Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2013, 119 min (Director's cut: 127 min)

,,NEJSEM TO JÁ, ČEHO BYSTE SE MĚLI BÁT…“ /// Říká se, že 2x nevlezeš do stejný řeky, takže nejdřív moc nechápu, proč Twohy a Diesel porušujou zažitý pravidla… Naštěstí Riddick, frajer se zvířecíma instinktama kosí příšery, lidi a sere na nějaký debilní pověry. A ještě do toho při tý hře ,,na retardy“ stihne vypouštět ucházející hlášky. Na konci chápu Twohyho i Diesela. Dostal jsem totiž mnohem víc, než jsem čekal. Fajnový akční béčkový sci-fi. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Myslím, že každá prvnička by měla dostat šanci na reparát. 2.) Protože: CO ZABIJEŠ JE TVOJE! 3.) Thx za titule ,,krasnyprinc90“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(21.12.2013)

Celá Riddickovská trilogie je takové "there and back again" - Riddick se stylově vrací k jedničce tak moc, až působí trochu jako její remake, ale pořád je v něm cítit vliv uhlazenější a řemeslně dospělejší styl dvojky. Co mu ovšem k dokonalosti oproti jedničce chybí nejvíc, je její nápaditost a svěžešt. Prostě už nemám moc čím překvapit, jede jen všechno "znovu a lépe". 7/10(3.12.2013)

|| Scenár: David Twohy / Charaktery: Jim Wheat, Ken Wheat | Hudba: Graeme Revell | Produkcia: Vin Diesel, Ted Field, Samantha Vincent | Distribúcia: Universal Pictures, Entertainment One | Štúdio: Radar Pictures, One Race Films | Rozpočet: 38 miliónov $ | Tržby: 98,337,295 $ || V prvej polovici vizuálne pútavá sci-fi oddychovka, ktorú robí výnimočnou sametový bass-bariton Diesela. Druhá pólka schematická, a z dôvodu skromného rozpočtu sa vypracované exteriéri premenia v nočnú tmu. Raz vidieť neurazí, hlavne keď človek nevidel predchádzajúce diely. 70% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(1.2.2014)

"Jsou špatné dny, a pak ty legendárně špatné. A tenhle se k nim začínal řadit." Riddick sa vracia, a s ním aj špinavá, pochmúrna atmosféra nehostinnej planéty s ešte nehostinnejšou faunou, ako aj banda žoldnierov idúcich na smrť a poriadne krvavá sekaná, ktorá k tomu už neodmysliteľne patrí. Nebyť toho, že sa jedná o tretí diel a až príliš kopíruje ten prvý, bola by to plná paľba. Takto je to "len" o niečo brutálnejší a akčnejší Pitch Black v novom háve. 75%(5.9.2013)

„Najviac vás zrazí rana, ktorú nečakáte.“ Po prehnane ambicióznej (a nie príliš vydarenej) dvojke aj sám Vin Diesel musel uznať, že space opera nie je štýl, ktorý by magorovi Riddickovi sedel a tak sa znova dal dokopy s kamošom Twohym a po asi sto rokoch nakrútili trojku, ktorá sa k dvojke hlási len v úvode a následne sa vydáva smerom k Čiernočiernej tme, čo hodnotím ako fanúšik jednotky a nie príliš veľký fanúšik dvojky pozitívne. Nanešťastie, hoci je atmosféra príjemne temná a celé je to drsné a pomerne komorné, dosť tomu podráža nohy nie príliš zaujímavý scenár, dosť nudné vedľajšie postavy a príliš veľké množstvo nie príliš zaujímavých efektov. Stroskotanecký začiatok je super, ale potom sa do zvrhne do prehliadky priemernej akcie a neatraktívnych CGI a tronko sa začal nudiť. Značne, značne, značne!(6.1.2017)

• - Spoiler: Film sa odohráva v roku 2592. (belinko)

• - Film obsahu 850 až 900 vizuálních efektů. (deadman93)

• - Vin Diesel riskoval pri snímke Riddick, že príde o dom. „Musel som založiť svoj dom. Ak by sme nedokončili film, bol by som bezdomovec," prezradil vtedy 46-ročný herec. (HOMERjeALIEN)