Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2013, 119 min (Director's cut: 127 min)

Jít do kina na film, jehož alfou i omegou je Vin Nafta, prohlašuji za historický milník své divácké kariéry. Riddick III. rozhodně napravil reputaci celé sérii, protože se naštěstí snažil víc přiblížit původnímu filmu a ne matlanině č.2. Je to béčko jako za starých studentských časů, ovšem béčko sympatické, protože na rozdíl od spousty jiných se netváří, že abeceda vyškrtla áčko ze sestavy. Moje tři hvězdy jsou tak nakonec pochvalou. P.S: Stejně se ale posmějete, vážení, těch hovadin je tam jak na poušti písku.(30.9.2013)

No co to kurva.... jo takhle! Už jsem chtěl proklít onoho globetrottera, co nasmažil na share Černočernou tmou pod názvem trojky. Pouštět od prostředka se nevyplácí. Má gyrifikace nebyla sto pobrat, že by se v kompletně odlišné globuli mezihvězdné hmoty ustavil totožný genofond. Genre sci-fi je má srdcovka, dalo by se říci, že jsem prakticky gourmet, proto po gastroentitickém druhém díle sice gratuluji, ale vertigo mě kvůli tomu na gluteus neposadilo. Jak již stojí v komentáři, který vygeneroval kolega alchac - chvilka plazení, tréninková montage a následuje zbytek, podobný si s filmem z dvoutisícého roku jako gemini. Nevadí, alespoň jsem mohl provětrat tzv. šádvelovo slovník naučný, který se mi zásadně otevírá pouze v místech, kde od mala (marně) zkouším nalézt význam bodu Gé.(14.11.2013)

Tak se krutopřísný ultradrsoň vrátil do Černé pitche v nejlepší formě a vlil opět do žil diváků, kteří po vyteplené Kronice temna zvažovali změnu orientace, trochu toho neředěného, machistického testosteronu. U odborně reparované, otevřené zlomeniny holení kosti mu panáčkuje přítel nejvěrnější, ochočená šavlozubá hyena, která zvládá i ty nejkrvavější agility, a s grácií filetuje všechno, co mu přijde pod pazourkovou mačetu, od nemazlivých škorpiohadů, přes létající pteroraptory, až po partičku hustobrutálních žoldáků, jež chtějí jeho preparovanou hlavu vystavit v antropologickém muzeu. Nuže, pane Nafto, tohle vám sluší daleko víc, než se skupinkou Barbín a vyfintěných gayů rozbíjet vytuněné Mustangy, tak doufám, že zase brzy přeleštíte rohovky a znovu rychle a zběsile vyčistíte nějakou tu nehostinnou planetu!(30.10.2013)

Riddick je slušná survival Scifárna s temným,desertním vizuálem a perfektním Vin Dieslem a Jordi Mola opět v excelentní roli perfektního slizkého záporáka,který mu neuvěřitelně sedne. Hlášky jsou povedené, akce a gore taky slušné, ale poněkud mi chybělo napětí a celková atmosféra filmu mě nepohltila, tak jak jsem očekával, ale čert to vem, zábava to je fajn. 75%(7.9.2013)

Pro me solidni zklamani. Nevadi mi, ze to je prakticky jak remake prvniho dilu, protoze ten me hodne bavil. Jenze tohle me moc nebavilo. Vlastne nic moc novyho, Riddick se snazi vymlatit skupinku zoldaku, takze se ruzne skrejva ve stinech, sem tam nekoho oddela, vyjimecne hodi nejakou hlasku, prvni pulku filmu se nedeje prakticky nic, druhou uz je to akcnejsi, protoze prijdou i potvory, ale proste nic, co by clovek uz nevidel, navic tempo dost vazne, nijak zvlast cool to nepusobi a triky jsou vicemene prumerny. Pro me prumer a nejslabsi dil serie.(12.12.2013)

• - V úplně první verzi scénáře měla být Riddickem žena. (Toreador)

• - O rolu Dahl (Katee Sackhoff) sa uchádzala aj Keri Hilson. Napriek tomu, že neuspela, David Twohy bol tak ohromený jej charizmou, že napísal malú úlohu aj pre ňu. (misterz)

• - Společnost Universal dala filmu zelenou na základě úspěchu Dieselova předchozího filmu Rychle a zběsile 5 (2011). (S.W.A.T)