Riddick se probouzí na neznámé planetě, kde je pohřbený pod hlínou a kamením. Když se vyhrabe ze země, začne boj o život. Na planetě je mnoho predátorů, kteří ho začnou lovit. Riddick se chce napít, ale zjistí, že voda není pitná a tak musí hledat zdroj vody někde jinde. Riddick má zraněnou nohu a začnou ho lovit mimozemští psi dingo. Riddick se schová pod vodou, než psi odejdou. Poté na něj dotírá jeden pes, ale Riddick ho odežene. Posléze spatří čistou vodu, která teče ze skal a tam se může konečně napít. U vody jsou jezírka, ke kterým opět dorazí obrovští psi. Riddick se schová a pozoruje, jak je jeden ze psů sežrán ještěrem, který vyleze z vody. Další ještěr pak napadne Riddicka. Ten se však dokáže ubránit a uteče pryč. Riddick se pak schová pod skálu, aby přečkal noc. Riddick vzpomíná na to, co se mu stalo. Riddick se měl stát lordem vůdcem u smrtivládců. Riddick hledal svůj domov zvaný Furya. Riddick měl slíbeno, že ho jistý muž jménem Kron dopraví domů do Furye. Kron ho ale podvedl a shodil ho z útesu, který ho následně zasypal. Když se Riddick probudil, prozkoumal planetu a našel její přívětivou tvář. Na druhé straně je tráva a voda. Ale může se tam dostat jen skalní průrvou, která vede přes jezírko, kde jsou nebezpeční ještěři. Riddick si ochočil malého psa a vydal se na souboj s ještěrem. Riddick souboj vyhrál a dostal se na lepší stranu planety. Tam našel opuštěnou základnu, kde sepnul nouzový snímač. Ten ho naskenoval do systému a dal vědět vesmírným lodím v okolí, že na planetě je trestanec, na kterého je vyspaná odměna. Na planetě zanedlouho přistálo vesmírné plavidlo lovce odměn jménem Santana, ten má sebou několik kumpánů. Santana se chce zbavit zajatkyně, kterou má na lodi a tak ji chladnokrevně zastřelí. Na planetu záhy přilétá další plavidlo. Jsou to další lovci odměn v čele s velitelem Johnsem. Santana chce, aby Johns vytáhl z lodi jeden zdroj, aby nemohla odletět. To je pojistka, proti Riddickovi. Santana pak zaměří Riddicka a vydá se ho v noci ulovit. Jeden jeho člověk se však chytí do pasti, která ho rozpůlí. Riddick pak zabije další dva členy jeho posádky. Santana jde ráno za Johnsem a žádá ho o pomoc. Přitom se ale naváží do Johnsovi kolegyně jménem Dahl. Ta si nebere servítky a dá mu pěstí. Johns říká, že mu pomůže, ale chce rozkazovat on. Johns pak sleduje Riddickova psa a doufá, že ho dovede až k Riddickovi. Johns prohledá jeskyni, ale najde tam jen mrtvého muže od Santany. Johns si myslí, že se Riddick chce dostat ke zdroji a varuje ostatní, kteří jsou u lodě. Tam je Dahl, která se opět popere se Santanou. Riddick se pak tajně vkrade do vesmírné lodě a ukradne tam oba zdroje. Lodě teď nemohou odletět... (TV Prima)

Grellenort

Já tam teda tu poetiku Pitch Black nenašel; a že jsem se hodně snažil. Jeden hudební motiv to nezachrání a kromě hlavní postavy a jejího představitele je tu jinak špatně naprosto všechno. Nejdelší letošní dvě hodiny před obrazovkou a to se přitom považuju za člověka, kterýho je celkem snadný zabavit. ()

pida123

Lepší než jednička, horší než dvojka. Chyběl mi tady jeho totální sarkasmus. Naučí se znova přežít sám, zkušeně (o šutr) si spraví otevřenou zlomeninu, ochočí si divokýho rádoby dinga, zvládne paralizační jed nějakýho vodního hadoškorpiona, zavolá si žoldáky, aby mu laskavě doručili loď, zabije většinu z nich, pak všem (co přežili) zachrání prdel a získá ženskou, která "chlapy nešuká". :))) No tak tohle mě rozesmálo...Jako sci-fi akčňák nic moc, jako parodie na sci-fi akčňák - SUPER. ()

blondboss

Tretí Riddick v šľapajách Pitch Black. To sa mi páči, nakoľko Kronika temna išla mimo mňa a myslím, že aj Twohy pochopil, že ťažko môže epickosťou a monumentálnosťou konkurovať súčasným sci-fi trhákom. Takto to malo atmosféru podobnú Votrelcovi a vcelku to pobavilo. Aj keď tam bolo až príliš veľa nelogických a prehnaných scén. Vin Diesel ešte väčší tvrďas ako inokedy. 60 % ()

pojta

Návrat k Riddickovi oceňuji. Vyřešení věcí kolem necropole během chvíle bylo jedině dobře. takže kvalitní B akční film. ()

Max Q.

