohužel. 67%(28.10.2009)

• Guzo

Vždycky jsem hrozně rád, když můžu i nějaké nízké hodnocení, protože se to moc často nestává (na téměř všech filmech mě prostě vždycky něco zaujme). Jediným plusem Necromentia je ale sem tam pěkná hudba, jinak herci jsou příšerní, scénář ještě horší a hlavní "příšera", na tu snad nezbyly peníze nebo jí vymýšlelo malé dítě. Doporučit to můžu leda tak po vykouření pár jointů.. ;-)(9.2.2010)

• ghatos

Zvláštní nekomerční horor s dusnou atmosférou. Vizuální ztvárnění navozuje nepříjemné pocity, což je +. Příběh není tím hlavním kladem, spíše jsou to jednotlivé scény. Hudba má styl, je z toho prostě cítit snaha. Nedokážu se rozhodnout, dávám 50%. Dvě i tři hvězdičky jsou adekvátní.(26.10.2010)

Scenárista a režisér v jednej osobe, P.R.Teo, prišiel na prvý pohľad s celkom originálnym hororom. Aspoň čo sa formy týka. Vizuálne je to žranica a ak pripomína Saw (podľa reakcií sledujem že áno) tak si z neho berie len to najlepšie. Škoda, že prepojenie svetov, v ktorých sa pohybuje trio mužských existencií, nie je vôbec rozlíšiteľné. Kontrast by tú všade prítomnú špinu a odvšadiaľ presakujúcu depresiu viac zvýraznil. Takto nie je prechod z reálneho sveta do toho pekelného nijako ozvláštnený, idú spolu ruka v ruke ako zamilovaní zvrhlíci. Dej je zlepenec troch kratších príbehov, osudných a zvrátených. Vhodne zvoleným spôsobom považujem ich vyrozprávanie od konca smerom k začiatku. Ale to, čo tomuto filmu vojvodí, je Obludárium. A nemyslím tým len samotné monštrá. Krvi, ľudských tiel, mučiaceho železa... všetkého je tu požehnane (no, tých tiel by mohlo byť viac). Radosť sledovať. 7/10(10.7.2012)

• Holina

Toto mělo hodně našlápnuto, přestože první zrůda, která je k vidění je komparsista s plynovou maskou. Musím říci, že nadšení mi vydrželo celkem dlouho a dlouho jsem očkával co se bude dít, ale s přibývající stopáží ubývalo nadšení. Závěr je zralý na profackování celého tvůrčího štábu, takhle zamáznout poměrně zajímavě vypadající film je vskutku nehoráznost. Více zde.(16.1.2012)

Necromentia je naprosto zvrácený, nechutný, kontroverzní a depresivní snímek, který samozřejmě nesedne každému, ale mě sednul a to naprosto maximálně. Film je vizuálně velmi podobobný SAw, ale mě se upřímně Necromentia líbila o něco víc a proto hodnocení....90%(28.10.2009)

Čekal jsem, že to bude větší ujeťárna, ale nakonec to dopadlo celkem dobře. Nemám moc v oblibě filmy s různejma výjevama, podobiznama, ani duchama mrtvých. Mám radši klasickou "řezničinu" :-) V prvních minutách jsem si říkal ajajaj, napodobenina SAWu, ale to se rázem změnilo. Příběh byl jednoduchej, ale zajímavej. Je vidět, co mnozí z nás dokážuou udělat kvůli nějaký mrše !!! Jedinej normální tam byl snad ten brácha.(11.12.2009)

Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem se netěšil na analogii Hellraiserovského opusu, navlečeného do jiného, malinko progresivnějšího kabátku, kde peklo bude praskat ve švech birazní plejádou cenobitů těch nerůznějších mutilací, utrpení a úzkost tu nebude brát konce a kde se zase ta pomyslná hranice fantazírování posune o kousíček dál. Bohužel se tak nestalo. Tím nechci říci, že film nestojí za pozornost, to určitě ne, jen prostě nesplnil mé, v tomto směru náročnější požadavky. Ono konec konců Necromentii srovnávat s Barkerovým kultem není zrovna na místě, protože pak by si zcela jistě odnesla to nejnižší hodnocení. A to si určitě nezaslouží.(27.10.2009)

