The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

TomikZlesa

Prdel vody horor a scifi, partička normálních lidí uvězněná v atomovym krytu ze který začnou co nevidet vyčnívat dva anorektici kterejm solidně hrábne, na druhou stranu oba měli asi největší koule něco udělat, zbytek byla jen grupa bezpáteřních přizdisráčů bez špetky odvahy a kuráže. Až když mi někdo kope hrob začnu plašit. Výborná ukázka lidský slabosti, demence a neschopnosti používat ten kus hovna co máme v palici. A tak jim tam mohlo bejt dobře ! Už nikdy si nebudu s klukama stavět bunkr podzemí ! Atmosféra by se dala krájet stejně jako jejich blbost. ()

TommyLeeJape

The Divide je vcelku zajímavá podívaná (takový lepší Hotel Paradise), ale zbytečně schizofrenická. Když už do sklepa pošlete ubercool futuristické vojáky, o kterých se mimochodem dozvíte, že dělají pokusy na lidech (nebo co to bylo), tak toho potenciálu nějak využijte sakra! Po půl hodině s vojáčky film přepne na klasickou ukázku toho, jak se lidi mění ve zvířata v uzavřených prostorách bez kontaktu s okolním světem. U toho mě trošku štvalo, že drastická změna chování proběhla u pár postav z hodiny na hodinu, ale hlavní hrdinka čuměla do blba pořád stejně po celou stopáž filmu. I přesto všechno je to ve výsledku docela depresivní nářez, to zase jo. Teď mi jenom vysvětlete proč si ti dva šašci (berme v potaz, že se z nich staly totální hovada) udělali domácího mazlíčka z Rosanny Arquette, když jim před nosem běhala Lauren German? ()

enjoi

Dlouho mi při sledování filmu nebylo tak zle jako při The Divide. Sledování tak drastické změny v lidských povahách je docela pro silné žaludky. Jestli bych měl někdy zažít něčeho podobného, tak se toho nechi radši ani dočkat. ()

carlos 2010

Dobrý nápad, dobrá atmosféra, zopár nelogickostí (tak, ako v každom "normálnom" sci-fi). Výborný Michael Eklund, aj Milo V. Hlavná hrdinka trocha zaostáva za ich výkonmi. Dokonca ja poučné. Odporúčam. ()

dubinak

Po dlouhé době dávám zase plný počet. The Divide je tak perfektně uvěřitelný, hyenistický, špinavý hnus, že to jinak ohodnotit nejde. Herci byli vskutku výborní a dlouho jsem s žádnými nebyla takto spokojená. Naprosto špičkový postapokalyptický kousek byl doprovázen brilantní hudbou a ani mi nevadila ta dlouhá stopáž. Některé repliky byly občas trochu nelogické, ale přehlížela jsem to a jen si užívala tu depresivní atmosféru. Ani si nevzpomínám, kdy mě naposled takto zasáhl osud hlavních hrdinů. Je to vážně síla. Psychicky na to asi dost lidí opravdu nebude stavěných. ()

C0r0ner

I když jsem to viděl třikrát, tak jsem prostě nebyl schopný tu pátou hvězdičku přidat. Vlastně ani nevím proč, protože je to dost drsný film a ukazuje brutální povahu lidí, když jsou v prdeli. Navíc bylo od tvůrců parádně zvládnuté to, že se člověk o okolnostech vlastně vůbec nic nedozví. Příjemně nepříjemný film. 90% ()

sulimo

Já sice na to apokalyptično moc nejsem, ale tohle jsem nejen že vydržela do konce, ale ještě jsem si to stačila užít natolik, abych se posléze mohla marně pokoušet usnout. Je to dobré, dokonce hodně dobré, a to zejména pro svoji zarážející nekompromisnost a totálně absolutně nejmaximálnější netušení, kam se v další minutě dostanete a vůbec pak, jak to celé bylo, je, a jak to dopadne. Jinými slovy - ona skvostně vybudovaná nedůvěra a nejistota vším okolo, se vám dostane pod kůži jako máloco, tohle prostě funguje. Jenom je velká škoda, že se to chvílema nevzdalo onoho amerického heroického nádechu ohraného jedenáctého září, které amíci asi ještě pěkně dlouho nebudou schopni filmově nekýčovitě zpracovat, a které tam působilo jako pěst na oko,je to sice určitá ukázka bevýznamnosti takovýchto kdysi dávno malých tragédií lidstva, ale na druhou stranu jsem z toho měla pocit, že zrovna nebyl záměr, aby si divák tohle datum v tomto kontextu asocioval se slovy jako jsou bezvýznamnost, pomíjivost atd. Tohle si tvůrci měli a mohli odpustit, jelikož mi to celkový dojem místy dost kazilo, ale tak co se dá dělat, když to překousnete, tak se jedná o dost dobrou záležitost, která vás vtáhne a nepustí ještě dlouho po jejím absolvování. ()

