The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

maraHCV

Nesdílím názor že závěr tohoto filmu je něčím zajímavým!Do prdele všichni jsme snad chtěli vědět o co tam šlo?!Psychologický dopad na lidi v izolaci,dobrý,to beru ale smysl celku je důležitý o dost víc!Michael Biehn vynikající,proto taky ty dvě hvězdičky...jinak velké nic! ()

urboss

Velká porce atmosféry sálá z tohoto filmu. Narozdíl od některých zdejších hodnocení beru jako velké plus to, že se člověk prakticky nic nedozví o tom, co se stalo na povrchu v "civilizaci". To podle mého dodává na atmosféře v bunkru a na pocit ztracenosti, který cítíte spolu s aktéry. Jinak logiku na smrt vydeptaných a nedobrovolných obyvatel, jak je tady zvykem bych moc neřešil. Ba naopak lidská psychika zde byla prokreslena velice podrobně, v což jsem ani v koutku duše nedoufal, když jsem hltal první minuty filmu. Pro mě příjemné/nepříjemné překvapení - plný počet! ()

Aywes

První hodina filmu je opravdu fajn. Má našláplo na skvělý přežití s nádechem sci-fi. Chcete vážně vědět, co se vlastně stalo a proč. Pak se to nějak celé svrhlo. Film se tomu nevěnuje. Raději se snaží prohloubit jakési citové přiblížení k alespoň z jedné postav. To nevychází. Všichni jsou tak za*raně nesympatičtí, že by zasloužili sami rozštípat sekyrou. Jo, je mi jasný, že se lidi budou chovat jako hovada. Jenže ta tuna nelogickýho jednání! Prostě to pak nedávalo smysl. A fakt sem se snažil do někoho vžít. Nešlo to ani za nic. Celá přibližně 45 minutová situace se dala vyřešit ihned a nemuselo se dít takové extra supr drámo. Možná to je místy trochu šokující, ale atmosféra vás nedostane, když si začnete všímat nelogického chování postav. Posralo to celý "děj". Herci nebyli nějak příšerní. Sice sem jim to moc nevěřil, ale dalo se to přežít. Prostě na úrovni průměrnýho americkýho filmu. Celé se to mělo ubírat jiným směrem. Mohl z toho být opravdu dobrý film. Každopádně jedna hláška mi zůstane vyrytá v pamětí snad navždy. "Budeš můj Sancho?" ()

JBT

Post-apo. Co dokáže vidina konce světa a jeden bunkr udělat s lidskou morálkou a uvažováním? Tohle je opravdu pro fanoušky post-apo. Kdo zvládne tyto dvě hodiny popisující psycho, má můj obdiv. ()

Lucbric odpad!

Chcete ztratit 2 hodiny vašeho drahocenného života a ještě si přivodit melancholii a depresi? Tak si stačí pustit tenhle film.. Docela mě šokovalo, že má tak vysoké hodnocení. Jelikož film tady spadá i do kategorie horor, tak hororový mi přišel hlavně Bobby v poslední půl hodině, hlavu dohola, make-up, ženský šatičky a pohyby jak transvestitní pavouk. Film je pěkně nechutnej, objeví se tady mučení, znásilňování, prostě humus, zvrhlost, odpad.. Navíc nechápu, jakou roli zde měli Asiati ve skafandrech a proč unesli tu malou holku (asi chtěli vypěstovat novou rasu... režisér zřejmě chtěl, ať si každý divák sám domyslí vysvětlení - je to trochu nedomyšlený). Konec mě nasral taky, Sam zastřelí jedinýho normálního Adriena úplně zbytečně, protože se režisér chce zbavit všech, aby mohla přežít jen jedna osoba.. Ty poslední minuty jsou už fakt masakr a čím méně času zbývalo do konce, tím více se ve mně prohlubovala deprese. Věřím, že se najde plno fanoušků a příznivců tohoto filmu, i já jsem fanoušek sci-fi, thrillerů, hororů a psychologických filmů, ale kombinace všeho dohromady v tomhle podání mi prostě nesedla, film jsem viděla jen jednou, ale pokaždé, když si na něj jen vzpomenu, vybaví se mi ten špatný pocit, který jsem měla, když jsem to dokoukala... už nikdy víc! ()

lobo87

Veľmi zaujímavý námet, ktorý nám v celej kráse ukazuje, ako sa v drsných podmienkach menia charaktery ľudí a ako sa ľudia menia na zvieratá. Špina (nie len tá fyzická) je ústredným motívom filmu. Scenár by bolo treba ešte trošku vypilovať, ale inak to je veľmi zaujímavý počin... 60% ()