• Troll

Úchýlný, nudný, zdlouhavý a rádoby poučný...ano, takto bych popsal tento "horor" či co to mělo vlastně být. I když se může zdát podle obrázků či popisu filmu, že se bude jednat od zajímavou podívanou, tak je to přesně naopak. Nedoporučuju ani pro zoufale nudné chvíle.(20.7.2011)

• Jiu

Alias NecroDEmentia. Toho magora, čo toto vymyslel by som zavrel niekam na psychiatriu a spútal do kazajky. Tiež "intelektuálov", ktorí sa tu rozplývajú nad úžasnou hĺbkou tejto zvrátenej úchylnosti. "Film" som vydržal pozerať asi pol hodiny a bola to strata času najhrubšieho zrna.(5.2.2012)

• HArna

Chtělo by to mít radoby scénář a příběh, ale je to slátanina. 20%(13.3.2017)

• Judas

Jeden z nejhorších pokusů o horor, co jsem kdy viděl.(27.3.2010)

• drankeryth

Film ma tu nejaku spojitost s inym filmom a tym je konkretne Hellraiser. Dejom filmu sa to troska na to podobalo, ale v tomto pripade sa jedna nie o profesionalne dielo, ale tym zas nemienim, ze film je odflaknuty. Hlavne vizaz toho typka v tej pivnicnej chodbe bola ako vystrihnuta z filmu Hellraiser. A vobec nevyzeral zle, skor dobre. Film nebol spatny, ale Hellraiser je len jeden a tento film na neho urcite nema, aby ho prevysil vo vsetkych ohladoch.(2.6.2015)

• foundation

mno neviem..povedal by som ze to je cista sracka urobena tak za 20 eur aj s vyplatami pre tych troch hercov ktori tam hrali :D ale odpad tomu nedam urcitu myslienku to malo(26.10.2009)

Brutální a perverzní zvrácenost, která mě kupodivu mile překvapila. Zajímavej ne-příběh, zvláštní atmosféra, famózní monstrum... úplně jsem tam viděl Barkerovy Cenobity :)(30.10.2009)

Tak nějak nevím, pro mě to byl takový průměr. I když tam bylo plno spoustu fajn věcí- démoni (měli dostat více prostoru) a prase, jó to bylo super, mohlo to dopadnout mnohem, mnohem líp, ale veskrz jsem byl spokojen.(17.1.2011)

• RobLord

Deep Shit! Amatérská a veskrze MARNÁ(!) snaha o plagiát skvělého Hellraisera - nepopsatelně brakovější, než všechna nevydařená pokračování, se kterými už neměl Mistr Barker nic společného.(26.1.2011)

• mourinho

Cyberpunkový undergroundový klon HELLRAISERA. SAW bych v tom nehledal. Mám s tímhle filmem spojenu jednu takovou historku, když jsem si ho vypálil na hodně staré a poškrábané DVD-RW a obraz se mi asi po šedesáti minutách začal sekat a kostečkovat tak, že se na to nedalo dodívat. Říkám si no nic, přepálím to na jiný disk a bude to v pohodě. Trvalo mi to týden! Film, který by mě opravdu zaujal bych přepálil a dodíval ještě ten večer. I proto nemám důvod hodnotit výš.(27.11.2011)

Filmový spletenec snímků jako jsou například Hellraiser nebo Saw. Z každého z nich si bere něco a přidává malinko něco nového. Je to místy hodně ujeté a nechutné, což nemusí být na škodu. Bohužel film jako takový je místy značně chaotický a rozsekání příběhů jednotlivých postav a jejich následné seřazení do filmu se též moc nepovedlo. Celou dobu to vypadá, že vše směřuje k nějaké překvapivé pointě nebo k závěrečnému masakru a najednou konec a........nic. Tři hvězdy dávám hlavně za odvahu něco takového - okrajového - vůbec natočit.(11.12.2009)