Wormboy

Myslim, ze na The Divide by sa naslo vela veci, ktore by sa dali lahko skritizovat, no tentokrat na to akosi nemam chut. Film ma dokonale vtiahol do svojho priestoru, zahltil ma perfektne spinavou atmosferou a na zaver ponukol tazko zabudnutelny klistir. The Divide je dokazom, ze aj beckovy film moze byt "ackovejsi" ako mnohe hollywoodske bijaky. Odporucat ho slabsim povaham, vsak zrejme nebude na mieste ;) ()

Pajky3

Hororový pátek třináctého Part III. - Bohužel ani tady jsme si se žánrem hororu úplně ruce nepodali. I přesto, že to byl zajímavý nápad a realizace hlavně v začátku byla dobrá, zůstalo až moc otázek. Vývoj postav fakt povedenej, hlavně Michael Eklund, v záverečnějch scénách vypadal opravdu šíleně/hrozně/hnusně - nevim správný výraz. Přesto mi přijde, že lepší je to vykreslení postav třeba ve Slepotě. A příběh jasně ukazuje, že když máte připravenej kryt pro sebe, tak tam prostě nikoho dalšího nepouštějte, ani náhodou. Ať si klidně pochcípaj venku. ()

destroy83

Maximálně špinavá beznaděj a utrpení dávkovaná po kapičkách směřující k totálnímu odevzdání se, tímto by se ve zkratce dal popsat více než dvouhodinový snímek o hrstce přeživších po jaderné apokalypse v protiatomovém krytu. Shodou náhod svedená hrstka lidiček musí čelit nejen tíživé situaci, nedostatku jídla a potencionálnímu nebezpečí zvenčí (ať už ve formě radiace či záhadných útočníků), ale i vlastním démonům, kteří se po nějakém čase derou krutě nahoru a mění lidské bytosti v psychické trosky páchající zrůdnosti, které by jim v normálním stavu nepřišli vůbec na mysl. Psychický teror, znásilňování, fyzické útoky – toť jen skromný výčet výplodů choré mysli za neprodyšně uzavřenými dveřmi protiatomového krytu. Celou tuhle depresi umocňují kvalitní herci, parádní prostředí a velmi slušně vystavěný příběh, který touhu přežít mění v prosté animální fungování psychicky vyždímaných trosek pod nánosem radioaktivního prachu. Zbožňuju post apokalyptické snímky, zde jsem ovšem dostal něco, co jsem nečekal a co mě totálně uzemnilo. Jedním slovem vynikající. ()

