The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

Oxymoron5

Tupá sekera je naprd, moc neseká a práce neubývá. Stejně tak se táhl tento rádoby pohled na rozklad lidskosti. Aneb, když přežijete apokalypsu s blbci, zastřelte je taky. Preventivně. ()

Temnota

Xavier Gens obhájil svoje kvality a ukázal že dokáže ísť aj do psychologickej hĺbky. Rozklad spoločnosti, strata dôstojnosti (a rozumu), ponorková choroba, paranoja, zvrhlosť, smrť, únos, mučenie, to všetko uvidíme v dvoch hodinách filmu (a tento krát dokonca s významom). Kontroverzné stvárnenie vývinu postáv ktoré sa menia od začiatku do konca, s vynikajúcim obsadením. Audiovizuálne je film zvládnutý bravúrne, Jean-Pierre Taieb skomponoval nezabudnuteľný soundtrack ktorý dodáva už tak dosť silnej atmosfére atómového krytu (čo záber to krásny obrazec hodný zarámovania) ešte silnejší ráz. ()

1mara2

Příjemný překvapení! Výborný herecký výkony. Tyhle stísnený prostory, klaustrofobický prostředí, kde ze sebe chtě nechtě lidi dostávaj postupně ponorkovou nemoc, jsou pokaždý potenciálně dobrej materiál. Autoři se toho zhostili velmi dobře, i když chvílema to bylo až moc zvířecí, ale to už záleží na tom, jaká partička se v podobný situaci ocitne. Jedno je jasný, i v takovejch chvílích se najdou lidi, kteří zůstanou normální. Tak trochu tajně doufám, že bude dvojka. Nebudu nic konkrétního prozrazovat ze závěru, jen řeknu, že tu je kurva prostor pro další pokračování děje a ještě mnoho nevysvětlenejch věcí. Jestli je to záměr tohohle filmu a už nic nebude, tak budu trochu zklamanej, strašně rád bych se dozvěděl víc. Tohle mě zaujalo. ()

tom130

Nádherné ztvárnění sociálního experimentu, vemte pár lidí, zavřete je do malého prostoru a koukejte, jak se jim bude měnit psychika a osobnost. Film má bohužel nedořešené myšlenky. Mnoho věcí si vypůjčil z Falloutu, což mne osobně velmi potěšilo. Kladně bych ohodnotil i narážky typu kombinace sejfu (9-11-01). Ke konci mi film přišel až moc zdlouhavý. Opakující se hudební motiv, matně připomínající Mansellovu dokonalost u filmu Moon, je ale úžasný! ()

Pitryx

Občas nesmírně nudné, kdy se vykecávají, co bylo. Mně fakt nezajímá, jaké podvlékačky nosila její maminka a podobné žvásty. No konec se to trošičku vylepšuje. Mne osobně nejvíce fascinovala scénka s vtrhnutím vojáků do krytu. Za tu dávám dost navíc. Dost dobře bylo vykresleno i lámání charakterů postav, i když na to já moc nedám. 2012090711901/12214++++(oprava mého předchozího komentu i hodnocení) Kupodivu na to kde se to odehrává, to mělo zpočátku i spád. Pak se to ovšem zadrhne a stagnuje. Není to ovšem na dlouho. Krátká hluchá místa zde jsou, to by asi ani jinak nešlo, ale vcelku se na film dá dívat. Drobných technických nesmyslů si netřeba všímat, nebijí nijak do očí. Podle mne jde o průměrný snímek v tom lepším slova smyslu. /////// *** a půl/7 ()

Romeroo

Pouze dvě věci co mám k namítnutí a to je podle mě nevhodně načosovaný příchod vojáků a pak trošku naddimenzované chování...jinak atmosferická taškařice se vším všudy, atmosféra hustá tak, že by jí neukrojil ani nejnovější nůž z limitované edice Jirky Babici. 87% ()

Shane.Mc

I přes některé chyby, nedotaženost některých příběhových linií musím říct, že mě ten film velmi zaujal, trochu drsnější ukázka lidské osobnosti a jejího rozkladu. Některý věci bych z filmu úplně vypustila (třeba výlet mimo bunkr) a soustředila se spíš na ještě detailnější vykreslení charakterů postav, konec konců jen o tom ten film vlastně je. Za to ta hvězda dolů, ale jinak...Šokující! ()