• Kingjiri

Prapodivný počin, který přesně nevim, jak ohodnotit. Po technický stránce docela slušná záležitost, atmosféra místy taky nebyla k zahození, ale to je asi tak všechno. Příběh šel tak nějak mimo mě, dost mě to občas nudilo a vůbec to bylo celý takový zvláštní. Vrcholem podivnosti byla scéna s prasetem, to jsem vážně nepobral. Nakonec dávám dvě hvězdy, protože jde na mé poměry o příliš undergroundový a ulítlý snímek.(28.7.2011)

• Alouette

Jako dokoukal jsem do konce. Film měl nádech Hellraisera, malinko SAW a Hostel. Ale celkově byl, dle mého očka, jako splácaných 80 minut z několika trailerů různých filmů... Nene, nelíbilo se mi to. Jediné, co mě drželo u bedny byla hudba. Hmm, to byl můj šálek kávy. Dokonce jsem kvůli muzičce dokoukal závěrečné titulky.(26.11.2013)

• gemi

Hellraiser revival. Jenom méně zábavný a charismatický než jeho předloha.(13.9.2015)

Myslím, že z tohohle by šlo vytěžit daleko víc. Navíc nevím - ale jsem jediná, komu ta prasečí maska připomínala tutéž masku Johna Kramera ze SAW? ...asi v tu dobu holt bylo strašně cool nosit prasečí masku. Ale ten pan "Piggy" nebo jak se jmenoval - no, asi bych ho ve svým pokoji nechtěla. Kdo by si taky domů zval obézního pedofila s prasečí maskou, že? Ale oproti němu se mi tu třeba líbila postava Morbiuse a jeho špatná lovestory. Hmm, ale stejně. Film skončí a vy ani nevíte jak a pořád se ptáte - a proč to tak bylo? A jakto? A támhleto a ono. Škoda, šlo z toho vytěžit víc.(17.9.2015)

• Pochtli

Co to sakra mělo být?? Kromě jednoho zajímavého mučení, z kterého se nakonec vyklube *** (nebudu kazit překvapení jiným) šel ten film tak nějak mimo mě, ztrácel jsem se v ději a místy se i nudil.. Fetišisté a nekrofilové zaplesají, slabší povahy omdlévají.. PS: obludku s rovnátkama bych bral jako hlídacího pejska, zaručeně by mi na zahradu už nikdo nepovolaný nevstoupil (a když jo, už by odtud neodešel:o)(12.12.2009)

Největším záporem je, že se film bere sám o sobě moc vážně. Nebýt nesmyslných zrychlených "SAW" efektů dal bych ***+1/2(28.1.2010)

