The Divide

• Německo The Divide – Die Hölle sind die anderen (více)

New York City, obyčejný den. Ovšem jen do chvíle, kdy je celé město paralyzováno nekonečnou sérií výbuchů. Skupinka několika rozdílných lidí nachází útočiště v suterénu obytného domu, kde byl (zásluhou paranoidního správce) vybudován provizorní protiatomový kryt. Jídla a vody je dostatek, strach, naprostá absence informací a sílící ponorková nemoc si však začínají vybírat svou daň a z bezpečného útočiště se tak velmi brzy stává klaustrofobická past. A venku zatím vyčkává "zlo", které předčí i ty nejhorší představy. Dokážou se naši hrdinové spojit proti společnému nepříteli a přežít? (Allien.9)

Anatar

Drsný, nechutný a pravdivý. Jen škoda, že tam nebylo víc toho postapa na konci:) Kdyby to bylo půl na půl dala bych možná plnej počet. Takhle za několik blbostí a nevysvětlených záhad 70%. ()

Africanus1

Mám takovej dojem, že těm milým a ohleduplným lidem, co se sešli na party ve sklepě, hráblo dávno před tím než to Arabáci nebo kdo spustili. Ať tak nebo onak, aspoň už vím, že až mi vedle baráku spadne atomovka, můžu být v klidu. Žádnej kryt nemáme, a i kdybychom měli, radši zůstanu tam kde jsem. ()

jarmil8

Navzdory délce filmu a omezenosti prostoru na jedno sklepení film nenudí. Jednání postav působí často nelogicky a jakmile se má děj někam posunout (nebo uzavřít) postupuje šablonovitě a bez překvapujících zvratů. Postava Michaela Biehna jako jediná prošla zajímavým vývojem. ()

ragtime

Poslednou dobou sa objavuje viacej snímkov s postapokalyptickou tématikou, kde nie je veľmi podstatné, prečo, ale ako sa s tým ľudstvo, respektíve jedinci vysporiadajú. Divide nám ukazuje, že psychika človeka toho veľa nevydrží a v konečnom dôsledku nie sme vôbec odlišní od zvierat. Je dobré občas si pozrieť aj takúto fikciu, než sledovať heroických prezidentov zachraňujúcich na stíhačkách pri patetických preslovoch obyvateľstvo, ale v tomto konkrétnom prípade sa stala druhá polovica filmu skôr nechutným divadlom, ktoré chce silnejší žalúdok. A zopár záberov stálo naozaj za to. Klobúk dolu pred kaskadérmi. ()

MissKim

Tak tenhle film už nikdy v životě nechci vidět. Ze začátku zajímavý snímek, byla jsem i napnutá co se bude dít dál, pak už mě bohužel čekalo jen hrozné znechucení nad pokračováním. Myslela jsem, že se bude jednat o opravdové psychologické drama, thriller, kde budou vykresleny postavy rozdílných lidí a třeba i jejich životní osudy. Místo toho jsem se dočkala sado-maso hrátek, mordu, krve, zabíjení, hnusu a nechutností.. Máte-li rádi úchyly a úchylnosti, skvěle si film užijete. Těžko polemizovat, jak by se člověk zachoval v této situaci, ale to, jak nám to podává Xavier mi připadá dost nepravděpodobné, i když úchyláků žije na naší planetě jistě dost.... 1* za skvělý herecký výkon Lauren German. ()

D||X odpad!

O můj bože... Po shlédnutí traileru jsem očekával zajímavé psychologické drama lidí uzavřených v atomovém krytu při výbuchu atomovky. Dostal jsem bandu těch nejtěžších psychopatů, několik klišé, odpornost, nelogičnost a naprostou nudu. V jeden moment jsem si říkal, že si alespoň počkám jak to skončí, tak jsem rozklikl přehrávač a podíval se kolik zbývá času a ono 50 minut. To byla teda bomba, vydržel jsem dalších deset a ukončil to. Já vážně ani nechci vědět jak to skončilo. Ohledně hodnocení: Proč odpad a ne jednu nebo dvě hvězdy? Přemýšlel jsem za co bych tu hvězdu nebo dvě vlastně udělil, nenapadlo mě nic. ()

ELDoctorow

„Homo homini lupus„ (Neviem síce, čo to znamená, ale hneď vyzerám akoby som mal IQ vyššie než 80, nie?) Depresívnejšie než pohľad na našu politickú scénu. A to už je teda čo povedať. Nebolo to úplne to, čo som čakal, ale vlastne ani neviem vyargumentovať, že prečo. Asi som čakal niečo psychologicky hlbšie, čo však nebude vyvolávať až také zhnusenie. Skrátenie o takých 20 minút by som taktiež rejžovi nemal za zlé. V každom prípade ten čas premrhaný sledovaním filmu neľutujem, ale vidieť to už nikdy viac nepotrebujem. ()

tichyBob

Film se zaměřuje především na psychologii postav, což by mě nevadilo kdyby se tomu nevěnoval celej film. Navíc se tam nakonec všichni chovají jak debilové. Radši bych se dozvěděl co se děje venku, než...... ()

