The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

patushik

S velkým očekáváním jsem se těšil na post-apokalyptický snímek, který ovšem během dvaceti minut nabral směr, který jsem teda rozhodně nečekal. Stalo se z toho něco mezi vztahovým dramatem a podivnou úchylnou kokotinou... Imbecilní chování postav a děj postavený na tom, že si pan domácí schoval pět konzerv fazolí pro sebe.. Propadák. 45% ()

Xeno.morpH

Drsná psychologická sonda pod křehkou vrstvu civilizovanosti, ukazující jak rychle opadá z člověka, pokud je vystaven extrémům. Ač odehrávající se téměř pouze v omšelém krytu , kupodivu rychle odsýpající a napínavé "interiérové" drama, s dobře vykreslenou psychologií postav a nekompromisním syrovým dějem, podbarveným výbornou atmosférickou hudbou. Film, zobrazující psychický rozklad přeživších, nekontrolovaný růst frustrace , strachu a beznaděje, ústící v totálním víru psychotického násilí a destrukce. Pokud někdo pochybuje o tom ,že se lidé dokáží tak rychle změnit, pak ať si zjistí něco o Stanfordském vězeňském experimentu, kde stačilo pouhých šest dnů na to, aby se studenti, účastnící se experimentu, proměnili v kruté bezohledné dozorce, terorizující druhou skupinu , která reprezentovala vězně. 36 hodin pak stačilo na to, aby jeden ze studentů, reprezentující vězně, začal projevovat známky psychického zhroucení a šílenství. ()

onlavu

Velmi stručný koment: zklamání. Se sci-fi to nemá vůbec nic společného, pouze premisu zpustošené liduprázdné země (co kdyby se to stalo, že), což se zase škatulkuje do katastrofických kousků (a ty já rád). Pak už je to jen klasická ponorkovka se vším všudy, utvořená skoro až do absurdna (výrostci, stále více duševně churavějící, kteří totálně hanebně terorizují své okolí a radikální přeměna matky na nadrženou a komukoliv dajnou bláznivou ženskou). Neumím si pomoct, ale prostě mi připadaly role zahrané v tomto filmů vyumělkované, na tu situaci moc nereálné (ačkoli kdoví jak by se kdo zachoval). Nejméně mi sedly role šéfa bunkru, který ze začátku působil až moc chlapácky, a pak z něj zbyla jen kopa trosek, a velmi nepřirozeně a nesympaticky zahraná postava M. Ventimigliem (zapálit se, když jsem postřelen? Koho by to asi tak napadlo...). Asi ho nemám rád. Celému tomu moc nepovedenému divadýlku nasadil korunku únos dcerky vzpomínané matičky a její následný pokus získat ji zpět. Na co ten cca 10minutový exkurz do rádoby sci-fi světa a vůbec celé te záležitosti, když jsme se stejně houbelec dozvěděli? Škoda no. Pardon, ještě ta závěrečná "kulisa" zbořeného města, ta to celé podtrhla. ()

deLaFere

Nic novýho, připadá mi to jako pořád omílaný téma. Stálá snaha jakoby něčím překvapit se utápí ve své trapnosti. Snaha něco osvětlit nulová. Porstě to udělali ty šikmooký a proč dělají experimenty (které už sami o sobě nemají logiku) není nutné vysvětlovat. Je to béčková pitomost bez špetky invence a koukatelnosti a předpokládám, že tohle hodnocení nemůže vydržet (2.4.12 69%). ()