Polovina filmu natočena ve studiu, druhá před zeleným plátnem. Děj nepřekvapující a Riddick namachrovaný jak šestnáctiletý motorkář na Pionýru. ()

lobo87

Twohy sa vrátil na začiatok a Riddicka opäť poslal na opustenú planétu bojovať nielen proti ľudským lovcom, ale aj proti niečomu horšiemu. Film ma najviac bavil, keď bol Riddick sám a učil sa žiť a prežiť na tomto mieste. Krásne lokácie, zaujímavá vizuálna stránka. Oproti dvojke veľký krok vpred... 65% ()

Tomate

Po pre mňa trošku slabšej Kronike temna sa opäť vraciame k skvelo atmosferickej Čiernočiernej tme. Úvod je trošku slabší a chvíľu mi trvalo kým som sa zorientoval. No ako prídu žoldáci hneď je jasné na ktorú bije. A na scénu prichádza Riddick so svojim byakuganom ako ho mám rád. O príbehu som sa veľa nedozvedel, skôr mám pocit že sa jedná o predprípravu na niečo väčšie. ()

blazma

Riddick se vrátil a bohužel sel na jistotu až moc. Všechno bylo stejné jako jednička, sice se jinak dostal na další planetu, sice neslo o tmu, ale o déšť, sice teď nestal jen proti vraždícím potvorám, ale i zloduchům. To, ale nevynahradí to, ze to byla spatná napodobenina jedničky. Strašně se mi líbila barevna propracovanost takový ty pouště kde se dej odehrává. Riddick, ještě o něco víc zmoudřel, zdrsněl a o něco víc se z něho stal nafoukaný zabiják. Postava otce nepotřebného a padlého žoldaka z jedničky, jenom propojil všechny tři díly dohromady, nic méně by nikomu nevadilo kdyby těch podobnosti s jedničkou bylo o něco méně. Vizuálně byl film skvěly, herci užasne své postavy zahráli, Riddick v podání Diesela proste nejlepší. Ovšem po pul hodině zjistíte ze to bude úplně stejný film jako ten první a už se nudíte, škoda. Doufal jsem ze po takové pauzičce si s tím dějem lepe pohraji než ze jenom dají CTRL+C a pak CTRL+V. ()

baclajean

Jednotka zaujímavá, dvojka udržala pozornosť a "zábavu" diváka na rovnakej úrovni (čo sa cení, keďže nie vždy sa to pokračovaniam podarí), no a táto tretia časť bola ešte o čosi lepšia než jej predchodcovia, takže dávam o hviezdičku navyše. Obzvlášť prvá časť filmu, kde sa ešte nemihalo toľko postáv, bola výborne prepracovaná. ()

dudo24

Tretie pokračovanie sa vrátilo bližšie k žánru prvého filmu. Páčilo sa mi to, udržalo si to úroveň, aj keď sa veľa recyklovalo. Z Riddicka spravili ešte viac neporaziteľného boha ako predtým. Každým filmom sa to stupňuje. V rozšírenej verzii pridali dosť scén s Necromongermi, ale nemyslím si, že to malo nejaký výrazný efekt. ()

koza3

Takové tři v jednom. První půlhodinka je to one man show, kdy se Riddick revitalizuje ze svých zranění, ukazuje nám díru, ve které bydlí až přijde velký mrak a je potřeba se odjebat z této planety. Druhá fáze je naprosto super, která he takový survival, ale z opačné strany než jsme zvyklí. Tedy fandíme tomu predátorovi a on má jasně navrch. Podíváme se na jeden prs Starbucks z Galacticy a ukončíme to decapitováním nesympatického bounty huntera. Třetí fáze je pak o kooperaci a únikové hře typu kdo najde ty velký tužkovky, může odletět domů. Tvůrci se poučili z předchozího Riddicka a vrátili se k Pitch Black. Byl jsem v napětí, užil jsem si to a proto dávám zasloužené čtyři hvězdy. Perlička nakopec, kdy Riddick pomačká prdelku nadržené Starbucks vyvolává potřebu čtvrté porno fáze. Škoda, že následovaly jen závěrečné titulky. ()

cerdax2

Az na zaver pekne natocena akcni sci-fi, pak uz si scenaristi delali s chovanim priser z minuty na minutu, co chteli. 70% ()