Alfréda

Gens potřeboval dostat bandu lidí do uzavřeného prostoru, ze kterého není cesty ven, zbavit postavy sociálních masek a ukázat jejich náturu v úplné nahotě - ze zvířat jsme vzešli a jako zvířata i skončíme. Prvních 20 minut je vám bez hlubších detailů servírováno apokalyptické scifi. Zbytek filmu je nelogická, neuspořádaná přehlídka vypjatých dialogů, které postrádají smysl, přehnaných a ukvapených reakcí postav, jejichž nálady se mění jak lusknutím prstu a především stagnující děj, protože venku sice válčí svět, ale já si radši budu dělat starosti šikanou svých spolubyvatel, které jsem ještě včera měl rád a donekonečna pořvávat na jednoho nebo druhého, ať se jdou vysrat a nešahaj na mojí plechovku fazolí. Krom toho je ve filmu mraky, mraky nelogičností, kterých si prostě nelze nevšimnout: Kryt je oddělen pancéřovými dveřmi a všude venku je podle Mickeyho radioaktivní prach. Podle Mickeyho pancéřové dveře nejsou dostatečnou ochranou a smrtící radioaktivní prach by se mohl dostat dokonce i přes ně. Řešení? Olepíme pancéřové dveře kobercovou páskou. Za další - všichni venku nosí ochranný oděv, aby nebyli radioaktivním prachem kontaminováni. Někteří vojáci se z kontaminovaného světa venku dostanou dovnitř krytu, ale nikomu to nevadí. Jejich obleky snad kontaminovány nejsou? Od čeho jsou obvykle dekontaminační místnosti, kde vás svléknou do naha a osprchují? Dále - pár vojáků/lékařů nebo kdo to je v oblecích vtrhne do krytu, prohlíží si bandu lidí uvnitř, míří na ně zbraněmi, a unesou dítě Patricii Arquette, kterému píchnou cosi do krku a spolu s dítětem zase prchají. O co jde? Proč chtějí zrovna děcko? Chtějí jí zkoumat, nebo jí píchnutím do krku usmrtili? Proč nechávají vojáci v oblecích všechny ostatní na pokoji, ale jakmile najdou hlavní hrdinku Evu schovanou za závěsem, chtějí ji odvést taky a říkají "Máme další"? Proč chtějí jen baby a chlapy nechávají na pokoji? Když vidíme v laboratoři ono dítě oholené, v nějakém boxu či co to je, oč běží? Zkoumají jí, dělají z ní humanoida či co? Všichni v krytu si stěžují, že mají málo jídla a hrozně hubnou, takže tam zřejmě strávili nějaký ten pátek. Kde berou vzduch a co tam dýchají, pokud jsou v krytu zapečetěni tak dlouho a vzduch venku je kontaminovaný? Také všem vadil puch tlející mrtvoly vojáka uvnitř krytu. Jakmile ale umře jeden z nich, černoch, jehož jméno si nepamatuji, leží ve sprše několik dní, mezitím všichni zhubnou, přijdou o vlasy, ale černoch dál leží ve sprše, na puch si nikdo nestěžuje, a hlavně ta mrtvola vůbec, ale vůbec nehnije a vypadá i po dnech pořád stejně. Za další - dle fotografií je Mickey bývalý voják a hned v úvodu filmu nadává na Araby a jejich bomby. Parta se snaží dostat přes zamčené dveře, ke kterým jen Mickey zná číselnou kombinaci. To opravdu nikoho nenapadlo, že kódem je datum 11. září 2001? To jsem jako jediná, kdo to uhodl na první dobrou? Dřív mu uříznou prst, než aby zkusili pár triviálních 1234 a podobně? Ke konci jeden z dohola oholených magorů říká hlavní hrdince "Je to ve vlasech, Evo. Je to ve vlasech." Načež si Eva všimne, že jí vypadl pramen vlasů. PROČ?! Co to kurva znamená? Je nemocná? Kontaminovaná? Má se taky oholit, aby se zachránila? Co se sakra děje? A poslední co lovím z paměti - Mickey tvrdí, že kryt je zapečetěn a nelze se z něj proto dostat. Všichni se tam kvůli tomu za těch pár dní zblázní, seřežou, rozřežou nebo vojedou, aby na závěr Mickey přišel s informací, že cesta ven z bunkru existuje - stačí prolézt hajzlem a odpadní šachtou a jste venku na ulici. Seriously?! Závěrem - nesensitelná stopáž, která by byla podstatně kratší, kdyby Gens vynechal všechny nicneříkající, dlouhé, předlouhé záběry na Evu, jak kouká do nikam a nic se neděje. Rádoby drama hudba působí rušivě, je-li užívána i v naprosto triviálních dialozích, a tady v podstatě vůbec nevypne. Nevadili mi ani krvavé nechutnosti, ani porno - s ním i bez něj zůstává děj totálně nezáživným bahnem a Gens mi dluží dvě hodiny života. 30% () (méně) (více)

laik_60

Klastrofobia vyhráva na celú čiaru. Surový film o premene ludských pováh v uzavretom priestore (atomový kryt), kedy na človeka dolieha beznadej, špina, smrad, hlad, smäd, Niet od tial niku, a ked sa to napokon podarí, pocit beznadeje a stratenia sa vracia pri pohľade na zničenu neživú krajinu - planétu - Zem. ()

