Odpudivě neodolatelný kasař Willie (Billy Bob Thornton) je stále alkoholik, pořád děvkař a už zase na dně. O tom, jak prochlastat a proválet život by mohl vyučovat. Jednoho dne Willieho vyhledá jeho bývalý parťák Markus (Tony Cox), kterého předčasně propustili z vězení. Fakt, že se vzteklý trpaslík Markus kdysi pokusil Willieho zabít, dokáže jinak velmi zásadový Willie přehlédnout. Motivací je Marcusova nabídka na „prácičku", která vynese 2 milionů dolarů. A tak se osvědčená zlodějská dvojka vydává na svou velkou akci do Chichaga. Jenže nic není tak snadné, jak se zdá. V Chicagu Willie potkává svou kudrnatou, zlatovlasou noční můru v podobě buclatého a stále veselého Thurmana Mermana (Brett Kelly). Aby pohrom nebylo dost, na scéně se objevuje Willieho matka Sunny (Kathy Bates), kterou Willie 15 let neviděl. A protože jablko nikdy nepadá daleko od stromu, Sunny vykazuje silné kriminální sklony a zlodějský talent. Plán je však pro nyní již čtyřčlenný gang jasný. Obléci santovské obleky a na Štědrý den vybrat napěchovaný sejf chicagské charity. Jenže ředitelkou této charity je okouzlující a ostýchavá Diane (Christina Hendricks), která ve Williem probudí jeho romantickou duši a chlípné libido... (Bioscop)

dr.horrible

Klasické pravidlo dvojek: všetkého viac. Teda nie všetkého, len perverzností, vulgarizmov a fekálneho humoru. Všetko čo na jednotke pôsobilo originálne a svojou nechutnosťou prekvapivo, je tu už vlastne len z povinnosti. Thruman Merman je tu z povinnosti. Kathy Bates je natoľko zle obsadená a odpudivá, že každá scéna s ňou evokuje pohľad na bezdomovca onanujúceho nad párením tchorov. A cez to všetko som sa nasmial. Hanbím sa za to ()

Renfield

Ano, vše co se hromadně nelíbí, tam opravdu je, v mnoha případech naštěstí. Oželel bych snad jen postavu Kathy Bates a s ní i většinu jejích dialogů, především rad do života a vzpomínek na Willieho dětství. Když už jsem u toho dětství, velmi dobrým tahem je návrat lehce dospělejší verze nemrznoucího Thurmana Mermana, který to ve své uniformě dotáhne až do sboru, aby v jeho sólu... no, nadchnul. Minimálně Willieho, s nímž jim to vlastně neuvěřitelně funguje, snad pro ten kontrast postav? Každopádně ještě lépe mu to funguje s jeho kamarádkou do špinavých zákoutí Diane. Zkrátka slušnost a šťastné a veselé hledat jinde, což je u tohoto filmu úplně v pořádku. 65% ()

tron

Desivý a zlý film. Film, ktorý nikto nechcel. Jednotke som dal svojho času 80%, pretože mi pripadala dostatočne „iná“ na to, aby si to zaslúžila, ale faktom je, že som ju videl raz v živote a stačilo. S dvojkou to bude ešte horšie. Ako keby sa snažila prekonať rekord v odpornostiach, urážkach, ponižovaní, temnosti. Samozrejme, na prvom filme bola najlepšie práve kombinácia čarovného času Vianoc s otrasným, strašným a príšerným chlapom, ale malo to niečo do seba. V dvojke nemá. Sequel je už len nechutný a vyložene cez čiaru. Bolí to najmä v prípade Kathy Bates, ktorú som vždy vnímal tak trocha ako „našu mamu“, takže mi nie je zrovna dva razy príjemné, pozerať sa na ňu v takýchto filmoch. Záverečné titulky sú potom už len zhnitou čerešničkou na torte. Niekomu sa maximálna porcia odpornosti bude určite páčiť, ale mňa to proste len nebavilo a občas som si grcol do pusy. A komédia, no neviem človeče, toto je skôr mrazivý triler. O to horšie je, keď tvorcovia na konci začnú moralizovať, poučovať a prichádzať so „skutočným“ čarom vianočných sviatkov. ()

korbitch22

Naprosto stejná klasa jako první díl. Perfektní dialogová smršť krutých hlášek, vulgarit a neskutečně trefných stěrů. Plus typický Thorton, který je prostě boží vždycky. Nechápu ty nízký % ani u jedničky ani u dvojky, která je možná ještě lepší. Fekální humor se musí umět a není pro každého. Vy pseudointelektuální suchaři. Totální námrd. 80%. ()

Jaroslaf

"Dospělý" Brett Kelly je ještě víc otravný než dětský Brett Kelly, což se zdá býti neuvěřitelné, a Billy Bob si opět užívá svou bezesporu nejprasáčtější roli. Filmu by se dalo vytknout jisté sklouznutí k většímu nevkusu, fekálnímu humoru a vulgarismům, nicméně některé nové postavy (například v podobě Willieho mámy) poměrně baví, a dialogy jsou slušně napsané. Sice o něco horší než jednička, ale pořád se to dá. ()

• Brett Kelly (Thurman Merman) musel kvůli natáčení filmu přibrat přibližně 19 kg. Při natáčení jedl především sendviče s uzeninou a hlavně díky nim se dostal na požadovanou hmotnost. (MessiM)