Náhoda mě přivedla na tento film, a možná to bylo tím, že jsem už dýl nic neviděl , tak prostě u filmu jsem vydržel celou dobu napnutý .. má počáteční nědůvěra k filmu se změnila ve vzrůstající nadšení ,páč po delší době jsem viděl znovu film, který padnul přesně mě do noty co se týče své "pekelné, demonické a záhrobní" tématiky .. film popisuje tři osudy lidí, kteří si přožili svoje strasti a radosti, až je nakonec přivedli tam, kam asi to jednou přivede všechny z nás :) .. ti tři hledali "cosi víc",no nakonec se to všem svým způbem podařilo najít,a tak nakonec měli to, co chtěli :) .. tolik k obsahu, a nyní k filmu .. každýho horror.fandu napadne, že film má podobnosti s Barkerovým Hellraiserem .. nakolik se autoři filmu B. inspirovali, to nevím, každopádně to bylo jen dobře, že se to neslo v tomto duchu .. filmu vévodí skvělá atmosféra - ponurá, temná, záhrobní i pekelná, přesně tak, jak si vyžadovaly situace ve filmu, vše pak dobře podbarvila hudba ... ona vážnost příběhů mě naopak přijde k dobru, jen to zvýraznilo onu temnou atmosféru, stejně jako i nechutné a zvrácené momenty filmu (udělat z toho něco černohurmoného by dle mě totálně shodilo celý film a jeho nápad) .. neřekl bych, že se nějak šetřilo krví a gore, naopak je toho tam celkem dost, navíc fantazie filmařů neznala mezí, a tak se divákům ukáže celkem dost bizardností, zvrhlostí a "podivností" (z nichž asi nejvíc bude dominovat ono "zlaté ježíškovské prasátko" :D) .. herecké výkony mě přišly na pohodu, stejně jako dbrej střih, kamera a režie, a protože at se snažím, jak se snažím, nedaří se mi najít žádnou větší chybu, dám tomu plnej kotel, už jen proto, že po delší době jsem viděl horror, kde jsem se nenudil, ani nesmál .. doporučuji všem, co rádi horrory o pekle, démonech a záhrobí(29.1.2010)

Tak velký potenciál, krásné lekavé scény, skvělé kostýmy, ale bohužel tak nedotažený scénář... 80%(30.1.2017)

• bulawaio

Je to naprostá ptákovina. Zmatený děj, který dává sice na konci smysl, ale předešlé nesouvislé scény naznačují něco jiného. Efekty si v ruku v ruce zadávají se špatnou úrovní dialogů. Nic moc pozitivního, ale mě to přesto celkem bavilo. Kde jinde totiž uvidíte v jednom filmu nahého chlápka s plynovou maskou, Robota jak z hvězných válek, obludu z pána prstenů a prasátko zpívající o sebevraždě. Ještě závěrečná poznámka. nevím čím to je, ale tvůrci mají s největší pravděpodobností sadomasochystické sklony.(11.4.2010)

• Solverino

Bohužel jsem se velmi nudil, jediný světlý okamžik je Mr.Skinny (aka pan Prasátko), to bylo dobrý. Jinak bezbřehé tlachání o prdu odehrávající se chvílema ve sklepní kóji bez brambor a chvílema v chodbě do kotelny. Zřejmě natočena za pár dolarů. Nudný příběh o ničem, lehce inspirovaný Clivem Barkerem (ale pouze velmi lehounce). Celkově nedoporučeníhodné :((10.6.2010)

• ZAUME

dost psychopatický horor, pro někoho nekonečná hrůza, pro někoho nekonečná sranda.. některé záběry stály za to, zvláště to nápadité peklo mezi trubkami, ale já bohužel patřím do oné druhé skupiny.(15.12.2010)

Film by som zaradil do prúdu underground a je to snáď prvý snímok z tohto prúdu čo som bez problémov dopozeral až do konca. Škoda je však nevyužitého potenciálu, snímok sa ako tak rozbieha až v 40. minúte a zrovna tie tri príbehy aj keď zapadajú do seba nie sú veľmi dobre vykreslené.(13.7.2011)

• Katy19

Prosím, o co šlo?(6.9.2011)

• libca100

vahala jsem mezi jednou hvezdou a odpadem, nakonec davam hvezdu.jak tu koukam na ty komentare, nevim jestli jsme vubec videli stejny film :-) pro me ukazka promarnene sance.dobra kamera a v podstate i myslenka, zajimave zrudy,ale ten retrospektivni mismas tri nebo kolika osob....jak jsem zacatkem byla nadsena, tak me to rychle preslo...unavilo...znechutilo...chvilemi jsem nevedela kdo je kdo, kdo je kde, kde je proč..ne, me se to nelibilo.(11.1.2012)

