Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2013, 119 min (Director's cut: 127 min)

Záleží, jak se chcete na třetího Riddicka dívat - jako na kombinaci Černočerné tmy, Vetřelců, Predátorů, Conana Barbara a dalších fimů z žánru fantazie a akce, nebo jako na příjemný návrat Vina Diesela v roli, která mu sedne jak zadek na hrnec. Zvolil jsem druhou variantu a v kině si to pěkně užil. Nehleděl jsem na to, že z Riddicka se chvílemi stává Rambo a že se pomalu stává nesmrtelným. Jelikož lítat po skalách jako čamrda s propíchnutou, byť zalepenou, hrudí, by zřejmě zvládl málokdo, nemluvě o neuvěřitelné výdrži pod hladinou, kdy srdce ze zpomalí téměř až k zástavě. Parádní mimozemské bestie (fakt nechci řešit všechny ty inspirace) jsou jako živé! A skála v závěru připomene pyramidu s vetřelci a predátorem na špici... Pěkný, špinavý film, kde se pro ránu nejde daleko, kde lítají hlavy i ruce (vydařené efekty) a většina se rozmýšlí mezi přežitím, pomstou a odměnou za zločince. Kdo si myslel, že uvidí něco jiného, byl buď neznalý věci, naivka nebo blázen. Riddick mě v žádném případě nezklamal!(20.9.2013)

• Beastmaster4

Drsňácká nuda, která bude brát možná tak diváky bez mozku, co jsou v dnešní době vděčný za jakýkoliv barevný svět (kterej jim nabídne každej druhej film) na velkých plackách v obýváku a hekají blahem nad každým moderním trikem. Oproti druhému dílu, který měl svou zajímavou atmosféru je tohle jenom další sci-fi akčňák hýřící drsňáckými a nesmyslnými gesty a scénami. Trapnej konec pak ani neřeším....vopruz.(23.12.2013)

• Isherwood

Po většinových reakcích Twothy vytušil, že nová space opera mu na Riddickových bedrech nenaroste a vrací se pokorně do vod černočerného prologu, přičemž zapomíná, co jej třináct let nazpět dělalo dobrým (silný moment překvapení z nového hrdiny zaskočil nejen diváky, ale evidentně i Furyanovy stvořitele za kamerou); druhá třetina hrající na notu „Riddick predátorem“ je absolutorium, ale ta první zdlouhavým prologem bez podstaty, protože skoro všechno beztak víme, a závěrečný akt patetickou lavinou, která definitivně Riddicka pohřbí jako legendu, jíž jsme si vymodlili a vlastně nikdy opravdu nedostali.(4.10.2014)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $42,025,135Tržby Celosvetovo $98,337,295Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,762,298 //počet predaných kusov 468,828Tržby za predaj DVD v USA $13,302,175 //počet predaných kusov 569,820║ Hlavne prvá tretina je dosť dobrá keď Riddick bojuje z divočinou tamojšieho sveta a zo samým sebou, vtedy to má grády, akčnosť, nádych drsnosti, samozrejme ten ochočený psík to potom dosť kazí, tak trošku sa to mení na rodinné dobrodružstvo, príchodom lovcov príde na zbytočnú vatovú výplň, škoda, lebo niektoré úseky sú tam zbytočne ukecané a lovci sú povrchný a nemajú správne grády, takže všetko musí zachraňovať len účasť Riddicka, ináč v pohode pokračovanie natočené za rozumný rozpočet. /videl v kine: 70%/ __moja recenzia(18.9.2013)

Tu postavu prostě musíte milovat. Jinak si s tím filmem rozumět nebudete. Riddick byl vždycky svéráznou kombinací Conana a Star Wars a ani teď tomu není jinak. Lehce naťuklou linii z předchozího dílu opustíme hned ve výborném úvodu, kdy se R usadí na opuštěné planetě (s příšerama) a pořídí si psa. Pokračujeme v lehce obměněném duchu Černočerné tmy. Teče tu hodně slizu, krve a dočkáme se dvou full frontálů (no i když... Katee Sackhoff ukáže jenom jedno). Obludy připomínají našeho oblíbeného xenomorfa tak akorát a Dieselův chraplák to celé jistí. Příjemně stratené dvě hodinky. Určitě chci pokračování a vidět Furyii.(18.9.2013)

• - Matt Nable, představitel Johnse, je ve skutečnosti jen o tři roky starší než Cole Hauser, jenž ve filmu Černočerná tma (2000) stvárnil roli Johnsova syna, Johnse "juniora". (Tony-Z)

• - Herečka Katee Sackhoff popsala svou postavu Dahl jako tu nejtvrdší, jakou kdy hrála. (deadman93)

• - Film obsahu 850 až 900 vizuálních efektů. (deadman93)