Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2013, 119 min (Director's cut: 127 min)

Návrat ke kořenům je sice fajn věc, ale jelikož mě Riddick: Kronika temna bavila o poznání více než Černočerná tma, není pro mě tahle vyvražďovačka ničím víc než solidním zábavným béčkem. Ale plusové body mají tvůrci za obsazení mých velkých oblíbenců Katee Sackhoff a Jordiho Molly.(24.12.2013)

Mno. Těžko plácnu něco, co už dávno nevydatloval někdo přede mnou, ale ta úvodní půlhoďka je prostě epickej "unknown planet survival" kousek. Od příletu žoldáků se to pak s narůstající stopáží mírně řečeno už jenom sere, smradu Twohyho hravosti se stejně ale divák nezbaví až do konce závěrečnejch titulí, a to se počítá. Jsou tam bomba hlášky, efektní zpomalovačky i parádní triky. Tihle dva si prostě plní sen, jenomže režisér tu k ruce potřebuje dalšího kámoše, kterej by mu pomohl vypilovat scénář. Takže jednoduše béčko. Ale mohlo to bejt supr čupr áčko!(29.12.2013)

Třetí Riddick se snaží přihopsat k tomu prvnímu, ale nemá tolik kvaltů, aby se mu dokázal vyrovnat v atmosféře a co mě především mrzí, že zmizel Riddickův vostrej sarkamus, kterým dodával černočerný tmě pětihvězdičkový šajníček ( "Co je tak užásnýho na tvým životě, že se bojíš smrti ?" ) na úkor, až extrémního heroizování hlavní postavy, chvílema to bylo spíš jak dialogy z Ramba. Samozřejmě souboje, příšerky, něco odkopčení z vetřelců, něco okopčení odjinud, akce, napětí, postavy, které se dají přečíst během prvních několika minut co jsou na scéně. Není to úplně špatný, hlavně vizuálek je fajn, ale je to klasickej efekt "šumáček", trošku zašumí a pak vyprchá.(3.9.2013)

První cca polovina, kde megamachr Riddick čelí různým potvorám na neznámé planetě je tak boží, že to nekazí ani ten trapnej CGI čokl, kterýho si ochočil. Po příjezdu žoldáků jde kvalita dolu, ale pořád solidní přímočará zábava.(22.12.2013)

// Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,117 // Otvárací Víkend v USA: $19,030,375 //(7.12.2013)

• - Společnost Universal dala filmu zelenou na základě úspěchu Dieselova předchozího filmu Rychle a zběsile 5 (2011). (S.W.A.T)

• - Pôvodný názov scenára bol The Chronicles of Riddick: Dead Man Stalking. (misterz)

• - Díky výrazně menšímu rozpočtu narozdíl od předchozího snímku série nechalo studio tvůrcům větší volnost. (deadman93)