Boží :-) jeden z filmů, kvůli kterým čumákuju u TV do 3 hodin do rána. Mě se to moc líbilo....dobře vymyšlený příběh, luxusní prasátko s písní o sebevraždě....vizuálně velmi dívatelné :) Já jsem nadšená!(2.5.2012)

Celkem dobrý a kvalitně brutální (místy možná nechutný) horůrek. Sice i dost dlouho trvalo, než jsem přišel na to o čem to vlastně celé je, ale dobře jsem se bavil. Možná bych volil trošku lepší herce, nebo třeba i trošku lepší triky, ale jako celek to fungovalo a masky se mi opravdu líbili. Jen jsem se celý film nemohl zbavit dojmu, že je to tak trošku vykrádačka Hellraiseru, protože tohle byla jen steží, podobnost čist náhodná. 60 %(29.9.2012)

• hansen

No nevím jestli něco vnitřností a krve dělá z tohoto filmu horor,je to spíše snímek do "klubu náročného diváka".Rozhodně nesedne každému a to včetně mne.(29.10.2009)

• Africanus1

Základní dějová osa tohoto úletu je vlastně dost jednoduchá, ale tady šlo asi spíš o formu. Ta je náležitě odpudivá a zvrhlá, z jedné scény se mi dokonce udělalo blbě. No, jestli to byl účel filmu, tak u mě se to povedlo. Jenže jak ubíhal čas, bavilo mě to čím dál míň, jenom jsem čekal na nějaké rozuzlení, ale místo pointy přišel useknutý závěr. Dobře zvrhlý, ale v něčem to na pilu tlačilo až moc a v něčem málo.(19.1.2010)

Předesílám, viděl jsem už lepší. Téma: posmrtný život, peklo, propadnutí peklu. Mnoho jsem si od tohoto snímku nesliboval a v posledku jsem byl více než štědře odměněn. Fascinující pohled na to, kterak snadno lze přijít o rozum, o duši. Technickou stránku filmu jsem neřešil a raději se soustředil na celkový dojem. Prostě jsem si ten slepenec tří lidských osudů užíval (můj psycholog by měl ze mě radost) na vlnách emocí. Zvrácenost a temnota lidské duše? Proč ne? Zvláště když jsem "mezi řádky" nalezl (mluvím stále sám za sebe) sdělení, jak důležité je odpuštění a odpoutání. Čili, výsledný dojem z takto pojatého šíleného příběhu je překvapivě pozitivní.(15.8.2015)

Dobře natočené,celkem zvrácené pokoukání pro silnější nátury.(30.7.2016)

• Deacon59

Nejlepší byl vepřík a nestvůry inspirované Hellraiserem. Jinak pouhá báchorka.(5.12.2010)

Necromentiu som zhliadla len náhodou a netuším vobec prečo má také nízke hodnotenie. Ak by som to mala prirovnať k hororom, akým je najčastejšie prirovnávaný a to je Saw a Hellraiser musím povedať, že z každého má len to najlepšie. A musím dodať, že mne sa ani Saw, ani Hellraiser nejak obzvlášť nepáčil. Necromentia ma oslovila teda omnoho viac a to preto, lebo na rozdiel od Hellraisera tam neboli použité efekty, ktoré skôr vyčaria človeku úsmev na tvári. Takisto ak to prirovnám k Saw, nebola to vôbec stupídna vyvražďovačka, ale premyslený príbeh plný úvah o pekle, utrpení a pomste. Myslím, že si tento snímok naozaj zaslúži pozornosť od milovníkov horou.(20.5.2011)

Momentálně jsem se dokoukal na tento snímek a musím zde napsat hned své první pocity, než se mi to rozleží v hlavě a budu to hodnotit ještě větším procentem. :-) Totálně depresivní, zvrácená, horlivá atmosféra druhé strany pekla, ze které jsem naprosto nadšen. Zápletka filmu z více stran která Vás nenechá v klidu a stále si budete předělávat děj jak to vlastně začalo a jak to vlastně skončilo. HOROR ****(29.5.2011)