Tajemství mumie

Tajomstvo múmie

Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Francie, 2010, 107 min

• Madsbender

Ako je toto vôbec možné? Ako to, že je Besson vôbec schopný spáchať takýto paskvil?! Prepáčte, ak niekoho urazím, no je vôbec zázrak, že som obišiel možnosť odpad. Už po prvých 20 minútach som sa ťukal do hlavy, neveriacky hľadel na obrazovku televízora a každých desať minút kontroloval, kedy sa to utrpenie už skončí! Čo mal vôbec tento nestráviteľný experiment byť? Zlátanina Múmie a Indiana Jonesa v prostredí francúzskeho Paríža s prehnitým scenárom a vôbec o ničom spracovaní? Dodnes nechápem, ako som to vôbec vydržal dopozerať.(31.7.2012)

• campix

Bylo ode mě trošku hloupé čekat od Tajemství mumie něco podobného jako legendární Mumie. Tady to není ani trošku podobné, v Egyptě se odehrává zhruba jen prvních 15 min a poté je Tajemství mumie pouze přehlídka francouzských vtípků, kdy zhruba tak polovina se povedla. Nějak sem bohužel tomuto humoru nepřišel na kloub a nezalíbil si ho. Občas jsem se v té změti podivných postav v podivných maskách a kostýmech našlo něco kouzelného, kdy jsem se nenuceně pousmál, ale jinak nic moc. Závěr taky nenadchl a tak je Tajemství mumie, takové vcelku stravitelné a spíše podprůměrné komediální Béčko.(15.1.2011)

• Rosaviva

Nejvtipnější byla mumie, strašidelné ani dobrodružné to nebylo vůbec. Pokus o vtip? WTF?! Od kdy má pterodaktyl peří? A to boa se mu asi hodně hodilo. A od kdy mají v Egyptě jaderné fyziky. No ale co mě jako naprosto dostalo byl ten konec, který jsem uhodla, a myslela jsem to jako vtip, bohužel se to ukázalo jako pravda.(5.11.2010)

Milé, francouzské, napínavé, mělo to děj, spád, úsměvné × jednodušší. Teda jako lítat na ptakoještěrovi, to je slušná blbost, ale tak k vtipnosti děje to rozhodně patřilo. Děj byl jednodušší, ale byloučký, nenáročný. Mělo to eleganci, vtip, hlavně oživlé vstřícné mumie. Byla i dramatická stránka se sestrou a profesorem. Nesmíte v tom moc hledat chyby a nesrovnalosti, to si ten film radši ani nepouštějte. ..a to jako nastoupila na tu loď a to byl jako konec?! (31.12.2010)

• HellFire

V jakém snu napadlo Bessona natočit takovou hloupost... S mumií je sice zdánlivě provázán hlavní dějovou linií, ale kdyby o ní nepadla ani řeč, taky se nic nestane. Rádoby komické chvíle se střídají s těmi vážnými v divokém soukolí, pročež je na konec snaží porazit smutné momenty (které ale vzhledem k předešlé stopáži vyznívají směšně). Dívat se tak dá jen na sexy Louise Bourgoin a zasmál jsem se jen při epizodce s ovcí a veterinářem.(26.10.2011)

• - Natáčení probíhalo v Egyptě ve městě Káhira a ve Francii v Paříži. (Terva)

• - Pôvodný komiks, na základe ktorého vznikol aj film, bol v roku 1976 súčasťou obrázkovej prílohy novín SudQuest. O pár mesiacov sa z diela vykľul samostatný hodnotný komiks. (Greenpeacak)