Domas88

Klobouk dolů, je pravda, že ten kdo dokáže nejvíce ubližovat je člověk.. Silný,mrazivý a děsivý příběh, ale velice dobře udělaný, snese ty nejtěžsí hodnocení.. ()

husak_k

Prasárna na Ntou, zahnaná do absurdních situací, kde se lidi chovají jako zvířata bez špetky soucitu. Cílem bylo vlastně že všech udělat bezcitný svině, kromě jedné postavy, která ze začátku vypadala, že svině bude. Hodně tomu pomáhají vesměs áčkoví herci. Spokojenost, 80%. ()

blazma

Velmi dobře zpracovaný psychologický film o přeměně i malé komunity pro takovém incidentu jako je výbuch nejspíš atomovky, ale kdo ví pořádně to nevysvětlili a to přidává na atmosféře, stejně tak i onu laboratoř a únos dítěte. Všechno přidalo takovou tajemnou atmosféru. To se pak změnilo na čirý boj o to nepřijít o rozum, což v takto těžkých situacích asi moc nejde. Není to žádná extra sláva, určitě najdete lepší filmy, ale koukat se na to rozhodně dá. ()

Kusic

Kde začít? Hned od úvodu vás to vtrhne do "děje", nic nevysvětluje kolem a skočí rovnou na věc. Bohužel takhle to zůstane i po zbytek filmu, navzdory tomu, že tempo poleví. O hlavních postávách se téměř nic nedozvíte a dokonce ani o příčině apokalypsy, která je zahnala do sklepa, v tomto případě spíš provizorního atomového krytu. Člověk by čekal, že se přežívší budou hnát za pravdou, zjišťovat co se vlastně stalo a děje. Nic z toho se ale divák ani postavy ve filmu nedoví. Film chtěl pravděpodobně poukázat na to, jak funguje ponorková nemoc a především jak lidi dokážou postupem času, bezmoci, deprese, tlaku zmagořet, kdy se z relativně normálních lidí stanou doslova úchyláci a neuvažující blázni, kteří si vymyslí vlastní pravidla podle toho, jak se jim zrovna hodí. Nakonec to všechno skončí tak otevřené, že ani nevíte, co si o tom myslet. Každopádně jako psychologický thriller to bylo na jedničku a všichni herci zahráli své role opravdu bravurně. ()

Ace.A.T.L.

Nooo, tak drobet depresivní atmosféry, podaný tak silným způsobem, že chvílema až mrazilo. Nápad to mělo, jen je škoda, že celou tu atomovou hrůzu ukázali jen na začátku a pak na konci. Celej film se tím pádem točí jen kolem slabý vůle se nezbláznit. Je pravda, že bejt tam, tak bych si občas raděi prohnal něco hlavou, než sylšet třeba větu:"...je to tupý...". 4* za novej nápad a film, kterej váma projede skrz na skrz. DOPORUČUJU ()

Ondrew

Vahal som medzi 4 a 5 hviezdami, no napokon vyhral fakt, ze podobne post-apoc filmy milujem. Toboz, ak niekomu napadne zavriet partiu ludi do protiatomoveho krytu. V zasade by som nemal co vytknut, avsak jedna vec mi predsa len nesedela. Doteraz mi nie je jasne, ako je mozne, ze za taky kratky cas sa v snimke objavuje prvok, ktory by som cakal az v neskorsej casti filmu (spoiler: mam na mysli prapodivnu pritomnost ozbrojenych vyskumnych zloziek). Vsetko ostatne funguje ako svajciarske hodinky, ponorka v uzavretom priestore je priam unikatna, atmosferu je mozne krajat, psychologia postav je dotiahnuta do uplnych detailov. To cele este podchytava vyborna hudba, kde najma pouzitie smutne znejuceho klavira dokazalo zvysit zazitok na maximum. Je vidiet, ze Xavier Gens sa posunul o krok vpred, nakolko atmosferickejsi, autentickejsi a depresivnejsi film, nez je "The Divide", som uz dlho nevidel. 90%. ()

furrec

no to bolo odporné. netvrdím že to nebolo dobré, ale rozhodne to neni nič čo by si chcel človek pozrieť ako príjemný filmový oddych. pokiaľ nemusíte, radšej to ani nepozerajte... ()

