The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

micka999

Patří k těm lepším tohohle žánru, nevím jestli za 4* stojí v celkovém hodnocení, ale ve své třídě rozhodně ano. ()

george16

Nerozumím tomu, proč relativně vysoké zdejší hodnocení - tak tupý film už jsem dlouho neviděl. Co na tom mělo být za psychologický thriller nebo horor ? (o sci-fi se radši ani nevyjadřuju, ta s filmem nemá vůbec nic společného). Pro psycho by měly být postavy vykresleny docela důsledně a hlavně film by v jejich jednání neměl ukazovat takovou tupost a nelogičnost, ostatně jako pár věcí kolem (východ ven) !!! Pak logicky to pro vás nevytváří žádnou atmosféru a chápání pohnutost postav a jejich emocí. Pro mě naprostá ztráta času a vlastně nevím proč dávám aspoň jednu hvězdu. Proboha jak tomuhle mohl někdo dát třeba čtyři hvězdy ??? ()

Xstan

Psychický kolaps, vraždy , znásilnění , 2 hrozní pošuci a naprostá ztráta veškeré lidskostí , soudností a všeho , co děla člověka člověkem.Druhá půlka už byla hodně psycho ... ()

CorvusBlek

Už docela provařené téma, ale slušně zpracované, špinavé, surové a ke konci dost brutální, ale co by člověk čekal, když naděje už skoro umřela... ()

EggO

Zajimalo by me jedine :D sakra vzdyt ten zachod nebyl v te tajne mistnosti ne? :D Drevene dvere jako sejf? :D a nedokazou to vykopnout dva borci? :D Odkad brali vzduch to radsi ani neresim :D To ze by jim tam zachodem proudila radiace asi taky ne :D Nejsem si jist ci by se z tech lidi stalo to co se z nich stalo, ale kdo vi, bylo to zajimave az na tech XY nedostatku. ()

Palisander

Scenáristom sa akosi nechce rozmýšľať. Riešia prach a neriešia vzduch? Keby tak vedeli, kadiaľ prúdi ;-). Svet vonku nedáva zmysel, to vymysleli evidentne len aby to mohli zaradiť pod sci-fi. Psychológia? Povedzme, chvíľami. Väčšinou samoúčelná brutalita. Aj najdrsnejšia (sekerková) scéna sa ukáže ako zbytočná. Domáci o tom samozrejme vedel. A nechce sa mi veriť, že by si v reále nikto tú ozvenu v "podpalubí" nevšimol. ()

Psychotic17

Za psychologickou hru a několik silných scén by si film určitě zasloužil 4*, ale j jsem bohužel (bohudík) velmi citlivý na logické lapsy, kterých tu tedy pár bylo. Přesto bych řekl, že tento snímek stojí za to vidět. 65% ()

Shorty20

Je to ukázka toho, co se stane s lidmi, kteří jsou ve skupině na delší dobu uzavření v jednom prostoru. Film ve mně zanechal to, co zanechat měl. Strach, úzkost a beznaděj. Škoda trochu utahaného začátku, ale od poloviny se to rozběhlo na plné otáčky. Herecké výkony byli úžasné (z Eklunda šel vyloženě strach:-)), jen škoda že Michael Biehn nedostal více prostoru po první třetině filmu. Pro mě jeden z nejlepších „psycho“ za poslední dobu. ()

Kazisvet III.

Až na pár evidentních nesmyslů a poměrně dosti vláčný rozjezd se jedná o veliké překvapení, kde se kloubí mé oblíbené filmové prvky - postapokalyptická atmosféra, falloutovské a half-lifovské prostřihy a postupná totální ztráta sociálních a morálních zábran několika postav ve vidině toho, že se z bunkru už nikdy nedostanou. Ačkoli jsem chvíli uvažoval nad 4,5/5, dávám více než pěkné 4/5. ()

CrazymanM

Výborný snímek,velmi sugestivní,plný strachu a beznaděje,jen mi vadila podle mě zbytečně dlouhá stopáž,jinak palec nahoru!!! ()

Zoidbeeland

Atmosféra v uzavřeném úkrytu bez možnosti úniku (téměř), která pomalu houstne a houstne. Je dost dobrý sledovat, jak se jednotlivé charaktery postav vykreslují. Někteří šílí, někteří stále přemýšlejí o záchraně a úniku. Z psychologického hlediska je podle mě tento film absolutní pecka a snad každého musí donutit k otázce: "K jaké partičce lidí bych se za takových okolností asi zařadil já sám?" I přes pár nelogických nesrovnalostí je tento film zajímavým výletem do lidské psychiky (ať už je jakákoliv) a stojí za vidění. Za mě 8/10 = 80%. ()

davistercz

Super odvedená práce, prostě jedním slovem " vynikajicí". Už po shlédnutí traileru, jsem se nemohl dočkat samotného filmu. Všechno klape jak má být a klapeto až příliš podezíravě. Rozhodně jsem se nenudil a ten postapokalyptický pocit, že všichni zemřou mě totálně dostal. Očekávál jsem, že se něco najde takový ten "dobrý konec" a ono nic. Za mě dávám 5*****. ()