Jenndulka

Po nevydařené dvojce se pan režisér a scénárista v jednom očividně snažil vrátit ke kořenům a těžit z oblíbenosti jedničky. Bohužel, když se vezme šablona původního filmu a změní se jenom prostředí a místo létajících potvor se použije kříženec vetřelce a škorpiona, tak to prostě nefunguje. Motivace postav? Naprosto nesmyslná. A ten konec? Škoda mluvit. Pokud ještě nějaký Riddick bude, měl by se toho už chopit někdo jiný. ()

Esinti

Mám li být upřímný tak to není až taková blitka...né celé. Ale nebaví mne už prznění ságy Riddicka. Celej film by se dal shrnout jako nudnej táhlej začátek kterýmu bych dal tak *** přeci jen se tam něco našlo. Potom střední klasická stealth killing část. To je ten Riddick kterého mám rád a kterému bych dal ***** . No a potom přichází konec kterej je něco mezi odpadem a * . Dal bych asi i lepší hodnocení nebýt klasické rádoby cute/fun sračka části. A teď pozor nutnej spoiler: drsňák je totálně sám -> najde štěně které za ním chodí -> oblíbí si ho -> pár scén kdy spolu mluví jako největší kámoši a čokl sem tam udělá něco jako že pomočí jídlo pro psi které jeho pán někde najde, taková ta část kdy celé kino dělá aaaach a hahaha a vám se chce blít do nedojedeného popcornu -> pes (nebo jiný mazlíček) zemře při záchraně hrdinova života -> vetšinou předimenzovaná revenge. Toto je mor moderních akčních filmů za který bych vraždil a za který dávám tak malé hodnocení i přes to že to nebylo až tak strašný. ()

FuRYaN_iS_BaCK

Pokus o navrácení k temné a "gore" jedničce ne úplně vyšel. Jednička byla boží, Riddicka si nebylo možné neoblíbit, takový badass antihrdina se jen tak nevidí. Dvojka byl trošku megalomanský pokus s mnohonásobně vyšším rozpočtem, kde Riddick skákal z planety na planetu a rušil, co mu přišlo pod ruku. Ale neurazila, bavil jsem se dost. Ve třetím pokračování mi přišlo, že Riddick trochu změkl (sám to i na začátku říká) a to mě zklamalo. Prostřední stopáž znovu výborná, aneb elimace žoldáku po jednom, která je dohání k šílenství, nikdy neomrzí. Konec dobrej, až na poslední dvě minuty, které mě teda zabolely moc. To nebyl Riddick. ()

gu-staff

Pro mně propadák roku. Těšil jsem se, a nebylo na co. Jak byla Černočerná tma příjemným překvapením, tak je tenhle epos nepřijemnym svěděním kdesi mezi půlkama. Už když se objevila dějová linie s ušatym čoklem, říkal jsem si "a do piče..." a pak se to propadalo do marasmu trapnosti stejnym tempem, jako se náš prezident propadá do pasti superega (a alkoholismu). Herecký výkony byly extra špatný, přičemž Nafťák to nemá čim vytáhnout, von prostě hraje to svoje, tzn. tvrdej jak šutr, drsnej jak šmirgl, hlavně žádnou mimiku a ať sou vidět ramena, kurva. Jasně, na to jsme zvyklý a s tim na to jdem, ale musel by v tom případě zafungovat nějakej scénář a ostatní herci, aby to trochu vytáhli. Bohužel scénářem někdo podložil viklavej stůl v produkce, když počítali, kolik škváry z toho nasypou, a herecký obsazení se minulo na míle (nechápu, proč je tu Urban uvedenej na druhym místě, když je ve filmu asi 2 minuty). Kdyby nebylo chacha momentu nekdě ve 2/3 (holý šit), nebylo by na co vzpomínat. Jestli chtěj takhle pokračovat, tak ať místo dalších dílů natočej radši jak Superlesba Katee Sackhoff holí svojí dolní půlku, śnad na to přijdou alespoň nějaký holky....ty dvě hvězdy dávám jen jen z ohledu k tomu, že odpad dávám jen Troškovi a Magnuskovi, a jednu jsem dal pro radost z toho, že už na to nemusim koukat. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Drax v hotelu plném zabijáků

Drax v hotelu plném zabijáků

13.02.2017

Dave Bautista (Drax ze Strážců Galaxie) má našlápnuto k solidní herecké kariéře. V posledních letech se stihnul objevit v bondovce Spectre nebo v Dieselově Riddickovi a letos uvidíme ve dvojce… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Čeká nás další Riddick a xXx?

Čeká nás další Riddick a xXx?

02.02.2014

Kariéra Vina Diesela je na tom velice dobře. Série Rychle a zběsile je na vrcholu sil, relativně laciný třetí Riddick vydělal téměř 100 milionů dolarů a Marvel Dieselovi určitě zaplatil slušnou sumu… (více)