Sci-Fi / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2013, 119 min (Director's cut: 127 min)

Tu postavu prostě musíte milovat. Jinak si s tím filmem rozumět nebudete. Riddick byl vždycky svéráznou kombinací Conana a Star Wars a ani teď tomu není jinak. Lehce naťuklou linii z předchozího dílu opustíme hned ve výborném úvodu, kdy se R usadí na opuštěné planetě (s příšerama) a pořídí si psa. Pokračujeme v lehce obměněném duchu Černočerné tmy. Teče tu hodně slizu, krve a dočkáme se dvou full frontálů (no i když... Katee Sackhoff ukáže jenom jedno). Obludy připomínají našeho oblíbeného xenomorfa tak akorát a Dieselův chraplák to celé jistí. Příjemně stratené dvě hodinky. Určitě chci pokračování a vidět Furyii.(18.9.2013)

Nečekal jsem vůbec nic, Riddicka jako takovýho nemusím a Diesel taky nepatří mezi mé vyloženě oblíbené akční bouchače.Ovšem dostal sem ...wow!! Že jsem fakt čuměl!! Riddick je postava, která je takovej ten "like" 70.kovej "japan řezník", kterej nemá absolutně konkurenci, nic ho nedostane, nade vším a nad každým vyzraje jak silou, tak speciální schopností, tak intrikami a neuvěřitelnou inteligencí a houževnatostí. Riddick nespěchá, ale jde si za svým cílem naprosto nekompromisně a nesmlouvavě drsně. Nakonec vyjebe se všema ... s příšerama na hnusný planetě, s dvojí posádkou zabijáků a s celou hnusnou planetou vlastně navrch definitivně, protože se mu tam prostě nelíbí "jenom" nelíbí ... Pro mě geniální, obrovský překvapení ...(22.11.2013)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $42,025,135Tržby Celosvetovo $98,337,295Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,762,298 //počet predaných kusov 468,828Tržby za predaj DVD v USA $13,302,175 //počet predaných kusov 569,820║ Hlavne prvá tretina je dosť dobrá keď Riddick bojuje z divočinou tamojšieho sveta a zo samým sebou, vtedy to má grády, akčnosť, nádych drsnosti, samozrejme ten ochočený psík to potom dosť kazí, tak trošku sa to mení na rodinné dobrodružstvo, príchodom lovcov príde na zbytočnú vatovú výplň, škoda, lebo niektoré úseky sú tam zbytočne ukecané a lovci sú povrchný a nemajú správne grády, takže všetko musí zachraňovať len účasť Riddicka, ináč v pohode pokračovanie natočené za rozumný rozpočet. /videl v kine: 70%/ __moja recenzia(18.9.2013)

Fanoušek Riddicka, především pak Černočerné tmy, musí být spokojený. Nekoná se žádná Kronika, vloženo je minimum odkazů, žádné rozvinutí Riddickova příběhu nečekejte. No, příběhu...jakého příběhu? Ona je to "jen" další čistočistá kapitola ze života vesmírného vyhnance-zabijáka. Prostě Riddick jak ho máme rádi. Úžasné CGI, vesmírní predátoři a ten největší, Riddick (výborný Diesel ve své nejoblíbenější a pro mě nejlepší roli), s nima na zapomenuté, až letálně nehostinné planetě. Hlášky, krvavý bigstájl mordy a krásné zavzpomínání na Pitch Black. Přesně tohle jsem čekal, takže nebýt mdlého konce, tak je to plnej. Takhle je to objektivních 80% a jedna k tomu za srdcovku v podobě slastné sci-fi řezby. Btw. nejlepší po Vinovi bylo ve filmu jeho psovitý hovado, palec nahoru.(5.9.2013)

Další Riddick je béčko. Zase. Ale překvapení to opravdu není. Ale je to dobrý béčko, který se mnohem víc stáčí k odkazu prvního dílu a jeho sci-fi horrorovému zasazení, než-li k dvojce, která je zas jakési space-fantasy (ale rozhodně se oba díly velmi často citují a de facto na ně trojka velmi navazuje). Mohl bych možná i snažit napsat o tomhle filmu něco víc, než že je to zábavné béčko s až humorně übermenshálním hrdinou, ale... Ono to prostě nic jiného není a tvůrci to naštěstí pochopili i v tom, že v třetinu filmu sledujeme Riddicka samotného, jak se potuluje opuštěnou planetou (a tam nemusí Vin Diesel moc hrát, anžto tam jsou jen voiceovery), v druhé třetině je Riddick málo viděný protivník přiletivšího žoldáctva (ergo zas nemusí DIesel moc hrát) a třetí část se odehrává ve tmě (a tam se Diesel hrát pokouší, ale ve tmě to stejně nejde poznat).(31.10.2017)

• - Faloc (Danny Blanco Hall) má ve filmu zbraň Smith & Wesson SW99 ráže 9x19mm. (dc125)

• - Pôvodný názov scenára bol The Chronicles of Riddick: Dead Man Stalking. (misterz)

• - Natáčanie trvalo 47 dní a prebiehalo v Montreale. (Shakers)