AlexUnited

Už si ani nespomínam kedy naposledy som videl nejaký film podobného žánru, kde by som tak výrazne a intenzívne sympatizoval a držal palce hlavnej postave ako v tomto prípade. Síce by som privítal, keby sme sa dozvedeli viac informácií o pozadí a dôvodoch útoku, tvorcovia sa však primárne sústredili na vzájomné vzťahy a psychický vývoj postáv v kritickej klaustrofobickej situácii. Námet nie je ničím novým – nesúrodá skupinka ľudí dlhodobo uviazne v uzavretom priestore a po čase sa z niektorých vyvinú psychopati s despotickými sklonmi, uzurpujú si moc a vykonávajú rôzne špinavosti. Tentoraz sa zdá, že tvorcovia riadne zatlačili na pílu a možno to občas aj prepískli, ale v konečnom dôsledku to nie je na škodu. Pri záverečnej masakrovacej pasáži som tuším aj zabudol dýchať a s koncom som bol osobne veľmi spokojný :) ()

Rooseman

Asi to nejde jinak než za pět. Extrémně realistická, těžko vnitřně stravitelná a ochromující záležitost. Když už si člověk říká, že se nemůže situace víc posrat, v tu chvíli se stočí na dno žumpy humanity. Proměna charakterů je zvráceném slova smyslu brilantní a o nic víc vlastně nejde. Mnozí se obracejí na to, co znamenal výlet mimo bunkr, kdo byli vojáci... Jenže to není hlavní myšlenka filmu a já jsem maximálně rád, že se dějová linka stočila tak, jak se stočila. Nejhorší na tom je, že takhle nějak by to v realitě pomalu, ale jistě vypadalo asi pokaždé a to moc filmů ukázat nedokáže. Jeden z nejlepších psychologických filmů, co jsem kdy viděl. ()

johnsnow

Tak to bolo dosť divné. Ešte prvá hodinak ke´d aj vojaci či ký to bol čert v tých skafandroch sa objavovali tak to bolo super ale potom to padne do hnusného podpriemeru. A koniec bez pointy no ďakujem. Nikdy viac a dve *. ()

smatana.sk

Film vierohodne ukazuje, aké pošahané sú predstavy súčasných mladých filmárov o ľudskom správaní sa v kritických situáciách. Keby sa ľudia v kríze naozaj správali takto, tak už je ľudstvo dávno vyhynuté, a zaslúžene. Ak filmári tvrdia, že sa inšpirovali geniálnou knihou Williama Goldinga Pán múch, tak je to len ďalší dôkaz úpadku schopnosti čítať s porozumením. Áno, krízové situácie v ľuďoch odomykajú to najhoršie, ale súčasne aj to najlepšie. A na jedného úchyla, zneužívajúceho situáciu, pripadá najmenej jeden hrdina. Kto si myslí, že TOTO je realita, nech si prečíta záznamy skutočných apokalyptických situácií - koncentračné tábory, rukojemnícke drámy, život primitívnych kmeňov, živelné katastrofy atď. ()

Mamlas

Docela kreativní film o pár lidech uzavřených v bunkru kvůli výbuchu atomovky a o tom, jak se postupně mění ve svou zvířecí přirozenost. Jsem přesvědčený, že v reálu by to na průměrných lidech probíhalo podobně. Taky ale bylo třeba přetáčet fakt hodně zbytečných a nudných záběrů a dialogů, které to jen natahovaly. (36%) ()

adamix

Na jednu stranu zaujímavé, patrične drsné a klaustrofobicky deptajúce mentálne peklo poukazujúce, kam až ľudská bytosť môže v krajnej núdzi a v uzavretom priestore klesnúť. Tá dĺžka ale časom ubíja, nesympatické postavy časom začnete ľutovať ale čo z toho, keď si tu nedokážete nájsť svojho favorita. V prípade Mickeyho som si stále nebol istý, ale veľmi som chcel, aby ho z tej stoličky vyslobodili a aby tam rozpútal krvavé peklo. Nuž, pesimistický záver určite prekvapil, ale trošku je škoda, že film tú myšlienku o jadrovej katastrofe (alebo útoku?) nerozšíril viac. Kabát ušitý odpovedí by mu sadol lepšie ako ten, ktorý je len z otázok. Za mňa 60%. ()

MrBaker

Tak jsem se konečně dočkal! Konečně něco co můžu! Hned ze začátku jako bych ke křeslu přirostl. Bylo to tak napínavé, že by se atmosféra dala krájet! Post apokalyptické filmy, to prostě žeru. Už od začátku jsem věděl, že se jedná o velmi kvalitní film a také že ano. Banda lidí co se skryje v protiatomovém krytu, jídla je zatím dostatek, pár lidí se zblázní a začíná se šířit ponorková nemoc... Prostě mazec! Celkem mě zaujala zajímavost "Původně se spekulovalo, že film je adaptací počítačové hry Fallout. Zvěsti však byly okamžitě vyvráceny. " Popravdě, celkem mi to tu hru připomnělo, takže bych to zas tak nevyvracel. ()