cyright

Hodně projebaný potenciál apokalyptické sci-fi, který dobrovolně sám sebe uzamkne v atomovém krytu a vykleští se do sice kvalitně natočeného, ale v podstatě fádního a nenápaditého psycha. S postupujícím časem film otravuje až doslova nudí, protože veškeré napětí a děj jsou budovány ryze formálními filmařskými prostředky navozujícími pocity stísněnosti, nechutnosti a očekávání nevyhnutelného - zcela sterilně. Téma degenerace lidských osobností v uzavřeném prostředí nabízí nepřeberné množství zápletek, které by se klidně daly natáhnout na mnohadílný supernudný seriál. Ale proč to? To vyústění je vždy jediné a všichni jej znají a očekávají. Není třeba jej pitvat, obzvlášť když ve vzduchu visí tolik zajímavých nakousnutých a nezodpovězených otázek o světě venku. Nehledě na to, že neodčinitelná hrůza vnější události má dle mého názoru na celkové chování postav pouze minimální dopad - je to vlastně pouze záminka, jak je kdesi uzavřít do sklepa. Tenhle film se tím rozpadáním lidí v trosky ukájí dobrých 90 minut a je to vlastně hrozná otrava. Když je kryt konečně opuštěn, abychom se volně nadechli čerstvého radioaktivního spadu, zašklebí se na nás titulky. Tenhle film by si zasloužil nějaký důstojný spin off, který by jeho postapo sci-fi potenciál důstojně využil. ()

vikino1

Do půlky filmu se můžete rozhodnout jestli to budě nějaké konspirační sci-fi nebo takový to nepříjemný drama o tom, co dokáže udělat s lidma, když se jim vše zhroutí a ztratí víru v jakoukoliv budoucnost.. Silní určují pravidla, slabí dělaj co můžou aby přežili... A ono se jim to povedlo... Takových snímků moc neběhá.. Ještě bych zdůraznil zvukový doprovod... ()

vlado90

Ani vlastne neviem začo dávam dve hviezdy, mozno za ten celkom zaujimavy zaciatok cakal som urcite nieco viac, brutality tam bolo dost no dej a celkovy pribeh a aj koniec za vela nestal. ()

Idahou

No, v zájmu objektivity bych měl říct, že jsem čekal schízu lidí zavřených v bunkru. To jsem i dostal, nicméně v natolik neprůhledném podání, že jsem byl vtažen do děje až do úplného konce (tedy jedna neskutečně pitomá bota, mě trochu rozhodila, ale na tu asi jen tak někdo nepříjde). Po dlouhé době jsem viděl film, ve kterém mi předpoklady o vývoji děje byli naprosto k ničemu, jelikož i přes logickou posloupnost, se nedrží zaběhnutých klíše (i když těm hodně obecným se nelze vyhnout) a tak tu máme solidní film, který nenadchne masu, ale diváka znechuceného současnými tuctovými a nevýraznými filmy ano. Po dlouhé době jsem si řikal jo, tady bych se na druhý díl těšil, kdyby byl... Chaotický a zbrklý začátek kupodivu nepusobí dojmem, že je tam z povinnosti, ale i tak nenadchne, nicméně po shlednutí působí jako takový obětní beránek, kterého trochu pokrojili, aby vyšlo na tu zajímavější část. Možná, že kdyby vycházelo více kvalitních filmů, dal bych jen 4, ale vzhledem k absenci konkurence, nejen žánrové, dávám 5*. ()

mvukotic

Nie, oni to naozaj nedokážu. To už vážne nejde natočiť nejaké komorné scifi s prvkami hororu, alebo postapo thriller bez toho, aby boli postavy vyslovene schématické a chovali sa debilne? Pritom nábeh to malo slušný. Čo už. Nikomu nič nevisím. Ledva dve hviezdy. ()

Franc1s

Čekal jsem po přečtení recenze, že tenhle film bude nuda a nějaká splácanina.Ale po pár minutách a hlavně po mrazícím konci můžu s klidem říct,že 9/10. ()

Tamten

I když chvilku trvá, než se to pořádně rozjede, tak pak to stojí za to. Film rozhodně není pro slabší nátury, občas jsou tam drsnější záběry, ale především je to likvidující z hlediska psychické stránky - čeho jsou jednotlivé postavy schopné se jen tak nevidí. A ani závěr nepatří k nejoptimističtějším. ()

