The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

mackey

Parádní komorní post-apo genialita. Čekal jsem hodně, ale že dostanu tohle všechno + ještě trochu navíc, to teda ne. Všechny palce nahoru. Děj už hezky shrnuli moji tops. ()

hororwatch

Tak za prvé. Pouštěl jsem si to kvůli mixu hororu a sci-fi, přičemž kolem hororu to ani neprošlo a ta příměs sci-fi, to byl snad jen blbý vtip. Jako když máte pořádnej hlad a někdo vám dá jednou kousnout z dobrýho jídla a podráždíte si tím žaludek. Před ani ne půlkou filmu je tam zapečetěj a je po sci-fi. Začíná psycho, na který jsem bohužel měl náladu tak nějak okrajově a kterym se tenhle film bohužel na 95% zaobejvá. Navíc v tý poslední čtvrtině filmu, kdy už ta ponorka v tom sklepě skutečně přesáhla všechny meze to jde do extrému a z psycha se už stává lehká demence, kterou si mohl pan tvůrce odpustit. Pak je tu herecké obsazení, které mě nenadchlo ani trošku. Já vím, že na natočení lacinýho psycho -thrilleru s párem apokaliptických scén nejsou zapotřebí bůhví jaké hvězdy, ale mohli jsme se o nich alespoň něco dozvědět. To samé platí i pro samotnou zápletku. Nevíme kdy jak a proč. Když se nad tim teď tak zamýšlím, tak vůbec nechápu proč pro tenhle film nepoužily zkrátka jen obyč. psycho-thriller koncept. Takhle akorát nasrali jednu kategorii lidí, ve který jsem i já sám a totiž ty, kteří od toho sci-fi,horor- čekali víc, než jen trapný zviditelnění jednoho v podstatě obyčejného filmu. Mohla to být určitě dobrá žánrovka(psycho), takhle se ten film na hodnocení a očekávání lidí potápí sám. Navíc určitý stupňování emocí je špatně načasované. V pasážích , kdy v bunkru ještě velel Mickey(mimochodem jediná zajimavá a dobře zahraná postava) se na nás rejža snaží rozjíždět uplakaný scény v doprovodu s klavírním songem, který jdou totálně mimo mě. Podle těch obsahů atp. to bylo strašně zveličovaný dílo, tím víc mohlo zklamat a taky zklamalo. Rozepsal jsem se o tom proto, že je to celkem škoda. Ty dvě hvězdy dávám čistě za tu druhou psycho půlku, protože i když jsem na ní neměl náladu, musim uznat, že to bylo kvalitní, výstižný a podle mě i docela realný. 2-3* ()

agassi68

Odhliadnuc od viacerých nelogickostí v správaní jednotlivcov sa jedná o nadpriemerný snímok. Myslím, že v situácii, keď sa nachádzate v atómovom kryte a neviete, čo bude zajtra, nemáte šajn o situácii vonku, vám ľahko prepne v hlave a potom sa väčšinou ukáže to zviera skryté hlboko vo vás. Veľmi mi to pripomínalo Hanekeho Funny Games. ()

Fr3nk

Béčkovej survival horor s áčkovými prvky. Na tenhle film se dívá strašně špatně, takže si dobře rozmyslete jestli ho chcete vidět. Zíral jsem celé dvě hodiny s otevřenou hubou, protože něco tak depresivního a znechucujícího jsem už dlouho neviděl. U jinýho surival hororu bych takhle dlouho koukat nevydržel, přecejen dvě hodiny není málo. Někteří z vás si možná po shlédnutí řeknou, že pan Gens je úchyl a prasák, ale podle mě se mu podařilo výborně ukázat, jak vypadá člověk když je psychicky uplně v prdeli, napokraji šílenství a bez naděje, napokraji lidské humanity. Nicméně, až tak by mi nevadilo, jak rychle byly vlivem prostředí psychické změny na postavách prokresleny, jak už tu někdo psal (viz Marilyn), spíš mi vadí pár nevysvětlených věcí a nelogičností. Od Xaviera to ale přecejen bylo něco víc, než nám servíroval doposud. By the way, jestlipak si někdo všiml, že mezi hlavníma postavama je synáček Rockyho? ()