DonBraso

Proč jsem jenom tušil,že tohle bude stát za starou bačkoru.Nebudu říkat,koukal jsem kvůli tomu,kdo seděl na řežisérské židličce a to Gens,který mě utkvěl v paměti, kdy natočil film Hranice smrti.Rovnou bych napálil odpad,protože tyhle inkubátorský filmy jich je jak šafránu a trpí tím nejhorším čím je a to je světe div se nuda.Takže tento snímek,jsem jel pro jistotu na dvakrát,protože 2 hod. tohohle apetitu v bunkru bych nepřežil a byl bych mezi prvníma co ve filmu šli na cahtering.Nevim jestli je to plus nebo mínus,ale co flashbacky,aby trochu vysvětlili,proč,kdo,jak....Najednou si neřeknou ani jména a po chvilce tykáme a známe je všechny.Takže jako když zahrajou No Name,,inu dobrá.Převlek táhne,ale vychutnáme si ho,pár minut a do filmu nevim proč vůbec nějak nezapadá.Nějaká laboratoř s bílejma tesákama na oživení..to snad ne tohle:) Kiksů jak máku,dvě hodiny zaplnit naprosto ničím je sice kumšt,tak proč to tam tahat a nedát tomu klidně 80minut,protože poslední půl hodina doopravdy stojí za menší zkouknutí a ten konec byl parádní,bohužel,nebyly money tak jenom ke školníkovy do suterénu.Hudba se stále opakující není moc devizou,herci když chtěli tak hráli,ale nesympatický byly stejnak pomalu všichni,ikdyž Lauren jak někdo psal celá Milla Jovovich.Arquette už chybělo jenom ukázat cecky,takže všichni splnili to proč tam byly.Nevim,kde ostatní viděli napětí,možná tak na stožáru,já ho viděl spíš zlehka se vynořující ampér poslední minuty a to kamera když ukázala zkázu :D Film se mohl jmenovat,pár hovad před bouří,který se zblázní a dělají takový věci typu,hele mrtvola ta smrdí,tak ji nechám v hlavní místnosti aby vyčichla,dalších perel je tam hromada a otázky nehledejte,to ví jen Václav Moravec.40% ()

B3n

Veľmi znepokojivý film, pocitom mi trošku pripomenul Das Experiment. Človek si vduchu predstavuje, ako by sa on sám správal na mieste postáv v sociálne izolovanej skupine v apokalyptických kulisách. Bol by som tým, čo si až do konca zachováva chladnú hlavu? Stala by sa zo mňa beštia s jedinou emóciou? Túžba prežiť urobí z človeka niečo, s čím dovtedy nijako nerátal. Preto nemôžem na 100% tvrdiť, že by som bol jedným z kladných hrdinov. A myslím, že nikto z nás. Mohol by som sa o to len snažiť... Táto téma je dnes už bohato spracovaná v mnohých filmoch aj seriáloch. Zatiaľ však nijaký film nezanechal vo mne takýto stiesňujúci pocit. Napriek pár logických zaškrípaniam dávam plný počet hviezd, za ten pocit. Nie je to fráza, som rád, že máme mier... Aby sme nemuseli zažiť toto... ()

Crybaby

Dalsi z rady kvalitnych sci-fi filmov ktore ale bohuzial zaostavaju po tej hororovej stranke. Scenar nic moc, hercovia strasne otravni, ale to spracovanie a cela atmosfera boli skvele. Dobre sa nato pozeralo a hodnotim to kladne. ()

djbarrel

Film by se dal rozdělit na tři části. Ta první není vůbec špatná, katastofa, panika, čekání na záchranu ... to je všechno v pořádku, nicméně ve chvíli kdy se situace "dočasně stabilizuje" přichází poměrně dlouhá nudná pasáž "o ničem" . Nudu a nuda a když se něco děje je to na hlavu víc než by bylo zdrávo ... Naštěstí ve chvíli kdy se film chýlí je konci a začne hrdinům "hrabat" začíná mít film ty správné grády a vše vrcholí těsně před koncem ... Samotný závěr je už jen pohled na námi zničenou civilizaci (?). Celkově dobrý snímek, který ale trpí neslanou, nemastnou druhou třetinou a ani charaktery jednotlivých postav nejsou dotaženy . 65 % ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)