srolyma

Až nám sem Kim pošle (nejspíš vlakem) nějakou tu atomovku, tak se vám ještě bude hodit, že si ten divnej týpek z přízemí zabral pro sebe celou kočárkárnu a přeměnil ji na slušně vybavený protiatomový kryt. To na to svý remcání na domovní schůzi radši rychle zapomenete a budete rádi, že vás tam schová a bude vás krmit fazolema z konzervy. Taky je dobrý, když tam s váma bude nějaký bývalý voják, který si to všechno vezme na povel a hodí se i jakýkoliv doktor. No a taky nějaká kuchařka se specializací na fazole stokrát jinak. Ale ono to nakonec bude stejně všechno jedno, protože až se ta milá soudržná atmosféra, kdy se budete bratrsky dělit o jídlo a nezávazně společensky debatovat, s nastupující ponorkovou nemocí změní na diktaturu silných, teror, mučení, sexuální otroctví a zabíjení, tak už se nějakými fazolemi ála biftek nebo lepením náplastí stejně nikomu nezavděčíte. To byste kolikrát radši byli venku a dali si dávku jaderného solárka. Silný, emotivní, drsný film s dobře budovanou atmosférou, na kterém mi vadila v podstatě jenom jedna věc. Ta nelogická a matoucí vsuvka s vojáky, laboratoří a odebíráním dětí. Zbytečné a po celou dobu nevysvětlené. Nebo jsem to nepochopil... ()

mondavi

Drastická psycho-úchylárna, ne pro každého. Temná, depresivní a beznadějná sonda do (ne)života lidí zavřených v bunkru, po atomové bombě a úpadku lidskosti, který vyústí v něco strašného .....v polovině jsem to začal přetáčet, jen abych zjistil, jestli to ti hajzlové aspoň trochu odnesou. V rámci žánru asi dobrý, ale pro mně teda ne. Bylo mi z toho zle. Nedoporučuji. ()

VanBradley89

Na nic se nečeká. Během pár minut jsme ze skupinkou v krytu. Ze skupinkou nevděčnejch hajzlů, musím říct. Místo, aby byli rádi tak držkujou. Čím déle jsou tam dole, tím víc se mění ve zvířata. Právě ten psychický rozpad se mi na tom líbil nejvíc. Mělo to spoustu skvělých momentů, výborný závěr. Pár nelogičností. Možná to mohlo být i o nějakou minutku kratší. Ale hlavně. Zůstalo moc otázek. Michael Biehn byl skvělej. A Milo Ventimiglia příjemně překvapil. Konečný výsledek jsou lepší tři hvězdy. ()

J.Mayen

Osobně jsem nemusel holku Evu, teda hlavní hrdinu celýho filmu. Jak jí přesně vystihli ken konci filmu, velká huba,ale skutek utek,naprosto zbytečná jako postava a i jako v reálu, pokud by k takové situaci vůbec došlo. Film mě donutil zamyslet se nad tím, jestli je to opravdu náhoda,že ve skupině se objeví tolik zla, nenávisti, naschválů, násilí, nebo jestli by to tak ve skutečnosti fakt fungovalo. Ja vydržel celý 2 hodiny a dá se říct,že jsem se snad ani minutu nenudil, záporáci byli tak hustý, že takový bych respektoval i já, obvzlášť pokud mají v hlavě ještě nasráno, za mě teda hodně vysoko. ()

Liger

Apokalypsa v New Yorku jejíž příčinu tentokrát tvůrci hodili za hlavu a divákovi zprostředkovávají ryze psychologickou podívanou jejíž podstata tkví v transformaci z charismatických lidí do podoby bezhlavých magorů. V každém z nás ať chceme nebo ne, je skryté skutečné "já", které v podobných případech vypluje nekontrolovaně na povrch, přirozeně u každého jedince v odlišné míře. The Divide tyto rozdílná chování a proměny pomalu dobarvuje, občas působí věrohodně, nicméně právě nad věrohodností, která by měla být deviza tohoto žánru vyhrává přetaženost za vlasy. Navíc nesrovnalosti otvírají dveře mnoha otázkám, které během sledování často otravují, a vzhledem ke zbytečně natáhlé délce hrozí, že brzy diváky s odporem k nejasnostem už to bláznění ve špíně a smradu přestane bavit. ()

sysyphus

Solidny psychologicky post-apo thiller, pri ktorom clovek castokrat nevie ci sa ma smiat ci plakat. Bavil som sa kazdopadne dobre, hlavne na zaver, ked sa slecna rozhodla pobyt v kryte zabalit a cez velke sracky sa preplazit k este vacsim srackam. Oh! I am sorry, you have just been exposed to massive spoiler! :P ()

maraHCV

Nesdílím názor že závěr tohoto filmu je něčím zajímavým!Do prdele všichni jsme snad chtěli vědět o co tam šlo?!Psychologický dopad na lidi v izolaci,dobrý,to beru ale smysl celku je důležitý o dost víc!Michael Biehn vynikající,proto taky ty dvě hvězdičky...jinak velké nic! ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)