ToxicAli

Nadprůměrný psychothriller, který však kromě nadměrného množství exkrementů, toho moc co nabídnout. Je tu poměrně zajímavý vývoj postav, které ve vyhrocených situacích hledají vyhrocená řešení a nikdo tu nepůsobí vyloženě černobílým dojmem a posledních pár minut filmu je opravdu kvalitních. Nicméně všichni tu začnou umírat dříve, než je jejich charakter pochopen a ve výsledku tak chování postav působí poměrně nelogicky a uměle. Jo ale chápu, že od tvůrce šlo hlavně o zobrazení lidské ubohosti a zvrácenosti a že pokud je nám sebrána civilizace zůstane jen chlastaní, žraní, sraní, šoustání a prázdné keci. ()

escaf

Dalo by sa povedať že Divide je ,,nechutne,, sfilmovaná teória Darwina o prirodzenom výbere jedinca. Kde ten najlepší prežije a slabšie jedince uhinú. Gens vynikajúco stvárnil charakter človeka ktorý je zahnaný do kúta, čoho násladkom je bizarnosť skutkov ktoré by inak v normálnom živote nespravil. Pravdaže, aj tu by sa dalo vytknúť nejaké tie nedostatky, ktoré v tomto prípade ale nie sú podstatné. Podstanejšie je vidieť tú temnotu, špinu a krvilačnosť ktorá sa skrýva v každom z nás. Pretože aj my sme len ,,zver,, ktorá sa snaží prežiť. ()

ill

Divide má zvláštní dar velmi dlouho rezonovat v mé mysli svou atmosférou totální temnoty, zla, hněvu a beznaděje. Xavier Gens vytvořil něco, co je pro mne svou náladotvorností unikátní a možná i nezapomenutelné. ()

necrosrandist

Zrovna Michaelu Biehnovi bych návrat na výsluní docela přál. S The Divide se mu to ale nepovede. V těch dvou hodinách se totiž nic zvláštního ani překvapivého nestalo. ()

hlob

V uzavretej podzemnej miestnosti sa zbesilom uteku ocitnu par navzajom jednotlivcov, prezili akysi utok na NY, ale co dalej?! Co sa bude jest/pit? Kam na zachod? Kto bude sef? Nejake socialne vyzitie? A co je vlastne vonku, oplati sa vobec prezivat a do kedy? A co ponorka, zeby neprisla? -> ale pride... Pre milovnikov postapokalypticka klaustrofobnej schizy nie je o com, ale par (ne)logickych suvislosti bude musiet prehliadnut, predovsetkym na pociatku filmu. V druhej polovici nie ze by neboli, ale je napinavejsia, drsnejsia a preto to ide lepsie. ()

kolly13

Asi jsem viděl jiný film, celkové hodnocení pod 70%?? Já naopak lavíruju mezi čtyřmi a pěti hvězdama. Film měl spád, akci, napětí, vykreslení postav v krizové situaci a stále se lepšící herecké výkony. Nakonec dávám čtyři hvězdy za několik logických nesmyslů (jak dýchali; že by je nechali jen tak vyjít, když tam dva borce ztratili; sex s Rosannou, ale Jennifer ne; atd.) a počáteční nekoherenci postav. Celkově však palec hodně nahoru. ()

PunyHumanNo2

Fandíme prepprům, lidem, kteří jsou po vzoru pionýru vždy připraveni. Na povodně, zemětřesení i nukleární válku. Náš filmový prepper však nepočítal s nezvanými hosté, užírajícími jeho konzervy a nárokujícími si rozhodující slovo ve skupince přeživších. Ze začátku nadějně se tvářící nihildrama se zvrhne v nesmyslnou nudu, a to nejsem zaujatý proti zvrhlostem. Hvězdička za styl. ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)