Hapretor

Po půl hodině už tak nezáživné, že sem si u toho pročítal e-maily. Konec krásně apokalyptický. V bunkru to bylo nechutné a nudné. Kdyby to byl boj o přežítí v ruinách proti emzákům, ocenil bych to více. Stejně se s takovými tématy v poslední době roztrh pytel. Scenérie anomie na mě nezapůsobila. Samotný uzavřený prostor totiž neudělá "psycho" atmosféru. (Ale je vždy snažší kritizovat). ()

pilarius

Podle mě je to zahozená šance. Srdce sci-fi fanouška chvílemi plesalo, ale chvílemi zase plakalo, zatímco na pořádný psycho film tomu chyběli kvalitní herci (nebo spíš kvalitní postavy). Filmu chyběl jak úvod, tak odpovědi na všetečné otázky, které jsem si začal pokládat již velmi brzy. Pane režisére, příště přidat scény "za dveřma" nebo si více pohrát s psychologií postav, sehnat pár lepších herců a neodpovídat na nic. Zásada: polovičaté odpovědi jsou horší než žádné. Přidám-li hromadu logických chyb, nedomyšleností a nedovysvětlení a (alespoň pro mě) nepochopitelné chování některých postav, budou to zase jen tři hvězdy. ()

Pooli

Čo sa stane keď uzavriete do jedného priestoru viacero krýs bez možnosti úniku a dáte im obmedzené množstvo potravy? The Divide je sonda do takéhoto pokusu ale s ľuďmi. Pekná ukážka ponorkovej choroby, ako sa menia ľudské priority, padajú zábrany a vychádzajú na povrch skryté povahové vlastnosti. Na čom jedinom nakoniec záleží, je prežiť a to nie je to jediné čo máme s krysami spoločné. ()

owwidius

Fuuu co na zaciatku vyzera ako apokalypticka komorna drama prerastie v doost drsny mrazivy psychologicky naarez. Od zaciatku velmi dobra atmosfera ktora k zaveru riadne hustne, az je dost 'disturbing'. Velmi slusne dielko! [#63/2012, rip] ()

Mii

Na tenhle film jsem hrozně HROZNĚ moc naštvaná. Měl potenciál být naprosto dokonalý, místo toho je jenom slušný sci-fi, který nebylo dotaženo do konce. Jak už jsem jednou psala, jsem ohromnej fanoušek postapokalyptickejch děl, proto jsem po něm okamžitě skočila hned jak mi byl doporučen. Smíšený pocity se v zápětí vyrojily. Úvodní scéna - člověk vidí skupinku lidí v baráku jak utíkají před nějakou šílenou pohromou, z oken jsou vidět vybuchující bomby, úplnej Fallout na živo. Oukej. Človíčci utečou do sklepa. V zápětí zjistí, že jejich domovník byl paranoidně připravenej na všechno možný, že jejich sklep je vlastně provizorní protiatomovej kryt. Zatím je všechno jasné. Ale pak začně příběh, kterej se dá charakterizovat snad jenom slovem mindfuck. Celej film je v podstatě těžce psychologickej, rozvíjí to jak se lidskej charakter vyvíjí v extremních situacích. Všechny scény byly dokonce točeny v pořadí v jakém se odehrávají a herci byli v průběhu natáčení vystaveni postupným dietám, aby všechno vypadalo autenticky. Musim říct, že mi běhal mráz po zádech. Tohle by měl být povinnej film pro všechny studenty psychologie. Režisér dokonale natočil lidskou zoufalost, to jak se člověk chová když nemá žádnou naději, jak působí ponorková nemoc. Hlavně opravdu dokonale natočil ten přechod z "normálního" člověka na absolutně zjebnutýho psychopata. Co se mi ale nelíbilo, že to nemělo žádnou pointu, žádný ohromný finále, nic. To je sice pěkný, že obyvatelům krytu jebne, že se nakonec skoro všichni navzájem pozabíjí, ale ten film nedal odpověd na absolutně žádnou otázku co položil. V průběhu se stane totiž několik věcí (jako třeba záhadní vědátoři v maskách co přijdou unést dítě, jakýsi biochemický vojáci kteří tam sice jsou ale dělaj velký nic, laboratoř která je v průběhu filmu vystavena kolem krytu, organismy naložený v lihu, záhádnej plyn kterej všichni furt hrotí, ale když jsou mu vystaveni, nic se jim nestane, a x dalších věcí KTERÝ NEMAJ VŮBEC ŽÁDNÝ LOGICKÝ VYSVĚTLENÍ, a z jinak výbornýho filmu dělaj po logický stránce pěknou sračku. A hlavně, nikdo niky nezmíní CO SE HERGOT STALO ZA POHROMU se světem. Ani slovo. Hrozně mě mrzí, když jsem svědkem zahozenýho potenciálu, ale co se dá dělat. The Divide je i tak film, kterej přikazuju ke shlídnutí každýmu, kdo čte tenhle článek. Povinně. ()

