Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

HEED

Tak trochu jsem čekal tu plytkost, občasný logický kiks. Ale vizuální stránka věci, to už je jiné kafé. Konzumní snímek pro konzumní společnost, strávíme jej, ale neposadí nás to na zadek. Pane Diesel, tentokráte je to za lidovku. 3 hvězdy. ()

sniperjozef odpad!

Zííííf... Na konci filmu jsem zděšeně vyskočil ze židle, celej spocenej a přál jsem si, aby se mi takhle debilní sen už nikdy nezdál! Pak jsem si ale uvědomil, že jsem sakra koukal na film?! Něco tak brutálně trapnýho a nudnýho jsem dlouho neviděl. AvP verse 1.0. Kde Alieni mají jenom dvě nohy a žijí jenom ve vodě a místo predátora je tam Predátor verse 1.0, kterej je teda dost ochuzenej, má totiž jenom noční vidění, alias Rid(dick). ()

vieriX

Tak návrat k prvnímu dílu jakož to klasickému na nervy pracujicímu thrilleru, kde člověk neví co se ze tmy vynoří. Je tu vidět skromnější ropzpočet ale to bylo už i v prvním díle a vše šlapalo. Riddick vítej zpět takový jaký jsi byl od počátku. ()

Vämpiriüs

Vin Diesel podal opět excelentní herecký výkon , jen škoda děje tohoto dílu. Hodně se zaměřil tématicky na Černočernou tmu, která byla dějově kvalitnější než Riddick 2 ze kterého zde bylo také pár "doplňků" ovšem prakticky David Twohy bohužel nepřišel s ničím novým. Zkopíroval první díl dějově a trochu upravil monstra. Nemít to tak stupidně okopírovaný scénář byl by to úžasný film. Takto musím ohodnotit prakticky jen herce. ()

Pharlap

Velké zklamání. Pomalý rozjezd a z očekávané pomsty Nekromaderům, kteří ho podrazili a nechali na Furii, se stala vyšumělá překopávka Pitch Black. Ale bohužel ve značně okleštěné a lehce předvídatelné podobě. Vůbec to nefungovalo. Ani trochu. Tohle si Riddick jako hlavní postava jistě nezasloužil. Takže samozřejmě očekávám čtyřku, konec otevřený, náš hrdina žije.. není důvodu proč nepokračovat. ()

jafuska

Nebylo to tak zlé, kdo má rád tento žánr, určitě si přijde na své, pro mě to byl film se zajímavými efektami, dějově pro mě už tak trochu slabší, ale pořád se na to dalo dodívat až do konce a to ocenuji. ()

MutantMarana

Boze muj proooc? Vzdyt stacil druhej dil todle ne neee. Debilni a hlavne zbytecnej remix jednicky nechapu. A vomlel nakonec Starbuck, nebo to je fakt lesba? ()

Izi-Peťan

Lidem na filmu vadí, že je stejný jako Černočerná tma, jen slabší. Tak nechápu proč kvůli tomu dáváte tak nízká hodnocení? Mám na to stejný názor. Je to typický Riddick, jak ho známe. Jen by to chvílemi chtělo rychlejší tempo. Jako třeba první půlka byla rozhodně zajímavá. Sledovat Riddicka jak se snaží přežít na "opuštěné" planetě bylo super, ale mohlo to být kratší. Na druhou stranu druhá půlka díky tomu byla svižná a s divákem se nepárala. Já jsem rozhodně spokojen. 75% ()

konysua

Třetí riddick se zasekl v průměrnosti a nepocítil jsem ani jednou pocit vzrušení. A to mi k této postavě nesedí. 6/10 ()

carodejb

Všetko by to bolo skvelé, len nejak to nieje napínavé. Najlepších je úvodných 40 min a potom som začal zívať. Ale inak pekne. ()

pekas

Riddick pořád výbornej. Jen mi kazily dojem některé nepovedené triky (hlavně jízda na vzduchorkách, vznášejících se motorkách) a uspěchanej závěr. Naopak první část je trikově super (hyenopsi a vetřelcohadi). Nebýt toho závěru, dal bych ještě víc. 78% Po dalších shlédnutích přidávám, protože se mi to líbí a dá se to vidět víckrát (Director's cut). 86% ()

Mamlas odpad!

Komorní dobrodružná inscenace natáčená zejména v interiérech vylepšená nějakými ty efekty a virtuálními zvířátky. Slátanina, nedívatelná blbost. ()

Ludo444

Doteraz mi nejde do hlavy, kde sa kedysi v Pitch Black zjavila tak kultová postava. Ten film vtedy ani nebol o Riddickovi. Richard B. Riddick, uniklý trestanec a vrah, odvtedy trochu stratil ostrie. Tie hlášky a macho štylizácia mi neprišli tak dokonale uderné ako onehdá vražda kastrólom v "druhom dieli". Ale srať na to, furt to je na úplne inom leveli jak zbytok sveta. FIlmu prospelo upustenie od tvorby nejakej pošahanej mytológie a zameranie sa na akciu a Riddicka. Záver síce trocha nedotiahnutý, ale bola to špičková zábava. ()

sechmet5

Tenhle film je jasný pokus o návrat k Pitch black, ale nic nového nepřináší. Ani planeta se od té minulé zas tak moc neliší. Nové postavy jsou dvoudimenzální (Sackhoff přináší to nejotravnější ze Starbuck) a ze všeho nejvíc mi na nervy lezl příběh - jak sám Riddick řekl, Černočernou tmu přežili tři postavy. Jinými slovy Johns má tři možnosti, jak zjistit, co se stalo s jeho synem: policajtka - nejlepší možnost, řekla by mu pravdu a možná ji i trochu zaobalila, aby zněla lépe; Jack/Kyra - ok, byla žoldák a vězeň a v druhém filmu zemřela, ale i tak měl Johns vetší šanci se k ní dostat a zjistit jak to bylo. Jenže ne, Johns se rozhodne jít po chlapovi, který za sebou nechává mrtvoly už mnoho let, protože to je jednodušší než si zjistit, kde se necházejí ty dvě ženské. ()

Brano

Tretie pokračovanie Riddicka je rovnaká nuda ako aj jednotka, ale tentoraz bez kúsku originality. Pozerateľná bola akurát prvá polhodina, ktorá bola skvelá, ale potom to už rýchlo strácalo na tempe. Praktický takmer do konca filmu sa nič nedialo a pri tom závere som už zaspával. Herecké výkony slabé, až na výborného Diesela. ()

DassemUltor

Je to tam, ale není to úplně tam. Klasická ukázka toho, že lepší technologie a víc peněz, nemusí garantovat vítězství. Schází tomu úplná kvalita prvního dílu. Přesto se to vydalo jeho stopou a jde mu to dobře. Takže na pohodu 4 hvězdy. Jen to prostě není úplně vončo. :) B-b-b-b-b-b-b-b-b-b-ounty hunters! ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)