The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

Sparky

Těžko říct.... film je v podstatě plný chyb scénáře. Změny v chování zvali hopem, výlet mimo bunkr nedává moc smysl.. zkrátka se ocitnete až příliš moc ryhle v poslední, brutální fázy, ve které si režie libuje. Pak se dostaneme až přes okraj a následuje rychlý, neúplný konec. Na druhou stranu herci hrají velmi dobře a tím ještě utvrzují už tak silně trýznivou atmosféru uzavřeného prostoru. Možná snad jen těch 110 minut je moc... zbavit se tak přebytečných, kecacích scén vykreslujícíh backround story. ()

uodevr

Hodně dobré. Sice celkově poněkud předvídatelné, ale i tak se v tom najde nejeden (ne)příjemně překvapující moment. A ten závěr je vyloženě fenomenální. /SPOILER: Jistá osoba vyzdvihovala otázku, proč nechat ty dva uhořet místo toho, aby šli ven všichni tři...well, je docela jisté, že o ten oblek by se přinejmenším poprali, a pak je rozhodně lepší rychle uhořet a umřít, než zmutovat radiací a být po zbytek života chodící bramborová klobása z vaječného bílku T_T...SPOILER/. Jo, a taky je to místy krásně vtipné a tady mě ani nezajímá, jestli to byl účel, nebo ne, protože zdejší vtipnost nevychází z trapnosti, ale ze mě. >_> ()

mikhail

Film, ktorý sa ťažko hodnotí. Každopádne to nie je nič pre citlivé povahy. Beznádej z neho len tak srší. Michael Biehn hral zo začiatku dosť toporne, ale ubiehajúcim časom sa to zlepšilo. Ostatní herci podľa mňa podali priemerné až nadpriemerné výkony. Po dlhom uvažovaní (čo sa mi mimochodom hodnú chvíľu pri hollywoodskom filme nestalo) dávam 4*. Keď už len za to, že sa režisér nenechal zlákať komerčným pojatím presadzovaným v Hollywoode a ponúka nám aj isté morálne posolstvo. ()

LukeSharp

Mám pocit, že jsem se díval na dva filmy v jednom. Zatímco první půlka vypráví o skupince přeživších, kteří se snaží vyrovnat s faktem, že jim před barák někdo hodil atomovku, ta druhá půlka je náhledem do zákoutí (pekelně temného zákoutí je třeba dodat) lidské psychiky. Jako celek nicméně neskutečně chytlavá a brutální exhibice a herecký koncert, kdy se někteří do svých postav tak vžili až z toho běhal mráz po zádech. Jenom mi tam trošku chybělo nějáké decentnější vysvětlení ohledně situace mimo sklep, ale to už je jenom problém můj a mojí zvědavosti. Gensovi ale do budoucna hodně fandím, protože je to režisér, který umí s brutalitou zacházet vcelku citlivě a vyprávět pomocí ní částěčně i příběh (zní to debilně, ale je to tak). 80% ()

konysua

Lidská degradace, psychická i fyzická bolest. S těmahle srandama se v tomhle snímku hraje. Je to dostatečně nechutné a to mám rád, ale je to také dostatečně nedotažené a za to není rád nikdo. Rozpočet výrazně omezuje sci-fi složku a její nápaditost není nijak promyšlená, takže ta záhadovost není nijak důležitá. Škoda toho konce, čekal jsem víc a víc by se z toho určitě dalo vytřískat. 7/10 ()

intro

Xavier Gens je šílenec. Už při filmu Hranice smrti to ukázal. U The Divide je hlavně druhá půlka filmu až úchylná. Musím se přiznat, že jsem trošku zklamaný. Můj názor je ten, že rejža se měl víc věnovat soubojům s vetřelci (nebo co to mělo vlastně být) a vysvětlením proč vlastně došlo k té katastrofě. ()

Alex007

Absolutně strhující děj a plno nečekaných zvratů. Člověk by nečekal v co všechno lidská rasa dovede zdegenerovat. Psychologické filmy moc nemusím ale tenhle stojí za to. ()

darkenagiel odpad!

FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUJ proste odpad najväčši aky mohol kedy niekto zhotovit.......odporucam nepozerat !!!!!!! vyhnete sa traume!! ()

Jerris008

Jako psychologický thriller celkem dobrý. Ale na můj vkus jsem se až mockrát chytala za hlavu z nelogických záměrů některých jedinců. Navíc vůbec nezjistíte co, jak, proč a ani jak to dopadne. ()

KateW

Velmi znepokojující film. Celkově na mě působil odporně (podobně jako Jezero smrti) a určitě si ho nepustím znovu. Děj moc nedrží pohromadě, protože není dostatečně promyšlený a divákovi není ani vysvětleno, co se děje, tudíž se občas ztrácí. Zajímavé je, jak si pohráli s charaktery postav, jenž se během děje vyvíjejí, občas až absurdně. Neodvažuji se doporučit tento film, ale nelze ho ani zavrhnout. ()

McMastamind

Po dlouhé době film, který, i když vizuálně na velmi dobré úrovni, na mě zabůsobil hlavně emocionálně. A to hodně silně. První půlka nás spíše tak nějak uvádí do děje, z různých zkazek a indícií si můžeme poskládat, co se stalo a kdo za tím stojí, ale ten opravdový masakr přichází až v půli druhé. Naprostá absence vůle k životu, protože stejně nemůžete přežít příštích pár týdnů, vede lidi k naprosto lidskému a přece tak zrůdnému chování. Všichni si prostě chtějí užít. A to jakkoli a cokoli to bude stát. Žádné vztahy, žádný soucit, jen dekadence a smrt. To je způsob, jak lidská rasa přemýšlí, když už není úniku. ()

Lkn

Může mi někdo vysvětlit proč ten film byl tak moc zbytečně dlouhý? Posledních 10min mělo teprve grády! ()

Kortexo

Divide je dalším povedeným příběhem přeživších po jaderné válce.Narozdíl od ostarních filmů podobného ražení, zde každých deset minut neběží počet dnů stravených v krytu. ()

anyonecek

Po hudební stránce se tohle vůbec nebojím srovnat s filmem Fontána, naprosto skvělá hudba, která tu utvořila velkou část filmu. Co se týče několika nejasností, jako např. v závěru, že tam utekla záchodem, který byl v tom úkrytu, ale tam žádnej nebyl když jim to tam Majk ukazoval. No to hodím za hlavu, protože to byl už jen malý detail a oproti těm hereckým výkonům a co se vlastně z těch lidí stalo to je opravdu nepatrná nejasnost. Závěr skvělě promyšlený a můžeme jen doufat, že se z toho nestane něco jako Resident Evil a nebude to mít několik dalších pokračování. ()

gicous

Když už se zdá, že Divide dosáhnul svého nejzaššího maxima v zobrazení přeměny civilizované lidské bytosti ve sprosté a nesoucitné zvíře, tak to vždycky vezme ještě o jeden stupínek výše. Je hrozné pozorovat, čeho jsou lidé schopni jeden na druhém, pokud jsou dohnání k zápasu o holý život. Veškeré civilizované návyky, které jsou nám od malička vtloukány do hlavy, zmizí jako pára nad hrncem a zůstanou pouze čisté instinkty, jenž nám zůstávají z dob, kdy byl člověk ještě zvíře. Tím nejzákladnějším je touha přežít za každou cenu. Přeměna jednotlivých postav na jedné straně v trosky na na straně druhé v monstra je skvěle zahraná a herci si zaslouží skutečnou pochvalu. Čím více se film blíží ke konci, tím intenzivnější pocity jejich herectví vyvolává. Oceňuju také velice depresivní závěr filmu. V žádném případě nekazí celkové vyznění snímku. Divide je drsné psychologické sci-fi drama pro silné žaludky. ()

Vykuk

Začátek a konec klasický katastrofický film, sci-fi bych tu moc nehledal. Zbytek filmu je psychologický thriller. Sám nevím, jak bych se v takové situaci choval, ale jelikož nesnáším být někde zavřený, asi bych taky brzo zmagořil. Rozhodně zajímavý snímek, ty fekální části mě sice otravovali, ale hold to k tomu patří. Nakonec to dopadlo k mojí spokojenosti:) ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)