Skautka

Totální vymívárna mozků... Dívat se na lidi jak se z nich postupně stávají trosky opravdu nemám v oblibě, ale tady ten film tak psychicky zapůsobil a na ten den mi náladu tak ovlivnil, že opravdu každému doporučuji se na tenhle film připravit. Ke konci mi to přišlo jak nacistická nechuťárna. ()

danny_21

Survival motiv má nového korunního prince - Divide neobyčejně překvapil svou naprosto uvěřitelnou syrovostí a zobrazeným rozkladem křehké skořápky lidské důstojnosti. Nad technickými nedostatky jsem v průběhu ani nestačil přemýšlet v tom tempu ( jakožto třeba dýchatelnost vzduchu, který jaksi nebyl k dispozici a když už, musel dostat nařezáno CO2 z generátoru ). Vynikající Rossana a její proměna, potěšil Michael po dlouhatánské době a zbytek herecké smečky taky slušně - 80 % ()

Likan7

Přeskočíme-li trochu nelogičnosti v první polovině (kdo byli ti v bílém? To ale znamená, že nejsou jediní přezivší. Kde jsou ale na konci teda?), tak se jedná o zajímavé sci-fi. Více než zlo v podobě toho, co se stalo /nevíme, co se stalo/ je mnohem zajímavější druhá půle, kdy zlo propuká v každém z nás a přicházíme i o poslední zbytky lidství, civilizovanosti a rozumu (znásilňování, hygiena, vraždy). Všechno to je k tomu umocněno dobrými herci a všudepřítomnou špínou. Velmi potěšil casting, Michael Biehn je skvělej magor, ikdyž na konci z části dobrej. Mila mam rád už dlouho a potěšila vedlejší postava pro Tylera z Revenge. Konec je jak se patří postapokalyptický a dává vzpomenout na Fallout. Přesto film sráží fakt, že na 2 hodiny tu je prostě strašně málo příběhu, pokud vůbec nějakého, jde prostě o to, jak pár lidí přežijou někde v bunkru, být to o 30 minut kratší, dávám 4. ()

lakart

Dlouhé a místy hodně nelogické postapokalyptické drama z jednoho podzemního krytu, kde se schovávají skuteční magoři. Dějové velmi slabé, herecky místy dobré, jindy přehrávané a nevěrohodné. To, co mě zajímalo nejvíce (vojáci, únos holčičky, zavaření dveří) se vůbec nevysvětlilo, ani postavy to vůbec netrápilo. V hlavní roli v tomto filmu hraje deprese, úzkost, sklíčenost, násilí, vraždění, dominance, agrese a brutalita. Průměrný film, který si už nezopakuji. 50% ()

gemi

Velmi zajímavý a originální námět, který v první polovině zabíjí taková drobnost - vůbec nic nedává smysl. Co uděláte první, když jste zavření v protiatomovém krytu a víte, že dovnitř nesmí proniknout ani zrnko prachu? Zapálíte si doutník a začnete čudit jako sádrový ježek! A co ti ve skafandru, kteří okolo krytu postavili jakou "tajnou laboratoř", co to vlastně bylo? Vůbec to nedávalo smysl. Jinak ale vykreslení (a vývoj!) postav na jedničku. ()

.killer.

Nenechte se zmást. Tohle není sci-fi. Je to psychologický thriller odehrávající se v protiatomovym krytu. Film je v podstatě sračka, ale přeci jen se tu najde pár věcí, které se povedly, ale ze židle vás nezvednou. Jednou z nich je psychologický vývoj postav, který je relativně věrně rozložen do celé stopáže. Dále také nečekaně nadstandardní herecké výkony a monotónní klavírní hudba. Co ale posílá loď Divide ke dnu je nekonečná stopáž, ze které vyplouvají na povrch hluchá místa, kdy se člověk dívá na hodinky, odvrací zrak od šestnácté, nudné, sadistické scenérie a přemítá, zda-li se něco v ději pohne kupředu, když film posune o čtvrt hodiny. ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)