Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2013, 119 min (Director's cut: 127 min)

Čistokrevný Riddick! Co víc, si jako fanoušek mohu přát..? Asi takhle, když vám znásilní dceru a zabije syna nějaká ta utlačovaná česká menšina. A tenhle člověk " http://www.csfd.cz/film/321928-punisher-dirty-laundry-the/ " nemá bohužel čas. Vemte si loď, mrkněte na vaše hvězdné mapy, najděte tu naprosto nejhorší planetu pro život lidské bytosti a vyražte hledat Riddicka. Zbraně si brát nemusíte, jsou vám stejně k ničemu. Až přistanete na té planetě, předejte loď Riddickovy a zeptejte se ho, jestli by za tu vaši loď, co mu dáte nemohl rozporcovat rozšlapat a utlouct další dvacítku lidí. Pokud bude souhlasit, můžete na té posrané planetě v klidu umřít, protože Riddick své slovo drží! Za mě 5 sluncí a 90%(10.9.2013)

• H34D

Vin Diesel prý není žádný génius, ovšem podepsat se pod takto obludný scénář a zkurvit jednu z jeho nejvíc cool rolí vyžadovalo pěknou dávku demence. Postavy patří mezi tu nejidiotštější sebranku, jaká se kdy na filmovém plátně sešla. K tomu místo, aby je pan Twohy vybavil dialogy, sestavil spíše jen sekvenci tvrdých hlášek, kterými se loutky střídavě častují. V podstatě cokoli, co postavičky ve filmu dělají, nedává smysl. Tedy kromě erektivní vojandy Katee Sackhoff, jenže film nakonec nezachrání ani její sideboob... Zakomponování humoru do úvodní části k filmu absolutně nesedí a okamžitě zabíjí návaznost na vcelku fajnovou atmosféru Kroniky temna. Vůbec nechápu, proč se fantasy svět, načrtnutý druhým dílem, absolutně nerozvíjí, ba naopak, proč se vyloženě zazdil. Při vypnutém mozku si můžete užít alespoň ty akční scény... 5/10(3.12.2013)

• Jacinda

hrozná nuda. aspoň jsem u toho mohla dělat svůj cosplay. Ovšem neuniklo mi, že Riddicka absolutně nelogicky zasadili do pusté planety nápadně se podobající prvnímu dílu (což byl záměr), ovšem je to jak pěst na oko. Riddick je slabší aby vzápětím prokládal vlastní tělo rožhavenými nýty. Hlavní skvadra převážně trapná - blbka neustále někoho vojíždějící (neumím s přestavit, kdo by JI chtěl vojet), vůdce 1 se slabou motivací a který porodil svého syna nejspíš v 10 letech a vůdce 2, který byl ve své trapnosti byl vtipný. Z celé filmu byl nejlepší dingodog.(15.3.2015)

• Jara.Cimrman.jr

Návrat bystrozrakého holohlavce neproběhl podle mých představ. Zejména úvodní půlhodinka, při které si hrál na honěnou s všelijakými potvorami, mne spolehlivě unudila. Od chvíle, kdy si na pustou planetu přivolal dva taxíky, se sice situace o hodně zlepšila, ale mé procitání z počáteční hybernace bylo příliš pozvolné na to, abych si to užil na víc než dvě hvězdy.(30.1.2014)

Riddick ako remeň. Ja som nadmieru spokojný. Dostala sa mi slušná porcia akcie, atmosféry a riddikovštiny. Komu sa páčila Čiernočierna tma, tak nebude sklamaný ani s týmto kúskom. Vin Diesel celý film válal ostošesť, má neuveriteľnú charizmu pre takéto úlohy, a to nielen fyzickú ale najmä hlasovú, ten chraplák sa mu proste hodí. Tých pár nelogickostí vo filme som neriešil, hlavne že bola zábava, a to teda bola :) Len mi prišlo ľúto toho psíka, ale chápem to, asi by s ním nemohol ďalej cestovať.(4.12.2013)

• - Pôvodný názov scenára bol The Chronicles of Riddick: Dead Man Stalking. (misterz)

• - Autoři se nesnažili vytvořit velkolepý akční film. Jejich snahou bylo zaměřit se na pokračování příběhu. (Reapper)

• - Vin Diesel riskoval pri snímke Riddick, že príde o dom. „Musel som založiť svoj dom. Ak by sme nedokončili film, bol by som bezdomovec," prezradil vtedy 46-ročný herec. (HOMERjeALIEN)