Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2013, 119 min (Director's cut: 127 min)

Film vznikl za podpory Výboru pro film a televizi Quebecu, takže jsem něco málo francouzštiny očekaval, nicméně jsem film viděl v angličtině s českými titulky a špetkou španělštiny doplněné čínským audiokomentářem. Ne nebyl to bonus na DVD či Blue Ray, ale skupina čínský mluvicích diváků v kině Galaxie o řadu nade mnou. K ději samotnému? Potomci Antonia Quintany (Zatím spolu, zatím živi) zchudli a změnili si jméno na Santana. Jeden z nich se stal lovcem odměn. Riddick, je opět drsnou osinou a děla problém i problémy řeší za pomoci svého přerostlého pražského krysaříka s leopardím potiskem. Vzdálená sestřenice Starbucks (Battlestar Galactica) je už jen třešničkou na dortu.(26.9.2013)

Třetí seanci vesmírného rebela Richarda B.Riddicka lze rozdělit na tři sekce sestupné kvality. Neandrtálský, animální úvod sžívání se s planetou a její faunou dokáže upoutat pouze obrazem, působivou výpravou, či designem monster. Prostřední část bych označil jako machistické „dick measuring“, s tím, že pravítko samozřejmě ukáže nejvyšší číslo u nádobíčka zbroušené rohovky a hned na druhém místě je překvapivě objekt, který ani nemá co měřit. No a pak přišlo vyvrcholení, co mě otrávilo stejnými jedy, jako první rozhodně ne bílá tma (absence dějové gradace, směšný heroismus, digitální bordel). Pokud se však ten amatérský kynolog a profesionální vrah vydá s Twohym znova do akce, chci být u toho..(31.10.2013)

Riddick je po tolika letech zpět a opět ve skvělé formě. Vin Diesel je ve skvělé formě, ovšem oproti Kronice Temna se tento díl vydal po stopách Černočerné tmy, tedy typického hunting filmu a Riddick tak nemá prostor se pořádně porval s armádou lidských protivníků. Řekl bych, že je to taková jednička s vyšším rozpočtem, ale co fungovalo tehdy, tak samozřejmě na někoho nemusí fungovat teď. Recenze zde...70%...[06.09.2013_Cinestar_Plzeň](6.9.2013)

Šťastná třináctka, huh? Na každý pád je vidět, že tandem Twohy-Diesel si nenechá rozvracet svoje vlastní pojetí drsné sci-fi, a taky že technologie za zmíněných třináct let od Černočerné Tmy pokročila o hodně dopředu. Třetí Riddick nebyl drahý (necelých 40 mega), přesto vypadá velmi dobře, a navzdory skoro stejné délce, jakou nabízela dvojka, na rozdíl od ní nenudí. Tedy, trochu ano, hlavně v prostřední části, kdy si mezi sebou vyměňují různé více nebo méně hlubokomyslné dialogy různé dvojice postav. Ale první "Conanovská" půlhodina je lahůdková, a od chvíle, kdy divák dostane naservírovanou dokonale vejpůl rozseknutou hlavu (horizontálně;)), to zase až do konce docela slušně šlape. Skutečně ale jen "docela", protože konec mi nepřišel moc přirozený (to, že by se Starbuck mohla chovat trošku méně směšně, je ten nejmenší problém). A úplný konec, to je zase kapitola sama pro sebe.... upřímně doufám, že jestli někdy vznikne čtvrtý díl ságy, ukočírují tvůrci svoji fantazii lépe než jak se jim to stalo s Kronikou Temna. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že to může fungovat jen při pojetí v duchu Loba - Kostěje Nesmrtelného. Což samozřejmě nesouvisí s hodnocením tohoto dílu Riddickovy spletité životní story;) Ten je vizuálně víc než přitažlivý, příběhově tak akorát na daný žánr a nic víc. No vážně, sice je tu Starbuck, ale je pořád plně oblečená. Takže výsledné hodnocení zní: takových celkem spokojených 70%, ale žádná překvapení se nekonají, a nebýt Riddicka, je to jen další z mnoha (mnoha, mnoha a mnoha) žánrovek.(5.11.2015)

• Jacinda

hrozná nuda. aspoň jsem u toho mohla dělat svůj cosplay. Ovšem neuniklo mi, že Riddicka absolutně nelogicky zasadili do pusté planety nápadně se podobající prvnímu dílu (což byl záměr), ovšem je to jak pěst na oko. Riddick je slabší aby vzápětím prokládal vlastní tělo rožhavenými nýty. Hlavní skvadra převážně trapná - blbka neustále někoho vojíždějící (neumím s přestavit, kdo by JI chtěl vojet), vůdce 1 se slabou motivací a který porodil svého syna nejspíš v 10 letech a vůdce 2, který byl ve své trapnosti byl vtipný. Z celé filmu byl nejlepší dingodog.(15.3.2015)

• - Pôvodný názov scenára bol The Chronicles of Riddick: Dead Man Stalking. (misterz)

• - I přes to, že se děj filmu odehrává v daleké budoucnosti, používá velitel "lovců hlav" (Matt Nabl) upravenou brokovnici Winchester Model 1887 z konce 19.století. (dickens)

• - Vin Diesel riskoval pri snímke Riddick, že príde o dom. „Musel som založiť svoj dom. Ak by sme nedokončili film, bol by som bezdomovec," prezradil vtedy 46-ročný herec. (HOMERjeALIEN)