Jurcekk

Je to hnusnejšie ako väčšina ortodoxných hororov čo som v poslednom čase videl. Fakt nechutné. Aké to chcel mať také si to urobil a podarilo sa mu to. ()

montel

Normální den normálních obyčejných lidí se mění, když zpozorují obrovské množství výbuchů a následných požárů, které se šíří nezadržitelnou rychlostí. Skupinka lidí se zachrání ve sklepení jednoho domu, kde má správce Mickey (Michael Biehn) vybudouván svůj protiatomový kryt. Lidé se mezi sebou sice spřátelí, ale nervy pochodují na plné obrátky když Mickey prohlásí, že je svět ničen atomovou bombou a kvůli radiaci nikdo nemůže ven ani dovnitř. Jídla a pití má Mickey sice dostatek, vzájemná nevraživost mezi lidmi však stoupá a nucený pobyt mezi pár zdmi se brzy neobejde bez násilí...Tak na jednu stranu jsem nechápal nelogické počínání postav, ale na druhou stranu protože mám tyto postapokalyptické filmy rád, tak jsem jim to odpustil. Mrzí mě sice některé nedořešené věci, které film neobjasnil, ale i to se dá přehlídnout. 60% ()

Snakefinger

Zase další Time End Thriller, tentokrát ovšem mistrně psychologicky vystavěný. Bizarní koktejl zvrácených lidských vztahů, explotation, hnusných scén, který minutu od minuty graduje až po velké finále, kde se kumuluje všechno před tím. Že by se některá postav z filmu chtěla zalíbit divákovi? Pchá.... možná ale pak se všechno stejně zvrátí. Neuvěřitelně depresivní kulisy a neuvěřitelná změna postav co do chování a fyzického vzhledu. Nádherný psychodelický trip. ()

zjs

Já bych neřešil nelogické věci, kterých je ve filmu hodně, jako v každém jiném, a dost nechápu, že třeba FateKEEPER nechápe psychologické zvraty, ale možná je odchován na primitivních komiksech. Film je opravdu povedený nářez, který dost věrohodně ukazuje vnitřní psychopatii, které se v uzavřeném prostředí prodírá ven. Není už nic víc, a tak někteří se stanou bohy a druzí ze strachu před nimi pokleknou. Že ale uvidím na konci lepší fallout atmosféru než u jiných filmů, to jsem teda nečekal! ()

filutaBLACK

Klasická klaustofobická studie charakterů skupinky lidí v "no way out prostoru". Chvílemi se tváří nepředvídatelně. Dost dobrá kamera, a výborná hudba (OST jdu shánět). Deprese co zaleze pod kůži Trochu mi vadilo, že se neřešilo "Co se ku*** stalo?", a postavy taky nepřirostou tak k srdci, abychom si přáli přežití těch "good guys" .... Podobné filmy Threads a Díra ()

tixi

Pre mna až moc naťahovane kľudne tomu stačelo 90 minut ale myšlienku to ma dobru.Na jedno pozretie je to dobre. ()

Pickardino

..vlastne nevim, proc jsem to dohledel. Formalne vsechno v poradku, ale nevim, co vlastne chtel basnik rici, a hlavne proc to vlastne tocil. Prerostla alegorie ustici v explicitne predlozene ponauceni "kdyz lezes do sracek, vem si skafandr"? Jdu si znovu precist Malevil.. ()

RoyBatty444

O nelogickostiach ala buker s dverami oblepenými lepiacou pásko sa ani nemusíme rozprávať. Čo ma ale od dopozerania odradilo bola zbytočná surovosť až živočíšneho prevedenia a rozpuruplné chovanie sa hlavných záporákov, ktorí nevedeli svoje zverstvo doviesť do konca. Po pretočení na koniec ani neprišiel túžený zvrat či nejaké objavné podanie bezvýchodiskovej situácie. Dvoma hviezdami oceňujem akú takú dobre stvárnenú ˝ponorku˝. ()

roboroz

Celkom slušný filmík - za lacný peniaz (stačilo postaviť kulisy jednej pivnice...) - trochu pridlhý. Škoda len, že tam režisér vpratal tých magorov v skafandroch... V strede sa to poriadne vlieklo. Záver sa dal očakávať. Jedno pozretie rozhodne stačí! ()

Naranyan

Viděno nadvakrát. The divide má něco do sebe, děj, gore v decentní míře pro účely tohoto filmu, zajímavé postavy. Všechno je.. dobré. Nic vyloženě špatné a nic vynikajicí. Originalita vesměs žádná. Školním způsobem hodnotím známkou tři, tedy - dobrý.... Jinak, trošku mi vadí, že film otevírá pár otázek a zaruptile na ně neodpovídá, k čemuž nevidím žádný důvod. Rozhodně se dle mého názoru nejedná o mystérium v rovině - divák si sám domyslí (případně tvůrci zamýšlené pokračování)... ()

Mukade

to ako čo malo byť že najprv sa Eva rozhodne Biehna rozviazať a o pár sekúnd po tom ho vymkne a sama ujde?! akože bol len jeden skafander? aaaaaah, hlúposť ()

jakup57 odpad!

Pri sledovaní tohto filmu som si hneď spomenul na nemecký film Das Experiment z roku 2001...Z môjho uhlu pohľadu je to len zle okopírovaný scenár a aby to bolo asi zaujímavejšie je to morbídnejšie a hnusnejšie...Zbytočný film plný ľudského odpadu, ktorého je plný svet okolo mňa - teda ho nepotrebujem vidieť ešte aj na plátne...Neviem nájsť dôvod aspoň na jednu hviezdu. Odpad... ()

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Půjde po vás Hitman 2

Půjde po vás Hitman 2

26.05.2010

Přestože jednička nenadchla ani fanoušky hry firmy Eidos, ani „běžné diváky“, s rozpočtem 30 milionů vydělala jen v kinech rovnou stovku, takže zabiják s kódovým označením 47 se vrátí. Scénář Kylea… (více)