IGNI

A nebojím se dát plnou palbu, věděl jsem do čeho jdu a přesto jsem byl překvapen. Jen se trošku dozvědět víc o tom, co se nahoře stalo. Ta myšlenka mě stále obtěžuje. Troufám si tvrdit, že to byl záměr. Sledujeme celkem slušnou reality show v uzavřeném atomovém krytu. Postupně ztuhne úsměv na rtech a přiznám se, pěkně mě to zasáhlo. Hudba dokreslila dokonalou skladbu pocitů. Když tak přemýšlím, v takové situaci by se asi opravdu lidé chovali stejně. Ta beznaděj je musela zasáhnout a dřív nebo později prostě šla ven...ufff...dobré dílo... ()

korok

Takoví "Vyvolení" v atomovém krytu. Od začátku děje téměř všechny postavy zcela nesympatické. A i když jsem si zpočátku přál jejich záchranu, tak s postupem času naopak. Nelogické chování některých postav mě pak vyloženě vytáčelo - hlavně ten týpek s brýlemi. Navíc vysvětlení co se vlastně stalo, a proč podivní mužíci ve skafandrech drží určité lidi ve "zkumavkách", se nedozvíte. Hudební doprovod ale parádní! ()

Drink4Fun

Na tenhle film nikdy nezapomenu, několik dnů mi bylo blbě, když jsem si na nějakou scénu vzpomněl. Dějí se tam příšerný věci. Ale na druhou stranu je to opravdu geniální psychologický film, který si z tohoto hlediska zaslouží ocenění. Lidi jsou ve skrytu duše nechutný nestvůry a tady je to vidět v plné kráse. ()

fila.tes

Jsem rád, že jsem viděl konečně film, který se zabývá tímto tématem Freudovských teorií, kdy všichni upadají až na samé morální dno, jen mi nebere hlava, proč tak široké a zajímavé téma musí dát ještě do obálky jaderných útoků. Škoda. ()

Rockerman

Tak to je bomba! Po zhlédnutí by slabší jedinci mohli vyhledat psychiatra nebo alespoň zvýšit dávku antidepresiv! Ano, takto by se mohl odehrávat život hrstky lidí, kteří se schovají v protiatomovém krytu, když "nahoře" vypukne jaderná válka. Dostat tento scénář do rukou třeba Spielberg, tak by možná natočil film, jak se všichni přeživší semknou a čelí následkům po atomové bombě , ale i nové hrozbě v podobě záhadných zakuklenců. A byl by to určitě dobrý film. Nemohu se ubránit dojmu, že blíže pravdě, jak by to v tom krytu vypadalo je tento režiér. Vlivem "ponorkové nemoci" se začnou projevovat skutečné charaktery lidí a v bezvýchodnosti a bezmocnosti, do které jsou vrženi se začnou chovat, jako zvířata. Obrovsky silný film, který se nezabývá detaily (logické přešlapy), po kterém jsem si musel dát "štamprli" slivovice s přáním, abych něco podobného nikdy nezažil. ()

drankeryth

Postapokalypticke filmy mam rad, ale musia byt na urovni a nie nejaky chaby paskvil, ktory by ma unudil k smrti. V tomto pripade sa jedna o podareny film, co ma velmi potesilo. Dej filmu a jeho priebeh bol spravne nadavkovany, ale nechcel by som byt v ich kozi a zazit nieco take podobne v buducnosti. Ani dvojhodinova stopaz filmu mi vobec nevadila a film mi rychlo prebleskol az do zaverecneho finale. ()

Wallis3

Tohle mělo tak správně psycho temnou atmosféru, že jsem si malém prohnal kulku hlavou. Hnít v bunkru a sledovat, jak se kolem mě plíží tiché šílenství a zmar, mě úplně pohltilo. Samozřejmě si položíte otázku k pár věcem ,,a proč jako? ale o tomhle tenhle film nebyl a ani nijak zvlášť mo nevadila ta kravka, co si furt o všem chtěla povídat... Sama si to vyžrala na konec. Takovou atmošku a vyhrocení já rád. ()

Rathalos

Tlieskam,fakt perfektny scifi horor,ktory sa odohrava v suterene v protiatomovom kryte,kde je skupina ludi uzavreta,postupom casu sa ich charakter osobnosti meni a vznikaju rozne situacie,ktore by nechcel nikto zazit,zboznujem horory,ktore sa odohravaju na mieste,ktore je uzatvorene pre urcitu skupinu ludi a menovite musim pochvalit Mila Ventimigliu,podal fakt skvely herecky vykon,uveril som mu...:-) ()

Ben Nevis

Film pro nás realisty. Když je lidstvo ve sračkách, je každý člověk ve sračkách. Tahle banda moderních jájínků neměla nejmenší šanci. ()

n3uro

Dramata u uzavřených místech nemám rád ale tohle tak surově těží z reálných podkladů, že "jsem jse nemohl přestat dívat". Sci-fi kabátek filmu velmi sluší, jen je naškodu nedostatek příběhových informací. Doufám tedy v pokračování. Lauren German chvilkama jakoby vypadla z oka Mille Jovovich, což vůbec není na škodu. Název Fallout filmu sluší a nemá ho jen tak pro parádu. Osobně bych film pojmenoval Fallout: The Beginnings. Stálo to za to. ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)