Martrix

Zavřít skupinu lidí do uzavřeného prostoru a sledovat jak se sami sežerou mě nebaví. Je v tom dekadentní zvrácenost. Poznání že pod tlakem je člověk schopen nevídaných zvěrstev, mě totiž ničím neobohacuje. Je to neustálé se přehrabování v kupě hnoje, které člověka přiměje jen k myšlence, že pokud Bůh stvořil člověka k obrazu svému, vyvstává otázka, jestli ho propustili za dobré chování, nebo z pekla, blázince, kriminálu prostě zdrhl. Je to napsané vcelku mizerně a natočeno nezajímavě, ale našlo by se pár silných momentů, které by dokázal šikovný mozek rozvést mnohem lépe, než jen do exibice lidské pokleslosti. Jenže tvůrci uvízli někde napůl cesty mezi psychologickým dramatem a polohororem. Třeba španělská Díra, byla v tomto ohledu mnohem zdařilejší a co se týče psychologie postav, tak pro mě je pořád ukázkovou prací Derabontova Mlha. Každopádně umím si představit, že po shlédnutí The Divide by se v podobné situaci chytrý člověk nezdržoval představováním a rovnou by spolupřeživší zredukoval na dva kusy...pěknou ženskou a snadno ovladatelného hňupa. To už se dají hrát i karty. ()

forsythia

"Objavili tajné dvere za verejným hajzlom, boli staré, hrdzavé a šli otvoriť pajsrom. Štyroch grázlov partia, nevediac o čo ide, ocitli sa nečakane v atómovom kryte....." ()

Larushka

No tak jako začátek byl slibnej, velmi. Ale pak... Já si nemyslím, že by se ti lidi prostě takhle chovali. Hlavní hrdinka mi hrozně připomínala Millu Jovovich + když to končilo, tak to vypadalo jako začátek nějakýho novýho Resident Evilu. :) Asi si udělám list vhodnejch kandidátů na případný uvíznutí někde, abych byla připravena. Zájemci nechť se hlásí do pošty. ()

okkac

Xavier Gens se po Frontier(s) a Hitmanovi celkem vytáhnul a jeho 2 hodinová exkurze do atomového krytu je správně depresivní a v druhé půlhodině taková, že se na to nekouká vůbec příjemně, když se z lidí stanou taková monstra, jak po fyzické (vyhublí, vypadané vlasy a vůbec), tak psychické stránce, kdy začnou jednat v největší krutosti. A i ta nejkladnější postava z přeživších se v závěru zachová taky jako těžká svině. Nevysvětlení těch vojáků nevadí, jelikož ani lidé v bunkru netuší odkud se vzali a ani se to nedozví. Apokalyptické záběry nečekejte, v úvodu se jde hned na to a na závěr jen menší procházka po zničeném New Yorku bez naděje na přežití. 7,5/10 ()

3n3my

Konečne výborne zvládnuté spracovanie apokalyptickej situácie, najmä čo sa príbehu týka. Ten je síce situovaný viac-menej len v suteréne, no rozohranie psychického rozpoloženia niečo viac ako poltucta dospelákov je ukážkové. Postavy sú správne vyhrotené, herci presvedčivý, a celé to na diváka pôsobí sugestívnym dojmom. Ten ešte vylepší vygradovaný záver, za ktorý by sa nemuselo hanbiť veľa hollywoodskych trhákov. Nebyť v niektorých momentoch pokrivkávajúcej logiky, šiel by som ešte vyššie. ()

URBAN

Dostalo mě to, ale bohužel jsem u toho měl pocit že jsem to už někde viděl, ale bylo to obohaceno o psycho složku. Některé scény byly už opravdu na hraně a pro slabší povahy asi nekoukatelne. Byla zde naprosto prvotřídně znázorněná psychologie postav. Jen ten konec trochu pokulhává. ( 10.7.17/MAC ) ()

Deyw

ja dam 3* ale opatrne..ten film je uplne o hovne,protoze film kterej nejak zacne a skonci bez vysvetleni je proste spatnej film..ale jako predstava bejt zavrenej s magorama je to dobry :D englund si to dava a je to prvotridni hovado...biehn taky dobrej a ostatni je banda kokotu..dobre si vodili cubku sranda sceny a konec jatka jak prase..ale konec je wtf a bez niceho..a vubec tam ten zacatek a prvni polovina a konec nemuseli byt :D stejne to bylo k nicemu :D ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)